Keresés

Részletes keresés

Red037 Creative Commons License 2024.04.04 0 5 420178

Amit Carter, Sylla és Konate csinál(T) azt Schmera és Balogh is megcsinálná, de szerintem még jobban is...fele pénzért 

Előzmény: Red037 (420177)
Red037 Creative Commons License 2024.04.04 0 4 420177

Balogh Mátét én akkor is sajnáltam mikor elküldték... most meg Fehérváron egy nagyon hasznos magas ember.

Nem kéne megvárni, hogy Schmera is távozzon máshol meg 7-8 pontokat átlagoljon. 

Előzmény: Nane72 (420175)
robi0122 Creative Commons License 2024.04.03 0 2 420176

Idohiany.

Azt hiszem a b33 miatt kozbejott annyi szunet, hogy valahogy vissza kellett “lopni” azt a kb 2 hetet.

Előzmény: thevoyager (420174)
Nane72 Creative Commons License 2024.04.03 0 6 420175

A legnagyobb probléma, hogy itthon mindenki kész játékost szeretne, senki sem akar a fiatalokkal kínlódni.  Az nem fejlesztés hogy néha berakom pár percre oszt jó napot. Nem tudom a Körmend mennyivel lenne hátrább ha pl. Balogh Mátét nem engedi el és Schmera is több lehetőséget kap? Helyette biszem-b@szom légiósokat igazolnak  magas posztra. Nem tudom a Paks mennyivel lenne hátrább ha Sövegjartó többet játszott volna?

Ott volt Szolnokon Arabo, amikor tele volt az Olaj sérültekkel játszott, 4-5 pont és kb. 4 lepattanót összekapirgált. Nem lesz egy Nba sztár, de itthon elpattogtatna.Talán az Alba meccs volt amikor rosszul játszott. Azóta talán nevezve sem volt.

Előzmény: Langels (420170)
thevoyager Creative Commons License 2024.04.03 0 0 420174

Arról esetleg tud valaki valamit, hogy a B-ben miért csökkentették le a rájátszásban a meccsszámokat? 

"Az MKOSZ januárban változtatott a B-csoport versenykiírásán, a módosítás értelmében a negyeddöntőben és az elődöntőben három helyett csak két mérkőzést kell megnyerni a továbbjutáshoz, a döntő viszont változatlanul az egyik fél harmadik sikeréig tart majd."

Nem nagyon látom értelmét... költségcsökkentés talán?

Mogyi! Creative Commons License 2024.04.03 -6 4 420173

225. rész - Izgalmas véget ért az idei alapszakasz

https://tripladupla.podbean.com/e/225-resz-izgalmas-veget-ert-az-idei-alapszakasz/

https://youtu.be/bQdiKASS1Hw

 

Izgalmas végjátékot hozott az idei alapszakasz utolsó két köre, volt itt meccsnyerő buzzer-beater, kiütéses- és szoros győzelmek és sok-sok minitabellázás, melynek végén kialakult a 2023/24-es rájátszás mezőnye.

Az epizód végén pedig a kupahétvégéről is beszélünk. 

 

Házigazda: Magyar Dávid

Vendég: Tomasics Dániel

 

Ne felejts el feliratkozni a podcastre abban az appban, amelyikben épp hallgatod! Elérhető Spotify-on, Apple Podcasts-en vagy bárhol, ahol podcastet hallgatsz, sőt, most már Youtube-on is!

Lájkolj Facebook-on, kövess Instagram-on! 

Iratkozz fel a podcast Youtube-csatornájára is! 

Minden link egy helyen: https://linktr.ee/tripladupla

peli_w Creative Commons License 2024.04.03 -16 4 420172

Sporttársnak egy nagyon picit odapiszkáltam, teljesen jogosan. Hiányolni egy olyan csapatot a nyolcból akik _sosem_ voltak ott szinte, egy lapon a Körmenddel, ez tudatos volt, tartom továbbra is.

 

Neked csak viccnek szántam oda is írtam, hogy bocsi.

 

Ettől függetlenül jogos a visszajelzésed, pár napot háttérbe vonulok, valóban megviselt az alsóház.

 

Nade!

Jó négyes döntőt mindenkinek, nekem személy szerint az Alba és a Szigetszentmiklós picit hiányozni fognak, két történelmi, eredményes kupacsapat nélkül nem lesz ugyanolyan.

Előzmény: litván80 (420169)
Fakéz1 Creative Commons License 2024.04.03 0 1 420171

Köszönjük! 

