Keresés

Részletes keresés

NotVoluMan Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1557

Kit mit ir és hogyan....lehet úgy is amerikai magyar valaki és elmondhatja a véleményét hogy közben nem bántja meg a másikat,többieket....

 

Ime megint egy mondatod: "...talán nem volt szerencsés, de a Magyar Gárdád tettre aktuálissá...."

 

Honnan veszed hogy én szimpatizálok velük???

 

Vagy egy itt másik:

"....Mi köze van a te vagy én személyes benyomásunknak ahhoz a tényhez, hogy Magyarországon nagyrészt ( elterjedve) a nem kivánatos és nem higiénikus WC-ék vannak. Tehát egyedü a világon OTT, ahol a legnagyobb a nemzeti büszkeség....."

 

Megint elfogult vagy mert ez nem igaz....azért mert azokon a helyeken ahol Te jártál ilyen van az nem jelenti azt hogy mindenütt hasonló a helyzet....én számtalan helyen jártam otthon és igenis mások a tapasztalataim....persze nem mondom hogy nincs probléma de ez nem az emberek igénytelenégéből fakad mint ahogy ezt Te gondolod....

 

Ez nem nemzeti büszkeségből származik mert én ilyen szempontból nem vagyok magyar....egyszerüen abból ered hogy én tudom értekelni más szempontból is az emberek törekvéseit otthon hogy rossz helyzetük ellenére próbálnak mindent megtenni a minnél emberibb életért....

Sokan sokkal többet tettek,tesznek azért hogy jobb legyen az életük és biztos vagyok benne hogy ök is megérdemelnék azt hogy esetleg egy más országban éljenek...Te jó helyen voltál jó időben ennyi...mit tettél Te?

Az hogy bemondod a neved a telefonban az nem egy az amerikai tulajdonságok közül...én is bemondom hiszen igy illik ez csak kultura és semmi köze hogy ki hol lakik....

 

"...Hiába küldtem neki dollárt stb.. nem vette fel, mert a bankokban több kellemetlensége volt vele...."

Én jelenleg is dollárban utalom haza a fizetésem egy részét és semmi gond nincs vele...

 

Ha csak elfogult lennél azt valahol még megérteném, de szerintem Te benned gyülölet van és az ellen semmit nem lehet tenni....azok az emberek akik otthon vannak semmit nem tehetnek arról ami veled történt ezt kellene megérteni...

Előzmény: Törölt nick (1554)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1553
A noverem szerint, aki mindig is Magyarorszagon elt az egesz eleteben, Magyaroknak nem sokra lehet buszkesege manapsag, hacsak a Magyar Gardat nem szamitod.
Jo mi?
Előzmény: NotVoluMan (1551)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1552
Válaszoltam. Eltünt.
Előzmény: Törölt nick (1534)
NotVoluMan Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1551

Most már teljesen össze zavarodtam a seggfej azt pozitiv vagy negativ? Szerinted?

Ha pozitiv akkor vissza vonom...

 

A bunkóság azzal kezdődött hogy valaki elkezdte vérlázitó módon sértegetni az otthoni magyarokat....

 

De ahogy olvasom az irásaidat elég kicsi az esély hogy erre magadtól rájössz, ezért gondoltam kiemelem egy kicsit....

Előzmény: Törölt nick (1531)
NotVoluMan Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1550

Érdeklődve olvastam miből is lehet megtudni hogy Mo. hová tartozik.

Gyanitom régóta nem jártál Mo. két okból is:

 

1. Az emlitett tipusú általad preferált wc nagyon régóta lehet már kapni a kereskedelemben.

2. Szálasit hozod fel példának, vagyis nem tudsz semmilyen negativ példát felhozni a jelenből.Itt megemliteném azt is a jelenlegi és azt megelőző amerikai kormányok(emberek) is követtek el hasonló dolgokat lsd. Irak hogy ne kelljen vmi ösrégi példát felhoznom mint neked.

 

Csak hogy tudd pottyantos WC is van dubaiban, olyan amikor csak egy lyuk van a földbe épitett kerámiában....mivel van olyan arab aki azt részesiti elönyben...természetesen az angol(amerikai) wc-vel egy helyiségben... 

 

Honnan tudom hogy többek közt ott is jártam nem is 1x... :-)

Szerintem aki újságból ismeri a világot az inkább Te vagy....

 

Én velem semmi gond nincs, igy hogy nem ismerlek eltudom dönteni melyikünk a "rendes srác" ugyanis nekem teljesen mindegy hogy ki hol lakik az oroszországi emigránsoknak sem engedném hogy pocskondiázza a magyarokat (mintahogy bárki másnak sem)

 

Végezetül pedig javaslom ismét próbáld meg értelmezni ami irtam és utánna válaszolj mert szerintem még mindig nem vagy tisztában azzal hogy nem otthonról irok....

