Keresés

Részletes keresés

Charliexx Creative Commons License 2009.03.26 0 0 3081
A Jazz Konzervatórium folyosóján a faliújságjára (Pinnwand) kiragasztott egy cetlit a Mester,
”A katona azonnal ki van rúgva” (Szerintem a Gyula különös módon reagált mivel minden egyenruhában kommunistát látott sor/ vagy hivatásos katona egál 70es!!! évek).
Ami nagyon meglepett, hogy Gábor dob stúdiójában a Dom Famuláro, mellett lóg két nagyon profi és előnyös kép Kovács Gyuláról is és az olasz dob magazinba ír, szerkeszt cikkeket fotókkal a magyar Dob Királyról, a Bányiról(dob tanár, perfekt kotta író az egyik legjobb dob tanár volt a Gyulával szó szerint párbajoztak szóban és a színpadon is volt igazi DOB Párbaj) és a Medveszki Familien Dob Fabrikról is.
A Gábor honlapján szerepel a Bányai is, aki őt jobban szerette mint Kovács de ugyanúgy ott van a Kovács is.
Ez a történet reflektálja, milyen bonyodalmas is a zene világa és az emberi lélek és a milyen sztár allűrökkel kel konfrontálnia a tanulni vágyó ifjúságnak, ha a kegyeit el a karja nyerni a mesternek aki Einstein szindrómában van vagy szenved.
Mint Jimi Hendrix, Mozart, Radics Béla és Latonivoits
Egyébként Latonovits Gyula legjobb barátjai közé tartozott.
Nem hiába is hasonló lelkek megtalálják egymást
Több fotóm van a Gyuláról, amint a színész Király sírjánál mosolyogva virágot helyez el és ápolja a barát sírhelyét.

Egy hasonló történetet fogok még leírni Német Gáborról és magamról is, ami szerintem végül is semmit nem von le a Mester zsenialitásából sőt talán még meg is erősíti azt.
Mindenkinek lehetnek hibái, de egy Zseninek rengeteg van.
Ha a Konzin szelektálnia „kellett”(én nem tudom felsőbb kérésre Gonda ?),
Nehéz utána már itt értékelni, hogy ez az ő egyéni döntése volt vagy drivos idegállapota miatt nem tudott valamit vagy valakit elviselni és motorikus döntéseket hozott visszakézből amit lehet hogy később meg bánt lehet, hogy nem.
De a példa mutatja nem minden mindig fenékig tejfel.
A dolog lényege, mégis az volt a legnagyobb magyar jazz dobos, aki talán kis „betűvel” kellene írnom (kis százalékban)tanárként bizonyos szituációkban nem volt mindig alkalmas posztjára.
De kérdezem én ki lett volna alkalmas???

Charliexx Creative Commons License 2009.03.26 0 0 3080
Jelenleg Magyaroszágon és Münchenben élek és dolgozom. Havonta utazom haza.
A lelkemben mAGYAR az ereimben magyar vér folyik és budapesti szív adja az ütemet. Asszociálok „Agyar ország” Hobo Blues Band /Hobo Földes László ill. később Tankcsapda.
És „Járom az utam macska köves utam”a Záraiék is énekelték .. bocs ki is írta?
Ez egy komoly stílus váltás volt, hát ez van az élet nem egy Garden Party.
A könyv kész. Itt van a fejemben csak a monitorra kell vetni, de MEG FOG JELENNI.
Nem csak szakszöveg készül bennfenteseknek úgymond, hanem egy „ Képeskönyv” lesz a 60 70 80as évek pesti illetve magyar jazz világáról.
Most jövök éppen egy zseniális dobtanártól és dobszakértőtől Varga Gábor München
mellett Haunshofen praktizál
Szakított a számomra időt, hogy többek között a kották áttanulmányozása után beszélgessünk egy kicsit a dobok és ritmusok világáról.
Varga Gabi hozta többek között Jo Jo Mayert Magyarországra és egy tucatnál is több dobszerelést és számtalan lábgépet és egyéb ütős hangszerekhez tartozó kiegészítő eszközt
és alkatrészt szállított le a Kármán Sanyinak, DrumMuseum.
Akadémiai végzettségű-tanár dob, percussion, marimba, conga, djembe és sorolhatnám még.
Német főiskolán diplomált (?52? éves korában) a Don Famularo is tanította, JoJo Mayer a puszi pajtása leveleznek.
JoJo az édesapja apja dobját Neki adta (a múzeumban látható Cegléd)……(később írom)

