Keresés

Részletes keresés

Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7739

Azért töröltettem ki, mert a nevemen szólítottál. Nem először, szokj le róla, légyszíves!

 

Nem rendezek, mert nem motivál a rendezés. Ez elég?

Előzmény: síroller (7738)
síroller Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7738

Látom, már válaszoltál is a kérdésemre, hogy fejtsd ki miért nem rendezel versenyt !

Kitörölted a kérdésemet.

Jó válasz volt , értem én.

síroller Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7737

Egy döntés eredménye a legfontosabb.

És mióta nem kötődik a szavazás joga verseny rendezéshez, drasztikusan lecsökkent a versenyek száma,mind nyáron, mind télen.

 

Ez pedig nem segíti a sportágaink népszerűsítését.

Ez megint a hanyatlást segítette elő 2012-2013 idényre.

 

És ezért nem mindegy mit kisérletezget egy északi szakági vezető.

És mik a szándékai ezzel !

 

 

 

 

Előzmény: Butch Cassidy (7734)
síroller Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7736

Gratulálok !

Előzmény: atom69 (7733)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7734

Nullát és nullát. De a két nulla között van különbség: ha kötelező, még akkor sem rendezek, ha amúgy akarnék.

Előzmény: síroller (7731)
atom69 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7733

Igen síelt. Igaz hogy a női steigen lefelé elég sokat hóekézett, de szerencsére így is nyerni tudott. :)

A körülményekhez képest szerintem a pálya nagyon jó volt.

Előzmény: Holgery (7724)
síroller Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7732

"Olyanná kell formálni ..."

Ennek lenne értelme, de előbb ki kell dolgozni és le kell írni, elfogadtatni,megértetni...

Nem pedig ami van azt tönkre tenni !

Előzmény: Butch Cassidy (7727)
síroller Creative Commons License 2013.03.04 0 0 7731

És te így, hány sífutó versenyt fogsz rendezni ?

És mennyit rendeztél előtte ?

Előzmény: Butch Cassidy (7725)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.03 0 0 7730

Ne legyünk teljesen igazságtalanok, vannak pozitívumok is. Aki ott van az első pár között, rendesen készülhet, versenyezhet és lassan javulnak is az eredmények. Csak az a felismerés hiányzik, hogy ez hosszú távon nem megoldás, kihal mögülük a sportág. Hazai bázis nélkül mindenképp.

Előzmény: biathlon (7728)
biathlon Creative Commons License 2013.03.03 0 0 7729

A legkisebb sárgapólós :-)

Elsö összetett gyözelem

 

biathlon Creative Commons License 2013.03.03 0 0 7728

Az a baj, hogy itt szerintem lassan már csak problémák vannak... :-(

 

Előzmény: Butch Cassidy (7727)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.03 0 0 7727

Olyanná kell formálni a versenyrendszert, hogy érdemes legyen rendezni. Ami kötelező, abban soha nincs köszönet. Ha nagyon kell, a kis egyesületek letudják a rendezést, adminisztratív úton, vagy a ténylegesen, de még ez utóbbitól sem lesz jobb senkinek, csak lesz eggyel több szar verseny két indulóval. Na, mindegy, ez elmúlt, van még probléma elég. :)

Előzmény: biathlon (7726)
biathlon Creative Commons License 2013.03.03 0 0 7726

Bocsi, azt hiszem nektek van igazatok. A kissebb egyesületeknek tényleg nem volt igazságos, hogy csak akkor szavazhattak, ha versenyt rendeztek. Ha egy egyesületnek van versenyzöje, miért ne szavazhatna...

Az most megint más kérdés, így lesznek-e majd versenyek. Bár ennél kevesebb ami most van, nem igen lehetséges....

Előzmény: Butch Cassidy (7725)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.03 0 0 7725

"Molnár  megszavaztatta , hogy ne kelljen verseny rendezéshez kötni a szakági választási jogot.

Egyedül én szavaztam ellene."

 

Történetesen ezt én régóta szorgalmaztam, de mire megvalósították, már nem érdekel az egész. Azért örülök, hogy így lett, mert a rendezéshez való kötöttség méltánytalan volt.

Előzmény: síroller (7720)
Holgery Creative Commons License 2013.03.03 0 0 7724

Síelt végül a lányod? És hogy szerepelt? Remélem bajnok lett!

Előzmény: atom69 (7697)
csecsaba2 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 7723
Nagynyilvanosssag elott bocsanatot kerek a tagdijas esetebbent a befizetes megtortent csak mas uton es mar regebben.
Előzmény: csecsaba2 (7722)
csecsaba2 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 7722

Ezek szomorú dolgok.

A legnagyobb baj, az északi szakágban is vannak haszonlesők, akik munkából megélni képtelenek, így az északi szakágat sem bírják megfelelő intenzitással tolni. Csak itt nincsenek, akik milliókat őlnek a gyerekeikbe, mert megtehetik, és amit az a szerencsétlen nem tud elérni, azt megveszik a sajtóban.

