Keresés

Részletes keresés

barbara0000 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 81027

cavecat. Valójában a férjem van oda gyermekkora óta a papagájokért, én még csak méregetem. Türelmetlen vagyok vele, hogy már mikor lesz bátrabb stb. Keresünk neki párt, a kollégám ajánlott egy tenyésztőt, de neki majd  tavasszal lesznek. Keresgélünk tovább. :)  Kereskedésben nem szívesen vennék, ha nem muszáj.  Ma megérkezett a nagy kalitka,  akkora, hogy én is beleférnék. :) Összefordítottuk a kis kalitkával a nyitott ajtókat, a fürtös kölest áttettük az újba, s simán átsétált a kis huncut. :) Hajtotta a hasa, meg a kíváncsiság. :)

bombaba Creative Commons License 2016.02.05 0 0 81026

Ha kiteszel neki egy lapos tálban vizet, abba belemászik és megfürdik egyedül, többször is egymás után. Nálam hetente egyszer minimum volt fürdés, ha kimaradt, hiányolta.

Előzmény: bumeráng77 (81025)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 81025

Na a fürdetés az burleszkbe illő procedúra. Van egy számára rendszeresített növénypermetező alkalmatosság. Kellemesen meleg vízzel szoktam megtölteni... aztán kezdődhet a kergetőzés. Élvezi amúgy a csőrös a fürdetést, de a szertartáshoz tartozik az is, hogy ugrálnom kell utána... Aztán megadja magát (többnyire a földön, az asztal alatt) és akkor alaposan eláztatom.

Utána meg hajszárítóval szárítom meg.

Előzmény: bombaba (81024)
bombaba Creative Commons License 2016.02.05 0 0 81024

Nagyon aranyos :)

Szoktad fürdetni? Azt nagyon szereti a nimfa is. 

Előzmény: bumeráng77 (81023)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 81023

Kaja-pia-szex-drog-rock n' roll

cavecat Creative Commons License 2016.02.05 0 0 81022

Persze hogy kíváncsi :))) Azért kell mellette ücsörögni, hogy a kíváncsisága legyőzze a félénkségét ;)

Nyugodtan szerezz be mellé egy társat már most, ugyanúgy meg fog szelídülni, ha sok időt töltesz vele (sőt, ketten néha még bátrabbak is, mint egyedül).

A türelmetlenség ismerős :D Így kb. 15 év után viszont már tudom, hogy egy papagájnak teljesen más elképzelései vannak a "minőségi időtöltésről" meg a "családi programokról" mint egy normális embernek :P (Kleó pl. nagyon szereti, ha mind összegyűlünk a nappaliban, és "dolgozunk": én püfölöm a billentyűzetet, a párom szerel valamit, a papagáj meg miszlikbe rágja a szegélylécet vagy - jobb esetben - egy erre a célra vásárolt fa játékot :))))

Előzmény: barbara0000 (81021)
barbara0000 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 81021

Köszi a választ cavecat. Igazából ha odaülök mellé, elhúzódik, de nyújtogatja a nyakát felém, szerintem kíváncsi. Szeretnénk mellé másikat, talán hétfőn meg is érkezik a nagy kalitka. álló, akkora mint én, és széles is. Csak azt nem tudom mikor van itt az ideje hogy társat kapjon. Ha most kap egy társat, úgy is kézhez lehet szoktatni? Ma már ivott képzeld. :D   És picit bátrabb is volt talán. Igaz fújtatott, de közelebb merészkedett. Erőltetni nem akarok neki semmit, had menjen minden az ő kis tempójában. Csak hát türelmetlen vagyok, de kibírom. :)  Már hívtam pár tenyésztőt, de a környékünkön nem igazán találtam olyat akinek lenne most eladó. :(

cavecat Creative Commons License 2016.02.04 0 0 81020

Ha valóban nem iszik, az baj. Nem lehet, hogy csak nem láttad, amikor iszik?

A papeszok szeretnek többen lenni, nem tudsz/akarsz a tenyésztötöl még egy madarat hozni?

