Keresés

Részletes keresés

_kristy_ Creative Commons License 2009.09.30 0 0 404
Sziasztok,

éjjel érkeztünk meg, 3 napot voltunk, kevés volt, de a legfontosabbakra elég. Első két nap jó időnk volt, de tegnap nagyon hűvös szél fújt :( ezért inkább múzeumokba mentünk.
A FlyByCoach-Ryanair busszal mentünk a reptérre és a reptérről. 50 koronáért 2 in 1 akció volt, így összesen a retúr hármunknak 200 korona volt, plusz hozzánk csapódott egy idegen srác, aki adott 25 koronát odafelé, mert ugye páratlanul voltunk, de 4 főnek volt jó a jegy. Szóval jól jártunk :D
A szállásunk a LogInn Hotelben volt, ez egy hajó nem messze a Mariatorget metrótól, de gyalog is nagyon jól megközelíthető. A kabin kicsi volt, de tiszta.
Nekem legjobban a Millesgarden és Drottningholm tetszett. :)
Megvettük a Stockholm Cardot szerencsére, bőven visszajött az ára, sok helyen voltunk.
Köszi minden infót! :)
hooker007 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 403

egyébbként mi is jövöre megyünk ki , de nem Stockholmba , hanem Nyköping és Malmö a cél .

Bár a wizzair szerint Skavska is Stockholm , pedig hátttt nem éppen :) van köztük 100 km :)))

hooker007 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 402

hát igen .... azt még a fapadooknak is meg kell érnie :)

 

Sokak szerint drága , de én úgy mondanám , hogy drágább mint nálunk , de nem elviselhetetlenül drága  .

Szerintem ha az embernek nincsenek nagy igényei napi 100 SEK / fő elég a ételre .

 

 

Előzmény: viktor0320 (401)
viktor0320 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 401
Mi majd fél év múlva kb. márciusban fogunk hármasban kimenni Stockholmba. Nézegettük az árakat, hosteleket, repülőket stb.. Nagyjából tudjuk hogy mire számíthatunk, de mennyire drága az élelmiszer Svédországban?

Egyelőre ez a kérdésem..Március még soká lesz :D
hooker007 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 400

én ano kártyával fizettem a benti automatánál , ott rendes ár volt :(

 

_kristy_ Creative Commons License 2009.09.24 0 0 399
Hű.. miért csak 50 koronát fizetettetek? Tudna adni másvalaki infót, hogy ténylegesen mennyibe kerül? Én is fennakadtam az árakon, mikor néztem a neten. De most akkor mennyi lesz? Mi szombaton megyünk. Remélem nem lesz vészes az időjárás :)
Előzmény: EdgE (397)
Ened Creative Commons License 2009.09.20 0 0 398

Szia EdgE!

 

Itt Edgár!Csak nem Te is?

Mi is megyünk Stockhlmba utánatok :-), de egy héttel később.

Sikerült nektek útikönyvet szerezni? A jelenlegi szállásotok merre van és mennyibe kerül? A 6 nap alatt csak Stockholmba maradtok, vagy valamerre menntek? Akár É akár D? Ha esetleg valami érdekes, kihagyhatatlan 'szépet' fedeztetek fel, írjátok meg mindenképp.

Érezzétek jól magatokat,

Edgár

 

Előzmény: EdgE (397)
EdgE Creative Commons License 2009.09.17 0 0 397
Koszonom a valaszokat. Itt vagyok mar kint Stockholmban, egy hostel geperol netezek.
Skvaskabol (itt szall le Wizzair) nagyon jo volt az ut Stockholmba. Pontosan akkor indult a busz amikor megjott a repulo, varakozni sem kellett. A vartnal sokkal olcsobb volt a buszjegy. 50 korona volt 2 fonek!!! Ez csak azert meglepo mert elotte neztem interneten es kb haromszor ennyit irtak.

A Parlamenttol parszaz meterre van a szallas, szoval meg most csak annyi volt hogy a Central Stationtol elgyalogoltunk a Hostelhez. Ami viszont igy elsore kirivo volt, hogy elvileg itt vagyunk a belvarosban. Ehhez kepest tok sotet van, alig van kivilagitva az utca, marmar felhomalynak neveznem. Tul nagy forgalom se volt este 8 korul es alig talaltunk boltot. Ez nekem eleg furcsa mondjuk Budapesttel osszehasonlitva. De ez meg csak nagyon elso benyomas a varosbol meg szinte semmit nem lattam, csak epphogy atbotorkaltunk a varosban (a sotetben!)
hajnali lány Creative Commons License 2009.09.16 0 0 396

Szia!

 

Múlt héten jöttem haza Stockholmból, úgyhogy frissek az infoim. :)

 

1. érdemes rétegesen öltözködni, vigyél valami őszi kabátot, mert reggel és este hideg van. Napközben sokszor egy szál pólóban is lehetett mászkálni, ha nem fújt a szél. Esernyőt is pakolj.

Lehet, hogy most már ősziesebb az idő, de nekem szerencsém volt.

