Keresés

Részletes keresés

F1DO Creative Commons License 2014.07.28 0 0 21200

Azért ez nagy teljesítmény, gratula!

Előzmény: pudingman (21198)
Elm Creative Commons License 2014.07.27 0 0 21199

sistergő, jobbulást, pihend ki a betegséget, aztán pár hét múlva verheted a dobot még egy csomó versenyen.

 

Kimegyek veled az őszi maratonra kereplővel meg dudával! :o)

Előzmény: sistergő (21193)
pudingman Creative Commons License 2014.07.27 0 0 21198

A 3,8 km-t 1 óra 34 percre úsztam, a 180 km 6 óra 9 percre tekertem, a 42,2 km-t 6 óra 27 percre gyalogoltam, 14 óra 52 percre értem célba. 


Ez volt a 10. ironmanem Nagyatádon, nem így terveztem, de most csak ennyire futotta :D 
Volt mikor annyira szenvedtem, hogy féltem, nem fogok beférni a szintidöbe, de böven belefértem.

 

Edzés nélkül, sérült Achilles-ínnal nagy hülyeség volt elindulni, de valahol azt olvastam, hogy a hülyék tovább élnek :D

Ezt a szép érmet akasztották a nyakamba a végén.

 

https://flow.polar.com/training/relive/20930794

 

 

pudingman Creative Commons License 2014.07.27 0 0 21197

Hello, Sisi,

 

jobbulást! Sajnálom, hogy nem voltál ott, meg a tésztapartin is már régen beszélgettünk. Ráadásul nagy szükségem lett volna a dobolásodra:)

 

Jövöre majd együtt indulunk :)

Előzmény: sistergő (21193)
Tibor1975 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 21196

Neoprémet tudsz kölcsönözni a Maratonman Depojában is:

http://balatonman.hu/orca-neoprenek-berelhetoek-maratonman-depoban/

Előzmény: F1DO (21164)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.07.26 0 0 21195

Jobbulást!

 

Valami vírus pedig a nagyatádi levegőben is van ma, mert majdnem mindenki egyéni rekordot fut.

Előzmény: sistergő (21193)
Kissg Creative Commons License 2014.07.24 0 0 21194

Jobbulást!

Nagyon sajnálom, eszméletlenül fogsz hiányozni a síkon messziről hallható "dobolással". :)

 

Előzmény: sistergő (21193)
sistergő Creative Commons License 2014.07.24 0 0 21193

Sziasztok!

Az éves programomban 2008-óta indulóként vagy szurkolóként, de mindig szerepelt a Nagyatádi Ironman. 

Idén ez megszakad, nem leszek ott. A neten fogom követni a versenyt.

 

Elkaptam valami vírusfertőzést, 2 hetet voltam kórházban, a héten már itthon lábadozok. 

Nem vállalom a szurkolással járó terhelést, pedig jó buli, szeretem csinálni. Az egészségem viszont előbbre való, pihennem kell.

 

Bízom benne, hogy jövőre újból ott leszek a rajtot jelző ágyúszónál, "dobommal" a bringapályán, és sörrel átitatva a futópálya szélén.

 

Jó versenyzést, szurkolást mindnyájatoknak!

zsuga Creative Commons License 2014.07.24 0 0 21192

Wunderground.com szerint 30 fok felhős 10km/h óra DK-i szél. Szerintem ez ideálisnak mondható a tavalyi katlan után. 

 

Elm, okosan menj bringán mint a Balatonmanen. Hajrá!

Előzmény: Elm (21191)
Elm Creative Commons License 2014.07.19 0 0 21191

Időjárás előrejelzés :

 

Időkép : Július 26, közepesen felhős, délutánra 33 fok.

 

Köpönyeg : Július 26, 2mm csapadék, 14km/h szél, 29 fok.

 

Időjárás.hu : Nincs front, felhős, 30 fok.

 

Részemről lehet meleg, engem kevéssé zavar, csak a szél ne fújjon... :o)

De hát ez nem kívánságműsor.

 

Asszem kezd nyomni a zabszem... :o))

Elm Creative Commons License 2014.07.19 0 0 21190

Mind1, az én kedvemet nem rontja ez el...

 

Egy kis összegzés.

 

Tavaly szeptember 1. óta körülbelül :

- 150km úszás

- 7700km bringa,

- 1500km futás,

 

került be a zsákba, illetve ezek mellé kb. 90 óra küzdősport, 42 óra torna/erősítés, és télen még 18óra görgő.