Alapvetöen egy állatnak kb. két hétbe telik túltenni magát a költözés okozta stresszen, addig érdemes "kímélni" a madarat. (A költözés okozta stressz erösen lebutítja az immunrendszerét, tehát különösen fontos, hogy pl. ne érje huzat.) Kiengedni szerintem még korai, ahogy "barátkozni" is (gondolom, "barátkozás" alatt azt érted, hogy kézböl eszik, kézreül, ilyesmi). Szerintem az elsö két hétben az interakciót arra kellene redukálni, hogy eteted, itatod, és rendszeresen odaülsz mellé olvasni (dolgozni, zenéthallgatni, vagy amit szeretsz csinálni és csendes, relaxáló tevékenység). Erdemes egy többé-kevésbé fix naprendet is tartani, az tovább erösíti a papesz biztonságérzetét.

Előzmény: barbara0000 (81019)
barbara0000 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81019

Sziasztok. Még új vagyok itt. Segítséget szeretnék kérni. 2-napja hoztuk haza a Nimfa papagájunkat. ott több papagájjal volt együtt. Most egyedül van. 2-napja nem iszik szerintem. Csak ül. Próbáltuk nyitva hagyni a kalitkát, hátha szeretne repkedni, de semmi. Néha ideges, s nem barátkozik. Fujtatott is egyszer. a tenyésztő azt mondta 2 hete választotta le őket a szülőktől. Szerintetek normális ez így? Csak idő kell neki, vagy valami baj lehet? És egyszer kétszer rikogatott is. köszi a válaszokat, nagyon aggódom.

IstvánBX Creative Commons License 2016.02.03 0 0 81018

Feleslegessé vált számunkra egy általunk "épített" 182x150x90cm-es kalitka. Az udvaron tartottuk benne a papagájokat. Állomány csökkentés volt és már nincsenek lakói, ezért szeretnénk eladni. Mi az udvaron használtuk, de megfelelő méretű ajtón be is vihető. Rövid ideig bent is használatban volt. Utoljára sziklapapagáj "lakott" benne, egy két helyen megbontotta a hálót, azok  javítva lettek. 

http://www.jofogas.hu/budapest/Nagymeretu_udvari_kalitka_182x150x90cm_42701341.htm

Erről lenne szó. Ha valakit érdekel, keressen bizalommal. 

Chronz Creative Commons License 2016.01.30 0 0 81017

Ha teheted, itt is tudsz információt kérni: 

https://www.facebook.com/groups/217871005059055/

Előzmény: Murof11 (81014)
corvi01 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 81016

Van még egy olyan szokásuk, hogy elalvás előtt csőrüket morzsolgatják "csikorgatják" amit valószínűleg koptatási vagy tisztogatási célból tesznek, de az alattam szóló súlyosabb, megfontolandóbb problémát emleget!

Chronz Creative Commons License 2016.01.27 0 0 81015

Biztos, hogy nyöszörgés az és nem levegővétel? Az én papagájomnak is hasonló problémája van, hangosan, szörcsögősen, sípolósan veszi a levegőt! Ez lehet felső légúti fertőzés vagy akár atka is! Irány az orvos!

Murof11 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 81014

Kedves Mindenki,

Van egy 1 ev 5 honapos fiu hullamos papagajom. Kezhez van szoktatva, makk egeszseges.Sokat beszel, eszik.

Viszont az elmult 1-2 hetben olyan mintha neha sirna. Nyoszoroges talan a legjobb szo.pl. este miutan betettem arra lettem figyelmes, hogy nagyon nyoszorgott a sotetben. De napkozben is volt mar ra pelda, talan akkor nem volt olyan hangos.Nem tudom miert. A napirendje nem valtozott. Egesz nap kint van, eszik, iszik, repked, stb...

Esetleg tudja valaki miert "sirhat"?

Koszi

corvi01 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 81013

Kicsit hiányosan fogalmaztam az tény! Anno 87-2007 -ig voltak papagájaim (huli, barát, nimfa) a többi fajú mellett. Én általában magboltokban, gazdaboltokban, vidékiektől..stb vettem a klf. magokat és saját elgondolás alapján kevertem össze, még az évszaktól függően is. A zöldeket, csirákat, lágyakat... a keverék alapok mellé adtam az olyankor nyilván kevesebb száraz keverékhez. Olykor tuja és fenyő magokat is bele csempésztem, amiért némelyek szinte törték magukat! :) A Loro Parque keverékcsaládból (lustaság okán) én is adogattam jó néhányszor (még a pintyféléknek is), de az igazat megmondva sok különbséget a saját összeállításúakhoz képest nem tapasztaltam.

