Keresés

Részletes keresés

Bolaryta Creative Commons License 2018.11.12 0 0 10553

Sziasztok.kerdesem az lenne .mi a velemenyetek a jody jazz super jat fėm fuvokarol.valakinek van ?

florg Creative Commons License 2018.10.08 0 0 10552

Hangszerész tudja kisebbre venni a nyitást, otthon ne próbálkozz vele, mert hazavághatod az egész hangszert. Kisebb nyitás viszont hatással van a hangra is, jó eséllyel kisebb lesz a hang, ezt érdemes figyelmben tartani. 

Előzmény: KolloAkos (10551)
KolloAkos Creative Commons License 2018.10.08 0 0 10551

Sziasztok! Egyszer régebb olvastam egy bejegyzést az is elképzelhető hogy itt. :) Olyanról érdeklődnék, hogy lehet szűkíteni a billentyűk és a lyuk közötti távolságot valahogyan? Kisebb távolság, gyorsabb játék, kényelem  reményében. Előre is köszönöm a válaszokat szép napot! :)

 

florg Creative Commons License 2018.09.27 0 0 10550

Ezt így látatlanban senki nem fogja megmondani. Lehet rosszul föltéve a nád, rossz szorító, rossz szájtartás, rossz fokozatú nád, bármi. Vidd el valakihez, akiről tudod, hogy bármiből tud rendes hangot fújni, fújja meg. Aztán, ha neki szól, nézzétek meg, mit csinálsz rosszul.

Előzmény: Atty Gulyas (10549)
Atty Gulyas Creative Commons License 2018.09.27 0 0 10549

Hello mindenki meg egy kerdesem lenne!Megjott a Theo wanne Gaia 2 tenor szaxofon fuvokam 7* os nyitassal! Amit a Yamaha YTS 280 on hasznalok! Na ma nagyorommel probalom es azzal kelett szembesulnom hogy ugyanazzal kelett szembeneznem amivel az Otto linkemnel hogy besipol altalaban a felso hangoknal esinkabb nyelvinditaskor de nem csak !Kb 15 nadat kiprobaltam rajta Inkabb a plastic covert hasznalom de probaltam Vandorent is rico t is !1.5,2,2,5 est is ! Es csak besipol mi lehet az oka ? velem van a baj a fujasommal nagyon szoritom vagy nemtudom mar tanacstalan vagyok ? a valaszokat elore isz koszonom 

florg Creative Commons License 2018.09.22 0 0 10548

Mondjuk igen, erre nem gondoltam, nekem a hamis hangszer nem az, ami önmagához képest tiszta, mert azt lehet hangolni (kivéve, ha valami öreg high pitch cső, de itt nem erről van szó). Úgyhogy valóban érdemes megnézetni a parafát. A Yamaha 280-as nyaka elég vastag alapból (nem csak a parafa, maga a cső is), régi fém Larsen pl. nem ment rá nekem, amikor próbáltam ilyen csövet.

Előzmény: LELZSO (10547)
LELZSO Creative Commons License 2018.09.22 0 0 10547

Szerintem még azt is érdemes egy hangszerésszel megnézetni, hogy a parafára eléggé rácsúszik-e a fúvóka. (Van ilyen saját történetem, csak túl hosszú lenne megírni.) Ha ilyen gond van, nagyon kevés összegért rendbe teszik. Vagy esetleg pont fordítva, túl vékony a parafa, a lényeg, hogy ennek rendbe tétele nem drága munka, érdemes hangszerész segítségét kérni. 

Előzmény: Atty Gulyas (10542)
florg Creative Commons License 2018.09.22 0 0 10546

Az Amatiról senki sem tudja pontosan, mekkora nyitás. Valamit jelentenek a számok biztosan, de sokszor két azonos számú sem egyforma. Etől függetlenül a 280-as elvben 2,8 mm, ami egy 110-es nyitás, ha a Larsen féle inchet nézzük, ami baromi nagy, 9*-os Ott Linknek felel meg. A Theo Wanne 7-es kb. egy 7-es Otto Link mérete, azt ki tudod próbálni nyitás szempontjából, elég gyakori fej, viszont tök csalóka, mert sajnos a nyitás csak egy szegmens, van még a lehúzás, a kamra, az egész belső kialakítás, mind fontos tényezők abban a tekintetben, hogy menniyre könnyen fújható egy fej. 

Az viszont esélyes, hogy a 7-es Wanne könnyebb lesz, mint a 280-as Amati. Persze, ha az Amatin reális a számozás.

