Keresés

Részletes keresés

morpet Creative Commons License 2000.12.05 0 0 120
Küldj egy alfa-béta-semó akármilyen verziót, hátha támad vmi ötletem az ajtókra. Bár amilyen ötleteket eddig láttam tőled, azok mind kiválóak!
Előzmény: rainman (119)
rainman Creative Commons License 2000.12.04 0 0 119
Szevasztok srácok!

Készülget egy editorféle, bizonyos dolgokat már meg lehet vele csinálni.
Ami még hátravan, és elég nehéz hozzá egy logikus szisztémát, kezelőfelületet összehozni, az az ajtók, ajtókapcsolók kezelése, összerendelése.

Akit érdekel, szóljon, küldök egy aktuális tesztverziót.

Üdv!

Dave1 Creative Commons License 2000.11.15 0 0 118
Szevasztok!

Szerintem a Prince of persia egy nagyon király
játék!!!

morpet Creative Commons License 2000.11.08 0 0 117
FIGYELEM! A morpet@stud.bke.hu email címem megszűnik, a továbbiakban a morpet@alpha.bke.hu-t használom. Köszönöm.

Zambizi: én megnéztem ám az ikonokat, nagyon jó, tényleg! Már csak kéne valaki, aki össze tud rakni egy képes pályaszerkesztőt...

Zambizi Creative Commons License 2000.10.19 0 0 116
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Click here to contine

Vaj jól emlékszem a címre...

Sziasztok! Remélem mindenki jól nyaralt! Egy kis hálózati kipurcanás után újra itt vagyok!
Akit érdekelnek iconok a játékból:
http://www.tar.hu/princeofpersia/iconok.zip
A képeket a bal alsó-jobb alsó képpont szerint kell illeszteni. Az a rusnya lilás-rózsaszín az átlátszó rész. Ahol fedés lép fel, mindig a jobb oldali takarja a balt.

Röviden ennyi. A levél eljén (ha sikerült) a saját bannerünk látszik. A tar.hu ötlete, hogy reklámoz minket, így tudja reklámozni a fizetős vendégeinket.
Ha valakinek nem tetszik, nyugodtan rajzoljon szebbet, és küldje el. Esetleg még versenyeket is rendezhetünk. :)
Méret: 150×100 "képcsík"

morpet Creative Commons License 2000.08.21 0 0 115
Jó hír a pályaszerkeztőknek! Wpic elkészült az első pályaszerkesztővel, mely egyelőre még csak a "haladók" számára teszi lehetővé a szerkesztést, vagyis megkönnyíti a levels.dat módosítását. Képes egyes pályákat kiemelni külön fájlba, illetve visszaemelni valamelyzi szint helyére. Óriási előnye, hogy kiszámítja a pálya checksumját, aminek FF-re kell végződnie az ellenőrző kód megfelelő módosítása után. Mivel épp nyaralok, most nem tudom tesztelni a programot. Addig is a freeware beta változat letölthető itt. Köszönjük Wpic-nek!
Zambizi Creative Commons License 2000.08.03 0 0 114
Az :)
Előzmény: Red Dawn (113)
Red Dawn Creative Commons License 2000.07.26 0 0 113
Templom 2. pályánál nagy átugrás (pontosabban nagy leesés) rulez! :))))
Zambizi Creative Commons License 2000.07.24 0 0 112
Ha jól emlékszem úgy van, hogy megnyomod a kapcsolót, odamész a csontvázhoz, megkerülöd csata közben; majd, amikor leszakad a híd, gyorsan megfordulsz, és megkapaszkodsz (ilyenkor balra állsz). Nem biztos, hogy elsőre sikerül, de valahogy így kell. (lesz benne még nehezebb rész is ;)

PRINCE MEGAHIT-et kell beírni, és akkor működik a Shift-L.
Ha nem, akkor lejebb talász módokat egy működöbb példány letöltéséhez...

Előzmény: ZSOLTI (111)
ZSOLTI Creative Commons License 2000.07.23 0 0 111
egy problémám lenne a prince 2-vel. A 4.(+-1pálya)-n van egy híd, amin egy csontváz. Attól balra egy ajtó. A híd jobb végén az ajtónyitó, de amikor pont az ajtó elé érek, az becsukódik. Időnként, ha nyitva van az ajtó, a csontváz odafut, és becsukja, majd ha 5-ször beleütsz leszakad a híd, és meghalsz. Próbáltam kapaszkodni, de nem ment.