Sajnos a jód és A vitamin hiány szinte minden tartott madár problémája tud lenni, óriási kihatással a madár érzékszerveire, és a vedlésre! Nem szabad hagyni, hogy a madár rászokjon előnytelenül bizonyos "kedvencre"! Elrontani nagyon könnyen lehet, visszahozni annál nehezebb; ezeket gondolom Te már jól tudod.

Előzmény: cavecat (81011)
corvi01 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 81012

"A csíra vitamintartalma remek, de jóból is megárt a sok, "hormonos" lesz töle a madár, szóval a magkeverék _helyett_ egyáltalán nem alkalmas,"

Hol írtam én hogy magkeverék helyet csirát adjunk..? :)

Előzmény: cavecat (81011)
cavecat Creative Commons License 2016.01.13 0 0 81011

"persze van pár jó minőség is" - pl. a Loro Parque keverékek ;)

2005 óta etetem Loro Parque keverékkel a madarat, pár éve (2013) voltunk egészségfelmérésen, a madár egészséges mint a makk.

A csíra vitamintartalma remek, de jóból is megárt a sok, "hormonos" lesz töle a madár, szóval a magkeverék _helyett_ egyáltalán nem alkalmas, pláne nem hosszú távon. Zöldeleségnek viszont kiváló, hetente 1-2 alkalommal amíg felépül, utána ritkábban.

A kalcium remek forrása (nyilván a szépia mellett) a brokkoli, sütötök, füge, mandula, érdemes ezeket beépíteni a heti menübe (hosszú távon is). A reszelt sajt, mint kalciumforrás nekem személy szerint nem kedvencem, de ez azt hiszem, ízlés kérdése.

A hullámospapagájokra jellemzö a kalcium- és jódhiány mellett az A-vitamin hiány is, remek A-vitaminforrás pl. az édesburgonya, sütötök, cukkini. Ha a huli esetleg megunja a sárgarépát :)

corvi01 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 81010

Tudod az ilyen "keverékcsodák", gyakran csupán a marketing részei, persze van pár jó minőség is, de  jobban jársz, ha vmilyen használható magkeverékből csiráztatsz és a 2-3-4 napos hajtásokat adod neki. Meg lesz a hatás! :) Nagyon szeretik a friss rügyeket, tudom most nincs, de tavaszkor a fűz, alma, meggy friss hajtásaiért is élnek halnak, nagyon sok hasznos vitamin, ásvány, alkaloida..találhatók bennük. A Ca pótlás is rendkívül fontos, feltételezem, hogy pl. szépia "csontot" tettél neki rágicsálni...Továbbá mérlegelendő, hogy van e elég helye a nem kis mozgásigénye levezetéséhez, röpteted é néha..? Nincs e a közelben olyan tényező, huzat, (esetleg klíma) másik állat, macska, kutya...kis rágcsáló, amik esetleg megfertőzhetik, utóbbi bár elég ritka, de létező...!?

Előzmény: Chronz (81009)
Chronz Creative Commons License 2016.01.12 0 0 81009

Köszönöm a választ! Így is tettünk, minden lehetőséget körbejártunk, hol lehet a probléma. Végül visszamentünk a dokihoz, vett tőle vért, most várjuk az eredményt. Bár nem változott semmi, elmúltak a tünetek. Kicsit többet szellőztetünk, kap korvimin zvt-t, illetve az itatójába egy csepp betadint az esetleges jódhiánya miatt. A különféle ízesítésű stickeket megvontuk tőle a doki ajánlásával, kevesebb magot kap, hogy ne válogassa ki a csak neki tetszőt, így nem egyoldalú az étkezése. Illetve, ha bárki másnak lenne hasonló problémája, kezdje el etetni kis kedvencét prestige loro parque mix maggal, úgyszintén a doki ajánlásával. Ezek mellett mehet neki a reszel sajt/répa, viszont a citrusfélékből, amik savat csinálnak, azt maximum havonta-két havonta adjunk neki.

