Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 590
Engem mint vétlen résztvevöt körlbelül egy mondatba küdtek el a p.......csába!!
És most a lehetöségeim tudatába nemtudom hogy mihez kezdjek....
szpidro Creative Commons License 2006.04.30 0 0 589

Jól beszoptam. Nem is tudtam, simán írhattunk volna papírt, hogy a másik kocsimmal mentem neki; de csak akkor tudtam meg, mikor befáradtam az irodájukba pár nap múlva, és miután a "sértett" is bejelentette maguknál.  

 

Előzmény: papír (588)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 588
Ha lemondod és esetleg kapsz kártéritést abban az esetben is potdij fizetésére vagy kötelezhető 565 .....
Előzmény: szpidro (586)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 587
Elméletileg a cokázt viselés a szerzödés mekötésében szereplő dátum !!!!!!!
A befizetendő összeget is innen számolják......
Előzmény: szpidro (584)
szpidro Creative Commons License 2006.04.30 0 0 586
Hát azért, mert naon közel van a munkahelyemhez, és úgygondoltam, hogy pár hétig lesz náluk a biztim, és nagyon hamar lemondom, és megkötöm a youngtimer biztosítást a kocsira. Csak nem lehet lemondani se.
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 585
Nemtudom hogy mért öket választottad????
De ha elolvasod a 565 h.szolást akkor a költségek en is olyan alacsonak......
Te kaptál belsö szabályzatot ami elöirja kötelezetségeidet???????????
szpidro Creative Commons License 2006.04.30 0 0 584

"A kockázatviselés kezdete az azt követő napon kezdődik, amikor a biztostás első díját a biztosító részére befizetik."

És még le is akart húzni visszamenőleg 2 hónap lóvéval, mert régebben vettem a kocsit; igaz rendőrségi lefoglalalás alatt állt a vásárlás után 2 hónapig xar eredetvizsga miatt (pedig full tiszta az autó, csak idióták mindenhol); és akkor is lett volna? 

Előzmény: papír (581)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 583
Legaláb is a többi biztósitónál igy müködik!!!!!!
Előzmény: szpidro (580)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 582
hali...
A biztósitás a szerződésben szereplő dátum-tol a negyedév utolso napjáig szol!!!!!!!!
szerintem!!!!!!!
Előzmény: szpidro (580)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 581
A biztositás a megkötés dátumátol érvényes........
Tehát a szerzödésen szereplő dátum a mérvadó!!!!!!!!!
szpidro Creative Commons License 2006.04.30 0 0 580
KÖBE, X.ker. Venyige utca.
Előzmény: papír (579)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 579
Hol kötödtél biztositást.........????
Előzmény: szpidro (577)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 578
Csá!!!!!
Szerintem ha velünk ezt teszik akkor probáljuk meg mi is elérni hogy a mi biztósitoink
se fizessenek ezeknek a KÖ....BÉ....sek nek legalább megtudnák hogy mijen sza...r
dolog amiért ök teljes jogu tagsággal felelnének!!!!!!!!!!!!!!
És mi szivunk..............
szpidro Creative Commons License 2006.04.30 0 0 577

Halihó!

 

Reggel 8.30-kor kötöttem kötelezőt; az ügyintéző már várt; mert előző nap már voltam bennt. Kérdezte -ilyen korán? -Mondom igen, megyek vidékre, és kell a biztosítás hamar. Megcsináltuk, befizettem postán és indultam is.

 

13.00-kor nekicsúsztam egy Golfnak. 400.000.-

A kötelezőm csak a befizetés másnapjától élt, még le se tudom mondani a kötsögöknél.