Tudja vki mit kell itt csinálni?

A "prince makinit"-tal működik a Shift+ t, a k, az r, a lassítás, az idő +, -, de a shift L nem.

Zambizi Creative Commons License 2000.06.30 0 0 110
Az őrök színénél itt a pontosítás:
06 lila
07 sárga
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.30 0 0 109
Elkezdődött a nyár, így ritkábban fogom használni a Net-et.
Mindenkinek jó nyaralást!
Ja és mostantól Zambizi néven fogok itt lófrálni.
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.29 0 0 108
Hmmmmmmmm....
Elfogadom, bár néha egy kis varázslat nem árt :)
Előzmény: morpet (107)
morpet Creative Commons License 2000.06.28 0 0 107
A képernyők kavarása csökkenti a játék realitását, nem? Eltűnik a nosztalgia-jelleg.
Előzmény: ViziPucok (104)
morpet Creative Commons License 2000.06.28 0 0 106
A prince megahitnél a shift-C az átlós szomszédjait adja meg az adott képernyőnek:
Above Left, Above Right, Below Left és Below Right lehetnek a kétbetűs rövidítések. (A sorrendre nem emlékszem.)
Előzmény: ViziPucok (98)
Red Dawn Creative Commons License 2000.06.27 0 0 105
Sziasztok!

Én is olvasom a topicot:))
Általában csak nézek hogy miről magyaráztok itt föl-le (na azért néha értem), ezért is nem nagyon szólok hozzá. De sok sikert kívánok a projecthez:))). Esetleg 'kidhatnátok' egy add-on-t majd a legjobb pályákból, nedadjisten új sztorival, minden :). Persze ne legyen túl nehéz, inkább nosztalgia jellegű :).

Ja, akit érint, abandonware cuccokra ill. oldalakra is lehet keresni itt: www.tuol.org

üdv: RD

ViziPucok Creative Commons License 2000.06.22 0 0 104
JadeszeretemamikorgépelésközbenkifagyaWindows...Namindegy.

A szálálónál én pl a www.thecounter.com-ra gondoltam, ahol lehet nezegetni, hogy mikor, es honnan latogattak az oldalra...

Az attrib.-ek: En vegul ugy csinaltam, hogy egy kepernyon minden masodik elem attrib-et atirtem FF-0A-ig, majd a memoriaban csak az elemeket valtoztattam. Az eredmenyek alapjan az derult ki, hogy 3+1 fajta attrib van:
Diszites (00-semmi, 01-jarat, 14-fal)
Allapot (02-tuske, 12-fogsor)
Fuggveny (ajto)
+1 az ital

Diszites: Ez nem befolyasolja az elem tulajdonsagat, csak valtozatosabb lesz a jatek. Szerintem az attrib. csak besegit, de vegeredmenyben veletlenszeruen lakul ki. Ez megmagyarazna azt is, hogy a palotaban miert nem mindig azt a kepet adja. Errre abbol kovetkeztetek, hogy en csak minden masodik elem attrib-et valtoztattam, de volt, ahol a lyukakban is megjelent a dekoracio. A masik lehetoseg az, hogy amikor a minta el kezd ismetlodin (pl. 05-feletti szamok), akkor nem az adott elemre, hanem az elotte levore vonatkozik. Ezzel meg nem kiserleteztem annyit, hogy ez bebizonyosodjon.

Allapot. A csapdak mukodese tobb lepcsobol all ossze. Ezeket az attrib. adja meg. Tehát alapállapotban 00 az attrib. Majd a számot növelve a mozgásfázisok jönnek elő. Viszont azok már nem működnek. Tehát ha beteszünk egy új csapdát, feltétlenül nézzük meg, hogy az attrib. 00 legyen!!!

Az ajtó függvényeket, és az italt már jól ismerjük. Az ajtónak viszont CSAK 00-02 valtozhat az attrib.-e. Ha mást adunk, akkor érvénytelen hivatkozással kifagy. Tehát új ajtónál erre is figyeljünk!
A többi elemnek nincs attrib.-e. Régebben felmerült, hogy a 12/b pályán a járat az attrib. miatt esek a fejünkre. Nos ez nem így van. Valószínüleg az első pályához hasonlóan valamit a prince.exe rátesz.