 

 

Szerintem ezek egész szép számok, ámde az ördög a részletekben rejtekzik, és úgy már nem annyira idilli a kép.

 

Az úszás jól sikerült, tűrhetően megy a gyorsúszás, magamhoz képest sokat fejlődtem, még ha a mezőny végén fogok is kimászni majd. Technikáztam is, gyakorlatozgattam is, de elsősorban sokat úsztam, általában 1500-2500métereket egyben, 3000-nél többet nem sokat, talán kétszer vagy háromszor 3800-at. De jó lesz ez így is. Asszem ebben az egy éves időszakban talán többet úsztam, mint előtte életemben összesen.

 

Futásban elég sok hegyi meg terepfutás volt, főleg a télen, az elmúlt évek 1000-1200 éves kilométeréhez képest, amikor a többi sport is kevesebb volt ráadásul, ez sem olyan rossz. Viszont hosszú ebben sem volt elég, egy 29km, es néhány tucat 20-30 közötti, a többi alkalom ennél kevesebb. Azért egy 56km-es Mátrabérc még volt benne. Valamire csak elég lesz.

 

Az igazi csalóka a bringa kilométer, mert ennek a 7700 kmnek a jó része munkába járás. Napi 2x20km. Tavasztól hétvégente is mentem, az igazán meleg óta hét közben is munka után, de 120-nál többet sose, 100 körülit is talán egy tucattal. A többi inkább 70-100 között, ami nem melóba járás volt. Szóval a kétharmada-négyötöde 50-nél is kevesebb. De azért jártam vagy nyolcszor Dobogókőn meg erre-arra a hegyekben is.

 

Triatlonverseny is csak a Balatonman féltáv volt ami értékelhető, a margitszigeti szupersprint nem különösebben releváns ide. De azért jó móka volt mindkettő.

 

Egyszóval az összszámok egész jók, de a hosszútávhoz illő hosszú menetek - főleg kombináltak - nem sokan voltak. Ebből kell főzzek, és hogy mi sül ki belőle, az kiderül egy hét múlva ilyenkor... :o)

 

Elm Creative Commons License 2014.07.19 0 0 21189

Ahogy olvasom a technikai értekezlet postja alatt a kommenteket, nem én értem félre.

 

Licencet fizetünk, és cserébe kapunk emlékplakettet. Fasza.

 

Már értem, hogy Vanek Ákos a facebookon miért szapulta a szövetséget...

Előzmény: Elm (21188)
Elm Creative Commons License 2014.07.19 0 0 21188

Jött ma email a szervezőktől.

 

Ebben ez szerepel :

 

"A Magyar Triatlon Szövetség elnökségének döntése értelmében a jubileumi eXtremeMan Nagyatád versenyén, mivel a verseny egyben a TIGRA Triatlon Magyar Nagydíj befejező állomása lesz - mint  Hosszútávú Triatlon Országos Bajnokság - az egyéni versenyen csak a versenyrendszerben nyilvántartott versenyzők szerepelhetnek.
A nevezési irodában a Magyar Triatlon Szövetség munkatársai segítik az ügyintézést. "

 

Namost ez nem pont azt jelenti, amiről eddig szó volt.

 

Eszerint, ha jól értem, vagy a 4000Ft/éves (7 nappal előre, szóval MA elküldött lappal), vagy 3000Ft/napi licencet KELL venni.

 

Hm. Én már nem írok nekik, kiváncsi leszek mi lesz. Az egész költséghez persze ez kb. semmiség, de ha így lesz, már csak elvből is meggondolom, hogy mikor indulok legközelebb triatlonversenyen...

 

Remélem félreértem.

silasman Creative Commons License 2014.07.03 0 0 21187

Én egy dolgot javasolnék csak. Szerintem 2 hosszú bringát menjél és semmi másra ne figyeljél, csak a frissítésre. Egyed pontosan azt, amit a versenyen, azzal kezdve, hogy már azt reggelizd, amit Nagyatádon fogsz. Az ideális az lenne, ha úszás után tudnál hosszút tekerni, hogy lássad, hogyan reagál a gyomrod a pozíció váltására. Én elkövettem azt a hibát, h Kaposváron reggelire olyat ettem, amit nem szoktam (meggylekvár). Érdekes dolgokat csinált a gyomrom nap közben...

