Keresés

Részletes keresés

Topesz Creative Commons License 2003.07.25 0 0 266
Csák

www.helixcomputer.hu

Őket hívd fel és kérdezd meg. Amúgy az utp-ről úgy tudom, asszem az ő oldalukon olvastam hogy 500 métert bír erősítő nélkül, "elméletileg".
De a 200-at tuti tudja.

Előzmény: mr.Baker (265)
mr.Baker Creative Commons License 2003.07.25 0 0 265
iS_P vagy aki tudja :
Akkor UTP kábellel mennye lehet amít bír (árnyékolás nélküli kábel) 180-200 métert elbírhat? Az ADSL kütyü amit a falra raknak és két kimenete van az tud ennyit?
Előzmény: iS_P (243)
OpTiMiStA Creative Commons License 2003.07.25 0 0 264
Sziasztok!
Egy témába vágó kérdésem lenne, problémám a következő:
Egy Win2K-s gép crosslink kábellel összekötve egy WIN98-as géppel.
A Win2K-s gépen működő ADSL kapcsolat, ICS bekapcsolva, tűzfal kikapcsolva.
A két gép látja egymást, pingelhető, stb.
DHCP megy, a Win98-as gép kap IP-címet, látszólag minden rendben.
Mégsem működik a net.

HELP ME!!!!

Előre is köszönöm a segítséget, ha kapok!

Üdv,
O.

PeteR Creative Commons License 2003.07.24 0 0 263
A tobbi klienset nem szeretnem korlatozni,csak a sajat gepemet, azt is csak a batyam miatt :)
Előzmény: Topesz (262)
Topesz Creative Commons License 2003.07.23 0 0 262
Peter, szerintem a legegyszerübb ha minden kliensre külön feltelepíted és beállítod a progit... nem?

Bár pontossan én sem tom hogy most az imént mit írtam és miért, de jól hangzik... :-)))

Előzmény: PeteR (261)
PeteR Creative Commons License 2003.07.23 0 0 261
Receive-re nem allitottam semmit, az nekem nem gond...csak a kifele...viszont a befele iranyulo csomagok ellenorzocsomagjai kifele iranyulo forgalmat jelentenek,ami viszont korlatozott, nem jut el idoben az ellenorzocsomag a kuldo gephez,ezert lassitja az adatatvitelt, igy belefele is max 10kval megy a net,ha kifele 3k-t engedelyezek
Előzmény: Topesz (259)
PeteR Creative Commons License 2003.07.23 0 0 260
Linuxos szerver linuxos kliensekkel :) Mar csak a kapcsolat ara es a gepek uzemelesi koltseget tudod lejjebbvinni, a tobbi ingyenes :)
Előzmény: kisgyerek (258)
Topesz Creative Commons License 2003.07.23 0 0 259
Peter akkor ketten cserélgethetjük a progival kapcsolatban a gondolatokat mert én is ezt nyúzom :)

Send-re én is csak egyszerre egy feltételt tudtam megadni...
Nekem viszont nem blokkol le 6-8 k-nál.
Figyu nállam így van beállítva:

RECIVE*20000*TCP*ANY*ANY*ANY*ANY
SEND *3000 *ANY*NA *NA *NA *NA

Remélem érthető... így 20kb/s-al simán töltök le és csak 3kb/s-al tudnak tőllem eltölteni:)
Nállad hogy vannak beállítva?

Előzmény: PeteR (257)
kisgyerek Creative Commons License 2003.07.23 0 0 258
Sziasztok!
Tudom, hogy nem egészen ide tartozik, de azért szeretném a segítségeteket kérni. Tudtok valamilyen megbízható és olcsó, esetleg ingyenes szoftvert internet kávézó üzemeltetéshez?
Köszönöm!
PeteR Creative Commons License 2003.07.23 0 0 257
En is feltettem a progit, de ha pl leszabalyzom 3Kra hogy tolem tolthessenek, tehat a kimeno adatforgalmat, akkor a bejovo is kb 6-8K korul blokkolodik. Van erre vmi megoldas? Ket szabaly beadhato pl a kimeno adatokra?
Előzmény: Pepija (256)
Pepija Creative Commons License 2003.07.23 0 0 256
Many thanx!!!!! :))))))))))
Előzmény: Topesz (253)
PeteR Creative Commons License 2003.07.22 0 0 255
Gratulalok!Kellemes jatszast kivanok :)
Előzmény: Topesz (251)
PeteR Creative Commons License 2003.07.22 0 0 254
Persze, kell egy dhcp server,ami asszem benne van a win2000 megosztasaban!
Előzmény: kivi (250)
Topesz Creative Commons License 2003.07.22 0 0 253
Naná! Hogy megmondom! :)

http://bandwidthcontroller.com/download.html

Sokk sikert hozzá :) nekem teccik!

