Keresés

Részletes keresés

bopat Creative Commons License 2007.02.06 0 0 690
Igen, mert ha rátöltenek mindig törlik a rajta levő adatokat.
Előzmény: vernegyula (689)
vernegyula Creative Commons License 2007.02.06 0 0 689

Köszi.

 

Akkor ez azt is jelenti, hogy az esti síelésre egy külön kártyát kell rendszeresíteni, különben a rátöltés fejbevágja  az esetleg hátralevő napokat?

Előzmény: bopat (679)
guccica Creative Commons License 2007.02.06 0 0 688

Ááááá hát ezt jól beszoptuk. :-(

Egyébként az elterelést pont átaludtam. :-(((

No meg nem gondoltuk azt sem, hogy nincs más út... Ekkora kerülőt kell majd tegyünk.

No mindegy.

Egyébként azért szerettem volna most erre az egy napra Donovalyra menni mert közel van és mindenhol azt olvastam micsoda fejlődésen ment keresztül az utóbbi években. No meg a kutyaszán is érdekelt volna. Arról meg nem is beszélve, hogy azt gondoltam a szánozás miat most nem lesz annyi síző.

Egyébként meg 5-6 éve is elég jó hangulat volt ott...

Visszafelé egyébként ahogy olvashattad megkockáztattuk az utat arrafelé. Már jócskán este volt, de iszonyat nagy hangulat, tömeg volt. Mondtam is a többieknek, hogy álljunk meg ott enni.

Sajna bealudt gyerekkel, nyűgös barátokkal, parkoló híjján nem álltunk meg.

Háát ugyan maradt egy csomó koronánk, de nem tudom mikor megyünk arrafelé legközelebb... :-(

Előzmény: bopat (682)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.02.05 0 0 687

 

Egyszer-kétszer dramatizáld túl a szitut, összebeszélhetsz vendégekkel (akikről apósod nem tudja, hogy be van avatva), hogy segítsenek. Csak nagy jelentőségű, sokkszerű élmény segít az ilyen gondolkodásmód megváltoztatásán.

Előzmény: bopat (683)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.02.05 0 0 686

 

Nem tudtam, ezért féltem a parkolási gondoktól.

Előzmény: bopat (681)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.02.05 0 0 685

 

Kár, hogy ezt nem pár nappal hamarabb írtad. (Élménybeszámoló a Magas-Tátra topicban.) :(

Előzmény: bopat (680)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 684
Helló Botond!

Még mindig nincs szállás febr 16-17-18-19 (3éjre) 2 főnek pici stúdióban?

Mert akkor megyünk máshova, a héten le kellenne foglalnunk.

köszi
evee
Előzmény: bopat (683)
bopat Creative Commons License 2007.02.05 0 0 683
Sajnos igazad van sokmindenben, Szlovákia még nem nőtt fel az osztrák sípályák színvonalához, de ez csak idő kérdése, no és az emberek felfogásán is változtatni kell.
Sok helyen azt hiszik (többek közt a saját apósom) hogy a vendég örüljön ha kap valamit, azaz nem a vendéglátó vana vendégért hanem fordítva.
Hiába magyarázom neki hogy nem így van, nem segít.
Ezen nem tudunk változtatni, csak nagyon lassan, idővel...
Előzmény: guccica (678)
bopat Creative Commons License 2007.02.05 0 0 682
Kár hogy nem beszéltetek a rendőrőkkel, simán felengedtek volna.

Amúgy nagyon jó programok voltak, koncertek stb. kár hogy lemaradtatok róla.
Előzmény: guccica (676)
bopat Creative Commons License 2007.02.05 0 0 681
Na Donovalyra mindent mondhatsz, csak azt hogy parkolási hely nincs azt nem.
Itt előttünk egy kb 1000 autós parkoló van kialakítva, így egyáltalán ilyen gond nincs.
Ha a fenti parkoló megtelik akkor tovább kell menni és jobb oldalt van a nagy parkoló, a PATTY SKI épületével szemben. Kész repülőtér...
Előzmény: Drinkmann Professzor (677)
bopat Creative Commons License 2007.02.05 0 0 680
Sajnos ez a verseny a polgármester mániája és nem tudja normálisan megszervezni.
Mi már többször tiltakoztunk az útlezárások miatt, de nem sok sikerrel.
A vicc az egészben hogy normális esetben ezen a hétvégén nincs senki, illetve kevesen mert mindenki fél az útlezárástól, és így nagyon jól lehet síelni.

Igazság szerint csak az átmenő forgalom elől volt lezárva, aki DOnovalyra jött azt felengedték. A terelés csak nekik szólt, tehát ha valaki Donovalyra jött volna, simán felengedtek mindenkit.
Csak beszélni kellett volna a rendőrőkkel... és nem vakon követni az irányításukat.



Előzmény: Drinkmann Professzor (675)
bopat Creative Commons License 2007.02.05 0 0 679
Igen a meglevő bérletre bármennyit fel lehet tölteni, ugyanis úgy működik hogy letörlik a rajta levő dátumot és újat nyomtatnak. Persze mind digitálisan.

A kártyát nem fontos visszaadni, elég ha szezon végén váltjátok vissza, mindig lehet rá tölteni.
Előzmény: vernegyula (674)
guccica Creative Commons License 2007.02.05 0 0 678
Hát egy ideig mi most nem megyünk Szlovákiába. Túl sokat csalódtunk.. az igényeink meg csak nőnek. :-)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.02.05 0 0 677

 

Tömeg, parkolási probléma, csúszkáló autók a szabálytalanul parkolók között, sorok, szívások, idegen helyen plusz terelés, no thanks.

 

Ótátrafüreden -4 fok volt és szikrázó napsütés.