Elm Creative Commons License 2014.06.28 0 0 21186

Igen, köszi, azt most már tudom, hogy a versenyig sok újat beépíteni nem tudok. Én sem töröm már magam, próbálok pár hosszút és fárasztót menni, persze ésszel beosztva, hogy szokja a lábam a fáradást, aztán az utolsó héten meg lazsálni, hogy a végén kívánja a fáradást... :o)

Előzmény: zsuga (21185)
zsuga Creative Commons License 2014.06.28 0 0 21185

A körbetekerést magas pedálfordulattal és a kilométerek gyűjtésével szinte magától megtanulod. Vannak rá külön gyakorlatok is, de én nem töröM magam vele. Nagyatádig még van 2 kemény hétre időd. Mennék egymás követő két napon egy 2 órást és egy 4-5 órást. A két órásba erőfejlesztést, a hosszú pörgetős menetbe meg sok dombot iktatnék, amennyit még elbírsz. Ez még beépülhet a versenyig. A verseny napján is magas pedálfordulattal kéne menni, ami még jól esik, hogy minél pihentebb legyen a lábad a futásra.  Én így látom az eddigi tapasztalataim alapján. 

Előzmény: Elm (21184)
Elm Creative Commons License 2014.06.27 0 0 21184

Apropó, szakmázzunk már egy kicsit. Ha 100km nagyságrendű bringázástól jellemzően a combfeszítőim fáradnak el, akkor feltételezhetem, hogy leginkább taposom a pedált, és a legkevésbé sem kört tekerek? Lehet, hogy efelé érdemes volna elmenni, hátha jobban menne, kérdés, amit nyernék a vámon, elveszteném-e a réven : lehet a futásom viszont ezt jobban megsínylené...

Elm Creative Commons License 2014.06.27 0 0 21183

Kösz, inkább takarékos, mint okos, de ilyen távon - illetve futáson, terepfutáson ilyen hosszú időn át - már volt valamennyi tapasztalatom. Tíz órán túl még csak egyszer jártam, ez gyakorlatilag újdonság lesz...

Előzmény: zsuga (21181)
Elm Creative Commons License 2014.06.27 0 0 21182

Valamiért mindig rád jár a rúd, nem nagyon szeretnek odafent, nem is értem miért... :o))

Egy baleseti serülés még mindig jobb, mint valami túlterheléses, bár Te azokért sem mész a szomszédba, ha éppen teheted.

 

A Te kondícióid nem relevánsak, neked olyan alapod van, főleg a bringán, amivel bármikor mész 12 óra körül, hátúszással és full maraton gyaloglással is. Na ja,  dupla sem volt véletlen... :o)

 

Nem fognak idén avatni? Ehh, pedig azt megnéztem volna!

Előzmény: pudingman (21180)
zsuga Creative Commons License 2014.06.25 0 0 21181

Grat az okos versenyzéshez, és a prezihez is:)

Előzmény: Elm (21177)
pudingman Creative Commons License 2014.06.25 0 0 21180

Tavaly elött nagyon kevés edzéssel mentem, és a 14 óra 3 perc alatt végig fájt mindenem. Tavaly is kb. annyi edzésem volt, ezért visszamondtam, mert nem akartam a tizediket vért pisilve csinálni. Gondoltam majd idén megint megyek egy aránylag jó idöt, de január 16-án megsérültem, ami egészen májusig tartott. Májusban elkezdtem tekerni, gondolhatod, hogy szenvedtem az elején, mert tavaly augusztus óta nem ültem kerékpáron. Május végén kezdtem a futást is, ahol még jobban szenvedtem, mert a 72-74 kilóm felment 82 kilóra. Június 7-én a strandon, az úszás után beálltam focizni, egy barom meg szétrúgta az Achilles-ínamat. Az ultrahang után az egyik doki szerint 3 hónap pihenö, a másik szerint, elég a 6 hét. 

 

Nagy a valószínüsége, hogy a limit idövel fogok küzdeni. Ùszás: 1:30, kerékpár kb. 6:20 + 2x5 perc depo= 8 óra. A maratonra marad 8 órám. Ha nagyon fáj az Achillesem, akkor majd négykézláb megyek :)

 

Mondjuk ennyi erövel tavaly is indulhattam volna, és akkor idén meglett volna a TTT.

Ez van... Jövöre már nem merek semmit tervezni, mert lehet, hogy ha úszom a Dunában, megharap egy eltévedt cápa :)

 

Igen, sok a 180 km, de ha nehéz pályán tekertél már kilencvenet, akkor a könnyü pályán már nem lesz nehéz megduplázni a távot:) 

Előzmény: Elm (21179)
Elm Creative Commons License 2014.06.25 0 0 21179

Végülis igen, kerékpárral járok dolgozni, és utána megyek futni. :o)

 

Amúgy péntekenként szoktam, jellemzően úszok és utána vagy bringa, vagy futás, nem rögtön, mert a kölkeket hordom az usziba, előbb hazajövünk.

