Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.14 0 0 1080

Teeeee, nem szamárköhögésed lett neked????

 

A felnőtt "megfázások" egynegyede ui az, de csak tenyésztéssel mutatható ki, viszont az öklendezés egy nagyon tipikus tünet. És akkor inkább Dulcamara.

Előzmény: líí (1078)
líí Creative Commons License 2011.12.09 0 0 1079

Hát, legalább egy csomó váladéktól megszabadultatok.

Előzmény: Pisces72 (1076)
líí Creative Commons License 2011.12.09 0 0 1078

Szerintem nem annyira gázosak a segédanyagai, mint mondjuk az íze. Hatodik hete öklendezve köhögtem, és beszedegettem ezt azt, reikiztek meg akupresszúráztak, ez meg  használt. Igaz, külön csak az Ipecachuanat próbáltam, akkor nem is köhögtem, csak mellkasi nyomásom lett, hogy attól fulladoztam.

Előzmény: Törölt nick (1077)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.06 0 0 1077

Igen, ez igazából bmelyik homeós bogyóval előfordulhat, h előhoz vmit (tapasztaltam ilyet). Nekem vmi adalékanyag rémlik, ami miatt nem annyira.

Előzmény: Pisces72 (1076)
Pisces72 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1076

Az egyik homeós doki ismerősöm mondta, h viszonylag  új tapasztalat, h a Stodal hajlamos bellobbantani egy olyan takonykórt, ami egyébként nem biztos, h akkor és ott kijönne. Ill. amit a szervezet komolyabb betaknyosodás nélkül is meg tudna oldani, az Stodal mellett már nem megy az nélkül.

Kipróbáltuk, és mi is ezt tapasztaltuk. Eddig legalábbis.

Előzmény: Törölt nick (1075)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1075

Én személy szt nem szeretem, de könnyen mondom, mert szerencsére nem is szorulok rá. Megelőzésnek nálam inkább Echinacea (C5-C9), és csak akkor egyebet, ha vban szükség is van rá, akkor meg olyat, amiylen a takonykór.

Előzmény: Heki.kutya (1073)
lí í Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1074

Szia, nekem köhögésre a Stodal szirup vált be a legjobban.

Előzmény: Heki.kutya (1073)
Heki.kutya Creative Commons License 2011.11.28 0 0 1073

juj de csúnyán jelent meg a hozzászólásom, na tehát még egyszer:

Köszönöm a tanácsot, felezem a luteinum adagot, és csak kétnaponta (főleg mivel iszom mellé palástfű teát is)

 

Az oscillococcinumról mi a véleményetek? Általános köhögéses náthára bevethetem babavárás alatt? Sajnos minden évben egyszer leterít (mióta gyömbért eszegetek nem, de azt meg terhesség alatt nem javasolják ilyen nagy mennyiségben).

Eddig a homeoptáiát nem próbáltam, a gyógyszerek meg nem hatottak így maradt a fekvés és a tea, nem zavart a láz, de most azért nem szeretnék lángolni :) Többnyire az orrom dugul be, alig folyik és irritáló száraz köhögés van mellé, itt meg is áll a dolog, nem lesz belőle se arcüreg-gyulladás se egyéb füles borzalmak, csak a végén már annyit köhögök, hogy hasizomlázam lesz tőle, ami most nem hiszem, hogy jót tenne...

nagyon köszönöm, ha válaszoltok

sykata Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1072

Bocs hogy beleszólok!

Ne a kislányt gyógyítsd hanem a pedagógusban keresd a hibát! saját tapasztalat hogy harmadikban a tanitóbácsi aki "ugy utálta a B. Ferikét, eredményesen tönkretette a gyereket, bepisilt. (Tudom, mert a nejem volt a gyerek gyerekorvosa!)

Előzmény: Jutka72 (1060)
Pisces72 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1071

...mailtem... :)

Előzmény: Törölt nick (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1070

Ez evidens :-)

 

Egyébként meg szia, örülök, h látlak :-)

Előzmény: Pisces72 (1069)
Pisces72 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1069

...vagy hívd fel a dokit, és mondd el neki, h hogyan jártál, és ebben a helyzetben mit tanácsol. :)

Előzmény: Heki.kutya (1068)
Heki.kutya Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1068
Nagyon köszönöm a válaszod, sajnos a blokk nincs meg,így akkor kétnaponta fogom és felezem a dózist, nehogy túladagoljam. Köszi
Előzmény: Törölt nick (1067)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1067

Kicsit másképp hat, de nem nagyon nagy a különbség, bár jelen esetben ez pont fontos lehet. A 9-es jobb lenne, esetleg ki is cserélik, ha visszaviszi azonnal, és persze blokkal. De ha marad a C15, akkor az napi 1x, v kétnaponta 1x. A C9 lenne napi 2x, ha 1x-t mondott a doki, akkor talán a 15-ból is jobb lenne a felezés és csak 2naponta.