Egy kis segítség a pályámhoz:
Az óriásugrást a következőképpen lehet könnyen megcsinálni:
Kimész teljesen a szélére (legyen most a balra ugrás). Sh-bal addig, amikor már a lábát is belelógattja. Nos ekkor hátra arc! Egy gombnyomás jobb. Majd futás jobbra, DE AMINT ELINDUL JOBBRA, AZONNAL NYOMD A BAL GOMBOT!!! Ekkor kifarol a hős. Át a következő elmre. Ha az szakadék, akkor a rajzfilből jólismert módón kifarol a szakadékba, majd vissza. Ebben az esetben a mellette lévő elem nem hat rá. Lehet tüske, szakadék, fogsor, ajtó, kapcsoló, bármi. Tehát a tüske sem döfi át.
Na most a kanyar után azonnal ugrani kell.
Ez egy kis gyakorlás után könnyen fog menni, és bárhol használható lesz, ahol nagyott kell ugrani, de csak 1 elem van (így lehet a 12/a szinten 1 képernyőt feljebb esni. leírást lesd valahol a 8. hozzászólás környékén)
A képernyők kavarásával még nem éltem ki teljesen a szadista hajlamaimat :):):):):):):):):):)
No majd a második pályán :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Kedves Mayan!
Itt egy cím, ahonnan letöltheted eme nagyszerű játékot:
http://www.iarc.org/~4x4pf/platform.htm
Ha kapásból a játék érdekel:
http://www.iarc.org/~4x4pf/files/PrinceOfPersia.zip
Valaki beletette a logóját, hogy ő törte fel, és hiányzik a kód pálya, de minden más működik.
Megj. Innen letölthető a PoP2 is.
Ha a cím már nem él, vagy olyat szeretnél, ahol a kódpálya is megvan (talán oda is berakunk még valami szivatást :), akkor a következőképpen keresd:
abandonware
Ezt ird be vmely jó keresőbe (pl. altavista, lycos; yahoo nem jo!)
adventure, rpg, v. platform kategoria

Előzmény: morpet (103)
morpet Creative Commons License 2000.06.21 0 0 103
Számláló? Ha van kedved, csinálhatsz, bár nem létszükséglet.
Azt hittem, simán lehet menet közben próbálgatni az attribeket - tévedtem.
Ja igen, a 09-es kulcsfigurája a fájlnak.
Valamikor nekiesem a még homályos részeknek is, hátha még valamire fény derül.

Mayan: szerintem felrakhatjuk a teljes programot.

Pucok: megcsináltam az 1-es pályádat. Negatívumnak találtam, hogy nincs stabil pályatérkép, vagyis egy képernyő alatt nem mindig az a képernyő van, amielyik fölött az a képernyő van. :-)) Mindegy egyszer ilyet is ki kell próbálni. Az az óriásugrás tüskéken nekifutva meg nagyon kemény volt, nem hittem volna, hogy sikerül. Elvacakoltam a pályával egy darabig, szóval jól sikerült!!! Ajánlom másoknak is, persze csak ha van hozzá programuk is.

Mayan Creative Commons License 2000.06.20 0 0 102
A remeny hal meg utoljara. :) En a kezdetektol folyamatosan olvaslak titeket. Idom sajnos nincs ezzel foglalkozni, de drukkolok nektek, annak idejen rengeteget jatszottunk ezzel a jatekkal. Ha kesz lesztek a palyakkal, akkor mindenkeppen megnezem majd, persze csak akkor, ha a teljes jatekot le lehet majd tolteni valahonnan, mert nem vagyok hajlando az 1,2-es floppyt visszaszerelni a gepbe. :)))
Előzmény: morpet (99)
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.20 0 0 101
Tényleg!
Betegyek egy számlálót?
Előzmény: ViziPucok (100)
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.20 0 0 100
Felraktam a módosításokat tar.hu-ra.
Az editornak nekiállok a nyáron. Végül is egyszerű, mert a kódolt részeket kell pakolgatni, ehhez kell a képeket hozzárendelni (na itt kezdődik a probléma). Az ellenőrző kódot pedig a program állandóan változtatja. Tehát az a rész egyszerű, csak a file-ben turkálás a nehéz...
Tutira olvassa más is. A lapot eddig 44-en nézték meg (hű de nagy szám :) De most rakosgatom be a keresőkbe :):):) Köztük a MaCi-ba is. Tehát benne leszünk az Internet Kalauzban is ):):):):)