Amint Gyulára pördült a kocka mert nem hagyhattuk ki ilyen a sors, pedig előtte én már a kocsiban eldöntöttem nem lesz ez a téma.
Fordult a hangulat is.
Kimondottan ellenségesen reagál Gyula ügyben, mivel anno a Gyula úgymond „kirúgta”,
mert katonaruhában ment hozzá órára a szavait idézve.
(Ez körülbelül 35 évvel ezelőtt volt!!!!!)
Charliexx Creative Commons License 2009.03.26 0 0 3079
Nagyon meglepett, hogy engem kért fel Martonosi György a Kovács Gyula baráti kör- tovább menve a tervezett tevékenységünket érintve én úgy hívnám „Emlékbizottság”- elnökének.
Az Emlékbizottság alapító tagjai utólag megerősítettek ebben a hitemben, mint Kármán Sándor, Szőke Karcsi, id Kaszás Péter barátom és Pálmai Rock ezredes.
Zolit csak látásból ismerem.
Párszor találkoztunk óra előtt és közben így nem alakulhatott ki barátság köztünk.
A Fekete Gabin(Skorpió) keresztül ismerem még akivel egy általánosba jártunk, mert ő volt anno a legjobb barátja. Na és a Pálmai cukrászdába Garay tér ott volt a helyem órák előtt.
A Gyula óriási sztorikat mondott a családról és állandóan a Fekete Gabiról, Pálmai Zoliról és a Kaszás Petiről áradozott, szinte zavarban voltam, ne értsétek félre de a Mesternél a haverság mindig több volt mint a „Sztárság” vagy az erőltetett „kivagyi” mutogatós dobprodukció.
Kvázi ez nem azt jelenti, hogy ők voltak a legjobb tanítványi nincs is jogom ezt megmondani vagy megítélni, de ők voltak a legjobbak közül a kedvencei.
Úgy képzeljétek el, hogy több mint százan jártak órára a Dob Királyhoz ez idő alatt.
Én magam 3 és fél alatt végeztem az iskoláját ez akkoriban nagy szó volt szinte automatikusan belépő a sikeres ORI vagy OSZK vizsgához az C B vagy a „A” Kategóriához.. (Érettségihez kötött Működési Engedély volt ez. Jó, ha van nem nagy dolog, de megszerzése még se egyszerű feladat volt rengeteg gyakorlati tudás kellet hozzá és jó zenészi véna is főleg az „A-Kategóriához”).
A továbbiakban ill. közben 1971 és1982 között jártam fel a Gyuláékhoz, szinte mint családtag és ez idő alatt a szállítója sofőrje és a dob Roadja is voltam.

A Kovács Gyula Emlékbizottság „Elnöke” mi is akar ez lenni.
Méltatlannak érzem magam ezen tisztes feladatokhoz, de igyekezni fogok minden erőmmel és szeretettemmel ellátni.
Később, ha valakit érdekel részletezem is.

Jersabek Károly.
jersbek@freenet.de
skype jersbek
msn jersbek

elötte emailt bitte
Charliexx Creative Commons License 2009.03.26 0 0 3078
Közben volt két éve egy Dobosok Farsangja „In Memorian Mr Dob Kovacs Gyula” címszó alatt, ahol felléphettem is a Gyula volt zenekarjának tagjaival..

Bocs aki látta, de nem voltam nagy formában.
Nem vagyok nagy dumás „showman” arra kellett koncentrálnom az egész alatt, hogy majd a sztorit hitelesen el tudjam mondani és megismertessem egy kicsit az ifjúsággal milyen is a
magyar jazz-dobolás vezéralakja, mint ember.
Aki volt, van és lesz Mr. Dob Kovács Gyula.

Kissé meg is lettem szívatva egy váltottkezű, oldaltam-lábcin Buddy Rich keresztsorozat után és előbb lett vége a nótának nem adtak teret, mint a próbán.
Jó ők profi jelenleg is praktizáló zenészek, akiknek nem kell a próba és nem is jegyezték meg ilyen értelemben hányszor ismételjük a refrént a rázás alatt.
Én jelenleg dobtanár vagyok a mindennapi élet mellett.
Egy 10 perces próba volt előtte és nagyon izgatott drive-os állapotban voltam a Gyula miatt is
Egyébként az Ellington/Caravan-t adtuk elő.
A Gyula egyik kedvenc száma volt azok közül, amit elő is adott.
Kovács Andorral a gitár Királlyal párbajoztak rá vagy alá a TiVi-ben.
Gyulán napszemüveg, Andor csuklóján döglánc, de dögös, húzós volt a nóta is.

A poénok és sztorik viszont nagyon jól bejöttek R´la a Dózsában.

