Keresés

Részletes keresés

dicK Creative Commons License 2001.12.13 0 0 69
Aloha! :)
T. svédasztalosok! Modjátok már, milyen az idő odakint mondjuk február derekán? Úgy kell kinézzek, mint egy Michelin-baba, ha nem akarok (+)fázni?
Mondjatok már pár hasznos linket (időjárás, Stockholm és vidéke nevezetességei & mór...)

Köszi!

nyman Creative Commons License 2001.12.13 0 0 68
Ma van Szent Lucia. Ez szep unnep a svedeknel. Lanyok feherbe oltoznek, gyertyaval korbejarkalnak es enekelnek. Eppen egy sved kollegammal beszeltem Malmoben, mikor bement hozza egy csapat iskolaslany. Ugyhogy telefonon hallottam az eneket :) Bar a hivaskoltseg araba lehet 1-2 CD is belefert volna.

Ilyenkor jon a glog (fuszerezett bor), mazsolaval, mandulaval, meg a pepparkakor (gingeres suti). Ha vki megakarja kostolni az IKEA sved shopjaban is megtalalja.

mtoma73 Creative Commons License 2001.12.06 0 0 67
Koszonom, hat megis letezik es nem en talatam ki.
Mingya megneyem kire is hasonlitok.
Előzmény: Engill (66)
Engill Creative Commons License 2001.12.06 0 0 66
nézd meg a http://www.niklasstromstedt.com -ot
bocs h nem linkelek, de az már meghaladja az erőmet
Előzmény: mtoma73 (63)
BlackStar Creative Commons License 2001.12.02 0 0 65
Ja, a helyes válasz a 'hiányzol' :))
Előzmény: nyman (62)
BlackStar Creative Commons License 2001.12.02 0 0 64
Furcsa, de folyamatosan kerekparlopasokrol hallottam.
Mindent lopnak, ami mobil: bicajt, meg mobilt :))
Előzmény: nyman (60)
mtoma73 Creative Commons License 2001.12.02 0 0 63
Meg egyetemista koromban egy buliban megismerkedtem 3 sved csajjal, ok jottek oda hozzam es azt mondtak, hogy hasonlitok a hires sved enekere Niklas stromstedt-re. En persze egybol tudtam ki az(persze fingom sem volt), de egy kovetkezo buliba hoztak kepet is rola, ha jool emlekszem, de mar nem tudom, hogy hasonlitottam-e. Bar a megismerkedesunk utan mar csak niklasnak hivtak.
Ha van valakinek kepe niklasrol megtehetne, hogy felteszi.
nyman Creative Commons License 2001.12.02 0 0 62
Ha jol emlexem vmi "Akarlak teged" v. "hianyzol" vmi sved lanytol hallottad?
Előzmény: Beebite (61)
Beebite Creative Commons License 2001.12.02 0 0 61
Imádom a svédeket:) 2x voltam ott, de nem eleget.

Mit jelenthet ez: "Jag saknar dig"
főleg a saknar érdekel:) remélem nem valami malacságot jelent:))))

B.

nyman Creative Commons License 2001.12.02 0 0 60
1 targyi tevedesektol hemzsego cikk Városi bringázás Skandináviában

"Biztos a szép időjárás is belejátszik".
Sokmindent lehet skandinaviarol mondani, de a szep ido nem jellemzo annyira, mint Mo-n. Persze ha szep ido van, akkor az tenyleg szep. Nem hinnem, hogy ez az oka a kerekparozasnak. A svedek kepesek -15 C-ban, vagy zuhogo esoben is bringazni.

"Arrafelé nem lopnak"
A kerekparra ez erdekes modon nem volt igaz. Furcsa, de folyamatosan kerekparlopasokrol hallottam. Volt evfolyamtarsam, akitol egy ev alatt harom bringat is Lloptak. Raadasul a tok szar bringakat is vittek. Hogy miert szamomra homalyos maradt.

"Az egyetlen dolog mely ebben megingatott, a mellékelt képen látható"
Rengeteg ilyet lattam. Nem hiszem, hogy olyan sokan Lhagytak volna a lakatkulcsot.

"Nem dobnak ki sok pénzt, csak hogy a vázukon szebb név csillogjon"
Szvsz inkabb csak arrol szol az egesz, hogy azok a markak, amik eszakon futnak, a magyar bringasoknak ismeretlenek. Lehet, hogy kullemre nehany ugy nez ki, mint egy huszezres metros bringa, de akar 2-3000 korona korul is lehet. Spec kurvara meg voltam lepodve, hogy egy lepukkant hasznalt bringaert is elkertek 1000 koronat.

"nagyon sokan járnak meghatározhatatlan korú és állagú gépekkel, melyeket nem tudok csak a pejoratív mucsa-bike szóval jellemezni."
Persze, mert lopjak a bringakat. De erdekes modon az osszeszerelt szarokat is.

Dan tapasztalataim nincsenek.