Előzmény: Atty Gulyas (10545)
Atty Gulyas Creative Commons License 2018.09.22 0 0 10545

Meg lenne egy kerdesem! A fuvoka valasztasban Most egy Amati super classicom van 280/2 ami ugy tudom 8 as nyitasnak felel meg? errol ha valaki tudna infot megkoszonnem hogy igy van e? Nah most nezetem a Theo wanne Gaia 2 fuvokakat mar probaltam es nagyon szep hangja van beleszerettem aztan csak az a bajom hogy nemtudom melyik nyitast valasszam a 7 est vagy 6 ost!a 7 estol tartok hogy nemsokkal lessz kisebb mint a mostani 8 asom ami nekem nagy! a 6 os tol meg azert h felek hamar rapuhul a nad es a felso hangokat nehez lesz kifujni!Jah es a 6 osra varni kell a 7 es meg van raktaron a Thomannal jelenleg!valaszokat tanacsokat elore koszonom 

Atty Gulyas Creative Commons License 2018.09.22 0 0 10544

Igen en is arra gondolok hogy nekem kell megszokjam ! De egy fuvoka csere mindenkepp kell eddig is ugy gondoltam hogy nagya  anyitas de most meg plane eszreveheto! Nagyon szepen koszonom a tanacsot! szep napot :)

 

Előzmény: florg (10543)
florg Creative Commons License 2018.09.21 0 0 10543

Nagyon kicsi az esély, hogy egy Yamaha hamis legyen. Inkább az van, hogy megtanultál egy intonációt a Thomannon, ami nem működik a Yamahán. Van egy új hangszered, meg kell tanulnod rajta fújni. (Ezt hívják amúgy a hangszer befújásának, amitől a hangszer nem fog változni semmit, te tanulod meg, hogyan kell rajta játszani.) Gyakorlott profiknak ez nem jelent gondot, kezdőbbeknél akár egy kicsit problémás is  lehet.

Ha nem bízol magadban, vidd el egy profihoz, nézze meg. Mondjuk egy hangszerész, vagy zenetanár meg tudja mondani. Megvan az 1% esély. hogy kifogtál egy selejtet, de erre van a 3 év Thomann garancia. Ha hangszerészhez viszed, ne javítgassa, hanem csak véleményezze, mert ha hozzápiszkált, elvész a gari. Ha hibás a hangszer, Thomannak kell írni, leírni a hibát, küldenek ingyenes postajegyet, és cserélik. (De ha nem hibás, ki kell fizetned a javítást, meg a német hangszerészt is, aki bevizsgálja, az meg nem 2 forint). Én küldtem már vissza hibás Thomann hangszert, nagyon korrektkek voltak (de az hardverhiba volt, ami látható).

Előzmény: Atty Gulyas (10542)
Atty Gulyas Creative Commons License 2018.09.21 0 0 10542

Hello mindenki lenne egy kerdesem! A napokban vettem egy Vadi Uj Yamaha YTS-280 as Tenorszaxofont a Thomannrol!Aztan elmentem az egyik billentyus baratomhoz gyakoroljuk egy kicsit!Es sajnos kellemetlen meglepetes ert mert hiaba huztam kintebb nyomtam bentebb parafan az Amati Super classic 280/2 es Fuvokam 2 es Vandoren jazz naddal nem akart helyere menni a hang a billentyu utan csak farcs maradt! nah vegul nagyjabol eltalaltuk de meg azt hiszem most sem az igazi! Ezelott egy Thomann TTS-150 szaxim volt ugyanezzel a fuvokaval nemvolt gond!ES kernek velemenyt hogy megtortenhet hogy nincs jol behangolva? Kuldjem e vissza ? vagy meg ido kell neki amig letisztul a hang? Most fuvokat akarok meg cserelni kisebb nyitasra mert ez nagy nekem! Gondoltam 6 os ra peldaul! Tanacsot kernek!koszonom szepen elore is Udv Attila

florg Creative Commons License 2018.07.27 0 0 10541

Sérülését nem. Max kiszárad egy idő után, ha túl gyakran tisztítod. De ha az ember eltörölgeti a hangszert használat után, nem nagyon kell a párnákat tisztítani. 

Előzmény: szürkefény12 (10540)
szürkefény12 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 10540

Üdv! 

Volt szó nem régen többek között a párnák tisztításáról gyógyszertári alkohollal, az nem okozza apárnák esetleges sérülését?

Kösz

florg Creative Commons License 2018.07.20 0 0 10539

Nekem Bari ebonittal is működött. Viszont a Levelair az egy általánosan jó cucc, karakter szempontjából is. Brilhart zseni volt. 

