Keresés

Részletes keresés

Mylord3 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174598

Na, én pedig azt javaslom, hogy a kezdeti próbálgatásokhoz, a gépek beállításához, és a gépek kiismeréséhez nyugodtan vegyél vmi kommersz bolti szemes KV-t, nem kell mindjárt a macskasz.ros Kopi Lovakkal :)) a lovak közé csapni! :-)

Előzmény: LazacX (174594)
Epsilon Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174597
Gratulálunk a vételhez. Jó kávézást!

Próbáld meg a helybéli ismerőseidet rávenni, hogy együtt rendeljetek frissen pörkölt kávét a neten, és akkor máris megoszlik a postaköltség. Pl. a győri Kapucziner pörkölő 5000Ft felett már csak 600 Ft-ot kér a postázásért, 10e felett pedig ingyenes.
Szerintem fejenként nyugodtan rendelhettek 2 x 250gr-os kiszerelést.
Előzmény: LazacX (174585)
OImi Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174596

Szia!

A Turmix blokkja:

Előzmény: olaszpresszo.hu (174568)
LazacX Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174595
A szobatársam még mindig ezen röhög. :D
Előzmény: H_G (174592)
LazacX Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174594
A Black Sheepet nem említették. Meglepően sok kollégám vásárol ilyen kávékat, zömében automatások, de Szarvasi és kotyogó tulajok is. A tokaji kávénál a hiba bennem van, valószínűleg magasabb robusta keverékekkel kell kezdenem. A javasolt Pall&Yotz (ha jól írom) keveréket is kipróbálom, itt az a kellemetlen hogy a postaköltséggel is kalkulálni kell, emellett nagy időre nem érdemes behalmozni kávét. Egy havit lehet még?
Előzmény: magyarlacko (174591)
ogrEicsab Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174593

Minőséggel is! Maradjunk annyiban, hogy ha csak Frei kávét lehetne kapni, leszoknék azonnal..

Előzmény: LazacX (174590)
H_G Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174592

Nincs, első osztályú faszén :)

Előzmény: LazacX (174590)
magyarlacko Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174591

Debrecen? Black Sheep-et nem javasolták?

Szerintem 58-as szűrőt használ az evolution. Akkor 58,5-ös tamper illik hozzá, de ha tévednék, majd a fórumtársak kijavítanak.

A Frei-t tényleg felejtsd el, bár nyilván nem egyforma az ízlésünk. Viszont szinte senki sincs jó véleménnyel róla. Ez azért jelent valamit :)

A koráában általad említett tokaji kávézó is pörköl, egész kellemes kávéik vannak, bár említetted hogy Neked a Kenyájuk nem ízlett. Nekem viszont igen :) És itthon elkészítve is finom.

Előzmény: LazacX (174588)
LazacX Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174590
Akkor jól sejtettem. Vagy nemcsak az árával, hanem a minőségével is baj van?
Előzmény: ogrEicsab (174589)
ogrEicsab Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174589

Na, a Freit nagyon gyorsan felejtsd el!!!!

Előzmény: LazacX (174588)
LazacX Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174588
Köszi. :) Még tampert kell venni, mekkora méret kell ehhez? Egy két helyben pörkölő szemes kávét forgalmazó kávézó címét már megkaptam a kollégáimtól, amelyek közel vannak (Jimmy's , Cut&Coffe, Frei). Ebből a Frei véleményes nekem, a neve miatt gyanítom hogy minőséget forgalmaznak ugyan, de túlárazva. Na majd meglátjuk.
Előzmény: magyarlacko (174587)
magyarlacko Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174587

Sok sikert, finom kávékat! A tapasztalataidról majd beszámolhatsz.

Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy hamar le fogod cserélni az örlőt. Nem egy ismerősöm van, aki már tuningoltatta a gépet (PID, rézcső, szűkítés), de a Graef maradt.

Kávék tekintetében meg sok-sok kóstolás, kísérletezés áll előtted, de a hazai piac szerencsére bővelkedik nagyon finom kávékban.

üdv,

L

Előzmény: LazacX (174585)
ogrEicsab Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174586

Ahol kijön az őrölt kávé, ott felnyúlsz és elkezdesz matatni, megtalálod... hirtelen nem találok róla sem képet, sem leírást. Először felragasztottam, hogy ne legyen az őrlemény útjában, de nem tartott sokáig sajnos. Utána késsel addig nyiszatoltam, amíg már csak épphogy tartotta valami, aztán felnyúltam egy hoszzú csőrű fogóval és kitéptem.