Előzmény: Pepija (252)
Pepija Creative Commons License 2003.07.22 0 0 252
Szia Topesz!

Megmondanád nekem, hogy honnan lehet ezt a BandwidthControllert letölteni, mert nekem is kellene!

Thx, Pepija

Előzmény: Topesz (251)
Topesz Creative Commons License 2003.07.22 0 0 251
Peter! Te egy Istenség vagy! :-))))

Átmentem arra a fórumra és megtaláltam azt a topicot és ott ajánlottak egy programot, az a neve hogy BandwidthController és tökkéletessen szabályozhatom a net sebesség eloszlását a gépek között!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁ :-)))
20 kb/s-al tölt le az egyik gép és én mellette vidáman counterstrikozhatok vagy jedizhetek! Qúl állat meg minden :)))

mégeccer thx! :)

kivi Creative Commons License 2003.07.22 0 0 250
De meg lehet azt csinálni hogy nem adok fix ip címet a kliensnek?
Előzmény: PeteR (239)
PeteR Creative Commons License 2003.07.22 0 0 249
Megoldas nem nagyon van, az internet megosztasa es az interneten jatek eleg osszeferhetetlen. A HWSW forumon olvastam hasonlo igenyeket,mint a tied, ott tobb ember szerint fizikai szerkezetek kellenek hozza, amik fel millios tetelek!Sajnos a forum pontos linkjet nem tudom,de nezz korul a halozatok reszben.
A linux server se biztos,hogy megoldas lenne, de lehet hogy meg kene probalni...
Előzmény: Topesz (248)
Topesz Creative Commons License 2003.07.21 0 0 248
Hát ez nem jó hír számomra Peter, de azért köszönöm a törődést :)

Tulajdonképpen azért kell ez az egész nekem mert szoktam játszani, nemtod ismered-e a counter strik-ot ha nem a quake 3-at biztos... namost ezt lehet neten nyomni multiban és ezeknél a játékoknál nagyon számít a ping.
Ha én az egyik gépen játszok és a másik gépen elkezdenek letölteni akkor szinte az összes sávszélesség oda megy és én nállam a játék egyszerűen élvezhetetlen :(
Szedtem le letöltésvezérlőt és feltelepítettema gépekre, beállítottam max 10 kb/s-ra, ez még idáig okés csak ez sem oldotta meg a problémát mert ezek tényleg csak 10 kb/s-al töltöttek le de nem időarányossan elosztva, értem ezalatt hogy elkezdődik a letöltés aztán picit abbamarad/10-15másodperc/ /ilyenkor tök jó a game a másik gépen/ majd megint elkezdődik és kampec, lekardoz meg fejbelő mindenki amig én lagolok... :)
Olvastam a forumot, van egy 1 floppys linux szerver netmegoszto vagy mi a fene, ha egy ilyen szerverre ráuszítok 4 gépet /ha egyáltalán meg lehet csinálni/ megszünhet a lag játék közben?
Vagy valami más lehetséges megoldás?

Bocs hogy hosszú voltam.

PeteR Creative Commons License 2003.07.21 0 0 247
Hat, hacsak a router nem tudja,akkor nem valoszinu,hogy meg tudod oldani...esetleg ugy,hogy felteszel valami letoltesvezerlot a gepekre, hogy tolcsenek azzal,azokban meg altalaban beallithato a max savszelesseg hasznalat...Amugy nem ertem miert kellene barmelyik usert lekorlatozni,hisz ha egyedul hasznalja a netet,akkor lehet gyors neki, ha meg nem egyedul,akkor "elvileg" elosztodik a savszelesseg a juzerek kozott!
Előzmény: Topesz (246)
Topesz Creative Commons License 2003.07.20 0 0 246
Sziasztok!