Két biathlon "vezetőedzőnk vagy szövetségi kapitányunk" van, számoljátok meg, hány EK/VK/EB/VB utazás volt idén, és hányon volt edző. (2-ön egy harmadik volt), pedig kapnak érte pénzt, és hányra nmem utaztunk? (2 profival, 1 életét rátevővel, 2 egyetemistával és egy leendő álomképpel - majd annyi rajtjuk volt, mint Iminek és nekem a szebb éveim egyikében kiegészítve a szintén főállásban munkaviszony melett versenyző Matyival), (az idéző jelben azért vannak, mert egyiktől megkérdeztem, miért bicepszre húzodszkodnak, talán már 3. éve a nyári felmérőkön, mert az antagonista izom, és a sífutásban nem használjuk, a válasz, éppen azért, mert azt is kell fejleszteni)

A másik gond meg az igazmondás és az igéretek. Volt aki azt mondta, ő alatt minden nyilt lesz, nem lesz hátsó kavarás. Majd, rögtön az első IBU cucc szétosztása után azt mondta Mr Problemnek, hogy nem nézheti meg a listát, ahhoz nincs semmi köze. A másik, meg fűt-fát, csillagot lehozta az égről, h engedjük el a fiát az egyesületből (ehhez nem kell engedélyünk, amatőr sportoló a Stv szerint), majd, mint férfi a férfinak megigérte, h rendezi visszamenőleg 3 évi tagdíját a fiának (igen kedvezményes összegről volt szó, 75% az akkori éves tagdijamnak, amit én 95'óta saját keresetemből rendezek), no ennek is vagy két éve, azóta is rendezi, de még nem ért ide, biztos, kellett a matricázásra.

 

Előzmény: síroller (7720)
biathlon Creative Commons License 2013.03.01 0 0 7721

Laci, itt elég rég óta az északisok ellen van a vezetöség. :-(

De ha ez így van, az edzöket sem értem.

Előzmény: síroller (7720)
síroller Creative Commons License 2013.03.01 0 0 7720

Molnár László is be szeretné buktatni a sífutó és biatlon szakágat:

 

Módszer:

Molnár  megszavaztatta , hogy ne kelljen verseny rendezéshez kötni a szakági választási jogot.

Egyedül én szavaztam ellene.

Van írásos anyagomMolnár véleményéről, ezt írta:

Kisérlet képpen szavaztattam meg .

Válaszom levélben:

Az északi szakági gyűlés nem a kisérletezés helyszíne.

Hozd helyre az okozott kárt.

 

 

a szomorú ebben, hogy az északi szakági egyesületeinek képviselői egyhanglag képesek voltak ezt elfogadólag megszavazni.

 

majd  mikor a síugró beszámolóra került sor,  Molnár:

titeket úgysem  érdekel, hogy mit tervzetünk így ha nem bűnjátok nem húzom ezzel az időt inkább fel sem olvasom.

 

(előre nem kaptuk meg anyagét !!!!)

 

én kértem, hogy olvassa fel. Ez nem történt meg.

 

Én nem sajnálom a síugróktól az évi 8milliós (biatlon edzőtől kapott infó) költségvetési térítést de:

 

Sífutás 6 millióból gazdálkodik, és jobb erdményekkel bír

biatlon maga termeli meg (ez is nonszensz)és az északi szakág legeredményesebb sportága

sírollerre kap pénzt a MSSISZ de eltünik nm jelenik meg mint sportág.

 

És ez együtt felháborító !

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Butch Cassidy (7718)
síroller Creative Commons License 2013.03.01 0 0 7719

Mindenképpen új vezetés kell.

A jelenlegi északi szakág szabály ellenesen működik:

lásd hazai versenyrendszet teljes hiánya,

országos bajnokság hiánya

működési szabályzat hiánya

IBU felszerelések osztogatása verseny igazgatónak, a sportolók helyett.

(lécett adott Molnár Bükinek, Büki venni szeretett volna az IBU felszerelésből, de ez is szabály lellenes, megoldás, neked adok egyet módszer)

 

Fenti infót utazó biatlonos edzőtöl kaptam.

 

 

 

Előzmény: Butch Cassidy (7718)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.02.28 0 0 7718

Mi már egyetértünk. :) De valahogy a vezetéshez mintha nem jutna el a szó. Vagy ha eljut nem értik. Vagy ha értik, akkor nem tudom, miért így megy még mindig... Ez nem most kezdődött, hanem évek óta tartó folyamat, látványos leépüléssel.

Előzmény: Nagymezoke (7717)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.28 0 0 7717

Vagy talán a sportág vesztette el utánpótlását és pusztítja el önmagát, szervezett,tervezett

 versenyrendszer nélkül.Találomra,talánra kiírt versenyre(mert versenyek azok nincsenek)

 nem lehet felkészülni.És egy talán ,valahol megrendezendő versenyre hogyan motiváljad egész évben a gyerekeket?

Előzmény: Butch Cassidy (7716)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.02.28 0 0 7716

Nem kabaré, tragikomédia.

