Keresés

Részletes keresés

Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10221
kössssz. :-)
azért talán ez a fórum se az a kimondott sz.r ...
Előzmény: Törölt nick (10220)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10219
persze, az üdítőket meg gyümölcslevet azért nem, mert tele vannak cukorral.
de a szénsavas ásványvízzel nem tudom, mi lenne a baj... szerintem semmi.
Előzmény: Fejes Hajni (10218)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10218
Hat eddig cukorral ittam a kavet de most keserun,de van itthon az az edesito pottyem a neve susu,az is a magyaroktol van.Igen tudom hogy semmi tartosito szereset sem szabad meg semmi fele uditoket se gyumolcs leveket se szensavasat,
Igen a hazikolbasztol es sonkatol nincs jobb.
Előzmény: Evicke (10217)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10217
a Stevia-t használom, az növényből van, sajnos az sem olcsó.
ehetsz almás rétest is, az eleve édes, úgyhogy legalább ahhoz nem kell semmilyen édesítő. de ha más édesítőt használsz, szacharint vagy hasonlót, azzal sem kell agyonédesíteni a dolgokat, kicsit kevésbé édesen kell megszokni teát, KV-t.
ja és az adalékos cuccokat el is felejtettem. minél kevesebb tartósítószeres, ízfokozós dolgot egyél, dehát nálatok úgyis biztos bio minden. :-) pl. virslit, felvágottakat elfelejteni, a házi kolbásznál, sonkánál úgysincs jobb. :-)
Előzmény: Fejes Hajni (10216)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10216
A husos meg a turos az sos,csak az almas az edes,de azt nem ennem igen az olyan mint az ujevi retes csak sossan.Te hasznalsz e folyekeny edesitot vagy akarmilyen edesitot?
Előzmény: Evicke (10215)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10215
ja, az a rétesféleség is mehet szerintem, az biztos csak vékony tészta. persze nem két pofára, csak egyet-egyet. fontosabb, hogy ne legyen benne cukor!
Előzmény: Fejes Hajni (10210)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10214
a grapefruitmag-kivonat tényleg nagyon hatásos. csak azért nem írtam, mert ez sem olcsó mulatság. de szerintem megéri.
ha természetes gombaölőt (grapefruitmag-kiv. és sok fokhagyma!) és gyógyszert is szedsz + a probiotikumot, akkor a gyümölcs cukortartalma már nem akkora gáz, bár a tényleg nagyon édesekből sokat nem szabad. épp ezért kellene sok zöldséget is enni, és kevesebb gyümölcsöt.
a paprikával kapcsolatban hülyeség, amit mondtak.
Előzmény: Fejes Hajni (10211)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10213
hát mi tagadás, néha nagyon zavaró. de mindegy, már úgyis kezdek immunis lenni... :-)
Előzmény: Fejes Hajni (10212)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10212
Bocsi a helyes irasi hibakaert,nem is nezek oda csak irok es elkuldom aztan meg amikor vissza olvasam tele van hibaval,meg egyszer bocsi.
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10211
H aigen akkor nem is kell eheznem van itt eleg sok minden amit lehet enni!Van meg egy forum ahol regisztralva vagyok az is ilyen candidas forum,ott szinte ugy alitottak fel nekem hogy szinte semmit se nem ehetek,me a pirospaprikara is azt mondtak hogy probaljam meg ki iktatni mert az is idez elo gombat.Me egyik helyen jo le is lettem cseszve,mert en mondtam hogy ettem ananaszt,es azt irta vissza hogy normalis vagyok en meg akarok en gyogyulni? Mert annak nagy a cukor tartalmaDe csak azert ettem mert itt a mi orvosunk azt mondta hogy az ananasznak eros gomba olo hatasa van,na most azt megtalatam a neten,hogy a grejfut mag olajnak is eros gomba olo hatasa van es azt vettem is magamnak.
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10210
Varjal akkor burekot is szabad ennem? Az olyan etel ami retestesztabol keszul es tesznek bele turot vagy almat vagy hust.
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10209
Jaj bocsi nalatok az foldi mogyoro.
Előzmény: Evicke (10208)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10208
a kikiriki nem tudom, micsoda, de a többit mindet eheted.
Előzmény: Fejes Hajni (10207)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10207
Na akkor most kerdezek hogy ebbol mit szabad enni:kikiriki,olajbogyo,szmoki(ez egy sos csemege ami kukoricabol keszul),turo(hazilag keszitett),retesteszta,pirospaprika amit az etelekre hasznalunk? Ha majd meg eszembe jut valami akkor majd kerdezlek.
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10206
gyümölcsöt ehetsz bármit, talán csak az aszaltat kerüld, abban tényleg nagyon sok gyümölcscukor van.
a felfújódás nagyon is lehet a candidától. de ezen a probiotikum is sokat fog segíteni.
kemény sajtok kivételével én nem eszek semmilyen tejterméket. igaz, csak 3 hete, mióta megtudtam, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlan. na jó, egy kicsit KV-ba, meg ha kell valami recepthez max. 1 deci.