 

2-3. én inkább megvettem a hetijegyet + külön a belépőket, mert a Stockholm kártya csak 3 napig érvényes, és úgysem lehetett volna mindent 3 napba belezsúfolni. Így jobban megérte.

 

4. igen, adnak paplan+ párnahuzatot is, nem csak lepedőt. Tiszta, rendes volt.

 

5. Drottningholm (hajóval), Uppsala (vonattal). Én a legolcsóbb vonattal mentem, így is fél óra alatt odaért. 

Előzmény: EdgE (390)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2009.09.16 0 0 395
A jegy árakról, közlekedésről pontosan itt:

http://svedorszag.blog.hu/tags/stockholm

Előzmény: EdgE (390)
hooker007 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 394

1: látom már megtaláltad , de vigyázz csalós ez fok :) sokkal melegebnek lehet érezni.

 

2: http://sl.se/templates/PriceList.aspx?id=5302

én spec nem ajánlom a jegyet ... bérlet  7 napos ! sokkal jobban megéri .

 

3: http://beta.stockholmtown.com/en/Information/Buy--Order/The-Stockholm-card/

viszont ah ezt vesszel nem kell bérlet , mert ez jó a közlekedésre is.

 

4: ezt a kérdést passzolom . Tapasztalatom hogy gyakran egy egyszerübb hotel reggelivel , saját fürdöszobával olcsóbb mint a hostel :)

 

5: Vaxholm és esetleg Uppsala

Előzmény: EdgE (390)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2009.09.16 0 0 393
2. Sajnos a közlekedési járművekre érvényes jegy és bérlet árakra már nem emlékszem, de az biztos, hogy mindenféleképpen megéri heti bérletet venni (azért olcsó nem lesz), mert nagyon korrekt, pontos, kulturált Stockholm tömeg közlekedése, és szinte az egész várost be lehet járni tömeg közlekedéssel.
Előzmény: EdgE (390)
EdgE Creative Commons License 2009.09.15 0 0 392

Az 1-es kérdés már tárgytalan :)

 

 

Előzmény: EdgE (390)
EdgE Creative Commons License 2009.09.15 0 0 391

Ezt hogy érted, milyen szempontból?

Esetleg az időjárásra gondolsz?

Előzmény: vikcsi83 (387)
EdgE Creative Commons License 2009.09.15 0 0 390

Csütörtök délután utazok Stockholmba (életemben először). Csütörtök délelőttig még nézek fórumot, hátha valaki erre téved és tud válaszolni.

 

Néhány apró cseprő kérdés:

 

1. Kb. hány fokos jelenleg a hőmérséklet Stockholmban?

 

2. Nem tudja valaki a buszjegy ill. bérlet árakat? 6 napig maradunk és nem tudom érdemes-e heti bérletet venni, vagy inkább vegyek jópár buszjegyet...

 

3. Olvastam hogy van valami Stockholm kártya ami bizonyos múzeumokhoz jó. Nem tudja valaki az árát és egy olyan honlapot ahol fel van sorolva hogy konkrétan melyik múzeumba lehet bemenni vele?

 

4. Érdkesnek találom hogy a legtöbb svéd hostelben azt írják az árban nincs benne az ágynemű (bed linen) vagy visz az ember vagy kölcsönöz. Nem tudom ez csak lepedőt jelent, vagy paplan-, párna huzatot is?

 

5. Mivel közel egy hétig maradunk lenne arra is idő hogy Stockholmtól néhány kilométerre lévő látnivalóhoz is elutazzunk, ha esetleg van valami a közeli településeken. De arra nem volt időm hogy Stockholmon kívüli környéken keressek "monumentet". Vonzáskörzetben van valami amit érdemes megnézni szerintetek?

 

Kösz a válaszokat.

csabiba Creative Commons License 2009.08.26 0 0 389
sziasztok!


A wizz-air--nél foglaltam két jegyet 2009.09,10-12-ig,de sajnos nem tudok menni...az ára kb.25-ezer volt...láttam mennyibe kerül az átírás...de ha mégis valakit érdekel...egyezkedjünk.......


csaba
Miss Budapestről Creative Commons License 2009.08.19 0 0 388

Sziasztok,

 

Információt szeretnék kérni.

Korábban már dolgoztam Svédországban. A munkát kiragasztott hírdetés útján találtam rövid időre magyar családnál Göteborgban , akkoriban kint voltam.

Szeretném megtudni, hogy tud e valaki olyan web oldalt ajánlani, ahol hírdetést tudok feladni angol nyelven ( hasonlóra gondolok, mint itt Magyarországon az Expressz oldal, ahol neten keresztül lehet feladni hírdetést).

Igazából takarítói és gyermekfelügyeletet vállalnék ottlakással.

Van e erre igény Stockholmban? 

Van e esély netes hírdetés útján munkát találni??? vagy csak szerencsém volt régebben?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdvözlettel: Miss Budapestről

vikcsi83 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 387

Szisztok!

Érdeklődnék hogy még októberben is érdemes lehet Stockholmba utazni?

Sárgarózsa71 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 386

Szia!

írj nekem egy mailt, mert én nem tudok!