Előzmény: corvi01 (81008)
corvi01 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 81008

Az antibiotikum adása egy feltételezett gyulladás (moment léguti) kezelésére hivatott, azonban ezek és tüneteik sokszor az egyéb súlyosabb megbetegedések következményei! A nem megfelelő tartás, hely, tápozás súlyos belsőszervi, máj, bél, tüdő, keringési elégtelenségek kiváltó oka lehet, ami alapesetben a leamortizált immunrendszer következménye. Azért emeltem ezt ki, mert a problémája visszatérő. :(
Noha sokan úgy gondolják, hogy lehetőségükhöz mérten mindent, jól csinálnak, megadnak fenti feltételek teljesüléséhez, de ilyenkor kibukik, hogy valami hiányzik, vagy túl sok,...valami rossz irányba vezet a tartás vonalán! Az van a legritkábban, hogy a madár speciálisan és genetikailag hibás (amire még fogni szokták), a hiba sajnos általában "nálunk" van...

Előzmény: Chronz (81007)
Chronz Creative Commons License 2016.01.08 0 0 81007

Sziasztok!

Van egy hullámos papagájom, 2 éves. Állatorvosnál jártunk kb 1,5hónapja légzési nehézségei (sípoló,kattogó hang,tüsszögés) miatt. Akkor megkapta a kellő kezelést, antibiotikumot, elmúltak a tünetek. A kalitka ki lett fertőtlenítve! Most újra előjött ez, egész nap semmi gond, de reggel arra kelek, hogy hangosan, nehezen veszi a levegőt. Jelenleg is antibiotikumos kezelés alatt van, de úgy tűnik, ez a fajta nem használ kellőképpen. Ezen kívül minden rendben, eszik, játszik, beszél folyamatosan. Holnap meglátogatunk egy másik dokit, hátha lesz előrelépés. Addig is sós vizes inhalálás este és egy kis szellőztetés. Akinek lenne tapasztalata ilyen téren, kérem segítsen! Köszönöm!

Apa27 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 81006

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igazából ezek számomra csak kérdések. És szerintem pont olyanok (mégha idiótának is tűnhetnek), amilyeneket könyvekben nem biztos, hogy megtalál az ember.

Csak mint érdekesség :)  25.-én néztük meg az odút, akkor 5db tojás volt alattuk. Elsőre nem semmi. :)

Előzmény: corvi01 (81005)
corvi01 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 81005

"Hogy a tojások,fiókák léte mennyit változtatna nem tudom."

A teljesen egyedül maradt tojó is képes felnevelni fiókáit, jobb persze ha többen vannak, ui. tudtommal szociálisak és idegen párok besegíthetnek. (?) Ezt persze hullámos tenyészők tudnák csak megerősíteni vagy cáfolni....

Előzmény: papagáj20 (81004)
papagáj20 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 81004

Szia!

A papagájokban a természetes,eredeti ösztönök dolgoznak. Ha kirepülnének az ablakon egyrészt kíváncsiságból másrészt kajakeresés miatt(a természetben vándorolnak) simán elrepülnek és nem jönnek vissza mert nem találnak vissza. Harmadrészt egy szobában tartott papagáj ha hirtelen kijut annyira megijed,bepánikol a nagy tértől, ismeretlen látványtól,hangoktól hogy addig repül amíg teljesen el nem fárad és szintén nem talál vissza.

A hullámos papagájok nem monogámok. Több tojóval/hímmel is párosodnak és a hímek akár több fészekalj felnevelésében is segíthetnek egyszerre. Tehát nincs egy életre szóló párválasztás,stb. Ha eltűnik,elvesztik a párjukat egy rövid ideig keresik de utána egyszerűen keresnek másikat illetve udvarolnak fűnek-fának hogy párt találjanak. Hogy a tojások,fiókák léte mennyit változtatna nem tudom.

A papagájokat nem lehet szabadon reptetni,tartani. Illetve vannak akik hosszú,alapos kiképzéssel megtanítják a papagájuknak hogy ne repüljön el, ne szálljon le messze, mindig jöjjön vissza ha fárad,stb. De én ezt se ajánlom mert túl kockázatos, nincs rá garancia hogy egy ragadozómadár feltűnése nem a véget jelentené a számára, ahogy pl. arra sincs hogy nem ijed meg valamitől ami miatt ijedtében elfelejti a tanultakat és elrepül. Ha valaki kint akarja reptetni a szelíd papagáját annak ott a hám.