Az attrib-ek nekem is lassan mennek, mert a memóriában egészen más a rendszerek elhelyezkedése. Az attrib.-ek pedig teljesen mások....De sebaly!
Egyébként észrevetted, hogy a LEVELS.DAT vége is olyan, mint a pálya vége? 01 09
majd 00 09 (jelzi, hogy itt a mese vége :):)

Előzmény: morpet (99)
morpet Creative Commons License 2000.06.20 0 0 99
Köszi a királynőt! :-)
Ha az attribokat össze tudnád szedni, az nagyon jó volna. Nekem memória-törő nélkül (sosem használtam olyat) ez talán nehezebb.
De mi lesz az Editor program írásával? Én nem értek a programozáshoz, pláne nem PC-re. [A C64 Basic még ment úgyahogy. :-) ]
És az a fránya ellenőrző kód még mindig ott van, pl. erre sem tértem ki abban a .doc fájlban, ahol egyébként tényleg börtönt írtam palota helyett (copy-paste átka :-)).

Morpet email címe a pályák küldéséhez: morpet@index.hu

Néha-néha él bennem valami egész halvány remény, hátha olvassa valaki kettőnkön kívül e topicot. :-)

Előzmény: ViziPucok (98)
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.20 0 0 98
Gratulálok morpet! Megfejtetted a kapcsolókat! Ez jó munka volt. Jutalomból megkapod a hercegnőt:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] :)

Ez a .doc is nagyon jó, bár van benne 1-2 hiba+hiányosság (a 00 attr.-nél a második nem a börtön hanem a palota; az őrök színénél a 06 hiányzik. tudom, még én hagytam ki, de már pótlom :), de mindent összevetve gyakorlatilag megfejtettük. Van még 1-2 bizonytalan rész, amivel tovább lehet/kell kisérletezni, de most már el lehet kezdeni a pályakészítőt.
Jelenleg az összes elem attr.-ait szedgetem össze+lopom ki a képet a pályakészítőhöz :)
No meg az új Web-oldalt is megcsinálom.
Valószínüleg a spec. esetek (3. csontváz feláll, 7. egér, 12 jaffar-ajtó) a prince.exe-ben van, de ha azok a helyükön maradnak, akkor is meg lehet kavarni a pályákat :):)

Kipróbáltam a végső részen a cserén. Tök jó! :) A 6.-t meg tudtam csinálni, mert más a pályafelépítésem :) Viszont a 3.-on a csontváz felszeletelt :( A tükörképpel harcolni viszont jó volt :)

Játszottam a SKEL.DAT - FAT.DAT cserével, majd más DAT cserélgetéssel is. Néha jópofa dolgokat lehet elérni, néha pedig kifagyasztani a programot :):)):):):))))

A képernyőszám: tehát prince megahit, majd C, aztán S a szám, Left, Right, stb...
Van egy SH-C is. Ez 4 számot ad. Hogy mit??? Passssssssssssz.

Tehát:

Hahó mindenki!!!!!
Itt a nagy lehetőség, hogy saját pályát csináljatok!!!
Töltsétek le morpet .doc-ját, és készítsétek el a saját pályátokat!
Majd küldjétek el a LEVELS.DAT-ot nekünk, és feltesszük a Hálóra!
Cím: pi@kmf.hu (morpet majd megadja, ha akarja)
Ha segítség kell, azt pedig ide írjátok!
morpet Creative Commons License 2000.06.16 0 0 97
Az előbbiekből kiderül, hogy csontvázat csak a 3. szinten lehet betenni, ott viszont minden őr csontváz lesz. Az első szinten minden őrnek 3 élete van, kivéve a 04-es harcstílusút, annak eggyel több. Ha ezen akarunk változtatni, ahhoz a prince.exe-ben kellene kutatnunk, de nekem még arról sincs fogalmam, hogy egy exe fájlban lehet-e látni bármit is (na jó, néhány fájl nevét láttam benne).

