Keresés

Részletes keresés

kekov Creative Commons License 2014.11.21 0 0 1666

üdvözlök mindenkit,

 

űjpesthez közeli  helyen tudna valaki kefírgombát ajánlani ?

 

 

Pirandus Creative Commons License 2014.11.14 0 0 1665

Nemsokára jelentkezem, kérlek, írd be, ha változik a mailed.

Előzmény: marcsi1990 (1664)
marcsi1990 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 1664

Sziasztok!

Van több adag kaukázusi kefírgombám! Írjatok e-mailt schullermaria90@gmail.com.
Üdv

Előzmény: becko9 (1659)
sztgyi Creative Commons License 2014.11.09 0 0 1663

1657-58

Előzmény: Pirandus (1662)
Pirandus Creative Commons License 2014.11.08 0 0 1662

1659.

Előzmény: sztgyi (1661)
sztgyi Creative Commons License 2014.11.08 0 0 1661

... és mi az akadálya ?

Előzmény: Pirandus (1660)
Pirandus Creative Commons License 2014.11.07 0 0 1660

Budapesti átvételhez csatlakoznék.

Előzmény: becko9 (1659)
becko9 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 1659

Sziasztok!

Ha lehetséges, én is szeretnék kérni, vásárolni Kaukázusi kefirgombát, Budapesten tudom átvenni.

 

Köszönet,

b.

sztgyi Creative Commons License 2014.10.22 0 0 1658

Zsolt!

 

Előző hozzászólásomban leírtak szerint Neked is tudok adni. (Japán kristálygombám nincs.)

 

Üdv: Péter

Előzmény: hezerzs (1655)
sztgyi Creative Commons License 2014.10.22 0 0 1657

Laci!

Tudok adni kefírgombát, ha el tudsz érte jönni.

A nick nevemre kattints (itt fentebb) és ott az email küldésre katt.

Küldj egy üzenetet!

Én a XXII. kerületben, Budafokon tudom átadni, egy megbeszélt időpontban, ha Neked ez nincs messze!

Üdv: Péter

 

Előzmény: birolaci968 (1656)
birolaci968 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 1656

Üdvözlök mindenkit !

Sürgősen szükségem lenne tej alapú kaukázusi kefirgombára !Budapesti vagyok.

Előre is köszönöm.

Üdv. Laci

hezerzs Creative Commons License 2014.10.08 0 0 1655

Kedves Fórumozók!

 

Bp.-i átvétellel szeretnék kérni kaukázusi kefirgombát (és japán kristálygombát). Ha valaki még olvass ezt a fórumot...

 

Köszönettel:

 

Zsolt

panellakó haspók Creative Commons License 2014.06.27 0 0 1654

Ez tényleg jó az egészségre? Nemcsak legenda?

Előzmény: Hidvegi55 (1648)
Heleb87 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 1653

Sziasztok! Tejalapú kaukázusi kefírgombát keresek Budapesten. Személyesen is áttudom venni, illetve természetesen a posta sem gond. Ha valakinek lenne kérem jelezze: njan1@freemail.hu

smand Creative Commons License 2014.06.26 0 0 1652

Most jelenleg már nem tudok küldeni sajnos :(  külföldre utazás miatt..

 

Előzmény: smand (1650)
tivornyás Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1651

Sziasztok! Szeretnék tejalapu kefirgombára szert tennii,várom az értesitést,zeman.tibor@freemail.hu-ra természetesen térités,vagy csere ellenében.Maglódón lakom,vagy Budapest és környéke jöhet számitásba,személyes átvételnél,de posta utján is jöhet.eLÖRE IS KÖSZÖNÖM.

smand Creative Commons License 2014.05.13 0 0 1650

Kaukázusi kefír gomba ingyen! csak   postaköltséget szükséges elküldened!leírást küldök hozzá.további info: s.mandy@vipmail.hu

sztgyi Creative Commons License 2014.05.11 0 0 1649

Köszönjük a beszámolót!

Ez jó hír! Tehát a hibernálás jó ahhoz, hogy legyen biztonsági tartalékunk.

Itt a fórumon olvastam sikeres és kevésbé sikeres kimenetelű fagyasztásról.

Előzmény: Hidvegi55 (1648)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 1648

Sziasztok!