Előzmény: hirskontra1 (420168)
Langels Creative Commons License 2024.04.03 -1 0 420170

Most is elég sokan kapnak lehetőséget, csak sajnos nem használják ki.. :(

Előzmény: Nane72 (420167)
litván80 Creative Commons License 2024.04.03 0 10 420169

Nagyot mész a héten😂 . Elöször Sportásnak esel neki, tök indokolatlanul, most nekem, közte  meg betoltál ide egy etikai kódexet a komment kultúráról...

 

Maradjatok bent!!! Attól majd te is megnyugszol 🫶🫶🫶

Előzmény: peli_w (420165)
hirskontra1 Creative Commons License 2024.04.03 0 1 420168

Fú az nem jó. Jobbulást neki. Kitartást Kaposvárra!

Előzmény: Fakéz1 (420150)
Nane72 Creative Commons License 2024.04.03 0 3 420167

Hát sok érv szól a bővítés ellen, csak nekem közben eszembe jut a magyar kézilabda válogatott ahol kb. a 7-8 éve mellőzött Bartucz Gábor parádesan védett . Valahogy lehetőséget kellene adni jó pár magyar játékosnak, hogy játszanak mer a nélkül biztos nem fog fejlődni se a magyar kosárlabda, se a játékos.

Előzmény: A Sporttárs (420163)
B0nyi Creative Commons License 2024.04.03 0 2 420166

Sokkal őszintébb beszéd ez, mint amiket korábban hallottunk. S bár Báder sem tért ki mindenre kellő alapossággal, nekem maga a videó tetszett. A vége különösen, ahol szerintem jól foglalja össze a mai helyzetet.

 

 

Előzmény: Petyuss (420164)
peli_w Creative Commons License 2024.04.03 -2 0 420165

Fú, első mondatot szóról szóra még zárójelre is megegyezik circo-val egy hsz-el előbb, ugye nem Te vagy? :)

Szerencse, h beletettél egy plusz space-t, bár lehet másodikra már siettél :P

/bocsánat mindenkitől!/

Előzmény: litván80 (420162)
Petyuss Creative Commons License 2024.04.03 0 4 420164

Ó igen, ezt én is akartam írni. Meglepődtem, hogy nem a szokásos pol-korrekt közhely parádét lehet benne hallani, hanem bizonyos pontokon kifejezetten erősen fogalmaz ő is, és néhány szereplő is (pl. nézhetőbb kosárlabda by Keller Ákos :D ). Szóval ilyen szempontból szerintem sokkal értékesebb anyag, mint a korábbi, szintén szövetségi közbenjárásra készült válogatott tartalmak.

Előzmény: realfan (420149)
A Sporttárs Creative Commons License 2024.04.03 -6 5 420163

Az égvilágon semmi nem szól a bővítés mellett. Nincs elég játékos, a jelenlegi homogén mezőny is azért ilyen kiegyenlített, mert nagyjából ugyanabból a lehetőségből ugyanazokat hozza ki mindenki (kivéve a Falcót). Persze edzői szakértelem és/vagy jó klubvezetés, igazolások valamelyest javíthatnak a helyzeten egy-egy csapatnál, de nem arról van szó, hogy egyformán erős, hanem egyformán gyenge a mezőny. Ezt minek bővíteni? Még kétszer öt-hat közepes légiós? Mert magyar ugye nincs. Tényleg fingom nincs, hogyan és miért gondolná bárki, hogy ezt bővíteni kellene.

litván80 Creative Commons License 2024.04.03 0 2 420162

Nem a legtöbbször használt ( és amúgy sem a legfontosabb) érv az erős másodosztály

 

De!!! A legfontosabb érv!! Bármilyen más célból csökkenteni ugyanolyan kártékonynak (sőt még nagyobbnak) gondolom mint a bővítést..

Előzmény: BerCLas (420161)
BerCLas Creative Commons License 2024.04.03 -8 4 420161

Nem a legtöbbször használt (és amúgy sem a legfontosabb) érv az erős másodosztály.

Abban a Litvániában (amelynek lakosság száma bár kevesebb, mint harmad annyi hazánkéhoz képest), ahol vallás a kosárlabda és talán mondani sem kell, hogy mennyivel komolyabb minőséget képvisel az utánpótlásuk, ott is csak 12 csapat alkotja a bajnokságot.

Előzmény: peli_w (420158)
litván80 Creative Commons License 2024.04.03 0 1 420160

Annyi még lemaradt az utolsó mondatomból hogy " nem fog, a bővítés sokkal inkább..azon sem lepődnék meg ha már rögtön a következő szezontól...