Na közben találtam valamit itt :

https://www.kaffee-netz.de/threads/neue-graef-muehle-cm800-nachfolger-der-cm80.71217/page-2

Előzmény: namsier (174583)
LazacX Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174585
Ez a gép elkelt. Általam:) A két gép együtt postával kb. 67-68 E ft, kimondottan fájdalommentes ár. És ráadásul a daráló új. Most már kávék után nézelődök, eleinte csak próbálgatom a fajtájákat, mi ízlik mi nem, na meg főleg megtanulni a főzés helyes menetét.
Előzmény: Mylord3 (174582)
namsier Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174584

Sziasztok,

Jol arasitva tudnek venni egy Faema Familyt tokkal vonoval, azaz ebben az esetben "alappal" es hozzatartozo daraloval.

A kerdes tobb retu, illetve tobb akerdes :)

Ha valakinek volt ilyen szettje, melyik hany kilo lehet kb, semmit sem talalok a neten?

Rontgen szem hianyaban, el tudom donteni, h rez vagy alubojleres?

Ajanlanatok e a gepet ugy igazan illetve a daraloja mennyire hasznalhato/hasznalhatatlan?

Alkatreszekbol, h allunk otthon? - expoly pl

Koszi szepen,

Balazs

namsier Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174583

Szia,

Meg tudod pld mondani/mutatni, h pontosan mit es hogyan vagtal ki?

Nekem a 800 as van (ill az ausztral sunbeam valtozata, de ugyanaz) es rettento idegesito.

Milyen beallitason presszozol? (en most a 11 es a 12 kozott libikokazom)

Koszi es szep napot!

Balazs

Előzmény: ogrEicsab (174560)
Mylord3 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174582

Gaggia Evolution? /Itt lentebb!/

Szerintem ideális kezdőgép lehet az alapokhoz.

Ha pedig a későbbiekben mégsem válna be ez az eszpresszózás, gyakorlatilag a mostani árában meg lehet tőle válni. Nem egy kimondottan szép gép :-)), de a célnak tökéletesen megfelel.

Előzmény: LazacX (174580)
Katoczi Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174581

Gaggia Baby fordul elő néha 5x000 forintért, mást nem vennék (a többi ajánlott gép sokkal drágább használtan is).

Előzmény: LazacX (174580)
LazacX Creative Commons License 2018.01.09 0 0 174580

Ilyenről nem tudtam, pláne elnézést kérek.

Egy picit tovább gondolva, megfontolva a dolgot (már csak annak a fényében is, hogy jó eséllyel duplikálni kell majd az eszközöket, igaz erről még eddig nem írtam).  Valószínűleg ma átvehető lesz a pickpack ponton a daráló. Jelenlegi keretként is még 50 E ft rendelkezésre áll. Feltételezem hogy záros időn belül (mondjuk 1 hónap? , nem sürgős a dolog, de ilyenkor már piszkálja az embert az, hogy jó lenne használni is) elő szokott fordulni ajánlható használt eszköz (20-50 E ft-ért), én egy ilyet elhoznék, gyakorlatilag az első ajánlható darabot, típustól függetlenül. Ha megtetszik a kávézás ilyen szintje (gyakorlatilag 100 % ), akkor ez úgyis megy a nyaralóba, és év vége körül itthonra is valami kombó. Immáron a meglévő tapasztalatok függvényében.

Előzmény: Mylord3 (174575)
coxycanon Creative Commons License 2018.01.08 0 0 174579

Sziasztok!

Filterre tudtok ajánlani Hario Mini Mill helyett valamit? Utazó örlő kellene, ami ennél többet tud.
Néztem a Kinu-t és a Lido-t, de az nem az árkategória amit meg szeretnék engedni magamnak :D
A kettő között valami kompromisszumképes szerkezet?

Köszi!

Surda :D Creative Commons License 2018.01.08 0 0 174578

"úri-mágnás" se voltam még...

Szólok is a komornyiknak, hogy a rendszergazda feltétlenül mentse el ezt a hozzászólást! 

Előzmény: Mylord3 (174575)
zkap Creative Commons License 2018.01.08 0 0 174577

La Forza F21 rozsdamentes Steal eszpresszó gép 220v és 110V - Made in Italy !!!

Ismeri valaki ezt a gépet ? Ajánlható ?

zkap Creative Commons License 2018.01.08 0 0 174576

sziasztok

Tegnap vettem egy kávézóba 0.056 kg prémium kávét 560 huf-ért ...

kiváncsi voltam az ízére az otthoni kotyogósban a bolti kávék után .

