Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Burritto Creative Commons License 2008.03.19 0 0 134
Honda Civic-et szeretnék, csak hát elég veszedelmes áruk van sajnos, ezért is kellene valami klassz hitellehetőség. :)
Előzmény: Törölt nick (133)
Burritto Creative Commons License 2008.03.19 0 0 132
Helllóóó!!!

Szeretnék olyan 1 millió Ft értékben vásárolni valami japán gépet.
Gondolom az itt fórumozók már jártasak a használtautóvásárlásban, nekem ez lesz még csak az első verdám amit veszek.
Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogy fogjak hozzá, miután kinéztem a kocsit?
Kihez forduljak hitelért, hova vigyem eredetiségvizsgálatra, stb?
Köszi!
Micka721 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 131
üdv

most venném majd életem első kocsiját és arra kérnék vki hogy egészítse ki hogy mit kell fizessek a kocsira
van ugye : 18e az eredtvizsga, 6e az új forgalmi meg 18 Ft köbcentinként az átiratás , +biztosítás
ezeklen felül van-e még valami?
és a súlyadót felváltó teljesítményadó az évente van ugye? tehát ha most veszek műszakis kocsit akkor azzal nem kell foglalkoznom?!
és milyen díjak vannak még esetleg egy kocsi fenntartásánál? (ha nincs műszaki hiba)
norbika Creative Commons License 2008.03.03 0 0 130
hopp, kicsit gyorsan elküldtem :)
szóval: az előző tulaj tartozásának semmi köze az autóhoz, az az övé, így rajtad nem fognak semmit behajtani
költségeknemk utánanézhetsz az önkormányzatnál, ha jól emlékszem most 15ft/köbcenti az átírás, plusz a törzskönyv még 6e

olyan meg hogy "jó állapotban van úgyhogy a vizsga nem gond" nincs, főleg nem egy 17 éves autónál. az enyém is nagyon korrekt állapotú, mégis van rajta minden vizsga előtt meló, szóval nehogy azt hidd hogy azt tízezerből megúszod!

de mielőtt bármit is csinálnál, nézz utána hogy pontosan mennyibe kerül az ilyen kacifántosan megtekert autó lepapírozása, érhetnek meglepetések! meg persze keríteni egy autószerelőt, aki átnézi a gépet, ne az aláírás másnapján ess pofára, hogy még rákölthetsz százezreket...
Előzmény: norbika (129)
norbika Creative Commons License 2008.03.03 0 0 129
műszaki nélkül meg sem veheted, ha jól tudom, szóval az lesz az első lépés
rendszám nélkül meg kérni kell útvonalengedélyt, amivel el tudsz gurulni a vizsgára
Előzmény: Tippike (128)
Tippike Creative Commons License 2008.02.29 0 0 128
Sziasztok!
Most vásárolnám meg az első automat ami egy 91-es honda civic!
A következő kubancok vannak vele:
Nincs müszaki vizsga rajta de ez után már kapott egy új motort (külföldi svájcból) amihez meg van minden papír de hivatalosan nincs még bejelentve ezt hol tudom elintézni okmány iroda vagy az eredetiség vizsán? Nincs meg az első rendszám mert elhagyták de addig nem adnak újat még nincs müszaki de müszakira csak akkor vihetném ha lenne rendszám szóval uhh "de ezt valószinű megtudom oldani" !Az előzö tulaj elvan maradva súlyadóval biztositással és az lenne a kérdésem, hogyha én átíratom leadom a papírokat stb akkor azt nem rajtam fogják behajtani? hanem az elöző tulajon!?
Most ha megegyezünk megcsináljuk a papírokat meg az eredetiség vizsga papírjával besétálok az okmányirodába azt elintézik onnan elmegyek a súlyadót befizetem és ha megvan a müszaki meg a rendszám ezek után kötök egy biztosítást és kész semmi tovább ugye????
Ha valaki tudna pontosabb összeget mondani ennek költséégeire megköszönném!
kb 100-150ezere re gondolok én!