 

Mint ahogy ígértem beszámolok. A fagyasztóban keresgélve találtam 2011. 05. eltett gombát, gondoltam megpróbálom. Első 24 óra után még nem találtam elég sűrűnek így hagytam még 12 órát ekkor az állaga már megfelelő volt de az íze kissé édeskés, kesernyés. (nem tudtam megenni!) Mivel nem először vettem így elő fagyasztóból tisztában voltam vele hogy az elsőnek nem lesz jó íze. A másnapival viszont semmi gond nem volt, a gombák szépek, egészségesek. Tehát 3-év fagyasztást is kibírnak és működnek! Van még egy adagom azt nem tudom mikori azon nincs dátum.

Előzmény: sztgyi (1647)
sztgyi Creative Commons License 2014.05.08 0 0 1647

Kívácsian várom a beszámolót!

Előzmény: Hidvegi55 (1646)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 1646

Sziasztok!

 

Ma megpróbálom kb. egy éve lefagyasztott gombámat életre kelteni! Az eredményről tájékoztatlak benneteket.

smand Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1645

Kaukázusi kefírgomba ingyen! csak  a postaköltséget szükséges elküldened!leírást küldök hozzá.további info: s.mandy@vipmail.hu

sztgyi Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1644

Mindenki másképp csinálja ... (№ 6)

Talán még annyit, hogy a tejet a helyi piacon veszem - házitejnek mondják. (200 Ft literje, és szerdán "akciós napot tartanak", akkot 170-ért adják literét.)

Felforralom, (a fölét képező hártyát leszedem) és ha lehült, mehet kefírnek.

Forraláshoz duplafalú rozsdamentes tejforralót (sipolója elromlott) használok, melybe kb. 2dl vízet kell önteni, másfél literesnak árulják, épp ideális az egy liter tej felforralásához, nem fut ki, nem kozmál oda az alja.

Ha épp nem tudom a kefirgyártásba beáldozni a tejet, lehűlve visszatöltöm a literes műanyag flakonba, és megy a hűtőbe. Kefirkészítés előtt kb. két órával korábban kiveszem a hűtőből, a konyhában felveszi a környezet hőmérsékletét, és mehet a gombákra.

A gombákat, miután leszűrtem a kefírt, mindig átöblítem vízzel a szűrőben,  kicsit hagyom lecsöpögni, és mehet rájuk a tej.

Lenne egy kérdésem: Meddig tartható el a kefír hűtőben?

Megnéztem többször is bóti kaukázusinak feliratozott kefirek fogyaszthatóságát, az tapasztaltam a gyártási idő általában nincs feltüntetve, csak a fogyaszthatóság ideje, az akár 30 nap is volt már.

sztgyi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1643

Mindenki másképp csinálja ... (№ 5)

Itt látható két ilyen korábban lefagyasztott, és a mai a harmadik adag:

 

Ezekbe egy-egy fél liternyi tejhez való mennyiség képezi a tartalékot, terveim szerint egy hónap, három hónap és fél év múlva fogom felébreszteni őket.

Nekem a kb. 70-90ml körüli gombamennyiség fél liter tejben, egy nap (24 órás) érlelés után lehűtve a bevált minőség. Aki eddig megkóstolta, mindenkinek ízlett. (Udvarias vendégeim voltak.)

Induló mennyiség 1 literhez való gomba volt 48 nappal ezelőtt, egy adag (fél liter tejhez való) már gazdára lelt, egy jelentkező a héten megkapja az adagját, és én napi két liter tejet áldozok a kefír oltárán, valamint 3 fél literhez való a tartalékom van.

Remélem fempaba elolvassa ezeket a gondolatokat, és segít neki a gomba/tej arány kiválasztásához.

Persze, nem tudom, hogy ez így másnak is jó-e, nekünk bejött!!!

Köszi a türelmet!

Üdvözlettel: Péter (sztgyi)

sztgyi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1642

Mindenki másképp csinálja ... (№ 4)

 Itt épp két üveg, belekerült a mérőpohárból a gomba, és

 felöntve tejjel, majd 24 óra múlva leszűröm. Még két ilyen üvegbe is gomba és tej került, de ezek már nem akartak fotózkodni.