Előzmény: litván80 (420159)
litván80 Creative Commons License 2024.04.03 -1 1 420159

Az a baj, hogy te a jelenlegi B csoportot veszed alapul, nem pedig azt, amilyenné változtatni kéne azt az mkosz -nek. Nagyon fontos tézis, hogy nem azért érvelek a csökkentés mellett, hogy erősebb legyen az A csoport.. hanem azért hogy erősebb legyen a B!!! És létrejöjjön egy átmenet az u20 és az A csoport között!!!  Lehetővé téve a gyakorlatban ezzel,az mkosz azon feltett szándékat, hogy a tehetségeket menedzselni kell!! ( Bazska videó Báderes rész) Amivel én maximálisan egyet is értek, csak a jelenlegi rendszerben ( és ha bővítenénk akkor még inkább) a gyakorlatban nem tartom kivitelezhetőnek!!!

 

Említetted a focis állami pénzeket. A kosárlabdában is vannak állami pénzek. Ott a MOL, Szerencse játék Zrt, MVM,  Ezeket a támogatókat be lehetne forgatni a B csoportba is, plusz lehetne névadó szponzort is keresni ehhez a ligához. Nyílván ez rengeteg meló, amit bele kellene rakni a szövetségnek, de ahogy Báder fogalmazott " most majd eldöl hogy ki akarja igazán" ...már ha valaha is terítékre kerülne ez a téma a szövetségnél....

Előzmény: peli_w (420153)
peli_w Creative Commons License 2024.04.03 0 1 420158

Magam részéről azzal zárom most le ezt a témát, hogy a létszám csökkentés mellett a legtöbbször használt érv, hogy akkor majd lenne egy erős nb2 ahol pallérozódnak a fiatalok.

 

Ehhez 3 dolog hiányzik: nincs pénz / szponzor az nb2-ben, nincs szurkoló az nb2-ben és játékerőben nem erős az nb2, szakadék a különbség. 

Ezért temető a komoly csapatoknak és játékosoknak is. Értem, hogy az a vízió, hogy mindez legyen másképp, de az nem egy adminisztratív kérdés, (még akkor sem, ha megemeled a légiósok számát - viszont ha megemeled akkor ha nincs pénz akkor szarok jönnek, ha van pénz akkor meg ott sem játszik a fiatal) hanem 10-15 év építkezés.

 

Én ezt nem tartom reálisnak egyáltalán jelenleg, az emelés mellett viszont több konkrét, azonnal, direkt hasznot látok.

peli_w Creative Commons License 2024.04.03 0 1 420157

Észtország és Lettország együtt kevesebb, mint 4 millió lakos.

Előzmény: litván80 (420154)
realfan Creative Commons License 2024.04.03 0 5 420156

Bazska videója mellett mindenkinek idő függvényében (ismét) a kosarstat oldalát ajánlom. Elképesztő tartalommal bír. Például ott vannak a clutch statisztikák (minden olyan meccs alapjátékidő utolsó 5 percének és hosszabbításainak statjai, ahol ebben az 5 percben volt 5 pont vagy annál kevesebb a különbség a két csapat között).

 

Ezek között szemezgetve olyat látni például, hogy miközben a Falcóban Pot összesen 17.4 percet átlagol a bajnokságban, 3 ilyen "clutch" szituációban lépett pályára és ott viszont kapott 13 percet, ami alatt 13 pont, 6/8 mezőny, 4 lepattanó és +10 +/- (legjobb a csapatban) került a neve mellé.

Vagy ott van az oroszlányi Riddley-Gholston hátvédpáros. Amíg előbbi 46 ilyen játékperc alatt 13 faultot harcolt ki (!) és dobott 18 pontot csak büntetőkből, utóbbi összesen dobott 50 perc alatt 19 pontot és jegyez ezen idő alatt egy 0/8 triplát.

De az is kijön a számokból, hogy miközben a mérkőzések egészében 32,6%-kal dobták a csapatok a Körmend ellen a triplákat, addig ezekben a kritikus utolsó 5 percekben egyenesen 50%-kal (!). Amikor 1-2 meccsen múlik a playoff, ilyen adatokban bújik meg az ördög.

Aztán a paksi Ihring mit nyomott ezekben a meccsdöntő pillanatokban: 43 perc alatt 46 pont (!), +23 +/-.

Az alapszakasz hajrájában a Kaposvár, a DEAC és a ZTE ellen is utolsó dobásokkal nyertes és ezáltal rájátszásba jutó Honvéd egyébként ezekben a percekben 6/31-et jegyez triplából (19,4%). Viszont Filipovics 43 perc alatt leszedett 10 támadó lepattanót.

Vojvoda öregszik? 2/11 tripla, 8/24 mezőny, 1 gólpassz és 3 eladott labda a végjátékok mérlege.

Kecskeméti faultok: a vonatkozó összesen 80 percben 58 alkalommal szabálytalankodtak, Dramicsaninnak például 41 perc 9 faultra volt elég.