További érdekességek. Próbáld ki, hogy a levels.dat végső részének első két bájtját (02 10) felcseréled. A nem teljesen veszélytelen művelet (néha fagyi) eredménye, hogy minden szint level 1 formájú lesz, de egy csomó dologban az eredeti szintek tulajdonságaival.
Veszélyes övezet: level 12-ben a kardos képernyő meghívása fagyi.
Amit egyszer megváltoztatsz a pályán, a későbbiekben úgy marad.
A nagyajtón csak egyszer tudsz bemenni, utána shift-L-lel válthatsz csak szintet.
Lesz néhány meglepi, pl. a 6-os szint... annyit segítek, bár ott van 2 Fat, nem tudsz majd velük megküzdeni...
A 02 10-ből egyébként a második szám annak a pályának (16.) a száma, amit már NEM hív be a program, így pl. 02 03-mal valószínűleg a level 2 után minden szint a level 2 képét veszi fel.

Egy kérdés: hogyan is kell előhívni a képernyőszámot? Én próbáltam mindenhogy, de nem jött elő.

Az ajtók, mint kiderült, 2x18 bájttal működnek, de akkor mi az a maradék 2x237 bájt? Csak mintázat lenne? Későbbi szinteknél simán 00 és FF váltogatja egymást, viszont néhol 1-1 gyanús számpár tűnik fel.

Bug. Talán közismert. Először is, a level1-nél, ha induláskor megahittel más képernyőkre nézegetsz, és közben látatlanban balra lépsz Prince-szel, akkor meghalsz, ugye. (Ki tudja, miért...) Na, ha ilyenkor nyomsz egy R-t (én nem is tudtam, hogy van ez a feltámasztó billentyű), átzuhansz a semmin... hacsak nem kapaszkodsz meg útközben. Eztán egy lépés balra, majd futás vissza jobbra, és rekordidő alatt teljesítheted az 1-es szintet.

Level0. Amikor a level0-t betettem a level1 helyére, valami nagyon zavaros pályára kerültem, halál-újraélesztés-holvagyok típusú volt az egész. Aztán amikor a levels.dat végénél állítottam be az egyes pályához, hogy azt a 0006-ról (06 00) olvassa, akkor viszont a demó pályára kerültem, amit ugyan csak shift-W-vel lehet teljesíteni, de mégis jó volt eljátszani a demót. :-)

Ja igen, a pályacsere. Felcseréltem az egyest a négyessel, és valóban zárva az ajtó. Az ok egyszerű, a prince.exe definiálja, hogy az indulásról balra lévő képernyőn lévő ajtó záró lapra rálépnek induláskor. Ezt az esemény gyors reflexszel meg is tekintheted. Viszont a pályacsere esetén van egy ki gubanc: az a bizonyos ajtó záró lap nemcsak benyomódik, de úgy is marad, ki tudja, miért.

Kód szint. Betettem a kód-szintet valamelyik pályára (a levels.dat vége segítségével), és találtam benne egy nagyajtót nyitó kapcsolót. Találtam továbbá két elrejtett képernyőt amiket "behivatkoztam" a megfelelő helyre, minimális átalakítás után most el lehet jutni az ajtónyitóig, vagyis kinyithatom simán a nagyajtót. Vicces.

Biztos volt még csomó minden, de más nem jut eszembe.

Előzmény: ViziPucok (93)
morpet Creative Commons License 2000.06.16 0 0 96
Azért is megcsinálom azt a táblázat-szerűséget. Szóval újabb próbálkozás. A Levels.dat vége:

szint 2.b. 1.bájt
02 10 00
D0 07 06 00 00 00 01 09
D1 07 08 09 00 00 01 09
D2 07 0A 12 00 00 01 09
D3 07 0C 1B 00 00 01 09
D4 07 0E 24 00 00 01 09
D5 07 10 2D 00 00 01 09
D6 07 12 36 00 00 01 09
D7 07 14 3F 00 00 01 09
D8 07 16 48 00 00 01 09
D9 07 18 51 00 00 01 09
DA 07 1A 5A 00 00 01 09
DB 07 1C 63 00 00 01 09
DC 07 1E 6C 00 00 01 09
DD 07 20 75 00 00 01 09
DE 07 22 7E 00 00 01 09
DF 07 24 87 00 00 00 09