Azóta többen mosolyogva nem megmosolyogva előre köszönnek. Tanárok hangszerboltosok volt tanítványai és tudnám még tovább sorolni……

Nagyon meglepett, hogy engem kért fel Martonosi György a Kovács Gyula baráti kör- tovább menve a tervezett tevékenységünket érintve én úgy hívnám „Emlékbizottság”- elnökének.
Az Emlékbizottság alapító tagjai utólag megerősítettek ebben a hitemben, mint Kármán Sándor, Szőke Karcsi, id Kaszás Péter barátom és Pálmai Rock ezredes.
Charliexx Creative Commons License 2009.03.26 0 0 3077
Gyerekek bemutatom, aki még nem ismerné

Ladies and Gentlemen !!!!… 1 KÉT HÁ NÉGY trtrtrtrtrtrt Paradiddle Paradiddle bum bumbumbum!

Mr. Dob KOVÁCS GYULA minden idők leglegeslegnagyobb magyar jazz dobosa.

A Tanárom
A Mesterem.
Dobverőt, kenyeret adott a kezembe.

Az egész életre ellátott munícióval és Pajtásom is volt egyben, akivel járhattuk a város és a zenei-világ akkori éveinek romos útjait.
Mindig volt egy spontán talpra esett jó humorú beszólása, ami mondhatom kirángatott minket a hétköznap és a akkori politika szomorú világából.
A példakép…….
A zenei pályámon is Ő indított el.
Évek múltak el
Átgondoltam sok mindent amióta erre a honlapra firkáltam.
Fejlesztettem írói vénám adottságait, fékezem habitusomat.
Futok, dobolok, dobot oktatok többet hallgatok zenét és jobbat.
Helyesírási programot kaptam, fotókat, sztorikat, telefonszámokat szereztem be.
Muzsikusokkal, jazz-királyokkal, tanítványokkal, jó barátokkal, ismerősökkel beszélgettem a Zeneművészről és tanárról Kovács Gyuláról.


Nem akarok itt litániákat írni.
Ezek csak kivonatok belőle.
BGfromÉ-D Creative Commons License 2009.03.23 0 0 3076
Én sokat Skype-oltam vele, személyesen sosem láttam, de nagyon kedveltem.
"Szelaví" - ahogy mondaná.
Előzmény: Saughassy (3075)
Saughassy Creative Commons License 2009.03.23 0 0 3075
Par szot valtottunk korabban, tudtam hogy a Queen es Roger volt a mindene, de errol persze nem. :(
Előzmény: BGfromÉ-D (3074)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2009.03.23 0 0 3074
Valami veleszületett rendellenesség.
+próbálták +műteni - nem ébredt fel. :-(
Roger Taylor volt a kedvence - példaképe.
28 éves volt.
RIP
Előzmény: Saughassy (3073)
Saughassy Creative Commons License 2009.03.23 0 0 3073
Huhh.... de hogy??? Miért. :(
R.I.P.,
Ott legalabb mar valogathat a jobbnal jobb tanarok kozul, es senki sem fogja piszkalni, hogy hangos.
Előzmény: BGfromÉ-D (3072)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2009.03.07 0 0 3072
Kedves kollégák!
Nemrég tudtam +, hogy loserintheend csütörtökön eltávozott közülünk.
Tragédia. :-(
Nyugodj békében, Évi!! Dobolj sokat!
düpré Creative Commons License 2009.02.17 0 0 3071
Dobost keres az Ozone Mama!!!
lemez előtt állunk 2 perccel, mindjárt kész vannak az utómunkálatok!
www.myspace.com/ozonemama
Led zeppelin, Black crowes, Super 400, Kamchatka, Clutch feeling!!!!
polar0101 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 3070

Úgytudom ezt a mikrofont dobhoz is használják ezért bátorkodom ide belinkelni.

 

AKG d12

 

http://www.vatera.hu/akg_d12_mikrofon_112213776.html

 

kicsit híres meg ritka ezért ennyi az annyi

 

b-jozsef Creative Commons License 2008.11.30 0 0 3068
Üdv!
Leharcolt, olcsó, dupla és szimpla bőrös függő tamokat vásárolnék. Bőr nem kell hogy legyen, rajta, a lényeg hogy a káva ép legyen. Méret 10"-14". Akinek van ilyen amitől megválna jelezze ezen az emil címen: jbanyai13@gmail.com
Bányai József
stebel Creative Commons License 2008.10.05 0 0 3067
http://www.youtube.com/watch?v=dOkrHYBTmCI

- Julien Sorel - Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3066
köszi:)
Előzmény: Eördögh (3065)
Eördögh Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3065
az Eördögh úgy tudna megmenteni ettől a féloffos önreklámtól, hogy kikúratja egy modival a topikból. de nem teszi.
Előzmény: - Julien Sorel - (3063)
- Julien Sorel - Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3064
Jaj...! Na mégegyszer:
juliensorel.blog.hu
Előzmény: - Julien Sorel - (3063)
- Julien Sorel - Creative Commons License 2008.09.12 0 0 3063
Sziasztok!

