Keresés

Részletes keresés

HAME Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1207
Hát bizony veszélyes is az. Legutóbb ápr. 30-án a Komáromi Napokon voltam tüzijátékon, igaz sokkal kisebb volt úgy cca. 10-15 millányi forintból, no nem intenzitásában, inkább területileg - egyetlen Duna hídra korlátozva. Meg nem is 400-600 méter magasra lőtték a röppentyűket, csak 100-200 méterre. Aztán jóval közelebb is voltunk. Kaptuk is az égi áldást. Volt olyan darab is ami majdnem 1 grammos volt. Majd meg vesztünk a félelemtől.
Előzmény: HanG99 (1203)
Vajk Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1206
van am ott szo a tervgazdalkodasrol is. Az elso keteves tervet az elso harom eves terv kovetne ovi szerint...
Mint egy komcsi vezer, ugy hisz ez a gyerek abban, hogy o a legokosabb.
Okos, ertelmes, de rossz iranyba tart.
Le is fogjak valtani hamarosan:)
Előzmény: HAME (1205)
HAME Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1205
hát, konkrétan semmiféle követelésre nem emléxem, csak köodösen valami császári mondásra, hogy cirkuszt és kenyeret a népnek, de hát oly mindegy. Sokkal jobban emléxem a közgazdaságtanból a költségvetés alapelveire. Abban szó van valami költségvetési fejezetekről, vagy hogy is híjják azokat az úri hunczutságokat.
Előzmény: Törölt nick (1197)
Vajk Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1204
mint az indiai lazadas leverese utan az angolok az agyucsohoz kotoztek a resztvevoket.
NA ott nem volt Happy End, el is bukott az egesz gyarmati birodalom:))

Előzmény: HanG99 (1203)
HanG99 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1203
Kedves Vajk! Utólag értesülve róla kevésbé izgattam fel magam, mintha a gyerekekkel ott álltam volna a lehulló törmelék alatt. Hogy neked ne kelljen következő alkalommal direkt kikeresned a helyet, ahol rád hullhat a maradék, ezért ajánlom, egyből kötöztesd oda magad a kilövőcső szája elé. :)
Biztos nem maradsz ki az élvezetből. :)
Előzmény: Vajk (1199)
Ariel Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1202
ket dolog biztosan pozitivum volt a tuzijatekban:

nem volt hamburger es voros csillag mint multkor es telleg jobban sikerult mint multkor. gondolom ebbol a penzbol most nem kapott az orban klan semmit, mindent a raketakra koltottek. :)

viszont arrol meselhetne aki kint volt, hogy az ejtoernyosok hogy ertek veget. nem vagyok szakember de eleg veszelyes mutatvany sotetben ugralgatni a hidak es a rakpartok kozott...

Vajk Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1201
azt meg kifelejtettem, hogy klozbeszerzes nelkuli alvallalkozokrol van szo.
Akik persze csak a szoclibekre celoztak, a polgarok mindebbol semmit nem vettek eszre.
Vagy ha igen, akkor megsem:)))
Előzmény: Törölt nick (1200)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1200
Sajnos ott állva nem tűnt ennyire humorosnak a dolog :-(
Előzmény: Vajk (1199)
Vajk Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1199
Jon a hir:
A Kormany alvallalkozokkal lovetett a tomegbe a nemzeti unnepen.
:))
Előzmény: HanG99 (1194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1198
No igen... Én szívesen lecsukatnám közveszély okozásért azt a barmot, aki ezt csinálta/megengedte :-((((((((((((((((((
Tanusíthatom: Még közénk is potyogott, szerencsére már valamelyestkihült darab... Legalábbis csak azt éreztem, hogy potyogott, égetni már nem égetett. De mi viszonylag távol álltunk...
Előzmény: HanG99 (1194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.21 0 0 1197
Emléxel még történelemórákról egy korra, amikor a tömeg cirkuszt és kenyeret követelt?
A cirkusz megvolt... Esetleg jöhetne egy kis kenyér is... Ja... Annak az árát elköltötték a cirkuszra... :-(
Előzmény: HAME (1196)
HAME Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1196
Én a tévén néztem, szerintem csúcsszuper volt. Felváltva az RTLklubról és az M1-ről (erre jó a PIP), az szerint honnan volt jobb a kamerabeállítás. Még a fujcuclib ertéeles riportereknek is tetszett. Pl. amikor a geometriai alakzatok (négyzet, spirál, stb.) jöttek, leesett az álluk...
Előzmény: Vajk (1193)
HAME Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1195
Mondom elküldöm neked a részedet, ráadásul ez külföldi dotáció lesz, külföldi tőke, Te meg majd arra költöd amir jónak látod. Pl. veszel rajta ennivalót néhány éhezőnek.
Mennyit küldjek? Azt hiszem 1 USD-vel vastagon kompenzállak.
Előzmény: Törölt nick (1190)
HanG99 Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1194
T. OLvtársak, egy gyors másodkéz beszámoló, lányaim kint voltak a budai rakparton, a Lánchíd és a Batthányi tér között.
Ha nem potyogott volna közéjük az esetenként még izzó maradék a rakétákból, akkor sokkal jobban érezték volna magukat.
Az országblamázs, vagy a Boldog vég tervezte ezt a baromságot? Hogy lőhették fel, ha a tömegbe eshetett vissza?
Más nézők véleményét is kérem erről.
Üdv HanG
Előzmény: Törölt nick (1188)
Vajk Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1193
ez nem ,ogikus gondolkodas, mar ha persze kotozkodni akarok. Es miert ne akarnek?