Hicks túlpörög vagy egyedül marad? Miközben a ZTE irányítójának egyébként a dobásbiztonsága nem romlik a meccsek végére, addig a passzokkal bajba kerül. A meccsek egészében több mint kétszer annyi gólpassza (146), mint eladott labdája (70) van, ez a kulcsszituációkban megfordul: 7 asszisztra jut 13 turnover.

 

De ezek nyilván csak kiragadott példák. Ezer más dolgot meg lehet nézni.

BlackBird_ Creative Commons License 2024.04.03 -1 1 420155

Szerintem ez nem csoda. Iszonyúan el lett rontva a dátumválasztás... A döntő vasárnap este 8 órakor lesz, 10-re vége, 11-fél12-ig bőven eltart a díjkiosztás-ünneplés. A legközelebbi csapat (Szolnok) 1,5 órára van, Szeged 2, Szombathely és Pécs 2,5. Tehát a legjobb esetben is legkorábban hajnali 1-re van otthon egy szurkoló, de ez lehet fél3 is. Másnap munkanap. Egy pénteki elődöntőért még csak kiveszel fél nap szabit, hogy odaérj, de egy teljes hétfői nap már más - legalábbis az én nézetem szerint. Tavaly a másnapi húsvét hétfő miatt élhető volt a vasárnap, idén sokaknak nem fér bele. 

Előzmény: Amarill0 (420145)
litván80 Creative Commons License 2024.04.03 -1 3 420154

Nem nagyon akartam már ehhez a témához hozzászólni. De ezen országok ligáit, nem csak az országok területe miatt, hanem a világ színvonalú utánpotlásuk, és a sportág népszerűsége miatt sem kellett volna összemosni a magyar, vagy más kisebb országok bajnokságaival. Mint ahogy két ország közös ligáját is teljesen irreleváns felhozni példaként ebben a vitában. 

Előzmény: peli_w (420152)
peli_w Creative Commons License 2024.04.03 0 2 420153

A magyar fociban azért lehet megcsinálni a 12 csapatos bajnokságot, mert az állami cégektől és önkormányzatoktól az nb2-ben is ömlik a százmilliók, milliárdok sora a klubokhoz.

Kosárlabdában ez nem így van, nagyon nem, ott az nb2 ez kb kivéreztetés, halál a csapatok többségének érdemi szurkolók nélkül. Nézd meg Jászberényt vagy Nyíregyházát. Arról, hogy mennyien járnak nb2-es meccsekre (tudom, piros csoport) pedig már sokat beszéltünk. A rájátszást nem tekintve nagyon, nagyon, nagyon kevesen.

peli_w Creative Commons License 2024.04.03 0 3 420152

A világelitet adó országok bajnokságaiban pedig mindenhol 16-18 csapat van, de ezt most szándékosan külön hsz-ben írom, mert nyilván ott az ország méret is más és nem akarom a kettőt összemosni (török, olasz, német, spanyol, francia ligák mind), valamiért ők sem mikro ligával operálnak.

Előzmény: peli_w (420151)
peli_w Creative Commons License 2024.04.03 -3 6 420151

Ne értékeld túl a saját szerepedet. A szavazást már egy ideje meg akartam csinálni, nem is emlékeztem, hogy Rád válaszoltam. Több hsz-ben elég részletesen leírtam az érveimet pár hete és pár éve is itt.

 

De hogy a konkrét felvetésedre IS válaszoljak.

Hasonló mérettel nézd meg a szerb (16), a belga (16) vagy az észt-lett ligát (16 szintén). Példa van itt is mindkét verzióra, arra is amit Te preferálsz és arra is, amit én.

 

Előzmény: BerCLas (420148)
Fakéz1 Creative Commons License 2024.04.03 0 2 420150

Megsérült a Kecskemét ellen bajnokin. Térdsérülés. 

Előzmény: hirskontra1 (420147)
realfan Creative Commons License 2024.04.03 0 3 420149

Fenntartással álltam hozzá Bazska válogatottról - számomra kicsit nagynak tűnő spéttel kiadott - videójához, de most kellemes csalódást okozott. A meccsek csak egy egész kis részét teszik ki az anyagnak, viszont mind tőle, mind a megkérdezettektől jönnek értékes és őszinte meglátások Ivkovicsról, a szurkolókról és azok hiányáról, a bb1 kommentszekciójáról, a valószínűleg jövőre a nemzeti csapatnak búcsút intő játékosokról és az ő esetleges pótlásukról, ötös posztra honosításról, szövetségi beavatkozásokról. Mindenképpen érdemes meghallgatni.

https://www.youtube.com/watch?v=_U_AcuVR08M&t=582s

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!