Keresés

Részletes keresés

KissMe Creative Commons License 2012.07.31 0 0 19983

Szegény! Sajnálom! :(

Előzmény: v_peti (19982)
v_peti Creative Commons License 2012.07.31 0 0 19982

http://www.origo.hu/teve/20061030meghalt.html

 

Ha már szóbajött. 5 éve meghalrt Szergej bohóc.

 

v_peti Creative Commons License 2012.07.31 0 0 19981

Szergej bohóc már régen volt, én speciel nem nagyon asszociálnék rá*, arra gondolnék, hogy ennek a gyereknek az egyik szülője orosz származású.

 

*Ez viszont beugrana. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Gmq7pDKIuYk

 

Amelyik név nekem ebből a szemppontból gázos, az a Brendon. Mert ezt a nevet babaáruházaknak és susogós mackóknak szokás adni. :)

Előzmény: Törölt nick (19980)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 19980

Csak annyi, hogy nem szeretem a bohócműfajt én sem. : ))) Meg nem jó az sem, mikor egy névre ennyire rányomódik egy közismert valami. Pl. Eddának se nagyon neveznek el gyereket, szerintem. : )))

Előzmény: H_G (19975)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.31 0 0 19979

igen, nekem is az ugrott be, h azert mert itt a Natasa-t Natascha-nak irjak, attol meg nem nemet nev!

 

Előzmény: Gésafi (19978)
Gésafi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 19978

Attól, hogy egy héber név hozzánk orosz (német, francia stb.) közvetítéssel jutott el, a leginkább az oroszok (németek, franciák stb.) által használt alakváltozatban, attól még nem orosz (német, francia stb.), hanem héber.

Előzmény: H_G (19970)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19977

http://de.wiktionary.org/wiki/Tamara

 

 

nem akarok belemenni a heber irasba ( nem vagyok profi benne es akkor finom voltam), de rengeteg heber nev a pontozas miatt mas nalunk. igy lett a Rivka-bol Rebeka, a Havabol Eva stbstb

 

        unvokalisierte Wortwurzel im Hebräischen: תמר
        althebräisch: Das Leben
        hebräische Schreibweise des Namens: תָמָרָה

 

Előzmény: H_G (19970)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19976

Szlav nevek, de "nyugaton" is elterjedtek.

Előzmény: KissMe (19971)
H_G Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19975

:) Mi bajod volt Szergej bohóccal? Szerintem tehetséges fickó volt. A bohócműfajt amúgy egyáltalán nem szeretem, de ez igazán nem az ő vagy bármelyik konkrét kollégája hibája.

Előzmény: Törölt nick (19973)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19974

- is. : )))

Szóval nekem tetszenek.

Előzmény: Törölt nick (19973)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19973

Nekem is tetszenek, a Szergej különösen - bár igyekeztek megutáltatni, a bohócon keresztül -, és annak vannak is más nyelvben normális megfelelői, csak magyarban nincs...

Előzmény: KissMe (19971)
KissMe Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19972

"15 ÉVE nem gyakorlom rendszeresen"

Előzmény: KissMe (19971)
KissMe Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19971

Ennek a hsz-nak az előzményéből indult a nevek eredetéről szóló elmélkedés. Ilyen témában nem vitatkozom, mert nem értek hozzá. Amire az előzmény hsz célzott az az, hogy az én korosztályom, vagy a szüleim korosztálya még a szovjet éra alatt született, bőven a rendszerváltás előtt, és emiatt akkor talán kedveltebbek lehettek (volna) az orosz/szovjet nevek.

Nekem csak a Tamara, Szonja, Iván, Szergej ugrott be hirtelen, az orosz nyelvkönyvekből rémlenek. Szerintem a kortársaim között nincs szignifikánsan több szláv nevet viselő, annak ellenére, hogy bő volt a választék ezekből is. Igen, még nekem is van nyelvvizsgám oroszból, a mai napig tudok olvasni/írni, sok mindent megértek, pedig már 15 nem gyakorlom rendszeresen a nyelvet, mégsem rajongok a szláv (vannak annak vélt eredetű) nevekért, és a gyerekemnek se adnám minden áron.