91 11. havi
91Kw-os

Egyébként jó müszaki állapottal rendelkezik, szóval müszaki vizsga simán :))!
köszönöm
no_holy_shit Creative Commons License 2008.01.13 0 0 127

szerintem ha maganszemelykent adtad el es benne volt a szerzodesben, hogy megtekintett es kiprobalt allapotban vette meg a vevö akkor szerintem mondjad meg neki, hogy ne zaklasson

 

"adjam visszam a vételárat"

ez meg aztan foleg hulyeseg. Max. azt kerhetne, hogy szuntesd meg a hibat. Az kepezhetne meg vita targyat, hogy a kezdeti hibabol (pl. termosztat) eredo tovabbi hibak(pl. HF tomitest ategese, HF repedes) kijavitasat ki allja. De alapbol kuldjed el a foszert

Előzmény: nmaxima6 (126)
nmaxima6 Creative Commons License 2007.11.17 0 0 126

Hali!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy eladtam autómat amit többszöri megnézés , állapotfelmérés és széleskörű tájékoztatás után amit az adás-vételi ben rögzítettünk megvették. Majd ezt követően 8 napra rá azzal a panasszal kerestek fel, hogy "főzi a vizet a motor adjam visszam a vételárat" ilyen esetben mi a teendő?

 

Dash 9 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 124

Üdvözletem mindenkinek!

 

Én eladással kapcsolatban szeretnék kérdezni.

 

A barátnőm szeretné eladni a kocsiját, 24 éves. Lenne is rá vevő, de érthető módon csak úgy, hogy mint üzemben tartó szerepelne a forgalmiban, mert az átírással kapcsolatos költségek magasabbak lennének mint maga az autó ára. A kédésem az, hogy nem származhat a barátnőmnek ebből hátránya? Pl. ha összetör vala(mit)kit, vagy bírságot kap valamiért, stb.

 

A segítségeteket köszönöm.

baba100 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 123
köszi Norbika
közben már egy ismerősöm is ajánlotta ezt a lehetőséget, ma felraktam oda is
íme a szövege:2004-es évjáratú, kifogástalan állapotban lévő Daewoo Matiz 0,8 S, 30.000 km-t futott, 5 ajtós, 5 személyes, fehér színű, ferde hátú, indításgátlóval, rádiósmagnóval, szervízkönyvvel, téli gumi garnitúrával eladó. Ár:1.200.000.-Ft,

de innen se érdeklődött senki:((, talán kéne egy fotó is???
Előzmény: norbika (122)
norbika Creative Commons License 2007.09.18 0 0 122
hasznaltauto.hu - en is ott vettem az enyemet :)
de ha adsz egy linket az autodra, megnezzuk hatha vmi hianyzik a hirdetesbol, vagy vmi miatt nem tul attraktiv
Előzmény: baba100 (121)
baba100 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 121
sziasztok,
Csilla vagyok, én még csak ma jöttem ide fel, fogalmam sincs hogyan kell fórumozni...:)
én nem autót szeretnék vásárolni, hanem el szeretném adni az autómat...a segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lenne a legjobb hely, ahol esetleg meghirdethetném (az Expressen kívül) és ahol tutira el tudnám adni, már felraktam a wiw-re, meg egy-két internetes használt autós lapra, de a kutya nem jelentkezik.... egy kis Daewoo-Matizról van szó, nagyon cukor kis autó, de akkor miért nem érdeklődött még senki????????? summa summarum, hol lehet manapság autót eladni??? köszi Csili
mumtaz Creative Commons License 2007.09.04 0 0 120
Lenne egy kérdés átírással kapcsolatban.

Adott egy autó, amit megvásároltam Miskolcon. Az autó műszakija lejárt Augusztus 22.-én és a régi tulaj már kapott időpontot is 17.-ére szintén Miskolcon. Én pesti vagyok. Mi az átírás/vizsgáztatás menete. Több változós, állítólag múlt év szeptember 1.-ével megváltoztak az átírás "szabályai".

Összegezve tehát, ha a régi tulaj kapott már időpontot, akkor a kocsit csak ott lehet levizsgáztatni, ahol kapta, vagy lehet kérni másik időpontot Budapestre is? Átirathatom-e a kocsit a saját nevemre és Én így új tulajdonosként levizsgáztathatom-e. Vagy hogy van ez?