Ugyanis aki kiment, az meg nem tudta, hogy tetszeni fog-e neki az allami pazarlas unneplese, hanem csak a vegen tudott velemenyt alkotni.
A vegen hany ember volt elegedett abbol az egymilliobol szerinted?

Előzmény: HAME (1189)
AmBesten Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1192
Piroskám,

honnét az infó, hogy Aranytól vették ezt a szlogent?

Ti. ezt a remény-emlékezet párost Kölcsey is használta, sot Vörösmartynak van egy Remény s emlékezet címu verse is.

Vörösmarty verse nekem nem tetszik:

"Remény, emlékezet vidítsa lelkemet,
'S ha ez leszáll, amaz derűljön ékesebb
Lánggal bajom felé, Mint hajdan a' dicső görögségnek csere
Fényben derűltek a' széllel küzdő vizen
Tyndárnak ikrei."

Előzmény: Törölt nick (1187)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1191
...adni :-(((
Előzmény: Törölt nick (1190)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1190
...gyenge vagy kiskomám... nem nekem kell ez, s nem ez kis lövődözke ára, hanem a megélhetés azoknak a gyerekeknek, akik éhesen mennek majd szeptembertől iskolába...

Láttál te már éhes kisgyereket, akinek nem tud apja-anyja enni afni???

...bután jó tartani a népet, ima kell nekik... meg tüzijáték...