Hát ég és föld !! tehát sok múlik az alapanyagon ,nem csak a jó főző az

elengedhetetlen. Ettől függetlenül én is vadászom egy majdnem

barrista gépre.  De addig is elfelejtem a bolti kávékat .

Jó kávézást akik olvastatok. ....

Mylord3 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 174575

Ahogy Katoczi is írta, a tegnapi hsz-emnek a világhálóra vonatkozó része természetesen  nem rád vonatkozott fel sem merült bennem, hogy mindent olvasol itt és mindenre reagálsz, és mindent magadra veszel! :-) Tehát természetesen bocs a félreértésből eredő félreértésért. :-) A graef őrlők kezdeti összerakása beüzemelése kíván egy kis odafigyelést, és voltak páran, akiknek ez elsőre nem ment. A több 100 ezer Ft/otthoni KV-zás kitételre pedig csak azért vagyok úgymond érzékeny, mert talán épp erre a zindexes KV-ológiára igaz az, hogy az összes KV fórumok közül az egyetlen, ami nem ment el abba az irányba, hogy úri-mágnás passzióvá, pénznyelő hobbivá tegye a KV-zást.  

Előzmény: LazacX (174573)
Katoczi Creative Commons License 2018.01.08 0 0 174574

Szerintem (és vsz a legtöbbünk szerint) jól döntöttél. A brikkát azért ajánlottuk, mert a legtöbben azzal kezdtük, és utazáshoz sokan megtartottuk, és azt írtad nincs másik géped, ez meg haldoklik. Kihagyható lépcső, ha van cseregép pár hónapra akkor érthető a döntés.

Új vs régi gép: a Gaggia valóban jobban tuningolható, és ha egy alapból tuningolt Gaggiát hasonlítunk egy alap Lelithez (a pid nélküli) akkor sokkal jobb a végeredmény is, elromlani meg nem fog és ha mégis, olcsón javítható (akár laikus által is a legtöbb esetben - ez igaz a Silviára és a Lelitre is, meg az összes hasonló gépre). Ez irányba is azért toltunk picit, mert többször írtad, hogy szorít a keret. Az igazság, hogy a szarvasi után vsz egy alap daráló és egy nyomásfokozós Poemia is az fellegekbe repít, de akkor egy ajánlott alap presszópark minimum a Szaturnusz :). Amit nem tudsz majd elkerülni az a frissen pörkölt kávé megvásárlása. Bolti szemessel a legjobb gépparkal is, az előző hasonlattal élve maradsz Indonézia mocsaraiban (a legtöbb rossz minőségű olcsó robuszta innen származik). Friss kávé meg kb 5000ft/kg ártól rendelhető.

"Olvashatjuk a világháló bizonyos helyein" - Mylord itt nem rád célzott, ne magadra vedd, a dolog az egyes fórumok és/vagy azok üzemeltetői közti ellentétre vezethető vissza.

Előzmény: LazacX (174573)
LazacX Creative Commons License 2018.01.08 0 0 174573

Az elmúlt napban jött pár hsz az előző bejegyzésemre, ezekre a válaszaim:

Mylord3:

-Mondjuk rakhattam volna egy smiley-t a a több 100 E Ft-os szövegű hsz-em végére, és úgy látható lett volna hogy nem gondolom komolyan az ilyen szintű pénzköltést.

-A kérdéseim a minőségi kávézás eszközeinek a beszerzésére szorítkoznak. Valahogy csak megtalálom egy daráló elejét meg végét. :)) Kicsit komolyabban: egy új háztartási eszközzel való pepecselés, próbálgatás örömét meghagyom magamnak.

-mert aztán megint olvashatjuk a világháló bizonyos helyein” Ez nagyon csúnya munka lenne részemről, és pont ezért bízom is benne, hogy ismeretlenül sem gondoltad komolyan rólam. Amúgy meg szükségtelennek tartom hogy több fórumon fent legyek, itt gyakorlatilag minden szükséges infót megkaptam. Úgy botlottam ide, hogy a gugliba beírtam a kávé és a fórum szavakat, és az elsők között hozta ezt. Soha nem hallottam még a kávéológia kifejezést, és már kattintottam is ide.