 

 

 

üdv.

papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 576
Köszi !!!!!!!!
Csak az a baj hogy a KÖBE-nek az alapitó Tagja közt van a MABISZ fö muf...ja
És még sokan a pol...-bol és a Rend...ség benfektesei közül:::::::::::
Ezek a dolgok ergy kicsit visszavetik a lendületet!!!!!!!!!!
Előzmény: SzaboZE (563)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 575
azt tudom jsvasolni hogy ujboli kárfelmérést kell kérni ..........
Ennek avégeredményével lehet tovább folytatni a dolgokat jogi uton !!!!!!
Ha elsöre beadod a derakad röktön nyeregbe érzik magukat!!!!!!!!!
Előzmény: Coroner (567)
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 574
Hol vagytok csak annyiba hagyjuk össz sérelmeinket!!!!!!
Igy nem jutunk sehova!!!!
Összefogásba az erő ...................
Ha mindég beadjuk a derekunkat akkor azcsinálnak velünk amit akarnak!!!!!!!!!!!!
papír Creative Commons License 2006.04.30 0 0 573
hali !!!
Tök jol látod a dplgot .......
Ehez még hozzá jön hogy a KÖBE független jogi Szakértöjének a tul....ja
Dosz Pét.............+polit............M...SZ....P...!!!!!!!!
Ez olyan mint széllel szembe pis.........ni!!!
TipTipTip!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: SzaboZE (566)
papír Creative Commons License 2006.04.28 0 0 572
Hali!!!!!

Lehet hogy nem jó üzletet csináltál mert szerintem veled sem közölték a belső szabályzatot ami előírja hogy bárikor potdijjat szabhatnaak ki még abban az esetben is
ha veszteségessé válnak Az éves dijjad 100%-ig.
Valamelyik böngészöben a KÖBE cimszoval megkeresheted és beletudsz olvasni
Nem minden habostorta!!!!!!!!!!!
Előzmény: S.Zola (551)
papír Creative Commons License 2006.04.28 0 0 571
Hali !!!!
Sikerült már valamire jutnod ezekkel a szemetekkel én most vagyok benne nyakig ...
Ha sikerült valami nyomd már fel hátha merithetek valamit belölle!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Zufóka (544)
papír Creative Commons License 2006.04.27 0 0 570
Helo szi. mindenkinek!!!

Ma fekhivtam a KÖBÉT hogy megkaptam az elutasitó levelt De elfelejtették részletesen megindokolni illetve a szakértői vélemények másolatát elküldeni ami alapján elutasitottak. Közöltem velük hogy ez egy komolytalan eljárás.
Ere fel mondták hogy irjak egy levelet hogy miröl szeretnék másolatot vagy indoklást.
Közben kideritettem hogy a külsös jogi kárszakértő kicsoda Egy pesti biztonság teknikai cég akik a FRADI meccseket biztósitják.Ez egy kicsit furcsa.
A NETEN TASNÁDIVAL hozzák kapcsolatba.
Kiváncsi leszek a végére Hogy mibe nyulunk bele mert én a végére akarok járni a dolgoknak és ezt javaslom minden károsultnak.
Szerintem összelehet rakni a képet amibe kapaszkodhatunk. Legaláb ha igazunk nem érvényesülmi is probáljunk ártani nekik ahol csak tudunk.
Tegnap láta e valaki A TV1-en pont roluk volt szó a Juszt müsorában.

MINDEN KÖBÉSNEK EGY MÁSIKAT!!!!!!!!!!
papír Creative Commons License 2006.04.26 0 0 569
hali !!!
Nemtudom ezt olvastátok már ?