Előzmény: Heki.kutya (1066)
Heki.kutya Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1066

sziasztok

sajnos még csak ismerkedem a homeopátiával, de máris felmerült egy kérdés, amire nem találok választ a neten

a háziorvosom a 6. hetes terhességemre javasolt a begyazódás elősegítésére a lutienumot 9 ch napi 1x 5 golyó. A férjem ment el a gyógyszertárba és véletlenül 15 chsat hozott. Beszedhetem? Változtassak a szedési gyakoriságon vagy a mennyiségen?

Köszönöm szépen a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.20 0 0 1065

Szünet, és igen, befolyásolhatják egymást bmilyen formában.

Előzmény: Anbati (1064)
Anbati Creative Commons License 2011.11.20 0 0 1064

Sziasztok! Nem olvastam a fórumot, és lehet hogy elhangzott már, de megköszönném, ha valaki válaszolna! Ha többféle (én jelenleg kettő) szert szedünk, több féle problémára, akkor lehet egyidőben elszopogatni  a bogyókat, vagy hagyjunk közte időt, egyáltalán egymást befolyásolják?

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1063

Javítva:

 

Ahogy Pisci írta, vegyél igénybe segítséget, ne te próbálkozz.

Kezeltem bepisilős gyerekeket (kinez), a szorongás is nagyon sokféle lehet, meg kell találni az övét. És azt kell kezelni. Sokkal gyorsabb és hatékonyabb külső segítséggel.

(Ha "elég" lennél a szorongás kezeléséhez, valszeg ki sem alakul a bepisilés, valszeg elsiklasz vmi fölött, amit egy külső szem könnyebben észrevesz, ennek híján viszont talán meg sem találod a megfelelő szert. Én pl a leírtak alapján már eleve más szerre gondolnék.)

Előzmény: Törölt nick (1062)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1062

Ahogy Pisci írta, vegyél igénybe segítséget, ne te próbálkozz.

Kezeltem bepisilős gyerekeket, a szorongás is nagyon sokféle lehet, meg kell találni az övét. És azt kell kezelni. Sokkal gyorsabb és hatékonyabb külső segítséggel.

(Ha "elég" lennél a szorongás kezeléséhez, valszeg ki sem alakul a bepisilés, valszeg elsiklasz vmi fölött, amit egy külső sem könynebben észrevesz, ennek hjján viszont talán meg sem találod a megfelelő szert. Én pl a leírtak alapján már eleve más szerre gondolnék.)

Előzmény: Jutka72 (1060)
Pisces72 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1061

Ne önállóan, hanem orvossal!!!

Előzmény: Jutka72 (1060)
Jutka72 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1060

Sziasztok!

 

Ha valakinek van tapasztalata az alábbi problémával kapcsolatban, örülnék, ha megosztaná velem.

Kislányom most kezdte az iskolát. Minden szépen és jól kezdődött, de két hete napközben sajnos bepisil. Itthon nincs gond éjszaka sem. Nincs nagy tapasztalatom a homeopátiában, de ezt a szorongásra vezetném vissza, amire a Silicea-t és a Gelsemium-ot találtam  "talán" megfelelőnek.

Minden segítséget szívesen fogadok, köszönöm!

 

Jutkus

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 1059

Van. Ill a panik ma csak volt.

Előzmény: petya71 (1057)
petya71 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1057

Sziasztok!

 

Pánikbetegségben szenvedőknek van esetleg homeopátiás kezeléssel tapasztalatuk?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 1056

HOMEOPÁTIA MELLÉKHATÁSAI !!!

 

Az főiskolán tantárgy volt a homeopátia. Nagyon meggyőző előadásokat hallottam, és ennek hatására elkezdtem szedni a homeopátiás szereket.

 

Én csak a gyógynövények hatásában hittem, az energizálásban nem. (Csak mint később kiderült a kettőt nem lehet szétválasztani! ) Hamarosan jöttek az éjszakai rémálmok, és a halál félelem érzés. Az egyik rémálomban megjelent egy kéz,ami meg akart ragadni, és én nem tudtam menekülni! Tudtam, hogy a sátán az, mert halálfélelmem volt! A sátán azt mondta :" az enyém leszel "!!! Borzasztóan féltem! Már majdnem elért, amikor rémületemben Jézus nevét kiáltottam, és akkor eltűnt.

 

Ezután elkezdtem imádkozni védelemért Jézushoz, és fogalmam nem volt, mi ez,miért történik ez velem. Hamarosan jött a segítség, a válasz Jézustól.Egy előadásban hallottam, hogy a homeopátia okkult dolog, és rákos megbetegedést, és rémálmot is okozhat. /elizeus.kozosseg.com---Varró István tanítása / Ekkor döntöttem úgy, hogy kidobok mindent.

 

Majdnem mindent, mert pár golyót meghagytam mutatóba, olyan aranyosan nézett ki.