H_G:

Úgy látom, „az egyik füleden be, a másikon ki”, hogy a döntés nem egy személyes. Pár 10 E Ft-os (mondjuk 50-ig) használt gép szóba jöhet némi idegenkedésem ellenére is, főleg hogy messze nem olyan műszakilag agyonbonyolított eszközről van szó, mint egy automata. És ismétlem, nincs elvetve a használt gép. De közel 100-as esetleg fölötte... biztosan agyon lennék otthon csapva egy használt holmiért ennyi pénz adva. Az új simábban beadható otthon, pláne ha 140-ből így kijön darálóval együtt. Az Anna nagyon szép… Mondjátok hogy nem :D :D

Amúgy meg nem gondolnám azt, hogy az elmúlt pár nap alatt hiábavaló lett volna a rám fecsérelt időtök. Egyrészt elvetettem az automatát (Itt jegyzem meg, hogy immár véglegesen, mert leadtam a rendelést a darálóra.) . Másrészt elvetettem az új Gaggiát, megértettem hogy miért. A használtat nem vetettem el, és az újat sem tartom kizárónak. Az Annára (forintra egyárú a Gaggiával) kritikát „csak” a tuningra írtátok, a belső anyaghasználatra nem. Az esetleg meg sem fordul a fejedben, hogy nem óhajtok tuningolni? Megveszek egy gépet, többszörösen jobb kávét iszok vele mint a Szarvasival, akár az első pár darálás után is, elégedetten hátradőlünk otthon, hogy a gép megérte az árát. És pont. De ha mégis tuning. A következő tuningnak amúgy is a darálónak kéne lenni, ezt többen is írtátok. Ami pár év után lehetséges. És majd utána a géptuningon gondolkodás, de az meg nagy idő még innen. Ha az Anna lesz, lehet hogy eladó lesz 4-5 év múlva. De ezek csak fikciók. Ismétlem, döntésem még nincs a főzőnél.

Elnézést kérek ha megsértettelek az első mondatommal, fordított irányban én egy kicsit annak éreztem, muszáj volt visszaadni. :)

magyarlacko:

Én nem éreztem győzködésnek semmit. Teljesen korrektül tájékoztatást kaptam mindenről. Ismétlem az előző mondatomat: ha tuning, akkor úgyis darálócsere lesz majd a következő lépcsőfok az előrelépésben. Ha lesz egyáltalán. Egy dologban azért csak szembemennék mindenkivel, a Brikkával. Nem szeretnék ilyet. Nagy baj az, ha kihagyok egy-két lépcsőt a szamárlétrán, fellépek a harmadikra vagy másodikra, és ott le is táborozok? Hogy konkrét érvet is mondjak. Nem szívesen adok pénzt olyan eszközért, amit már deklaráltan azért veszek, hogy tovább is adjak. Ezt a pénzt inkább beleadom a kávéfőzőbe. Lehet hogy a darálót is továbbadom, lehet hogy a gépet is, előfordulhat. De a Brikkát biztosan továbbadom. Ilyen eszközért ,eg kis pénzt sem szeretek adni. És tényleg nem szeretnék kotyogózni. Amúgy meg néztem 50-ért pont egy Babyt a Vaterán, ott meg az ismeretlen eladó, valamint a hozzá nem értésem miatt lettem eltanácsolva. Nyilván jogosan, de azért látható belőle hogy mindenáron nem ragaszkodom az újhoz.

És mindenkinek:

Ahogy írtam pár sorral fentebb, elindultam az egyik javasolt úton. A kávéfőző immár nem sürgős, tegnap hazahoztam a nyaralóból a másikat (szintén Szarvasi). A mostaninak az oldalán van egy repedés, kb fél éve vettem észre. Igyekszem a kart finoman ráhúzni, de sajnos egyre nagyobb lesz. Túl nagy jövőt már nem nézek ki belőle már csak emiatt sem, esetleg pár hétig húzná még, de amúgy sem szeretném ha a bejutó gőz bajt okozna az áram alatt lévő géppel.

És remélem, senkit sem sértettem meg, ha igen elnézést.

velosolex Creative Commons License 2018.01.07 0 0 174572

Hát lehet, de nem igazán van sűrün eladó, pláne nem újszerű.

Az ára pedig itthon is és kint is egyre nő!

Nem igazán van alternatívája,ha gyors jó kávé a fontos.

_MrB_ Creative Commons License 2018.01.07 0 0 174571

Hát kint elviszik lehet annyiért... Itthon?

Előzmény: velosolex (174570)
velosolex Creative Commons License 2018.01.07 0 0 174570
Előzmény: _MrB_ (174567)
Totti J. Creative Commons License 2018.01.07 0 0 174569

Üdv.

ricardo.ch -ról valaki vásárolt gépet? Mi a tapasztalat, együtt működés, posta?

Köszönettel. T.J.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!