Ugyanakkor a régi tulajdonos egy cég volt és volt egy személy üzembentartó. Milyen papírokat kell kérnem a régi tulajdonostól az adás-vételin kívül. Az eredetvizsgálat megvan, a régi törzskönyv nálam van.
lzleo Creative Commons License 2007.08.27 0 0 119

Ha már használt autó vásárlás, akkor lenne egy kérdésem:

3 millió alatt milyen kombi autót lenne érdemes venni szerintetek? A méret nekem nagyon fontos, lényeg, hogy két gyerekkel, babakocsival együtt el lehessen vele menni nagybevásárolni. Másik fontos dolog, hogy gazdaságosan fenntartható legyen.

Ahogy nézegettem, van elég sok jelölt:

Astra, Megane, Golf, Mondeo, Focus, Laguna, Octavia, Corolla, Fabia, stb.

Kinek melyik lenne a favorit? 

Mégegyszer a lényeg, hogy egy gazdaságos "nagyseggű" járgány kéne.

Mit javasoltok?

Mike-11 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 118

Kifizetek neki X százalékot, aztán az okmányirodában átíratjuk a nevemre az autót. A részletfizetést meg gondolom úgy oldjuk meg, h míg nincs kifizetve a teljes vételár a törzskönyv nála marad. Írunk róla egy papírt, h a teljes vételár megfizetése után az eladó a törzskönyvet átadja nekem. (Mivel elég idős a vevő, és a kocsi is nála van ha jól emlékszem immár 7 éve, ezért nem gondolom azt, h anno lopta volna...)

Előzmény: no_holy_shit (117)
no_holy_shit Creative Commons License 2007.05.21 0 0 117

a kerdes az hogy amig nincs teljesen kifizetve addig kinek a neven van?

 

ha kp.-ben fizetned akkor azt mondanam hogy csinlatassa o az erdetvizsgat, elvegre is neked mindegy hogy lopott vagy sem a lenyeg hogy az ocsmanyiroda atirja

Előzmény: Mike-11 (116)
Mike-11 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 116

Sziasztok!

 

A változatosság kedvéért én is most állok használt autó vásárlása előtt. Ez lesz az első használt autóm. Ma megvolt az első szemle. Nem nagyon értek a kocsikhoz, de a hangja nagyon szép volt, a motortérben nem volt semmi oda nem illő (olajfolt, stb...). A karosszéria is rendben volt, megmondta, h az előző tulajnál volt az oldala meghúzva, de ez szépen ki lett javítva. Rozsdának sem volt nyoma. Az autó amúgy '96-os Chrysler Neon. Az eladó egy idősebb úr, az autót állítólag a felesége használta, és belülről is szép volt. Azt mondta, h az eredtvizsgálatot megcsinálja. Ezt hagyjom, h elvégezze vagy inkább ne bízzak benne? Másik kérdésem, h az autót részletre venném, nem banki úton. Tehát a vételár felét kifizetem, majd havonta törlesztenék neki. Ezt a részét az adás-vételibe írjuk be részletesen? Vagy erre külön megállapodást kéne írni?

 

Mike

csonkasanyi Creative Commons License 2007.02.21 0 0 115
Up!

Valakinek véleménye az ügyben?

Sanyi
Előzmény: csonkasanyi (114)
csonkasanyi Creative Commons License 2007.02.21 0 0 114
Üdv mindenkinek!

Nem biztos, hogy ez a legjobb hely, ahova írhatok, de az illetékesek majd átrakják a megfelelő helyre! :-)

Szóval:
Szüleim autó vásárlás előtt állnak. Amit szeretnének venni:
Citroen Berlingo, vagy Peugeot Partner, vagy VW T4
Eddig ahol néztük: www.hasznaltauto.hu, www.expressz.hu
Úgy tűnt, a hasznaltauto.hu a legjobb, legnagyobb adatbázissal rendelkező.
Elsősorban a pestieket, illtve a Makó - Budapest vonal olvasóit kérdezném: Érdemes Pestre felmenni kereskedéseket látogatni, vagy azok mind fent vannak valahol a neten. Esetleg a kereskedések töredéke hirdet interneten? Kb. mi kereskedések/"interneten is hírdető kereskedések" aránya
Aminek meg kellene, hogy feleljenek:
A 2 francia: legyen diesel, 5 üléses, legalább 4 ajtós (értsd: tolóajtó legyen rajta), körablakos és férjen bele a 800 e - 1300 eFt intervallumba. Esetleg vonóhorog jó lenne.
A VW: szintén diesel, 8-9 személyes, 94-esél ne legyen öregebb, körablakos, szintén 800 000 és 1 300 000 között legyen árban, és a vonóhorog itt sem hátrány...