Ördög mentsen attól, hogy magamat reklámozzam....öö...de most mégis megteszem, egyrészt mer' exhibicionista vagyok, másrészt meg azért bízom benne, hátha érdekel vkit a dolog:
juliensorel.blog.hu

Ha esetleg valamely topic-társ lent járt tegnap az Akira Jimbón Cegléden, akkor beszámolhatna kicsit, ha van kedve.

GregJazz Creative Commons License 2008.09.08 0 0 3062
Hátha valakit érdekel:

Interjú Borlai Gergővel:
http://gregjazz.blog.hu/2008/09/01/interju_borlai_gergovel

A szavazás győztese: Vinnie Colaiuta:
http://gregjazz.blog.hu/2008/09/07/a_szavazas_gyoztese_vinnie_colaiuta_2

galberi Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3061
Sziasztok!
Balázs Elemér Group koncert lesz szeptember 19-én 19h-tól a Pilinszky Café-ban (Bp. V. Váci u. 33.)! A belépés ingyenes! Mindenkit szeretettel várunk!!
http://www.pilinszkycafe.hu
loserintheend Creative Commons License 2008.08.23 0 0 3060
Újraszámolom a szavazatokat... :-DDDD

Amúgy köfi!! :-)
Előzmény: praclee (3056)
bandibandibácsi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 3059
"Az MB/dk dobszett öt darab, speciálisan dobokhoz fejlesztett mikrofont tartalmaz.A négy MB5k pergõ/tam mikrofon és az egy MB6k lábdobmikrofon kis méretei változatos pozícionálási lehetõségeket és minimális láthatóságot biztosítanak.A csomagban található 4db AT8665 dobkáva-felfogató es egy strapabíró hordtáska."

Ez a termék leírása. Remélem igaz is, amit írnak róla.

Jól sejted, nem jazz:-)
Előzmény: Saughassy (3058)
Saughassy Creative Commons License 2008.08.23 0 0 3058
De gondolom azt tudja, hogy a labdobhoz valo mic nincs benne a szettben. En is varom egy hangmernok ismerosom visszajelzeset, de sajnos Horvatorszagban nyaral meg 1 hetig legalabb.
Ha jol sejtem nem jazzt jatszik a zenekar. :)
Előzmény: bandibandibácsi (3057)
bandibandibácsi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 3057
Köszi szépen!
Előzmény: praclee (3055)
praclee Creative Commons License 2008.08.23 0 0 3056
vedd meg nyugodtan.
Előzmény: loserintheend (3052)
praclee Creative Commons License 2008.08.23 0 0 3055
azt mondják az jó. Kínai gyártmány, jó minőség, és 3 évet is kibir. Nem kell méregdrága mikrofon, mert most már akkora a piac, ha tönkremegy veszel újat, és ugyanott vagy mintha a másikat vetted volna.
Előzmény: bandibandibácsi (3054)
bandibandibácsi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 3054
Üdv a dobosoknak!
Nem vagyok dobos, csak tanácsot szeretnék kérni.
A dobosunk kb. 50000Ft-ért szeretne dobmikrofon készletet venni. Abban kérném a segítségeteket, hogy milyet érdemes. (Egy audio-technika 5db-os készletet nézett ki MB/Dk5)
Köszi szépen!
Saughassy Creative Commons License 2008.08.21 0 0 3053
Unisex kollega nem eppen a simulekony es kompromisszumkesz modorarol hires, igy tulajdonkeppen azt mondta amit en, csak csomagolás és masni nélkül. :) Kezdd el nyugodtan elektromos dobon, rengeteget tudsz azon is fejlodni (plane ha az az alternativa, hogy probaterem havonta 2x) aztan vagy hianyolni fogsz bizonyos dolgokat es veszel egy akusztikust, vagy nem. :)
Előzmény: loserintheend (3052)
loserintheend Creative Commons License 2008.08.21 0 0 3052
No, akkor most kinek higgyek? :-)))
És panelban mi más választásom van? (tudom, hálóbőr - de úgy meg nincs meg a hangzás)

Érveljetek, érveljetek!!! :-DD
Előzmény: Törölt nick (3050)
Saughassy Creative Commons License 2008.08.21 0 0 3051
Na mar itt is?:)
Előzmény: Törölt nick (3050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!