Már megint a KÖBE
Tisztelt kárszakértő!
én a KÖBE (Közlekedési Biztosító Egyesület) egyik biztosítottja kisteherautójával belehajtott cégünk tulajdonát képező, a piros lámpánál várakozó 3 hetes gépkocsink hátuljába.
A márkaszervizben sajnálattal közölték, hogy - ellentétben a többi magyarországi gépjármű-biztosítókkal - a Közlekedési Biztosító Egyesülettel nincs szerződésük, így a kárrendezést a károsult maga kell, hogy intézze a KÖBÉ-nél. A KÖBE kőbányai "telephelyén" megtörtént a kárfelvétel, azonban a kárfelvételi lap másolatán kívül semmilyen dokumentumot nem adtak, amelyben a KÖBE elismerné kártérítési kötelezettségét, annak ellenére, hogy a biztosítottjuk a baleseti bejelentőn elismerte felelősségét a károkozásért.
A balesetet követően levelet írtam a KÖBÉ-nek, amelyben kifejezetten kértem kártérítési kötelezettségük elismerését, illetve a károkozáshoz kapcsolódó minden egyéb dologi költség megtérítését. A levélre a mai napig (2002.11.25.) nem válaszoltak. Telefonos érdeklődésünkre - 2 héttel a kárbejelentést követően (!) - tájékoztattak, hogy az ügyintézés "náluk általában 6-8 hét, addig kár is érdeklődni". A károsztály-vezető csak személyes időpont egyeztetés alapján "fogad ügyfelet". Mindez azt jelenti, hogy a károsult vagy kivárja a 6-8 hetet és csak akkor kezdi meg gépkocsija javíttatását, vagy megkezdi saját felelősségére, valamint saját finanszírozásból és csak reménykedik abban, hogy 6-8 hét után a biztosító megtéríti a kárát és a költségeit.
Felháborítónak tartom a KÖBE balkáni ügyintézési módját, valamint etikátlannak, hogy a jogi háttér nem gondoskodik a vétlen károsultról, hanem teljesen kiszolgáltatottá teszi. Szigorúan szabályoznám a jogszabályban azt, hogy a KGFB esetében a biztosító a károsult érdekeinek legmesszebbmenő érvényesítése mellett ajánlhasson csak KGFB fedezetet a biztosítottnak, azaz a károkozónak! Ezekben az esetekben ugyanis a károsult nem ügyfele, illetve nem szerződéses partnere a biztosítónak.
E konkrét esetben milyen lehetőségem és esélyem van az okozott kár és az egyéb dologi kiadások (a kárügyintézéssel kapcsolatos bér- és dologi költségek, csereautó - lévén cégautóról szó, megfinanszírozott javítási költség kamatai, stb.) maradéktalan megtéríttetésére a biztosító által?
Amennyiben a biztosító nem téríti meg az okozott kárt maradéktalanul, a bíróság igénybevételét megelőzően van-e más jogorvoslati fórum?
A 6 milliós értékű sérült autó 3 hetes volt és mindössze 2700 km-t futott a baleset időpontjában. Köteles-e a biztosító értékcsökkenést fizetni, és hogy tudom ellenőrizni, hogy az általuk számolt összeg helyes-e?
Tisztelettel,
Tornallyay Zoltán