Előzmény: vadász2 (19948)
H_G Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19970

Azért ezt így nem mondanám, a héber név a Támár. Tamara már orosz, csak h. eredetű.

 

Előzmény: nettomazsola (19961)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19969

" Szonja norvég királyné (született Sonja Haraldsen, Oslo"    http://hu.wikipedia.org/wiki/Szonja_norv%C3%A9g_kir%C3%A1lyn%C3%A9

Előzmény: KissMe (19957)
KissMe Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19968

Köszönöm! :)

Előzmény: Midianna (19965)
KissMe Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19967

Huhhh, látszik, és be is bizonyítottam, hogy elég hiányosak az ismereteim ilyen téren. Legközelebb inkább meg sem szólalok, ha valamit nem tudok pontosan. :)

Előzmény: pfau (19959)
KissMe Creative Commons License 2012.07.30 0 0 19966

Jó, én sem gondoltam komolyan, csak ez a szó "jött a számra". :)

Előzmény: caixa (19962)
Midianna Creative Commons License 2012.07.29 0 0 19965

Van igen :)

Elvileg semmilyen papír nem szükségeltetik hozzá, elég ha te az adott kisebbségnek vallod magad (szóban). Azért én vittem egy papírt amit a faluban lévő nemzetiségi önkormányzat adott nekünk, h felvettek a német nemzetiségi szavazók közé v. mi volt pontosan, nem is tudom. 5,5 éve ez elég volt ahhoz, h a lányomat ne Mercédesznek hanem Mercedes-nek anyakönyvezzék.

Aztán mikor 3,5 éve a fiamat Alberich-nek akartam anyakönyveztetni, a nevet engedélyezték (volt róla MTA Nyelvtudományi Intézetes papírom az engedélyről, én kérvényeztem ezt a nevet) de végül Alberiknek anyakönyvezték, k-val. Így is jó amúgy, tökmindegy :)) Mi ch-val írjuk, hivatalos helyeken meg k-val, oszt csók. ennél nagyobb bajunk az életben ne legyen :))

Előzmény: KissMe (19957)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19964

nem tudom mi kell a visszaveveshez. szerintem ha nem Mo-on elek, akkor nem egyszerü, de mindegy. mar nem fontos.

mikor leadtam, 1 evet küzdöttel magammal, nagyon fajt. mara mar nem erdekel.

 

ez hossssszu...

van benne logika.

engem is irrital sok sok szazazer ember aki itt dolgozik, es a penzt viszi "haza" ott vesz hazat, stbstb. itt el 20 - 30 evet, de igazabol nem vallalja fel az orszagot, egesz eletere "vendegmunkas" marad. ök soha nem mondananak le az allampolgarsagrol. ( ex "jugo"k, törökök,) ezek akkor ne is legyenek allampolgarok.

abban viszont elszamitjak magukat, h igy nem is szavazhatnak es a fejük felett döntenek roluk!

 

 

Előzmény: v_peti (19963)
v_peti Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19963

Ha most felvennéd a magyart, nem árulkodna senki sem sógoréknak.

 

Amúgy miért fáj nekik, ha valaki másik ország állampolgára is? Főleg, hogy már Únió van!

 

Előzmény: nettomazsola (19960)
caixa Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19962

ez a betiltás azért elég buta gondolat

 

Előzmény: KissMe (19947)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19961

Tamara heber nev.

 

Natasa Austriaban,Nemetorszagban nagyon gyakori.

csaladunkban egy belga - thai hazaspar gyereke Lidia + Natasa. bizarr, nem?

nekem a Natalia tetszik igazan.

Szonja is nagyon jo nev.

öcsem Gergely, Ivan es mivel az ö korosztalyaban rengeteg Gergely volt, az osztalyban 4, igy gyerekkoratol az Ivant hasznalja.

 

 

egy svajcban elö magyar lany gyereke Eric, Merlin lett. nagyon tetszik.

Előzmény: KissMe (19957)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19960

ooo hatalmas tevedes!

nagyon keves orszag ad allampolgarsagot a születessel! velem mas "gond" is volt ...

egyebkent en 26 evesen mentem Austriaba es itt kaptam meg az osztrak allampolgarsagot amiert cserebe le kellett mondani a magyarrol. Austria nem engedelyezi a kettös allampolgarsagot. ami jogos is, meg nem is ...