Előzmény: morpet (95)
morpet Creative Commons License 2000.06.16 0 0 95
Ajtók és kapcsolók

Az ajtók induláskor nyitva (01 attrib.) vagy zárva (02) is lehetnek. Az ajtókat 18 "függvény" működteti. Ezeket hívják meg a nyitó vagy záró kapcsolók (hex.) 00-11 attribútummal. Minden függvény két bájtból áll, ezek egymástól 256 bájtra vannak. Az 1-1 egymást követő 18, ajtót működtető bájt sorrendben a 18 függvény 1-1 adata. A két adat együttesen az alábbi három tényezőt adja meg:
* hányas sorszámú (hex. 01-18) képernyőn lévő ajtót működtet,
* azon a képernyőn hanyadik elem (hex. 00-1D) az adott ajtó,
* egy ajtót működtet a kapcsoló, vagy többet is.
Tehát nem szerepel, hogy nyitásról vagy zárásról van-e szó, ezt kizárólag a kapcsoló típusa határozza meg. Szintén nincs adat arra, hogy meddig maradjon nyitva az ajtó, ez talán állandó. Ha több ajtót működtet egy kapcsoló, akkor ez kiderül a két bájtból: ilyenkor a következő "függvényt" is végrehajtja a kapcsoló, így már két ajtó nyílik vagy záródik. Természetesen ha a második 2 bájt is lehetővé teszi a következő olvasását, akkor már 3 ajtó mozog egyszerre.
A két bájt egyike rendszerint 89, A9, 29, A5 és hasonló, változatos szám, a másik csak 00, 20, 40, 60, 80 és A0 lehet. Most álljon itt egy matematikai képlet az ajtókra való hivatkozáshoz. Az első bájtot A-val, a másodikat B-vel jelölöm. A képletet hexadecimálisan adom meg.

A={[M(x/4)]*2+8}*10+y ahol M az osztás maradékát jelenti
B=[E(x/4)]*2*10 ahol E az egész részt jelenti (lefele kerekítés)
ahol x a képernyőszám (01-18) és y a képelem szám a képernyőn (00-1D)
Ha azt akarjuk, hogy a következő 2 bájtot is értelmezze a kapcsoló (dupla ajtómozgatás), akkor az első képletből a +8-at ki kell hagyni. A gyakorlatban ez a következőt jelenti. Például

1. képernyő: A_ 00 duplázás esetén: 2_ 00
2. képernyő: C_ 00 duplázás esetén: 3_ 00
3. képernyő: E_ 00 duplázás esetén: 6_ 00
4. képernyő: 8_ 20 duplázás esetén: 0_ 20
5. képernyő: A_ 20 duplázás esetén: 2_ 20
6. képernyő: C_ 20 duplázás esetén: 4_ 20
7. képernyő: E_ 20 duplázás esetén: 6_ 20
8. képernyő: 8_ 40 duplázás esetén: 0_ 40
és így tovább...

Az első számhoz hozzáadódik a képelem szám, tehát például az 5. képernyő második sorának utolsó eleme esetén (20. elem) hex. 13, így ez esetben a hivatkozás B3 és 20, vagy duplázás estén 33 és 20 lesz.

A nagyajtóra ugyanígy hivatkozunk, a képelemnek a nagyajtó bal oldali eleme (10-es kód) számít. (Ennek az elemnek 00 az attribútuma.) Ha azon a képernyőn, amelyről adott szinten indulunk, nagyajtó van, akkor az a szint kezdetekor automatikusan "bezáródik". Ezt az ajtót is ki lehet ugyan nyitni később, ám akkor nem lesz benne lépcső, és nem lehet rajta "bemenni". Vagyis a továbbmenetelhez szükséges nagyajtó nem lehet az induló képernyőn.

Ha rálépünk egy 0F- nyitó kapcsolóra, abból ideiglenesen 01- normál járat lesz, ha egy 06- záró kapcsolóra lépünk, akkor az 05- süllyesztett járat lesz.

Honnét indul adott szinten a játékos?