Tisztelt Tornallyay Zoltán!
Önnek is csak azt tudom válaszolni - bár tudom, ez egyáltalán nem nyugtatja meg -, hogy a KÖBE nevű társulattal nem Önnek vannak egyedül súlyos problémái. Kárrendezésük színvonala közismerten elborzasztó, nagyon nem akarnak fizetni, és ha mégis, akkor is igen hosszú idő után. Sajnos a helyzeten a felügyeleti bírságok és a vesztett perek sem javítottak.
Jövőre már nem is olyan olcsóak, mint idén voltak, de én már idén is lebeszéltem mindenkit arról, hogy a KÖBÉ-nél kössön kötelezőt. Nem egy olyan esetről tudok, amikor a KÖBE eljárása miatt a károsult utólag megkereste a károkozót, mondván, hogy "a biztosítód nem fizet, úgyhogy fizess te, de most azonnal" - ami igen kellemetlen tud lenni... Ráadásul a KÖBE nem biztosító, hanem egyesület, tehát pótbefizetésre is kötelezheti ügyfeleit. Ez pedig igen könnyen bekövetkezhet, ha egyszer a ki nem fizetett károkat ki kell fizetniük.
Konkrét kérdéseire válaszolva:
Mindennemű indokolatlan késedelem feljogosítja Önt arra, hogy kamatfizetésre is kötelezze a KÖBÉ-t. A jogszabály, a jogi háttér sajnos messze van a tökéletestől, de ezt nem részletezem, mert akkor politizálnom is kellene... Önnek jogában áll minden, a kárüggyel igazoltan kapcsolatban lévő többletköltségét is elszámoltatni a kártérítésben. Ha a biztosító nem akar teljes kártérítést fizetni, akkor a fellebbezések után már csak a jogi út, végső esetben a per marad. Bejelentést ugyan lehet tenni a PSZÁF-nél is, de ott konkrét ügyek elbírálásával nem foglalkoznak, maximum egy újabb bírságot szabnak ki. (Bár ha minden jogtalanul megkárosított ember panasszal élne, az előbb-utóbb a KÖBE működési engedélyét is kockára tehetné...)
Az elszámolás ellenőrzésére pedig gépjármű-kárrendezésben jártas szakember, vagy független szakértői cég felkérését javaslom.
Tisztelettel:
Adorján Zsolt
A fenti tanács első megjelenésének időpontja 2002. december 19., csütörtök 13:00, ezért előfordulhat, hogy a jogi háttér vagy a piaci helyzet megváltozása miatt már nem időszerű, vagy téves. A tanácsok pontosságáért és hasznosságáért szerkesztőségünk mindent megtesz, de tartalmukért és a betartásuk következményeiért felelősséget nem vállal.

SzaboZE Creative Commons License 2006.04.26 0 0 568

Ne is hagyd ennyiben! Ragaszkodni kell szakértői vizsgálathoz, amit nem hinném hogy neked kell fizetned! Eéső körben pótszemle is lehet szerintem. Ezen kívül írásba foglalni, hogy az autó korát meghazudtoló állapotú volt, mellé a jelenleg piacon kapható legdrágábban árusított autók hirdetéseit is mellékelni és ragaszkodni hozzá, hogy fizessék ki az összes kamatot, a bérautót, és legfőképpen az értékcsökkenést. (ez utóbbit lehet, hogy a károkozóra terhelik, fene tudja). Olvass vissza, itt a fórumon írta korábban valaki, hogy a biztosítóból kivert pénzösszeg százalékos részéért hajlandó vért pisiltetni a köbével. :)

 

SzaboZE

Előzmény: Coroner (567)
Coroner Creative Commons License 2006.04.26 0 0 567

Hamár KÖBE!

Akkor ide is beszúrom:

 

Előzmény:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=53557646&t=9017405

 

 

Következmény:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=54080368&t=9017405

 

 

Tetves egy népség a KÖBE, de a károkozóm is ritka nagy szarházi és ordenáré balfasz! Sajnos tehetetlen vagyok az ügyben...

SzaboZE Creative Commons License 2006.04.26 0 0 566

Ezt harsogom minden biztosítóváltáskor, hogy nem annyi a havidíj amennyi.... Tagdíj + ha minuszos a cég, akkor csekk év végén... :)

 

SzaboZE

Előzmény: papír (565)
papír Creative Commons License 2006.04.26 0 0 565
Hali már megint.....

Egy kis csemege a KÖBÉSEKNEK ha véletlenül ide tévednek Az Egyesületi Alapszabályzatbol a netröl !!!!!!!!!!!!!!!!


X. A veszteségek rendezésének módja, a szükségessé váló pótlólagos befizetési kötelezettség előírása, illetve a szolgáltatás csökkentésének lehetősége

1. Az Egyesület Küldöttgyűlése pótlólagos befizetési kötelezettséget írhat elő tagjai számára, ha az Egyesület más forrásai nem elégségesek a tárgy évi kötelezettségek teljesítésére.