Segítségeteket kérném:

jelen pillanatban 2 p4-es gépem van mely nemsokára 4 db-ra lesz kibővítve. Van egy D-link 604 routerem:
http://www.d-link.com/products/?pid=62

Mivel van routerem nem kell szervert üzemeltetnem éjjel nappal, így a gépek csak kliensek, az internetmegosztás tökéletessen működik.
Ha egy gépről töltök le mondjuk egy nagyobb file-t akkor az 48 kb/s-al jön le, ezzel nincs is bajom.
Amit szeretnék elérni:
A gépek ne tudjanak 12 kb/s-nál nagyobb hozzáférést elérni a nethez.
Ehhez létezik valamiféle progi vagy valami eljárás vagy akármi????
A gépeken windows XP prof.-ok vannak

Most izgulok egy sort :-)

mr.Baker Creative Commons License 2003.07.18 0 0 245
Köszi!
PeteR Creative Commons License 2003.07.17 0 0 244
Koax nekem ment, 5 gep volt a halon, 150-170 meter kabel volt osszesen...mukodott rendesen, csak az volt a baj, hogy volt 2 gep,amelyikeknek a felhasznaloi mindig szetrugtak a kabelt, es akkor sehol sem volt net. Most vettem egy hubot, 4 gep UTP-vel van kotve, egy gep maradt koaxal kb 100 meter kabellel...igy mindjart mas az egesz
Előzmény: iS_P (243)
iS_P Creative Commons License 2003.07.16 0 0 243
mr.Baker :

Az internet megosztás jó dolog, én is megtettem egy routerrel, új és nem is volt drága (16E) .
Viszont az a 250-300 méter tutira nem fog közvetlenül menni, az nagy távolság. Repeater vagy egyszerűen HUB kell, hogy erősítsen.

Véleményem szerint célszerűbb az UTP-s hálózat, a koax nem az igazi..

Üdv: iS_P

PeteR Creative Commons License 2003.07.16 0 0 242
Ha nem akarsz szervert,mindenképp egy routerre lesz szukseged,ami megosztja a netet. En meg nem lattam koax kimenetu adsl routert,de nezz korul, hatha megis letezik!Ha nem,akkor szukseged lesz valami UTP-KOAX atalakitora, legjobban szerintem egy régi HUBbal jársz
Ajanlott 50 Ohmos koaxot hasznalni gepek kozott,nemtom mondjuk megy e 75ssel is
Előzmény: mr.Baker (240)
Pepija Creative Commons License 2003.07.16 0 0 241
Szia!

Egy sima HUB is megosztja, ha bedugod az ADSL modemet az Uplinkbe, de én ajánlom a routert, mert annak van saját tűzfala is, meg mellesleg abba switch van beépítve, ez persze a drágábbik megoldás és nem tudom, hogy van-e olyan router ami koaxos. HUB van, ebben biztos vagyok!

Pepija

Előzmény: mr.Baker (240)
mr.Baker Creative Commons License 2003.07.16 0 0 240
Hali mindekinek!
Adsl-t kellene megosztanom viszont kb 250-300 méter a távolság. A kábelezést megoldom (RG6-os koax kábel).
Kérdésem lenne, hogy milyen eszköz kellene hozzá és hol érdemes megvenni (szervert nem akarok)
75 ohm-os kábel jó hozzá vagy csak az 50-es?

köszi!

PeteR Creative Commons License 2003.07.16 0 0 239
Lehet hogy a win2000 megosztasa dhcpvel egyutt muxik csak...es ha te beallitottal 2 fix ip cimet, akkor pingek mennek,de netet nem tud adni,mert nem o osztotta az ip cimet a kliens gepnek...aztan lehet meg hibas mtu, vagy bongeszo beallitas, de en inkabb az elsore gyanaxom
Előzmény: Pepija (238)
Pepija Creative Commons License 2003.07.14 0 0 238
Szia!

Lehet, hogy a böngészödben rosszul van beállítva a kapcsolat! Ha vmilyen szervert/routert/hubo-ot használsz, akkor a LAN beállítások érvényesek, s csak így fog működni, vagyis nem dial-up-os!!

Pepija

Előzmény: kivi (237)
kivi Creative Commons License 2003.07.14 0 0 237
Azt nem értem, hogy a pingek simán kimennek/visszajönnek, tehát a DNS feloldás működik. A böngésző viszont nem tud elérni semmit. Szerinted mi lehet?
Előzmény: PeteR (236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!