Akinek van a feltételeknek megfelelő eladó autója, tud kereskedést, stb, kérem jelezze!!
Elsősorban a Makó - Pest vonal érdekel

Ui.: törött, üzemképtelen, stb hibával rendelkező kizárva!!!

Sanyi
Nőgyógyász Creative Commons License 2007.02.19 0 0 113
Nem értek hozzá, de kb. annyit tesz, hogy alkatrészdonornak használhatod, minden más megoldás sok pénzbe kerül. A külföldi papír mellé kéne ugyanabban az országban kötött kötelező biztosítás, ami magyar pénztárcával mérve rettentő sok. Vagy pedig elintézed a magyar papírokat, de akkor regisztrációs adó meg ilyen-olyan eljárási díj meg illeték, keresd meg a TotalCar ehavi cikkét erről, mert épp most változott a rendszer.
Előzmény: oble (110)
norbika Creative Commons License 2007.02.19 0 0 112
én nagytétényre vittem ki egy szakihoz aki kb. fél órát vizsgálgatta a járgányt, gyakorlatilag mindent elmondott róla amit a vásárlónak tudnia kell (természetesen diszkréten, tehát nekem négyszemközt)
a nevét nem tudom, de majd utánanézek (vagy ebbe a totyikba, vagy a seat ibizásba be is írtam kb. két éve)
ezért kért talán 2 vagy 3 ezer forintot, ennek sokszorosát bukhatod ha nem derül ki valami svindli.
Előzmény: Ben_Synthetic (111)
Ben_Synthetic Creative Commons License 2007.02.17 0 0 111
Sziasztok, használt autóvásárláshoz kéne pár tanács...

Mivel nem vagyok vmi nagy autós spíler mindenképp szeretnék állapotfelmérést csináltatni a kiszemelt autón. A kérdésem az lenne, hogy ha arra kerül a sor hogy lehet ezt kivitelezni? A fő gondom h mivel első autó lesz, nem ismerek szervízeket. Elmegyek a kereskedőhöz és megkérem h vigyük már el megnézetni a járgányt. Na igen de hova? Ő biztos tudna ajánlani de a spanjához csak nem kéne vinni. Szal arra kérnélek Titeket h ajánljatok független Bp-i szervízeket ami szóba jöhet. Utána megbeszélem a kereskedővel h x nap x órára bejelentkeztem a szervízbe, menjünk el a kocsival? V h megy ez? Gondolom ha nem akar belemenni akkor eleve felejtős...

thx
oble Creative Commons License 2007.02.14 0 0 110

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mit jelent az, hogy "külföldi papírokkal", és mi vele a teendő, hogyan lehet (ill. nem lehet) használni az autót, csak magyar papírral lehet itthon használni, mennyibe kerül annak a megcsinálása...?

dj.silas Creative Commons License 2006.12.05 0 0 109

Úgy látom nem mostanában írtál ide, de szeretném megkérdezni, hogy sikerült valami megfelelő autót találni?

Nagyjából hasonló elképzelésem lenne nekem is, csak én a hengerűrtartalmat inkább megemelném 2literre. Én ugyanis nem hiszek a csodákban :) Nem száguldozni akarok,  de gyakran előfordul, hogy a 4-esen családal, és sok cumóval kell a kamionokat meg a buszokat előzgetni.

Előzmény: PeterGee (105)
Roland80 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 108
sziasztok

a Váci út Vác felé vezető vége környékén van e eredetiség vizsgálat vhol?
Ahol a Zepter, és a Tesco is van?? Aki ismerős arra adjon infót. köszi
dokeee Creative Commons License 2006.08.15 0 0 107
Természetesen ez egy elfogult vélemény:), 800e-1millió között találsz 97-98-as Nissan Almerakat, akár klímával is, ha valós 100-150e kilométerrel jól megnézed és nincs semmi gondja, elmegy gond nélkül még 150e km-t. Egyébként ezt a Suzuki is tudja, csak ha beleülsz, más érzés.
Előzmény: PeterGee (105)
RCTiv Creative Commons License 2006.08.15 0 0 106
sziasztok!

ha van egy adásvételim, tehát megvettem az autót, a kötelezőhöz biztosítás megkötéséhez kell még valamilyen papír? eredetvizsga stb....