A kézzel nevelést felejtsd el. Komolyan. Ne akard tönkretenni őket. Ugyanis a kézzel nevelés nem más mint az hogy megbontod a természetes folyamatot, megmásítod a madár kárára. Ahelyett hogy a fióka a szüleitől megtanulna papagájként viselkedni,kommunikálni azt tanulja meg hogy az ember a fajtársa,szülője. Az ember ugye nem tudja megtanítani papagájként viselkedni,kommunikálni amiből később problémák,viselkedésproblémák lesznek. Szegény madár nem tudja hogy ő egy papagáj, nem tudja hogyan viselkedik egy papagáj mert embernek hiszi magát és az embert hiszi az anyjának, később ivaréréskor az emberek közül választ párt is. Ebből jönnek aztán a viselkedésproblémák mert az ember nem teljes értékű társ, a teljes értékű párja meg végképp sose lesz de ő próbálja az emberrel kielégíteni a szükségleteit ami az pl. hogy minden nap egész nap az emberpárjával akar lenni de ugye az ember nem lehet vele folyamatosan ezért szegény madár ordít vagy tolltépésbe,stb kezd frusztráltságában,befordul,stb mert neki az az ösztönös viselkedés hogy a párja,csapat sose hagyja el,mindig vele van. Prédaállat lévén nem érzi biztonságban,jól magát egyedül. És még sorolhatnám.

Ha legalább 2 fióka van kézzel nevelve és később is végig legalább 1 fajtársa van akkor jobb a helyzet mert érzi hogy a másik madár közelebb áll hozzá ezért később ivaréréskor valószínűleg a másikat tekinti majd párjának és nem az embert. De ettől eltekintve ha 2 kézzel nevelt madárról van szó ugyanúgy nem tanulnak meg természetesen viselkedni,kommunikálni mert hiába vannak többen ugye nem volt kitől eltanulni a dolgokat. Ha van egy szülők által nevelt fajtárs is akkor tőle eltanulják a dolgok egy részét de akkor se fognak teljesen normálisan viselkedni,kommunikálni. Mert a szüleik alatt már a kikelésük előtti napokban kommunikálnak,tanulnak a tojásban.

Az ideális a kézzel nevelés helyett az lenne ha szelíd papagájokat tenyésztenének és amikor már nagyobbacskák a fiókák akkor ellehet kezdeni pár percre kivenni őket a fészekből, simogatni, foglalkozni velük így ugyanúgy szelídek lennének mire kijönnek az odúból de a szüleiktől tanulnak mindent.

Mindenesetre hullámosokat kézzel nevelni teljesen felesleges mert anélkül is könnyen meg lehet őket szelídíteni de ha a szülők szelídek foglalkozhatsz már az odúban a fiókákkal és akkor eleve szelídek lesznek.

Előzmény: Apa27 (81002)
corvi01 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 81003

Az tuti, hogy nem én leszek kérdéseid megmondóembere, de bizonyos részeknél eléggé felkaptam a fejem. :)

"Szinte ugyan úgy viselkednek, mint a hullámosok"

Hát ez szerintem nagyon nem így van. A galambok és papagájok között az újabb vizsgálatok szerint is igencsak nagy a genetikai szakadék.. Viselkedésük, szokásaik, csőr, láb funkcióik nagyban eltér a galambokétól. Anatómiájuk, emésztőrendszerük szintúgy, élőhelyük, táplálékszerző területük viszont átfedésben van. Az hogy begytejjel etetnek, ez még nem ok a rokonsági skatulyára, hisz némely énekesmadár idomú( pl zöldike..egyes pintyek) is kezdetben hasonlóan etetnek. Nézd meg pl. csőrük funkcióját, erős morzsoló, hasító és aprító. Lábuk erős fogóláb, külön-külön is alkalmas a táplálék megfogására és csőrhöz emelésre; galamboknál hol van ilyen? Gégefőjük jobban hasonlít az énekesekére, némelyikük nagyon intelligens és játékos. :) Párkapcsolatuk, költésük is kicsit másképp alakul...Szóval véletlenül sem lebecsülni akarom a galambokat, de szerintem alapjaiban mások. 

"Mivel párválasztóak, ha lehetősége lenne a hímnek, hogy nyitott ablaknál elmenjen, visszajönne a tojóhoz, hogy továbbra is gondozza, hogy etesse, vagy elmenne? Illetve a tojó utána menne? Magára hagyná a tojásokat?"