Erre a válasz mindössze 7 bájt. Az első a képernyő szám (01-18), a második a képelem száma a képernyőn (00-1D). A harmadik bájt megadja, merre néz a legelső pillanatban Prince:
FF: jobbra; 00: balra.
Ezt három 00 bájt követi, majd a 7. bájt tartalmazza a végső állapotot, hogy merre néz Prince az induláskor: szintén FF a jobbra és 00 a balra. Gyakori ugyanis, hogy a szint kezdetén Prince "fordul egyet". Bizonyos szinteknél azonban a prince.exe némileg felülbírálja ezt, például az 1-es szinten mindenképp esik Prince, hasonlóan a 7-es szinten is.

A LEVELS.DAT eleje és vége

A levels.dat fájlban a "nulladik" szint 2304 bájtja előtt 6 bájt van. [ 25 90 00 00 82 00 ] Az első kettő (25 90) az utolsó pálya utáni részre hivatkozik, e két bájt felcserélve a levels.dat végső részének elejét (hex. 9025) adja meg. Ezt két 00 bájt követi, majd a 82 a végső rész hosszát adja meg hexadecimálisan. Ezután még egy 00 van, majd kezdődnek a szintek.

A levels.dat végén, a kód szint után találjuk annak meghatározását, hogy az egyes szintek hol találhatók a fájlban. A szintet leíró 2304 bájt első bájtjának hexa címére kell két bájtban hivatkozni, ez esetben is felcserélve a két bájtot. Összesen 16 pálya van. A "nulladik" a bemutató szint, ezt követik a normál pályák. A 13. (hexa D) a level 12 második része, a 14. az utolsó szint és a 15. a kód szint. Az utolsó bájtok tehát:

szint 2.b. 1.bájt
02 10 00
D0 07 06 00 00 00 01 09
D1 07 08 09 00 00 01 09
D2 07 0A 12 00 00 01 09
D3 07 0C 1B 00 00 01 09
D4 07 0E 24 00 00 01 09
D5 07 10 2D 00 00 01 09
D6 07 12 36 00 00 01 09
D7 07 14 3F 00 00 01 09
D8 07 16 48 00 00 01 09
D9 07 18 51 00 00 01 09
DA 07 1A 5A 00 00 01 09
DB 07 1C 63 00 00 01 09
DC 07 1E 6C 00 00 01 09
DD 07 20 75 00 00 01 09
DE 07 22 7E 00 00 01 09
DF 07 24 87 00 00 00 09

morpet Creative Commons License 2000.06.16 0 0 94
Csináltam magamnak egy 5 oldalas emlékeztetőt a PoP-fejtés eddigi eredményeiről. Gondoltam, hátha mást is érdekel, letölthető a topic web-oldaláról:
Winword-formátumban (110 kB)
vagy Zip-pel tömörítve (20 kB)

Nagyjából az van benne, mint a honlapon, csak kevesebb szöveggel, mondjuk "haladók számára".

Benne van néhány újdonság is, amit mindjárt ide is beírok!!!

ViziPucok Creative Commons License 2000.06.15 0 0 93
Ez könnyen előfordulhat. Én még mindig DOS-ban török :)
Az eredményeket várom, adigis tervezem a level1 v2.0-t :) A csontvázat is bele lehet tenni? :)
Előzmény: morpet (92)
morpet Creative Commons License 2000.06.14 0 0 92
Egy csomó dologra rájöttem a levels.dat-ban (pl. ajtók), de még nem tudom, mikor lesz időm beírni. A pályádat amint lehet, letöltöm és kipróbálom, aztán gondoltaban már készülődhetsz: őrökkel, ajtókkal átvariált pályát is készíthetsz.

U.i.: a szamol.exe nálam nem fut, a dos-os programjaim egy részénél már megszokott "runtime error" hibaüzenettel leáll.

Előzmény: ViziPucok (90)
c_bogi Creative Commons License 2000.06.13 0 0 91
Köszi Vizi Pucok! Valami bug van a játékban mert más topic.okban is olvastam, másnak is lefagy itt a játék. De azért nem adom fel. Tudod nem az a baj hogy nem tudom merre tovább, hanem egyszerűen itt lefagy a játék. Még patch-ot se találtam hozzá. Azért köszi!!! Pedig tetszik a játék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!