Kínai fejekkel az van, hogy kétesélyes. Mivel általában valami komoly cuccot másolnak, ha jól sikerül, nagyon jó lesz, tehát fillérekért lehet belenyúlni egy profi fejbe. De ugyanúgy lehet pénzkidobás is. 

Előzmény: szürkefény12 (10538)
szürkefény12 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 10538

Üdv

Régebben írtad Gábor ,hogy a Thomann TTS-150 tenor szaxafonhoz a legjobban bevált fej a Brilhart levelair volt ha jól emlékszem. Nekem szintén a Brilhart vált be hozzá a legjobban . Fél éve vettem egy kínai gyártmányú fejet ami meglepően jól szól ez a fej a Rovner fej másolata írták. Nálam ez a fej is teljesen jó ez a 2 fej a legjobb Rovner platina szorítóval.

florg Creative Commons License 2018.07.16 0 0 10537

Egyébként azt mondják, hogy a négyszámjegyűek a jobbak. nem tudom, mert olyat még nem próbáltam, de biztos igaz.

Előzmény: szürkefény12 (10534)
florg Creative Commons License 2018.07.16 0 0 10536

Vagyis inkább 1966 november előtt, mert szerintem 66-ben kezdték gyártani ezeket, és novembertől már dátumozva van. Tehát valószínűleg 66-os. 

Előzmény: szürkefény12 (10534)
leehtne01 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 10535

Ismeri valaki a Sonus boltot a Dohany utcaban?

szürkefény12 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 10534

Köszönöm a választ akkor az enyém mivel 4 jegyű szám 9610 ez 1966 előtti lehet.

florg Creative Commons License 2018.07.16 0 0 10533

Igen, meg lehet.

Az egész egy dátum, tehát jó eséllyel lehet több egyforma is. Az enyém 012077, tehát 1977.01.20. De az ős modelleken, ahol 4 számjegy van, nem ez a logika volt, az rendes serial. Ha ilyen van egy Levelair-en, az valószínűleg 1966 november előtti, mert utána alkalmazta a dátumozást gyári szám helyett a Selmer. Viszont, mivel tudtommal a Levelairt csak a Selmer gyártotta, és ők 1966-ban vették meg a Brilhart céget, ezért jó eséllyel a négyjegyű serial 1966-ot jelenti.

Előzmény: szürkefény12 (10532)
szürkefény12 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 10532

Üdv!

Megtudja e valaki mondani,hogy a Brilhart levelair fúvókákat a sorozatszámuk alapján meglehet e állapítani az évjáratukat?

Azaz,hogy hány éves. 

Köszönöm 

skcbf Creative Commons License 2018.07.03 0 0 10531

rosszul fogalmaztam: a 23-as volt az első széria modell, ezt követte a 25-ös

 

Előzmény: skcbf (10530)
skcbf Creative Commons License 2018.07.03 0 0 10530

a 25-ös a legelső Yamaha szériamodellt követő 23-as utóda volt, a mai belépő szintnek felel meg.

a 275-ös a jelenlegi alap/tanuló modellnek, a 280-asnak az elődje, az utolsó alapmodell, ami még Japánban készült, a 280-as és a 480-as már az indonéz gyárban készül, Japánban már csak a profi modellek, 62,82, 875.

a 32-es egy régebbi középkategóriás modell, a 61/62 első szériája előtt-alatt készült.

a 3 közül a 32-es a legjobb választás, tekinthető fél-profi hangszernek. Feltéve, ha találsz megfelelő állapotút.

Yamahával nehéz lukra futni, de ez beépül az árába, ha tetszenek, a büdzsé szerint válaszd a lehetőségeidhez képest legmagasabb kategóriát. az alappal sem jársz rosszul, legfeljebb nem gyönyörködhetsz a kézi gravírban :-) tanulásra, hobbi célra több mint elég bármelyik

 

Előzmény: sz_lali7 (10526)
florg Creative Commons License 2018.06.27 0 0 10529

Annyira nem ismerem ezeket, de kényelmes Yamaha mind, általában minél modernebb, annál kényelmesebb. Hangra szerintem ebben a kategóriában nincs sok különbség (persze nyilván lesz valamennyi, de két egyforma hangszer között is van), ez az alsó-közép szegmens, tanulócsövek, hangbéli változás leginkább a 62-től van. 

Előzmény: sz_lali7 (10526)
florg Creative Commons License 2018.06.27 0 0 10528

Nagyon kicsi. Ha hozzá nem nyúltak utólag. 