 

Ja és akkor most a vizbe pottyanó kakira kell irigykednem ahogy az korábban kérdeztem???

Előzmény: Törölt nick (1542)
pumpika666 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 1547
csak dubai-ban a wc is aranyból van, sőt olajat pisálnak arrafelé az emberek és aranyat szarnak így aztán telik ilyen automata wc-re
Előzmény: Törölt nick (1542)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1534

Komolyan? Te meg mindig ott allsz mogotte? Allitod, okosan, jol csinalt mindent?

Amulok.

Előzmény: Törölt nick (1522)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1533
Nem allitja le, hanem ize, fokozza. Peace!
Előzmény: Törölt nick (1531)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1532

:)

Orulok, hogy jol vagy.

Előzmény: Törölt nick (1530)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1528

A tortenelem nem tudja igazolni, mi lett volna, ha mast csinal. Pl mi lett volna, ha Afganisztanban tenyleg rendszert valt, biztonsagos, jo eletet teremt, minta arab demokraciat segit kialakitani, elkapja Bin Ladent, es az adofizetok penzet felulmulhatatlan titkosszolgalat kialakitasara hasznalja.

Hacsak nem a halliburton irja a tortenelemtankonyveket a jovoben, ketlem az igazolast.

Előzmény: Törölt nick (1522)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1527
Helyesbitek. Mire is jo ez?
Előzmény: Törölt nick (1525)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1526

Hey!

Welcome back.

Előzmény: Törölt nick (1518)
NotVoluMan Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1524

Ha Amerika folytatja ezt a politikát egyedül fog maradni a kis bezárt világában, ezért nem gondolom hogy igazad van.

Előzmény: Törölt nick (1522)
NotVoluMan Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1523

Szerencse hogy Te (is) érted Amerikát mig mások nem, javaslom csináljatok MSN group-t valami ilyesmi legyen a neve "Felsöbbrendüek Akik értik Amerikát".

Lehet hogy tévedek, az árja elmélet is hasonlóból indult ki.....

Ha tudnál értelmezni nem csak olvasni, akkor tisztában lennél vele hogy én arról irtam talán nem kellene lenézni azokat akik otthon vannak....nem pedig Amerika ellen irtam.

Irigykedni és mire? Kérlek ezt fejtsd ki bővebben!

Előzmény: Törölt nick (1520)
NotVoluMan Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1519

>>>Amerikai csak az lehet aki arra érdemes és kiérdemeli. Itt nem az állampolgársági papirrol van szó. Aki belül is amerikai (mint én) és a képességeinek megfelelö osztályban beleilleszkedett. Levetközte a magyar hibákat és nem vette fel az amerikai örületeket. Nem jár templomba hogy lássák a többiek, nem néz horror filmeket és wrestling - et.


Rég láttam ilyen önélegült seggfejt mint Te, aki többnek tartja magát mint amennyi és azt gondolja hogy mások erre nem képesek vagy nem érdemesek.

Sok ember tesz azért hogy másképp, máshol éljen jobb körülmények között csak legfeljebb nincs pénzük vagy kapcsolatuk.

Nem kellene lenézni azokat akik otthon vannak és önhibájukon kivül nem tudnak változtatni a helyzetükön pedig szeretnének és minimál pénzből tengödnek.

Javaslom hogy a sok jó újonnan felvet amerikás tulajdonságod megtartása mellett próbáld ezt az undoritót elfelejteni.

 

Csak a tisztánlátás érdekében én is szeretem az USA, és készülök kimenni dolgozni de sohasem tudnék igy gondolni az otthon élőkre mint ahogy jelenleg sem tudok pedig most sem Mo.-n vagyok,dolgozom.

 

Sok minden függ az iq-n és a neveltetésen....

 

Üdv,

Előzmény: Törölt nick (1517)
Wesson8 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1516
Az előbb elírtam a linket, a helyes link: USA Travel - Irány Amerika
Wesson8 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 1515
Egy érdekes oldal: USA Travel - Irány Amerika
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 1514
Ez is cak egy mozi :) csak a kepzeleted irja.
Előzmény: Törölt nick (1504)
Kero Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1512
abbiza te kis szinatra :)
Előzmény: Törölt nick (1511)
Kero Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1510
Plus ça change, plus c'est la même chose
Előzmény: Törölt nick (1509)
Kero Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1508
Maga még él ???