ha megeszel egy sütit, a gombák nagyon örülni fognak neki, és jóóól szaporodásnak indulnak.
Előzmény: Fejes Hajni (10204)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10205
Tudom hogy buta kerdes,de mi van akkor ha mondjuk egy unnep szulinap vagy valami ilyesmi alkalmabol meg eszel egy tortat vagy egy par sutit?
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.06 0 0 10204
Szia! Hat igen nekem a dieta nem art,csak tudod most meg mi nem tiszta hogy szabad ezeket a gyumolcsoket enni amit leirtal?
Ma voltunk a borgyogyasznal aki most jobban megmagyarazta hogy mik is ezek a kiutesek,ez egy virus ami bor kivorosodest okozott nalam,szoval semmi koze a candidahoz,ha most ezek apottyek nem jottek volna ki rajtam soha nem derult volna ki hogy candidas vagyok.Tej termeket nem iszok eszek mert azt mondtak hogy azt se szabad.
Alergias nem vagyok mert ma egy hete elmentem privatilag megnezetni az alergia tesztet,szoval ott neztek nagyon sok mindent a lisztet is,de semmire se vagyok alergias.Ez ami meg nekem van borbetegsegem erre azt mondta a dokim hogy 4-8hetig is eltarthat,most kaptam ra inekciokat,hatha ez jobban fog hatni mint a gyogyszer.
Kulonben nekem ha a candidarol beszelunk az volt mar nagyon reg a tunetem ha ettem akkor rogton ugy felfujodtam mint aki 6 honapos terhes,de nagy jelentoseget nem tulajdonitottam neki,akkor ezek szerint a candidatol volt.Te milyen gyumolcsoket eszel vagy tejtermekekbol mit eszel?
Koszonom hogy idot szakitasz ram!
Előzmény: Evicke (10203)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10203
na akkor nem fog ártani, ha nem eszel semmi szénhidrátot. :-)
ha valóban le van gyengülve az immunrendszered, pont azért nem szabad drasztikusan diétáznod, azazhogy mindent elhagyni. de a cukor és egyéb szénhidrátok (gabonák, rizs, krumpli) elhagyásával semmit nem veszítesz! húst és halat egyél, sok zöldséggel és gyümölccsel (ha csak almához, narancshoz, banánhoz jutsz hozzá, akkor azt), a vitamin azokban van! ezekkel minden szükségeset beviszel a szervezetedbe és garantáltan fogyni is fogsz!

nem értek a kiütésekhez, de lehet akár valami táplálékallergia is (tej- vagy lisztérzékenység). ezért én a helyedben kis időre, mondjuk 1-2 hétre a tejtermékeket is kiiktatnám, csak próbából. mert ha meg nem is candida, akkor semmi értelme a joghurtnak, probiotikumot meg már úgyis szedni fogsz és sokkal hatásosabb az a szer, mint a joghurt.
Előzmény: Fejes Hajni (10202)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10202
Hat tulsulyom az van 80kg es 170cm vagyok!
De tudod mi idegesit az hogy a borgyogyaszom szerint ez nem a candidatol van,hanem hogy legyengult az imunom es igy reagal a szervezetem.Na de ez mar tul sok penteken lessz negy hete hogy ezek kijottek rajtam,es mindeg tobb,meg ne tud meg hogy nezek ki furdes utan tiszta voros az egesz testem,ahol meg tele vagyok kiutessel az meg nagyon faj.En mar nem tudom hova forduljak,gyenge az imunom,de hogy a francba erositsem amikor most meg dietaznom is kell,mit kellene csinalnom hogy fel erositsem az imunomat?
Előzmény: Evicke (10201)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10201
visszatérően vagyok gombás. kiütésem sosem volt, "csak" hajhullás.
hogyhogy hogy oldom meg a húst? hát eszek és kész. :-)
csak azért írtam a zsírt, hogy ne fogyj nagyon, ha teljesen elhagyod a szénhidrátokat. de ha amúgy is van némi túlsúlyod, akkor nem muszáj.
Előzmény: Fejes Hajni (10200)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10200
Nem szoktam zsiros hust enni,meg nem is zsirban sutom oket hanem sutozacskoban,ugy hogy csak a sajat levebe sul fol! Ok nem eszem mostmar krumplit se,nagyon koszi hogy probalsz segiteni nekem,te hogy oldod meg,minden nap hust eszel?Miota vagy candidas?
Előzmény: Evicke (10198)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10199
Sziasztok!
Meg arra lennek kivancsi hogy volt e kozuleteknek ilyen borkiuteses gondja a candidatol?Nagyon szomoru vagyok,mert nekem mar lassan egy honapja kijottek es a gyogyszerek szedese mellett se akarnak mullani hanem inkabb szaporodik.
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10198
OK, csak szedjed szépen, az nagyon fontos!
kenyeret tényleg nem nagyon kéne enned, de krumplit sem. mostanában viszont olcsó a lilakáposzta, savanyú káposzta, cékla, sárgarépa, ilyeneket egyél húshoz, halhoz (nem baj, ha zsíros) párolva. és idővel nem leszel annyira éhes, hidd el.
Előzmény: Fejes Hajni (10197)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10197
Ja kulonben Evicke ma vettem a gyogyszertarba azt a belflora javitot,nalunk Probiotik a neve!
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10196
Es en is allandoan ehes vagyok,hiaba eszem bar mit,valoszinu ez azert van mert a szervezet nem kap szenhidratot,vagy a csoda se tudja mitol.Megtudnak orulni egy szelet csokinak,nem is szeletnek hanem egy egesz tablaval betudnak falni,de tartom magam,nekem meg tul korai lenne az ilyesmin gondolkodnom,nincs meg egy honapja hogy kiderult candida vagyok.Kulonben ez veget egy idore depreszioba is estem annyira magam alatt voltam ugy ereztem ossze csaptak a hullamok felettem,semmi se olyan mint regen.De kulonben olvastam hogy a candida tud kivaltani depresziot es panikrohamot is,hat nekem sajnos mind a kettobol kijart!
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10195