Előzmény: guccica (676)
guccica Creative Commons License 2007.02.05 0 0 676

Hát mi nekivágtunk...

Kár volt mert Beszterce bányánál eltereltek minket Rózsahegy felé...szóval hatalmas kerülőt tettünk. Ott is ragadtunk inkább Rózsahegyen ahol minden klassz lett volna ha nem lett volna iszonyat hóvihar és nem hagytam volna otthon a síszemüvegem. Így párat csúsztunk, ettünk aztán hazairamodtunk Donovaly felé.

Donovaly egyébként hatalmas fényáradatben úszott és rentgeteg ember volt. A szánhúzó versenyből viszont már semmit nem láttam sajna..

Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.02.05 0 0 675
Engem is elbizonytalanított ez a kutyaszán-verseny és az információhiány az egészről, így a Nagy Donovaly Terv kudarcba fulladt, nem mertem 3 gyerekkel kockáztatni és hágókat felfedezni. Stary Smokovecen (Ótátrafüred) voltunk és átnéztünk Tátralomnicra is. Mivel off, csak ha érdekel valakit, akkor szívesen leírom a részleteket.
vernegyula Creative Commons License 2007.02.02 0 0 674

Sziszatok,

Azt kérdezném, hogy  a Budapesten vásárolt többnapos bérletekre  a helyszínen lehet tölteni még 2-4 órás időszakokat? Pontos bérletre külön kártyát kell használni?

 

üdv.

Gyula

 

 

guccica Creative Commons License 2007.02.02 0 0 673
Hmm..talán Sturovo hágó..
Előzmény: guccica (672)
guccica Creative Commons License 2007.02.02 0 0 672

Sziasztok,

Reggel hallottam a rádióban, hogy lehet menni síelni, csak a 77-es utat lezárják valahol és valami hágón keresztül lehet majd megközelíteni a pályát.

Nem tudjátok milyen hágóról beszélhettek és mekkora kerülőt jelent?

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.01 0 0 671
Most nézem én is hogy ez most 7végén lesz. Mi szombaton mennénk fel csúszni.... de ha nagy tömeg, meg lezárt pályák vannak, akkor inkább halasztjuk 1 héttel.

Tényleg nem megy a telemix a szél miatt?
Előzmény: otapi (670)
otapi Creative Commons License 2007.02.01 0 0 670
Szia Bopat,

a kutyaszán verseny mellett fel lehet menni egy napra sielni a pályákra? Vasárnap mennénk-jönnénk, de ha le lesznek zárva az utak, akkor hogy lehet eljutni a pályákra?

Üdv,
Otapi
Előzmény: bopat (666)
zsombi Creative Commons License 2007.01.31 0 0 669

A sípálya tetején fényképeztem:

 

 

zsombi Creative Commons License 2007.01.31 0 0 668
Tegnap jöttünk haza. Teljesen jól síelhető a pálya. Legalább 50 cm friss hó esett. Szombattól keddig szinte megállás nélkül havazott. Kutyaszánt is fényképeztem (talán este felrakom ide a képet)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.01.30 0 0 667

 

Mit jelent az, hogy korán menjünk? Mettől meddig tart majd vasárnap a kutyaszán verseny?

Előzmény: bopat (666)
bopat Creative Commons License 2007.01.28 0 0 666
Hóhelyzet már megfelelő, ma több mint 20 cm friss hó esett, így most elegendő a hó.
A kutyaszánverseny miatt részben lezárják az utakat, így korán kell jönni.

A pályákon nincs semmi korlátozás, de se snowtubing se snowraft nincs, mert ott van a verseny

Előzmény: Drinkmann Professzor (664)
bopat Creative Commons License 2007.01.28 0 0 665
Nem hosszú, inkább csak gyerekeknek való, kb 200 m.
Előzmény: Drinkmann Professzor (663)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.01.27 0 0 664

 

Talán jobb lenne, ha nem most vasárnap, hanem feb 2-4 között mennénk szánkózni (1 napra), amikor megnézhetünk egy kutyaszánversenyt is? Te melyik napot ajánlanád, szombatot, vagy vasárnapot?

 

Talán a hóhelyzet is jobb lehet?

 

Korlátozzák majd a szánkózási lehetőséget, vagy a felvonót a kutyaszánverseny miatt?

 

Van már részletes programotok? Ha igen, írd már be ide lécci!

 

Hórafting és hótubing is érdekelne.

Előzmény: bopat (661)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.01.26 0 0 663

 

Milyen hosszű a szánkópálya?

Előzmény: bopat (653)
bopat Creative Commons License 2007.01.26 0 0 662
Szia Emma

Kérlek nézd meg a weboldalunkat ITT

Ott remélhetőleg minden kérdésedre válszt találsz. Szállás, oktatás, kölcsönzés stb.

Nálunk majdnem mindenki beszél magyarul (beleértve az oktatóinkat is), ahogy egypár más étteremben is. Máshol nem nagyon... (üzlet, felvonós, stb)
Van egy irodánk Budapesten, ha gondolod hívd fel és beszélj a kolleganőmmel, ő válaszol az esetleges kérdéseidre.
Tel szám a weblapon.
Üdv

Bopat
Előzmény: Cséfalvayné Emma (658)
bopat Creative Commons License 2007.01.26 0 0 661
Szia Rebka

Sajnos nem hinném hogy találunk valamit mert akkor van a kutyaszánverseny Donovalyn és minden telített.
Illetve van egy 4 ágyas 2 szobás mini apartmanunk ami szabad a feb 2 től 2 éjre.
Ha megfelel kérlek írj egy emailt az előbbi hozzászólásomban levő emailre.
Előzmény: rebka (657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!