2. Az év közben belépő vagy kilépő tag részére időarányos pótbefizetést lehet előírni.

3. A pótlólagos befizetési kötelezettség alapján az Egyesület tagja által teljesítendő befizetés nem haladhatja meg a tag által a pótlólagos befizetési kötelezettség teljesítése nélkül az Egyesület részére bármilyen jogcímen évente teljesített befizetések 100 százalékát.


MINDEN KÖBÉSNEK EGY MÁSIKAT !!!!!!!
papír Creative Commons License 2006.04.26 0 0 564
Hali már megint én ....

Kimásoltam egy pár sort a KÖBE alapitó okiratábol az internetröl amiböl kiderül hogy minden nálluk
szereplő tag TELJES JOGÚ TAGKÉNT szerepel ami szerintem annyit jelent ,hogy a
KÖBE sza.......kodása és szemétségeiért ők is felelősek és szerintem eröl nem is tudnak
vagy legalábis kevesen. Ez nem férevezetés a részükröl ?????????????



"Belépés

3.1. A belépő az Egyesületnek azon nem teljes jogú tagja, aki az Egyesületbe belépett és az Egyesülettel biztosítási szerződést kötött, de még a tagdíjat, illetve a biztosítási díjat nem fizette meg. A befizetés teljesítésével a belépő automatikusan teljes jogú taggá válik. A belépő nem teljes jogú tagra a 4.1. pontban foglalt korlátozások az irányadók. ""

MINDEN KÖBÉSNEK EGY MÁSIKAT !!!!!!!!
SzaboZE Creative Commons License 2006.04.26 0 0 563
MABISZ, PSZÁF.
Előzmény: papír (562)
papír Creative Commons License 2006.04.26 0 0 562
helo mindenkinek aki nem KÖBE-s!

Új taggal bövült a károsultak létszáma.
Én márciusban jártam porul. Egy KÖBE-s rámlökött egy nagy vaskaput egy telephelyen
és a BOXEROMAT a nagy vaskapu beszoritotta a vaskapu szárnya és a másik oldali
tartóoszlop közé. A B.nek mind a két oldala összetört. Kijöttek kárfelmérésre egy nem
igazán szimpi fazon, rá kéthétre küldtek egy másik szakértöt és belsö vizsgálatot folytattak közben megtudtam hohy a kárt 650e HU ban állapitották meg.
Minden egyes felmérés alkalmával a nállam lévő iratokat begyüjtötték és igazánbol
minden hozzájuk került.
Töbszöri telefonos érdeklödés alkalmával elküldtek a p.... ba és közölték hogy várjam ki a hat hetet amit nemtudtak megmagyarázni,hogy ez hol szerepel honnan kellene tudnom. Az 5. héten küldtek egy elutasító levelet avval az indokkal , hogy a gépjármüvek sérülései nem támasztják alá a leirt baleseti mehanizmust.
Ez még semmi , ráadásul fehivják a figyelmemet Btk 318§ paragrafusára és ennek tudatában kárigényemet jogi uton megprobálhatom behajtani.
Levél befelyezése ( Részünkröl a kárügyet lezárotnak tekintjük. )
Ha van valakinek jó ötlete szivesen fogadnám !!

MINDEN KÖBÉSNE KIVÁNOK EGY MÁSIKAT..........
SzaboZE Creative Commons License 2006.04.08 0 0 561

A gondolatmeneted érthető lenne, azonban egy dolgot felejtesz el. Kötelező biztosításról beszélünk. Autót nem kötelező venni, se fordot se toyotát. De ha vettél, akkor biztosítást kötelező kötni. Melyik ember akar ma többet adózni, látszólag értelmetlenül? Amíg a szolgáltatás színvonala nem a károkozót hivatott szolgálni, addig nem is lesz foganatja a minőség fogalmának. Ugyanis az ügyfelek nem találkoznak a szolgáltatás minőségével!!!

 

SzaboZE

Előzmény: BarG (559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!