 

Én már nem is tervezek vele, aminek csak egyik oka, hogy nem nagyon érdekel, a másik, hogy kiszámíthatatlan, erre nemhogy felkészülni nem lehet, de még a hétvégét megszervezni sem.

 

Továbbra is az elit versenyeztetés van fókuszban, akiknek egyébként jobban is megy, de ugyanakkor az utánpótlás és mindenki más gyakorlatilag elvesztette a sportágat.

Előzmény: Nagymezoke (7715)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.28 0 0 7715

Hát,kabaréba illő ez az óránkénti változtatás:))

De azért jó érzés,hogy az ember javaslatai(ha évek múltán is)megvalósulni látszanak:))

Éveken keresztül mondtam,hogy be kell nevezni egy szlovák versenyre a mezőnyt és a verseny után az eredményjegyzék alapján kihirdetni az OB helyezéseket.Nincs rendezési,pá-

lyabérlési költség és biztos hogy pontos,gyors,korekt időmérést kapunk.

Előzmény: síroller (7712)
síroller Creative Commons License 2013.02.28 0 0 7714

Csaba, nagyon jó lenne, ha Norin lehetne sífutó verseny !

Ott lennénk a rajtban.

De ezzel sokan lennének így, tehát  azt tanácsolnám, hogy ha lesz ilyen versenyed akkor gondold meg ezt a pár sort:

 

1 verseny ami országos és nyílt, ezen sokan lesznek, első 20 kvalifikálja magát az ob-ra

ezen a versenyen a hazai "profik" nem indulnak. táv 10 km .

 

2. verseny maga az ob a hazai versenyzőkkel + a kvalifikált 20-l valamint pár külföldi meghívottal.

 

Tudom nem az én ötletem de vannak helyek ahol ez jól működik !

Előzmény: csecsaba2 (7713)
csecsaba2 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 7713

A tavalyi szintén jól sikerült OB-hoz hasonóan (csak kicsit drága volt a rendezési költség), most is Skalkára megy a sífutó OB, talán FIS/COC keretében. Ez sztem jó ötlet.

 

A biatlon még mindig kérdéses. Az a baj, ha nem rendezünk 3-3 OB-t, akkor a versenyzői elmaradások az 1-1 OB-ra összegeződnek, ami komolytalaná teszi.

 

Abban teljes mértékben igazad van, egy 15-öt, 20-at és 30-at nem lehet 1,8-as körön megrendezni. Nagyon hiányzik Galyáról a Balázs, Inkák útjai (alsó, és középső) 3 hullám , halszálka. De a hosszabb távoknál bizony elkéne a lépcső-romház-fenyő-Honvéd rét kiegészítés is. A 30-at meg lehetne rendezni Normafán is. Csak korai rajttal. (gondolom 10-15 főnél nem klenne több, ennyi elfér az ötös körön és 9-ig nem nagyon van zavaró körülmény (gyalogos turista, kutyafuttató stb). De akkor i kéne gy 7-7.15-ös rajt, h a mezőny időben beérjen.

Előzmény: Nagymezoke (7709)
síroller Creative Commons License 2013.02.28 0 0 7712

Az északi szakágnak írt levelemre ez a levél jött (mindenkinek)

 

Tisztelt Edzők!

A tegnap előtti kiírást annyiban módosítjuk hogy sífutásban a junior és felnőtt kategória OB az eredeti időpontban a  03.09-i Skalkai versenyen elért eredmény alapján kerül értékelésre mert a felnőttek egy része ott indul és a többiek is kis költséggel részt tudnak venni.

Biatlonban szintén keressük a lehetőséget mert a felnőttek máshol versenyeznek de az eredetileg kiírt időpontban sem tudnának eljönni.

 

 

 

Előzmény: Nagymezoke (7711)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.27 0 0 7711

Senki nem akarja megváltani csak szeretne normális,korekt körülmények között versenyezni

mint ahogy ezidáig mindíg ez volt az érv a külföldi rendezés mellet.És akkor az egyeztetett

 versenynaptárról még nem is beszéltünk.Akkor az minek van,ha feketén-fehéren leírva

  szabálytalanul meg lehet változtatni.

 És csak úgy mellékesen:az IBU szabályok szerint van kiírva az OB.Annak a kiírónak(Ágota)

 Aki nemzetközi versenyekre jár illene tudnia,hogy jó pár éve a női sprinverseny távja nem

  7.5km, HANEM 6km!!!

Előzmény: csecsaba2 (7705)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.27 0 0 7710

St.Jakob az idén ugyanúgy jó helyszin lett volna ,mint eddig!Az ifik otthon,mint az előző

 években a junior-felnőtt pedig kint.

 Ez most már miért nem jó?

Előzmény: csecsaba2 (7704)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.02.27 0 0 7709

Elég gyorsan reagáltak:))) Évekig kint lehetett rendezni,mert Galya ilyen-olyan sz.r.Rosszak a bukók (nem reális a lövészet),nincs normális hosszúságú kör stb...

 Most hirtelen minden megváltozott.KI volt a csodatevő?Ki csinált új táblákat,hosszabb kört

 a héten?

Előzmény: síroller (7692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!