Engill Creative Commons License 2001.11.13 0 0 58
az h malmoben mennyi volt nem igazan van hatassal a tobbi teruletre,lasd deli pont. nalam biza cudar ido van :))

en csak azt vetem eszre h a sved nok tobbsege ellegge jol el van latva mellugyileg

Előzmény: nyman (55)
Hmmmm Creative Commons License 2001.11.13 0 0 57
Ha te nem akkor en sem. Epp ma beszeltunk errol a rovatrol. Hat tenyleg nem epp exibicionista termeszetuek, de ugyanugy nem is baratsagtalanok.
(es tenyleg mutatosak)
Előzmény: nyman (55)
Degec007 Creative Commons License 2001.11.12 0 0 56
Én ugy vettem észre az itteni hozászolásokból hogy a svédak hasonlóak mint én
akkor ez pont nekem valo
:)
holnap utazok is
:)
nyman Creative Commons License 2001.11.12 0 0 55
Ma Malmoben 12 fok volt. Budapesten reggel viszont hasonlo ido, ami a nyugati partszakaszon szokott lenni ilyenkor (hideg, eso).

destruktív, nekem teccet a sved mentalitas, illetve az ingerszegeny eletmod. Most is svedekkel dolgozom. De lehet, hogy en nem vagyok epeszu. A lanyok is mutatosak.

Előzmény: Engill (54)
Engill Creative Commons License 2001.11.12 0 0 54
most ott baromi hideg van

Előzmény: Degec007 (51)
destruktív Creative Commons License 2001.11.05 0 0 53
Ja, elfelejtettem. Ez volna akkor, ha csak svédek lennének svédországban. De tényleg sok bevándorló van a világ minden tájáról. Úgyhogy már csak ezért is érdemes kimenni. Ha a svédek nem jönnek be (amire jó az esély), akkor velük nagy élmény együtt bulizni, dumálni, ismerkedni. Azt nem érdemes kihagyni:) Én ilyen suliba jártam norvégiában.
destruktív Creative Commons License 2001.11.05 0 0 52
Így igaz. Temperamentum kérdése. Én - temperamentumos, nyitott és érdeklődő ember lévén - ki nem állhatom a svéd mentalitást. Majdnem három évet töltöttem északon, igaz főleg nem svédországban, de a mentalitás hasonló. Utálom a közömbösséget, a hallgatagságot az érdeklődés hiányát, azt hogy magukba zárkóznak, egyszóval, hogy igazi egyéniséget köztük nagyítóval kell keresni. Ha hozzám hasonló vagy, akkor ... talán akkor is menj ki, legfeljebb nem fogod sokáig bírni. Ha nem voltál, menj ki. Aztán legfeljebb lelépsz. Én is ismerek olyanokat, akik sokáig éltek kint, de nem bírták a sótlanságot. Épeszű temperamentumos magyar, nem érzi ott jól magát. Egyszerűen nem tud velük mit kezdeni, nem értik mit akar. Nem értik a viccet, nem vevők a humorodra, mert nem értik. Mert számukra semmit nem mond. Mintha vákuumba kiabálnál.
Ha viszont magadnak való vagy, jól elvagy egyedül a munkahelyeden, nem igényled hogy érdekelj másokat, és nem nagyon érdekelnek mások, nem igényled hogy beszélgess emberekkel, hogy köszönj nekik, hogy pár szót válts aktuális dolgokról, akkor hibátlanul fogod érezni magad.
Előzmény: tarle (21)
Degec007 Creative Commons License 2001.11.05 0 0 51
másfél év alatt senkinek sem lett valami tapoasztalata a svédekről??
Degec007 Creative Commons License 2001.11.04 0 0 50
rég volt már hozzászólás
megvesztegethetetlen Creative Commons License 2000.05.07 0 0 49
Miért hívják a svédül a szigetet "ö"-nek?
- Amikor a vikingek már jó néhány hónapja úton voltak a tengeren és nem láttak szárazföldet csak vizet az egyik észrevett egy szigetecskét és felkiálltott örömében: "öööööööööööööö!!!!!"
- Így kezdtek el beszélni a svédek:-)

Ezt a viccet nem nagyon értékelik.

Előzmény: Tappancs (47)
Hmmmm Creative Commons License 2000.05.04 0 0 48
Akkor most képzeld el azt...

Kockasfulu (gyermekkorom egyik kedvence):
Lehet. Csak egyben voltam. Egy másikba benéztünk ablakon, mert csípte a szemünk a dolog, az is ronda volt, de kiderült körbejártunk és ez ugyanaz. :)

megvesztegethetetlen (nem semmi begépelni minden alkalommal):
Ha csak úgy menne... :)
Szóval ott is retkesek. Hmmmm....