Nem tudom, a * mit jelenthet, mert nem nagyon használtak csillagot a Levelairhez szerintem, de gondolom, erősebb, mint a 3-as, de gyöngébb, mint a 4-es, tehát olyan 76-os, 77-es körüli, kb. 1,9, vagy 2 mm.

Előzmény: szürkefény12 (10527)
szürkefény12 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 10527

Sziasztok

A Brilhart Levelair 3* tenor fúvókának mennyi lehet  a nyitása,

 Köszi

sz_lali7 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 10526

Sziasztok, 

 

Yts 25, yts 275, yts 32 között milyen különbségek vannak hangzásban, ergonómiában, mechanikában?

 

üdv.

Lajcsi

-Kulcsi- Creative Commons License 2018.06.19 0 0 10525

Utóirat.:

 

Azt kihagytam, hogy természetesen a púder; hintőpor; erre a célra kitalált papírcsíkok; stb.; mind működő dolgok, főleg a párna precíz tisztítása után. 

Előzmény: -Kulcsi- (10524)
-Kulcsi- Creative Commons License 2018.06.19 0 0 10524

Szia! Megpróbálom összefoglalni a dolgot, hátha segít másnak is majd. A G# mechanika olyan, hogy 2 eltérő erősségű, de ellentétes irányú rugóerő működteti. Így működik alul a C# hang is. Az erősebb rugó zárva tartja a ventilt, míg a gyengébb akkor emeli, ha a G# billentyűvel deaktiválod az erősebb rugó erejét. Amennyiben túl kicsi a gyengébb rugó ereje (emelőrugó), nehezen tudja felnyitni, ha túl erős, nem fog tökéletesen lezárni, mert beleemelhet a ventilbe zárt állapotában. Ezért ilyen kényes itt az egyensúly.

 

Amivel lehet segíteni a problémán.:

 

1. A rugóerők helyes beállítása;

 

2. A ragadós párna precíz többszöri megtakarítása 70%-os alkohollal. Nem feltétlenül kell kiszerelni, de úgy egyszerűbb. A helyén is lehet, de az macerás és nem olyan precíz.  Mondjuk egy fagylaltos-pálcikára kell a finom pamut szövetet ráhúzni, ami át van itatva az alkohollal. Aztán ezt óvatosan bedugni és megtörölgetni vele a párnát. Addig kell folytatni többször ezt a műveletet, amíg a tiszta textil tiszta nem marad.  A hanglyukat akaratlanul is letörli majd ez a matatás. Itt semmilyen durva, erőszakos mozdulat nem javasolt.

 

3. A G# párnájának úgymond kivasalása ("ironing"). Ilyenkor a nútot; kávát; bevágódást lehet kiegyenesíteni, tehát ez az eljárás síkolja a párnát és kifeszíti a bőrt rajta valamennyire. Az eljárás után jó eséllyel újra be kell majd állítani ezt a párnát a helyére.

 

4. Párnacsere. Esetleg speciális párna használata. (saját fejlesztés)

 

5. Kerülni kell fújás előtt és közben a cukortartalmú ételek/italok fogyasztását. Ezek gőzei bekerülnek a hangszerbe és nem csak a G# lesz ragadós tőle.

 

6. Minden használat után TISZTÍTANI kell a hangszert és a tartozékokat! A hangszerhez és a pipához a legjobb megoldás az úgynevezett "áthúzós" törlőkendő. Ezek beszerezhetőek/megvehetőek bárhol, ahol a szaxofon szóba kerülhet. Ezt minimum kétszer illik áthúzni a hangszeren és a pipán egymás után, de viszonylag lassan. A fúvókát/fejet legjobban valamilyen mikroszálas kendő tudja belülről korrektül kitörölni. A nádhoz bármi jó, aki nagyon higiénikus akar lenni, az megtörölheti 70%-os gyógyszertári alkohollal. Elvileg a szintetikus nádakban sem tesz kárt. (Légére-ben biztosan nem.) Azt remélem nem kell külön elmondani, hogy a nádakat kizárólag valamilyen nádtartóban érdemes tárolni, hogy ott száradjon meg teljesen és ne vetemedhessen/sérülhessen meg.

 

7. Hangszerbe beledugható "szőrkígyót" csak akkor érdemes használna, ha az biztosan nem a vedlős fajta. :-) Ha hullajtja a szőrét, csak gondot fog okozni, el kell felejteni.

 

Most ennyi jutott eszembe hirtelen a témával kapcsolatban. Szép napot mindenkinek! :-)

Előzmény: Libikóka1 (10520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!