Most úgy gondolom, hogy adásvételi - kötelező megkötése- eredetiségvizsgálat - okmányiroda átírás 15 napon belül a helyes sorrend. Jól gondolom? :)
PeterGee Creative Commons License 2006.08.15 0 0 105
Hy

Kis segítséget szertnék kérni tőletek. Autó vásárlást forgatok a fejemben és egyre bizonytalanabb vagyok, hogy mit is vegyek.

1 milla a keret, de ha nagyon kell eltudok menni 1,3-ig.

A szempontok:
A moci max. 1.5 lehet.
A kocsi legyen min. 4 ajtós.
Viszonylag olcsón fentartható, megbízható.
5 emberrel is megmerjem próbálni egy busz előzését 80-ról az 5-ösön.

Amire kell:
Munkába járás ez napi 32km, egyedül járok.
Szabadidőmben néha megyek csak a vezetés kedvéért kikapcsolódásként.
De a kocsi max. 15-16e. km-et fut évente.
Ált rossz minőségű aszfalton és elég gyakran földúton használom.
Reményeim szerint garázsban lesz tartva.
Vezetési stílusom, hát kezdő vezető vagyok alig mentem még 20e. km-et.
Szeretem a sebességet, de nem nagyon száguldozom, viszont a kocsi nem árt, ha kényelmesen tartja a 120-140-es utazót.
Az út minőség és a saját kényelmem miatt a kényelmesre hangolt futóművet jobban kedvelem mint a sportost.
Nem vagyok autószerelő nem is értek hozzá, ezért nem nagyon foglalkozom a karbantartással, ha elromlik elviszem a szerelőhöz.

Jelenleg 3 kocsi körül forognak a gondolataim.
Az egyik munkatársam a Corsát ajánlja. Neki is az van és teljesen meg van vele elégedve.
Egy másik kollégám a Suzukit ajánlja, mert, hogy az igénytelen és takarékos.
Egy harmadik kollégám pedig a Samarát ajánlja, mert ahhoz olcsó az alkatrész és akármelyik szerelő csukott szemmel megcsinálja.
Ettől függetlenül nyitott vagyok minden javaslatra, bár persze a saját benyomások fognak dönteni amikor ott állok a kereskedőnél, vagy az elódánál a kocsival szemben és kipróbálom, viszont szeretnék minél több infót gyűjteni és nem csak fejest ugrani a vásárlásba mint a jelenlegi kocsimnál. Ez egy Tavria. Nem bántam meg, mert végülis egy olyan kocsit kerestem amivel szerzek egy kis rutint és nem kell félteni, de kicsit sokat igényli a szerelő jelen létét.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
realc Creative Commons License 2006.08.14 0 0 104

peter83!

 

Sötétebben látod a helyzetet mint kéne! Forgalmit legfeljebb hamisítani tud mert az okmányiroda törzskönyv és/vagy banki hozzájárulás nélkül nem állít ki másikat. Másolt kulccsal valóban vissza tudja lopni de számára is nyilvánvaló, hogy ő lesz az elsőszámú gyanúsított. Az adásvételi meg két fél megállapodása. Ne a trafikost használjátok hanem írjátok bele az átadás és fizetés körülményeit. Csak a szerződő feleken múlik, hogy mikor semmis a megállapodás (eltekintve persze attól ha eleve törvénybe ütközik - de ez itt nem áll fenn).

Nem igazán értelek! Az elején berezelsz, hogy átejt, utána meg feladod neki a magas labdát az előlegeddel...

Tudod mit? Csináld ahogy akarod de majd számolj be a fejleményekről!

 

realc

Előzmény: peter83 (103)
peter83 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 103
Köszi a gyors választ.
A gond csak az, h ha át akar vágni, akk így is át tud. Kifizeti a pénzemből, feláll és megköszöni a közreműködést. Forgalmit + kulcsot csináltat, az adásvételi meg semmis, mert azt csak akk írhatta volna alá, ha a törzskönyvet is átadja. Azt hiszem fizetek neki előleget a verdára, ebből kiváltja a kocsit, majd elintézzük az adásvételt. De ezt csak most találtuk ki.
Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!