Előzmény: HAME (1189)
HAME Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1189
kb. 1-2 millió embernek tetszhetett mert kint nézték egyenesben. De ha annyira fáj neked az ebből rád eső 130 uszkve 260 Ft, bár én csak TV-n néztem, de küldj egy számlaszámot elküldöm neked.
Előzmény: Törölt nick (1188)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.20 0 0 1188
...no ellődözték az a negyedmilliárdot, most már osztán jól meg vagyon ünnepelve...
Előzmény: Törölt nick (1179)
PuPu Creative Commons License 2001.08.14 0 0 1185
Ajvé!Pedig már aszittem, hogy találok egy példaképet, aki eredményesen küzdött a polforum-dependencia ellen...
:O))))
Előzmény: Törölt nick (1182)
Szittya Creative Commons License 2001.08.14 0 0 1183
Üdv. topikunk legPiroskábBika!
A kérdéseddel vigyázz, mert úgy járhatsz, mint B.Gy.
(lásd Bolgár lehülyézte Aranyt c. topic)
Előzmény: Törölt nick (1180)
HJM Creative Commons License 2001.08.14 0 0 1181
OFF ON
Kedves WePi üdv abból az alkalomnból, hogy újra a "fedélzeten" látlak!
:-)))))
OFF OFF
Előzmény: Törölt nick (1180)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.13 0 0 1179
...készülnek már a legények, ma a Lánchíd már fel volt "ravatalozva"...
kaanga Creative Commons License 2001.08.01 0 0 1178
Mennyibe kerül augusztus 20-a?
Csaknem 150 millió forinttal olcsóbban rendezné meg az idén az augusztus huszadikai budapesti tűzijátékot az a balatonfűzfői cég, amelynek árajánlatára az Országimázs Központ már két éve nem hajlandó reagálni. Az idei, millenniumzáró Szent István-napi rendezvényekre nettó 686 millió forintot fordít az imázsközpont.
Nettó 686 millió forintot költ az Országimázs Központ az idei augusztus huszadikai kiemelt állami rendezvényekre – jelentette be tegnap zalaegerszegi sajtótájékoztatóján Tóth István Zoltán, az imázsközpont vezetője. A három kiválasztott vidéki városban – Miskolcon, Siófokon és Zalaegerszegen – áfa nélkül 103 millió forintot költenek a programokra.
Tóth István Zoltán tudósítónk kérdésére elmondta: Budapesten nettó 178 millió forintot szánnak a színpadi produkciókra, a légi parádéra, a különböző felvonulásokra, a könnyűzenei programokra és ezek technikai hátterének a biztosítására. Az imázsközpont vezetője hozzátette: az ünnepi programok hirdetéseire – óriásplakátokra, reklámspotokra –, valamint a rendezvények biztosítására nettó 158 millió forintot fordítanak, míg az idei millenniumi budapesti tűzijáték költsége nettó 247 millió forint lesz.
Arra a kérdésünkre, hogy 2000-ben, illetve 2001-ben miért nem pályázhatott a budapesti tűzijáték megrendezésére az a balatonfűzfői székhelyű NIKE Fiocchi Sportlőszergyártó Kft., amely 33 éven át bonyolította a fővárosi tűzijátékokat, az imázsközpont vezetője azt válaszolta: piaci körülmények között nem léteznek szerzett jogok. Hozzátette: a tűzijátékokat rendező céget a Happy End Kft. még tavaly egy közbeszerzési eljárás keretében választotta ki, amelynek során az 50 százalékban olasz tulajdonban lévő fűzfői vállalkozással szemben előnyben részesítették a kizárólag magyar tulajdonban lévő Pirotechnik Kft.-t.
Szabó Péter, a NIKE Fiocchi ügyvezető igazgatója tudósítónk kérdésére válaszolva azt mondta: nem tud arról, hogy a budapesti tűzijáték megrendezésére tavaly, illetve az idén közbeszerzési pályázatot írtak volna ki, szavai szerint a Közbeszerzési Értesítőben nem talált erről szóló pályázatot. Szabó cége az idén nettó százmillió forintért vállalta volna egy, szerinte a tavalyinál magasabb színvonalú budapesti tűzijáték megrendezését. Hozzátette: idei árajánlatát kétszer is elküldte az imázsközpont vezetőjének, aki azonban egyszer sem reagált.
Az augusztus huszadikai vidéki rendezvényekkel kapcsolatban Tóth István Zoltán elmondta: a három érintett város egyenlő arányban részesül a 103 millió forintos támogatásból, amelynek segítségével egész napos programokat – komolyzenei és rockkoncerteket, táncházakat, ökumenikus istentiszteleteket, utcabálokat – tartanak. Információink szerint az augusztus huszadikára tervezetthez hasonló tartalmú és színvonalú kulturális rendezvényeket a zalai város finanszírozásában jóval olcsóbban – 10-15 millió forintért – szoktak megszervezni. Tóth közölte: Miskolcon, Siófokon és Zalaegerszegen is lesz tűzijáték, amely egyenként 9,5 millió forintba kerül.
Megkerestük azt a pirotechnikai vállalkozót, aki az idén január elsején 23 perces, magas színvonalú tűzijátékot rendezett a zalai megyeszékhelyen. A névtelenséget kérő vállalkozó kérdésünkre elmondta: az augusztus 20-i ünnepségre kijelölt helyszínen egy félórás, világszínvonalú tűzijáték megrendezését másfél-kétmillió forintból meg tudná oldani.
Cseri Péter
tespedek Creative Commons License 2001.07.30 0 0 1177
Ez számomra sem hihető, pedig nem sok jót kívánok nekik.
Előzmény: ready (1172)
Fine Tune Creative Commons License 2001.07.30 0 0 1176
Remélem 20-án Orbán most sem arra a húsz db. SZDSZ-esre fog hallgatni.
Vokrug Szveta Creative Commons License 2001.07.30 0 0 1175
Lendületes t?zijátékot, bejglit, hajrá.
Vajk Creative Commons License 2001.07.21 0 0 1174
ezt azert nem hiszem el...pedig nem vagyok kormanyparti.
Előzmény: ready (1172)
ready Creative Commons License 2001.07.20 0 0 1172
Egy ismerosom meselte, hogy Ausztraliaba keszulo fia venni akart, valami magyarorszagrol szolo atfogo konyvet...Felhiv orszagimazs kozpont, mit ajanlanak , stb,... van e ilyen kiadvanyuk?Erre ok:hogy kepzeli , hogy ebben segitenek?Ok a magyarok identitastudatat akarjak fejleszteni(minek?)Nem nekunk van szuksegunk plakatokra , hogy a kulfoldiek ide jojjenek , itt koltsek el a penzuket, hanem a kulfoldieknek!Es codalkoznak, hogy az ertelmisegiek mind kulfoldre mennek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!