Hat ez nagyon nehez dio az egesz! Fozok a csaladnak es en meg kinezem a szajukbol,ok vannak napok amikor olyasmit fozok amit en is birok enni,ma pl halat suttem meg sult krumplit,de minden nap oket nem etethetem ilyesmikkel amit csak nekem szabad!A ferjem kiterne a hitebol,en nem eszem kenyeret meg piritossan se,pedig mar nagyon jo izuen eltudnak falni egy jo szelet kenyeret,pedig soha nem voltam kenyeres,en azelott is naponta 2szeletet ettem meg!
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10194
nocsak, csak nem te is? :-) jól írod egyébként, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrátok, a gabonák, akár tk., akár nem, csak kis időre csillapítják az éhséget.
most hirtelen nem tudom belinkelni, mert ez a tré Index nem engedi az Operával, de ha rákeresel, megtalálod - már szépen működik a Paleolit táplálkozás topik, gyere! :-)
én már több nagyon pozitív változást is tapasztalok, és nagyon remélem, ez a tetvesmocskos gomba is eltűnik végre az életemből.
Előzmény: Dolce Gabbana (10193)
Dolce Gabbana Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10193

Ha nagyon nem bírom piritóst eszek, azt szabad. Valamiért egy jól átsütött kenyérszelet másképp viselkedik emésztés közben. De ezt is csak végszükség esetén ritkán ajánlják. Tk kenyérből 2 szelet a napi limit bár ez azt hiszem terápia-függő. Ellenben én egész nap eleszegettem, mert hittem hogy az baromi jó.

Amióta elolvastam Szendi: Paleolit táplálkozás c. könyvét azóta nem vagyok már olyan biztos benne.

Dolce Gabbana Creative Commons License 2010.01.05 0 0 10192

Abszolút egyetértek. Nekem is ez gondot okozott hogy mit egyek egész nap mert -a közvélekedéssel ellentétben- a teljes kiőrlésű dolgok nem tartották fenn a vércukorszintem. Sokkal gyakrabban voltam éhes tehát nem laktatóbb és nem is telít jobban. Maradt tehát a hullámvasútazó vércukorszint. - inzulinrezisztencia majd cukorbetegség.

Bár lehet, hogy ezzel csak én vagyok így a túlherhelt hasnyálmirigy miatt. Napi ötnél többször nem szabadna enni és ebbe a nassolás is beletartozik. De ezt elég nehéz betartani ha egész nap korog a gyomrod. 

 

Rákészülés nélkül tényleg nem megy a dolog sokáig, muszáj, hogy ahányszor megéhezel mindig gyorsan hozzájuss megfelelő ennivalóhoz.
Igazából szerintem legjobban akkor kivitelezhető ha az ember ráér otthon főzőcskézni magának.

 


 

Előzmény: Fejes Hajni (10191)
Fejes Hajni Creative Commons License 2010.01.04 0 0 10191
Jobban monva mindjart le irom en neked hogy mit is mondtak hogy mit nem szabad ennem!
NEM EHETEK;SEMMI EDESET(kalacs gyumolcs,befott,...SMMIT AMI TARTOSITO SZERT TARTALMAZ(SZALAMI,FELVAGOTTAK,PASTETOM...)SEMMI TEJTERMEKET (SAJT,VAJ,TURO,MARGARIN.....)csak a jogurtot,SEMMI SAVANYUT AMI ECETET TARTALMAZ,ES SEMMI FELE FEHER LISZTESET VAGY ELESZTOSET( KENYER,PEKSUTEMENY,TESZTAK....)Na akkor kerdezlek en mi is maradt?!hat nagyon semmi se,mert mar ma majdnem mindenbe van tartosito,ecet cukor,szoval nagyon kell tudnunk dietazn,hogy ezt az egeszet mind ki tudjam cselezni.Ja meg annyi hogy nekem azt is mondtak hogy edesitot se szabad hasznalni mert az is tartalmaz olyan anyagot ami etei ezt a nyavalyas gombakat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!