Előzmény: KissMe (19958)
pfau Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19959

Na, azért ez nem így van... Képzelem, micsoda szülési turizmus indulna meg Svájcba... :) De Németország esetében se megy ilyen automatikusan. de szerintem a magyar állampolgárságot se kapja meg simán valaki attól, hogy Magyarországon születik.

Előzmény: KissMe (19958)
KissMe Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19958

Aki külföldön születik, az az adott ország állampolgárságát IS megkapja, függetlenül attól, hogy a szülei milyen állampolgárok. Így valószínűleg a tartózkodási hely névkészletéből is lehet választani. Legalábbis én így tudom. Te végül is kettős állampolgár lettél?

Előzmény: nettomazsola (19952)
KissMe Creative Commons License 2012.07.28 0 0 19957

Hja, azok az orosz keresztnevek! Szonja, Tánya, Tamara, Iván, Szergej, és még sorolhatnám! Egyébként Szonja és Iván nevű ismerősöm van, teljesen függetlenül attól, hogy ezek szláv nevek. A Tamarán én is gondolkodtam, de apukának nem tetszett, ha lányunk lett volna akkor sem kapja ezt a nevet.

Egyébként azoknak, akik külföldi nevet választanak a gyereküknek, nem visszatartó erő, hogy fonetizálni kell, ismerek Émi Zsüsztin nevű kislányt (nem kisebbségi), viszont Amandát is, ami nem magyar, viszont az írásmódja teljesen "honos".

Erőszakkal anyakönyvezni nem lehet. Amikor a kisfiam megszületett, császár után én az intenzív osztályra kerültem, és még "vigyázz!"-ban feküdtem az ágyon, amikor jött az anyakönyves hölgy, és kitöltötte a kicsi anyakkönyvezéséhez szükséges papírokat. Nálam volt a házassági anyakönyvi kivonatunk, így ugyebár az apja vezetéknevét írta be, és a keresztnevet is ott és akkor kellett megmondanom. Lehet, hogy olyankor még átcsúszott volna mondjuk egy Radiátor, vagy Fradika, de a hivatalban, amikor a papírok valójában készültek, már nem. Apuka intézte az Okmányirodában a többi részt, amíg én a kórházban voltam, végül ő kapta kézhez a kinyomtatott születési anyakönyvi kivonatot. De nyilvánvaló, hogy azon már csak olyan név szerepelhet, ami hivatalosan anyakönyvezhető. Mellettem egy másik anyuka a Krisztofer nevet válaszotta, amit így anyakönyveztek, egészen biztosan nem engedték volna meg a Christopher változatot.

Szerintem valahogy azért bizonyítani kell, hogy a kisebbséghez tartozik a család, így adhat a Magyar Utónévkönyvben szereplőtől eltérő nevet. Van valakinek erről tapasztalata?

Előzmény: vadász2 (19956)
vadász2 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 19956

De ezt meg lehetne oldani haza kisebbségi szervezeteken belül is. Pl ők állítanak össze egy bő listát a hazájukban (népcsoportjukban) bevett nevekből, s a listából hiányzókra pedig áldást mondhatnának,  vagy elutasíthatnák, ha idegen a nyelvtől, néptől - pont úgy ahogy ez a magyaroknál is van (ha még van...)

Amúgy ha mondjuk szül egy (magyar) nő, és előzetesen nem kérvényezi mondjuk a Radiátor nevet, és mégis erőszakkal be akarja iratni a lánya neveként, akkor mi van?

Előzmény: bm613 (19955)
bm613 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 19955

Ja, értelek. Ez valóban kivitelezhető lenne a legtöbb nép esetén, de mivel pl. ha csak a 13 elismert kisebbséget nézzük, akkor is kettőnek, a ruszinoknak és a cigányoknak nincs országuk, nem lehetne egyenlően megoldani mindegyikre. Meg az is elképzelhető, hogy van olyan az érintett országok között, ahol nincs lista, hasonlóan az USA-hoz.

Előzmény: v_peti (19953)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.27 0 0 19954

Sehogy nem kell bebizonyítani.

Előzmény: v_peti (19953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!