Itt két bajt is látok a galambokhoz viszonyítva. Ha a hullámosokat a röptetési próbálkozásig, fogságban, azaz zárt helyen (kalitka-volier) nevelted akkor Ők ehhez szoktak, s a hirtelen megnyílt teret- szabadságot szinte egész biztos, hogy nem úgy értelmeznék, mint a galambok, akik eleve szabadosan dúcos, padlásos helyeken szaporodtak. Nem kizárt, hogy megriadva olyan távolságba keverednének, ahonnan nem találnának vissza. A még-nagyobb baj, hogy nem őshonosok révén az itteni ragadozók(karvaly, baglyok..) ellen nem úgy vannak kiképezve, nem beszélve kirívó színezetükről..

Előzmény: Apa27 (81002)
Apa27 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 81002

Sziasztok!

Egy nem megszokott téma.

Kérdés...Visszajönne a hullámos papagáj?

Úgy néz ki, hogy összejött a nem várt dolog. Költenek a hullámosaink. Eddig 2db tojás volt a fészekben. Azóta nem nézegettük, nem zavartuk őket.

Kb. 1 hete, hogy meglett az első tojás. A hím nagyon lelkesen, szorgalmasan gondozza a tojót. Eteti és tereli az odúba ha kijön. :)

Mivel párválasztóak, ha lehetősége lenne a hímnek, hogy nyitott ablaknál elmenjen, visszajönne a tojóhoz, hogy továbbra is gondozza, hogy etesse, vagy elmenne? Illetve a tojó utána menne? Magára hagyná a tojásokat?

Nem én szeretnék lenni az első aki ilyet tesztel, csak kíváncsi vagyok.

Galambokról tudom, hogy nem hagynák sem a tojást magukra (ha csak nincs veszély!) sem a párok egymást.

Szinte ugyan úgy viselkednek, mint a hullámosok. A hím hajtja a tojót a fészekre. Ha leszáll elveri. Eteti, gondozza. De (nekünk voltak) még ha ki is repültek a galambok, mindig visszamentek a tojóhoz a hímek, vagy ki sem repültek.

Másik. Miért van az, hogy a vészekaljban nevelkedett galamb este mindig visszaül a helyére? Az idegen galamb egy idő után beszokik, párt választ és szintén este beül.

A hullámosok miért repülnek el? Persze tudom, hogy azok nem galambok, de akkor is!

Illetve, valaki tud jó oldalt/tapasztalatot adni ami a fiatal hullámosok kézből etetésével foglalkozik? Nem tudom, hogy jó ötlet lenne-e kézből nevelni a fiókákat, vagy sem. Egy szinten szívesen kipróbálnám, de félek, hogy elrontanám a dolgot.

Hella23 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 81001

Nálunk nyáron egész nap megy a klíma,persze nem a madarakra irányítva.Semmi bajuk.9 papagáj és 2 kanári:-)

törpi_papagaj Creative Commons License 2015.12.06 0 0 81000

Sziasztok!

Sajnos e hét kedden elpusztult a 8 éves fischer törpepapagáj tojóm. A párján már most látszik, hogy nem fogja bírni az egyedüllétet, főleg, hogy nem tudok annyit otthon lenni vele, amennyit kellene. Tudtok olyan helyet, ahol tudok szerezni neki korban hozzáillő párt esetleg (bp. és környéke)?

Nagyon köszönök minden segítséget!

Mrmg Creative Commons License 2015.11.30 0 0 80999

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Szeretnénk Nimfa papagájt tartani, de felmerült az a probléma, hogy kizárólag abba a szobába tudnánk tenni a kalitkát ahol a klíma van.

Nem közvetlenül rá fújná a hideg levegőt természetesen, de mégiscsak egy légtérben lennének.

Itt látható, hogy kb. mi lenne az elrendezés.

https://drive.google.com/file/d/0B0o2r-jMIRQWYjdXbXE2Mnp2RWM/view?usp=sharing

Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok, hogy tarthat-ó e így a madár, vagy mindenféleképpen felejtsük el?

Köszönöm a segítségeteket.

Gábor

corvi01 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 80998

Kék-sárga arája itt(is) szerintem elég kevés embernek van. Ez a valószínűsíthető körömtúlnövés miatti leválás más fajú fogságban tartott  madaraknál is a természetes folyamat része...Vérzéssel nagyon ritkán jár, itt valami durvább dolog történhetett. Betadin-nel mindenesetre próbáld lekezelni, van némi szárító hatása is.

Előzmény: Brigusz86 (80996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!