Az ötödik mérőpohárkából a gombák egy 100ml literes műanyag flakonkába (melyben korábban gyógyszerféle volt, alaposan kiáztatva, többszörösen kiöblítve, címke eltávolítva)kerültek, annyi vízbe, ami épp ellepte őket, felirattal ellátva a mélyhűtőbe kerültek hibernálásra. 

sztgyi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1641

Mindenki másképp csinálja ... (№ 3)

A gombákat leszűrtem: majd szétosztottam a mérőpohárkáimba:

 Háááát ezek már jócskán meghaladják a jelzést. Osszuk szét öt pohárba:

 Még ez is több, de most nem vagyok felkészülve a tovább osztogatásra, négy pohárnyi tejet kap, egy adag egy a fagyasztóba.

sztgyi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1640

Mindenki másképp csinálja ... (№ 2)

 

Én 4db 720ml-es konzerves üvegbe, fél-fél liter tejet teszek és egy-egy adag gombát.

Az előbbi pudingos pohár jelzése körüli mennyiséget. Egy műanyag fecskendővel kimértem az előbb ismertetett mérőpoharamat, a jelzésig 75ml.

Ma  a gombáim pihentek egy kicsit, egy üvegben vízzel feltöltve a kamra hüvös padlóján, árnyékos helyen.

 itt vízben itt a víz leöntve:

sztgyi Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1639

Üdv!

 

Mindenki másképp csinálja ... ( 1)

Már egyszer régen, több mint 30 évvel ezelőtt családunkban nagy kefírláz volt.

Kaptunk  kefírgombát, egy kézzel írott, indigóval sokszorosított leírás még épp olvasható példányát, és készült a kefír mindenki nagy örömére.

 

Most közel 50 napja újból beindult a mánia. Leírás nélkül, de a neten számtalan leírás található, közel azonos tanácsokkal. A régi emlékek elhalványultak, de néhány mozzanat még ismerős.

 

Most, az első sikeres kefíradagok után, felmerült az igény a saját receptúra kidolgozására.

 

Első kérdés, mennyi gomba kell, ill. mennyi az optimális. A jóízű, jó állagú kefír leszűrése után a gombákat egy pudingos pohárba tettem, alkoholos filtollal bejelöltem a mennyiséget, vagyis meddig tölti be a pohárkát, majd egy gyógyszeres doboz segítségével, mely épp akkora volt, hogy a filctoll rátéve a hegye a jelölésthez ért, a poharat körberajzoltam.

   Ez utóbbinál málnaszörppel szineztem a vizet.

fempaba Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1638

Üdvözlet tisztelt kefír fogyasztók!

 

Azt hittem tapasztalat kefír készítő vagyok, de talán mégsem. Történt ugyanis, hogy a kis gombák úgy ellustultak, hogy szinte meg sem erjesztik a tejet. A lakás hőmérséklete normális, és régebben ezen a hőfokon 2 nap alatt tökéletesen végbe ment a folyamat, most pedig 3 - 4 nap kell mire ugyan olyan állagúra változik a tej mint korábban 2 vagy kevesebb nap alatt. Arról már nem is szólva, hogy a gomba/tej arány nevetségesen magas, mivel arra gondoltam, hogy így talán hamarabb végeznek, vagyis 500 ml tejhez cca. 300 ml gombát adok, és még így is nevetségesen lassúak.

El sem tudom képzelni, hogy mi történhetett velük! Van valakinek hasonló tapasztalata, esetleg valamiféle gyógyír a helyzetre?

 

Előre is köszönöm!

 

femp

balacy Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1637

Ha valakinek kefirgomba beszerzési gondja van a magán címemre írjon: 681201@gmail.com

 

Pár hasznos cikk a kefirről: kaukazusikefir.hu 

 

Tudok postázni, ha kell. 

 

Más: Írta valaki, hogy a házitejből nem sikerült neki. Ez számomra fura, mert többféle tejből is csináltam már kefirt (kecske, ló, tehén) de mindegyikből sikerült. 

 

Azt is írta, hogy lehet, hogy valami gyógyszert kapott a tehén, de akkor nem kerülhetne forgalomba a teje, azaz ez nem lehet gond. Ha keserű lett a kefir, akkor lehet, hogy olyan takarmányt kapott, ami ad valami ízt a tejnek, de azt a tej ízén is érezni lehetne. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!