Előzmény: BahnScorper (45)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.04 0 0 47
Jól fociznak.
-Hogy véd a svéd kapus?
-Beáll a kapuba, s véd.
Mit tudsz a norvégokról?
-Milyen a norvég zakó?
-Ki van fjordítva.
rice Creative Commons License 2000.05.04 0 0 46
Nagyon világosak:-( Még nem láttam olyan svédet, aki kicsit is tetszett volna.
BahnScorper Creative Commons License 2000.05.04 0 0 45
Elég koszosak a mcdöglesz-ek nálunk is...
Előzmény: Hmmmm (42)
kockasfulunyul Creative Commons License 2000.05.04 0 0 44
Hát peched lehetett, mert abban a McDonald's-ban, ahol én voltam, ott minden ok volt. Tisztaság és kedves kiszolgálás.
Előzmény: Hmmmm (42)
megvesztegethetetlen Creative Commons License 2000.05.04 0 0 43
Akkor látogass meg egy McDonalds-ot New York-ban! Az még szigorúbb.
Előzmény: Hmmmm (42)
Hmmmm Creative Commons License 2000.05.03 0 0 42
'...vagyok, mert asszonypajtással mindketten elég nyitottak vagyunk.'
Akkor nem lesz gond.

Ünneprontó leszek, de kikívánkozik.
Stockholmban voltunk egy McDonaldsban.
Ilyen gusztusalan helyet még nem láttam. Fapadlóba taposott sültkrumpli, uborka és mustár társaságában, valamint hasonló cuccok az asztalon.
Ez meglepett.
Kint tisztaság van, ezért jól látszott a kontraszt. Lehet, hogy ennyire nem szeretik a McDonalds-ot. Ha így van csak jobban tetszenek. :)
(szívesen elviselném, ha nálunk is a McDonaldsok lennének koszosabbak és az utcák tisztábbak. Pl. hogy nyugodtan lehessen felemelt fejjel sétálni, ne kelljen az aknákat lesni)

Előzmény: KDoki (40)
kockasfulunyul Creative Commons License 2000.05.03 0 0 41
Én magyar sörözőben voltam Stockholmban. Teljesen véletlenül kavarodtunk oda. A belső díszek és feliratok némileg otthonias jelleget kölcsönöztek, node itt sem adtak magyar sört. :-)
Előzmény: Engill (39)
KDoki Creative Commons License 2000.05.03 0 0 40
  Sziasztok!

  Hát ellentétben azzal, amit ígértem, csak most jutottam föl az internetre. Viszont nagyon jó volt látni, hogy milyen sok és sokféle válasz érkezett.
  Svédekről eddig két embertől hallottam, persze két különböző dolgot. És azok alpján nem tudtam eldönteni, hogy barátságosak, vagy mogorvák. A válaszokból úgy látom, hogy ez elsősorban rajtunk fog múlni. Hát ha így van, akkor én optimista vagyok, mert asszonypajtással mindketten elég nyitottak vagyunk.

  Szerintem a kajával sem lesz gondunk, ugyanis a menyasszonyom elég jól főz, alapanyagot meg nyilván ott is ehet kapni. Legföljebb a piros meg a csípős paprikát kell majd kivinni.
  Éttermekről jutott eszembe, hogy amikor vhol külföldön magyaros ételt eszem, amit persze nem tudnak rendesen elkészíteni, akkor mindig elgondolkozom azon, mi mindent csinálnék én másképp, ha nekem lenne egy magyar éttremem. Aztán rögtön eszembe jut, hogy az adott ország lakói esetleg meg sem bírják enni azokat a kajákat, amiket én imádok (pl. finom abált szalonna, vagy lecsó csípős paprikából, vagy jó kis gazdag marhahúsleves velőscsonttal, ...), és nekik mindent kicsit másképp kell főzni, hogy legyen egyáltalán forgalom az étteremben. El tudom képzelni, hogy emiatt egy külföldi magyar kajáldában kicsit az adott ország konyhájához hasonlít a koszt. (Cáfoljatok meg nyugodtan, de szerintem nálunk a kínai kaja egy kicsit fűszeresebb, mint nyugaton.)

  Visszatérve a topiknyitóra, én Stockholmban kaptam ajánlatot. Most még szerveződik a dolog, el fog tartani egy pár hétig, míg kimehetek (addig pedig bármi közbejöhet). Sajnos azt illetően, hogy leendő nejem talál-e odakint munkát (marketing, vagy management területen) senki nem bíztatott. Pedig a mi kint tartózkodásunk leginkább ezen fog múlni, mert az biztosan nem fog működni, hogy én dolgozni járok, asszonypajti meg otthon malmozik.
  Na mindegy. Szóval, ha egyszer kijutok, akkor majd írok még, illetve megpróbálom az éppen kint levő hozzászólókat IRL is megkeresni.
  Addig is minden jót mindenkinet!
  KDoki

Engill Creative Commons License 2000.05.01 0 0 39
Valahol van, en a stockholmiban voltam, es attol nem voltam elajulva.Londonban is volt szerencsem meglatogatni egy magyar ettermet, az meg rosszabb volt.
Van magyaros kaja ha magad fozod. :)
Előzmény: megvesztegethetetlen (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!