Azt gondolom most, hogy úszás nem sokat számít az egészhez, a futás egyelőre megy, úgyhogy a bicikli lesz a legproblémásabb. Az sok.

 

Én megmondom őszintén, egy 13-mal kezdődő idővel is már abszolúte boldog leszek - de tökéletesen megfelel a szintidő előtt két perccel is... :o)

Tudod, elsőre nem álmodunk nagyot. Majd a TTT felvételnél... :o)

 

Te indulsz?

Előzmény: pudingman (21178)
pudingman Creative Commons License 2014.06.25 0 0 21178

Nagy gratula! :)

Semmi para, Nagyatád simán meglesz, méghozzá 13 órán belül. Láttam a jövöt, azért mondom :)

 

A kerékpáron igyekezz sokat enni, hogy a futásnál kevesebbet kelljen pótolnod. 

Szoktál csinálni kombiedzéseket?

Előzmény: Elm (21177)
Elm Creative Commons License 2014.06.25 0 0 21177

Egy hagyományos beszámoló féleség, kicsit új köntösben : Az én Balatonman-em.

Elm Creative Commons License 2014.06.18 0 0 21176

Egy régebbi ISM Race a tesztnyereg. Az első 20 nem fájt. Este meglátjuk. Csak egy hétre kaptam, úgyhogy mennem kell vele, és hát a hosszú távu tapasztalatok érdekelnek.

 

Nekem is ez az első benyomásom : nem kényelmes, de a kényelmes nyergeim is csak az első 2 órára kényelmesek. Az ülőgumóim így is úgy is kilesznek 6-8 óra tekeréstől, azt remélem, hogy a lágy részeim, meg a lovaglóizmom nem. Akkor már talá nmegéri...

Előzmény: zsuga (21174)
hurvinek_2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 21175

Nekem erről azt mondta egy felhasználó az ironman tapasztalatai alapján: Ha felülsz rá, kicsit nyom, de szemben a többi nyereggel, a végén is csak pont annyira kicsit nyom :)

Előzmény: Elm (21173)
zsuga Creative Commons License 2014.06.18 0 0 21174

Melyik fajtát próbálod? Nekem azt mondták 40 kilinél többet ne menjek vele eleinte, mert fájni fog...

 

Előzmény: Elm (21173)
Elm Creative Commons License 2014.06.18 0 0 21173

Ma kipróbáltam reggel egy ISM Adamo nyerget. Egyelőre csak egy rövidke 20 km a melóba, de délután tervezek menni egy 80-90-et.

 

Legpontosabban talán azt mondhatnám, hogy érdekes. Olyan érzés, mintha két vékonyka kis pálcán ülnél. Hiába mentem rajta előre-hátra, mindig ez volt. De ez nem biztos, hogy baj, igazából úgy éreztem, pont most ülök kifejezetten az ülőgumóimon. Kicsit kellemetlen volt, mert kemény, viszont a lágy részek tényleg nem nyomódnak. Talán meg lehet szokni.

 

Ha hosszabb távon sem fog fájni, és nem jön elő a családi ékszer zsibbadása, illetve szokott a bal lovaglóizmom húzódni, minden nyereg megnyomja egy idő után, akkor akár még jó is lehet.

Nagy Zolee Creative Commons License 2014.06.16 0 0 21172

 

Sok év után újra triatlon versenynek adott otthont Kistarcsa. Idén a Kistarcsai Vízisport és Rekreációs Club kapta meg az EMMI Regionális Triatlon diákolimpia megrendezésének jogát. 2014. Június 8-án Pest, Fejér és Komárom megye sportolói érkeztek a városba és mérték össze erejüket. A diákolimpia mellett, megrendezésre került az I. Kistarcsai Nyílt triatlon verseny is, melyen nemtől és kortól függetlenül bárki elindulhatott.

http://neoworldmedia.com/_tv/triatlon_kistarcsa.html

Elm Creative Commons License 2014.06.11 0 0 21171

Szombat : 23-25 fok, mérsékelt légmozgás, 21-22fokos víz. Kellhet ennél ideálisabb? :o)

 

Hajrá mindenkinek a hétvégére - akár Balatonman, akár más...!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!