És a rémálom folytatódott! Nem értettem. Aztán az előadást tovább hallgatva, rájöttem, az a pár szem is számít, amit mutatóban hagytam, mert" mindegy, hogy vastag, vagy vékony kötéllel vagyok megkötözve, attól még meg vagyok kötve".

A mutatóba meghagyott szert kidobva, végleg megszűnt minden zaklatás! És természetesen, elmentem és meggyóntam, letettem az Úr elé, ezt a botlásomat.

Dicsőség az Úrnak,hogy kivezetett ebből az okkult dologból!

 

Egy megjegyzés, mely nem Adrientől való, de többszörös tapasztalaton nyugszik (sajnos): Egy kisgyermek nem tudja elmondani mitől vannak rémálmai !!!!

 

 

Arbag Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1055

Nemrégiben volt egy ismerősöm, aki kb Vágó Pista szintjén volt a homeóval kapcsolatban, de annyira ki volt bukva már a gyerekei hisztijei miatt, hogy mégis megpróbálkozott egy közös barátunk unszolására.

 

A nagyobbik lánya készült éppen ovodába kerülni. A leányzó egy igazi kis kullancs, az anyján csüngött folyton, szívta a vérét és az erejét, egy született kis energia vámpír. Az anya meg türelmetlen típus, könnyen kimerülő fajta, gyakori párosítás modern korunknak köszönhetően.

 

A gyerek kapott pulsatilla C15-st, az anyja meg Hypericum C15 kezdés után Cactus Grand. C30-at.

A gyerkőc a szer előtt egyfolytában lázas volt, nem tudták tartósan levinni a lázát. A puls. kezdése után egy napon belül eltűnt a láz. Az oviba 4 nap múlva kezdtek, ahová simán beszokott, szinte örül, hogy mehet. Így az anyjának nyugalma van. Otthon sem hisztizik és csüng már úgy, javulóban az étvágya, ami egyébként katasztrófális volt. Éjjelente is jól alszik, ami a testvéréről még nem mondható el, de hát az még nem kapott semmit. Az anyja azt nyilatkozta, hogy csak a gyereken vett észre pozitív változást, és hogy várakozáson felüli volt az, ahogy az ovodát fogadta. Saját magánál nem érez semmiféle változást.... ez elég gyakori eset, sok esetben a környezet ismer fel némi változást. Itt ne volt semmiféle testi panasz a kimerültségen és ingerlékenységen kívül. A terápia folytatódik. Most eszenciákat is használunk az anyánál. A gyerkőc Rutát kap 9CH-ban, aztán a Sanguinaria Canadensis 9 lehetséges, de ez még a jövő, majd meglátjuk.

 

Az egésznek az a lényege, hogy egy szkeptikus is használhatja sikerrel, csak el kell jusson valamilyen okból odáig, hogy megteszi az első próbáját. Itt pedig azon múlik a siker, hogy jó homeopatába botlik, vagy a negatív elvárásainak megfelelőt választ, aki esetleg gyengén muzsikál.

Előzmény: Törölt nick (1054)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1054

Hülyeség. Nem kell benne hinni. Anélkül is hat. (Ekkora marhaságot...)

Előzmény: ivaan (1051)
ivaan Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1053

köszi !

Nem nagy a gáz csak néhány darabról van szó és nem vészes.

 

 

Előzmény: rubex (1052)
rubex Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1052

Szia ivaan!

 

Ezt az oldalt találtam a futószemölcsökről (szerintem az ugyanaz, mint a vándor). Vannak rá megfelelő homeopátiás szerek, de ha nagy a gáz, akkor érdemes meglátogatnod egy homeopata dokit. Ezen az oldalon azt is találsz.

http://homeopatia.info.hu/index.php?lang=hu&mode=HihModSite&page=HihPgSiteStart&article_id=156

 

Üdv!

Előzmény: ivaan (1051)
ivaan Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1051

Minden képen kell hozzá a hit is, hogy hasson a gyógyszer.

Apropó vándor szemölcsre létezik hatásos homeopátiás szer ? 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1050

Ha nem hatna, még az sem mond smit a homeóról, mert az még csak anynit jelent, h rossz volt a szerválasztás. V a homeós nem volt a helyzte magaslatán, v a "beteg" nem mondott el mindent rendesen. Mert a megfelelő szer a megfelelő potenciában szinte mindig hat. Az a nagyon kevés kivétel, ahol nem hat, meg megoldható máshogyan v egyáltalán sehogyan, mert előbb mást kéne megoldani. És akkor még mindig cska azt mondhatnánk el, h ott, akkor, egyetlen esetben neki nem hatott. Majd ha már száz eseten túl van, amikoris mindig a megfelelő szert kapta a megfelelő potenciában, és egyik sem hatott, na majd akkor mondhat vmit a tagadásról, de még akkor is csak a saját személyéről, mert én meg huszonéve cska iylet használok -sikerrel: úh soha nem fogok bedőlni egy iylen vágóféle pénzhajhász hülyének.

Előzmény: isztambul (1049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!