Jossynéni aszonta hogy meggebedett, mikozben penkéket probalt egyben lenyelni. Nem lehet már annak a szarházinak se elhinni sommit :/
Előzmény: Törölt nick (1506)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 1507
Fejen talaltad a szoget "most igy olcsobb" Ez a problema, senki a vilagon nem tud Kinaval versenyezni olcsobban gyartani dolgokat. Es ezert kapunk Kinatol toxic jatekokat, toxic pet food, toxic mindent. A real veszely itt nem az hogy Kina embargozik mert az USA export nekik sokat szamit, hanem az ha a USA ugy dont hogy felemeli a kinai import tarifat ami azt jelentene hogy a kinai import toxic termekek mar nem lennenek olyan olcsok es talan az fellenditene az itthoni termelest. Ha meg itthon olcsobban es jobb minoseggel tudnank jatekot, pet etelt etc gyartani akkor tobben fejlesztenenek bele ezeknek a termekeknek az itthoni gyartasaba.
Ha ez tortenne, akkor Kina azt mondja hogy a nemzetkozi piacra dobja a kb 1.9 trillio US$ keszpenz tartalekot ami a kinai kormanynak van, az meg nagy bajt keverne a $USD ral ami nagyon legyengulne. Es ez valahogy fejre allitana a real estate piacot is itt, de azt nem tudom megmagyarazni miert csak ugy olvastam. Ez emberek tobbsege azt mondja hogy USA mar nem tud termekeket gyartani mert elfelejtettuk, na ez egy nagy baromsag, azert importalunk mindent mert az olcsoob, es itt enki nem fog $1-2 ert 10-15 orat gurcolni egy gyarban ami Kinaban folyik es amirt olyan olcson tudnak termelni.
De az biztos hogy az itteni kormanynak kell valamit tennie mert az nem kivanatos ha Kina fogsagba tudna ejteni az amerikai gazdasagot ha nekik ugy tetszene. Arrol nem beszelve hogy nekem es valoszinuleg millio mas amerikaiaknak kezed elegunk lenni a kinai toxic szar minosegu dolgokbol.
Előzmény: Törölt nick (1505)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1506
Ekkora balfácánt.

eke való neked.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1505
Uram isten, te hüllö. Ezt írod a hirhedt Mumu topikban:

break válasz | megnéz | könyvjelző 2007.08.09 20:17:04 (1589)
Egy amerikai baratom megprobalt csak olyan targyakat es kajat venni, ami nem made in china" Egy het utan feladta. Gyakorlatilag lehetetlen. Nem tudom mi lenne itt, ha a Kina mondjuk embargozna az USAt. Az USA-ban torteno termekgyartas a 70-es evek ota folyamatosan es nagy leptekben csokken. A globalizacio megfordithatatlan.[/b[ ?
Előzmény: eke (1585)

Bazdmeg, az hogy Kina gyártja a sioposseggü lovat, az nem a globalizáció.
Mi lenne ha Kina embargózna?
Az ami Mao alatt volt. Te szerencsétlen. Kina elött a gyártás Mexicóban, Japánban, Taiwanon, Fülöpszigereken, Indiában... ment. Ugyan úgy mint most, amerikai gépeken, amerikai anyagokból, amerikai szabvánnyal az amerikai piacnak. Most igy az olcsóbb.
Hát nem érted?
Előzmény: break (1483)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1504
Ja a Lottó.
Nem iszom, nem dohányzom, egyébként nem is gemblizek, de este néha azzal alszom el, hogy képzeletben elosztom a nyereményt.
$9-os mozijegynél ez egyel jobb.
Előzmény: Törölt nick (1502)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1503
A gyerekekkel kapcsolatban egyet tudok mondani, ha otthon normálisak a családi körülmények akkor bízzál a gyerekeidben. S a gyerek a szülö minden igyekezete ellenére fel fog nölni.
Előzmény: Törölt nick (1502)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1502
En lottora nem koltok (nem kolthetek, ferj tudosember, fejben kiszamolja, mekkora hulyeseg) Nekem ket gyereket kell egyetemre jaratnom hamarosan, mast sem teszek, mint sporolok. A szerencset ugy ertem, hogy pl. nem vagta le a labadat a villamos, lehetoseget kaptal az elettol sajat vallalkozast inditani, fenntartani. Nekunk is megvannak a sajat szerencseink, megha kemeny munka is van mogotte. De nem tudom, merre toszogassam a gyerkeimet, mi var rajuk, az vilagos csak, nem a te korosztalyod, nem a mi korosztalyunk lehetosegeit kapjak.
Előzmény: Törölt nick (1500)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1501
Nem emlékszem, hogy az Indexnek valaha is szinvonala lett volna. Amatörök. Egy két kivétellel.
Előzmény: Jane_Eyre (1499)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1500
Nem - nagyon - hiszek a szerencsében. Illetve képesség, akarat, drive nélkül a szerencse nem müxik. És sültgalambnak hívják.
Pl. heti $5-t invesztálok Powerball-ba. Hiába. Nincs hozzá tehtségem.
Előzmény: Törölt nick (1496)
Jane_Eyre Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1499

homer: neked is igazad van, az index szinvonala sajnos sokat sullyedt az utobbi par evben. a velvet elvileg noknek szol, ugy latszik, az index azt hiszi, hogy a nok csak a britney spears szexbotranyairol akarnak hallani...nagyon szomoru.

Előzmény: Törölt nick (1494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!