(a könyvvel kapcsolatban)

Előzmény: Kateeka (385)
Kateeka Creative Commons License 2009.07.09 0 0 385
Köszi Hooker! Benézek a Fókuszba és fellapozom ezt a svédet : ) ha meg mégsem, akkor marad az angol verzió, érteni értjük, csakhát mégis, magyarok vagyunk... nem értem mért ilyen mostoha terület ez az utaztatásban, én pl most majdnem Párizsba "kényszerültem", ott sem jártam még, de őszintén szólva Stockholm vagy Koppenhága sokkal jobban izgat :) pedig munkakörileg Kubával foglalkozom, lehet azért vágyom északra :)
hooker007 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 384
hooker007 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 383

amit én tudok javasolni , az a centralnál  van egy ajándékbolt . Ott van sok nyleven útikönyv . Meg persze akad némi rénszarvaschips :))))

És a megszomjazott embernek a bolttal szinte szembe egy systembolaget :)

 

Én amikor megvettem , akkor a bookline még tudott szállítani :( sajnos az a tapasztalatom , hogy az északi rész , így Svédország is a magyarok számára nem jelent célpontot . Nézzük csak meg mennyi utazási iroda szervez svéd útat ? Nézzük meg hol lehet svéd nyelvet tanulni ?

Amikor a párommal meséltük hogy megyünk , akkor jobb le nem írni hogy néztek ránk , és  a legenyhébb kifejezés az volt , hogy normálisak vagyunk oda menni ?

 

 

Kateeka Creative Commons License 2009.07.09 0 0 382

Sziasztok!

 

Magam is hasonló problémával küzdök, már minden kiskert, nagykert, antikvárt megkerestem, de sehol nem kapni, nemhogy ezt a kiadást, de 1978nál frissebbet egyáltalán :(((

Nincs valakinek eladó/kiadó/kölcsönözhető útikönyve?: ) Július 21-től 25ig leszünk kinn, erre a pár napra kellene, esetleg kicsit korábban, hogy összeszokjunk :)

Kiolvastam már az egész fórumot, meg sok más oldalt is, na de nem nyomtathatom az internetet: )

 

Előre is köszi (és a sok hasznos infóért is)!

 

Katee

_kristy_ Creative Commons License 2009.07.03 0 0 381
Igen ez a sorozat tényleg jó lehet, de sehol nem találok... nem adnak a boltokban, azt mondják régóta nincs, mivel kereslet sincs rá. HOL vettetek ki?? Nézzek körbe antikváriumokban is?
Előzmény: hooker007 (379)
EdgE Creative Commons License 2009.07.03 0 0 380

Köszönöm a választ Neked és a többieknek is!

 

Nagy a valószínűsége, hogy sikeresen bereklámoztad a helyet és mi is ott foglalunk :)

Előzmény: demjengi (372)
hooker007 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 379

Útikönyv: Stockholm -Útitárs sorozat az ára 4-5000 ft , de nagyon jó.

 

A card jó a tömegközlekedésre is , szóval nem mindig kell galogolni , bár vannak helyek amiket gyalog jobb bejárni :)

Ajánlom a Hötorsget -et , ahol jobbnál jobb ételek vannak , elég korrekt áron :)

Vagy az Östermalmtorg vásárcsarnokot , ahol szintén finomságok vannak :)

Ajánlott megkóstolni a helyi köttbullart vagy falukorv-ot , amit az utcán sok helyne árulnak :)

Ami a gyaloglást illeti , mi amikor voltunk a T-centraltól gyalog mentünk Gamla Stanig többször . Ez nézelödéssel együtt lassabb tempoban , 25-30 perc !

Szóval szerintem nem távolság :)

Előzmény: _kristy_ (378)
_kristy_ Creative Commons License 2009.06.30 0 0 378
Szia,

köszi :)
Persze, biztos menni fogunk még a Vasán és Skanzenen kívül valahova, csak még nem tudjuk hova...

Igazából még útikönyvhöz sem jutottam hozzá (ti hol szereztetek? ill. ha van nektek eladó, szóljatok), és 3 hónapunk van még indulásig, úgyhogy nem is nagyon néztem utána, neten olvasgattam pár infót, de csak felületesen egyelőre... erről a kettőről már előtte is hallottam sokat, ezért írtam fixnek.. (ja és igen a Drottningholm kastélyt és a Millesgardent látni szeretném!) :)) Szóval köszi a tippeket, majd indulás előtt végigolvasom a topikot és kiírok pár dolgot.
Ha van ingyenes hajókirándulás is meg ennyi helyre ingyenes belépő akkor lehet visszajönne az ára, ezt majd úgy néz ki akkor fogom tudni kiszámolni ha eldöntöttük hova megyünk.

Még egy kérdés: a LogInn Hotelről van valakinek véleménye? Ez egy hajó, de a honlap nem túl informatív és kevés kép van, érdekelne a tisztasága, "szépsége".
Köszönöm előre is!
Előzmény: vélemény (377)
vélemény Creative Commons License 2009.06.30 0 0 377
Szia!
A város szerintem gyalog bejárható. A Wasa-tól a Városházig azért elég hosszú séta, de szép.
A Stockholm kártya akkor éri meg, ha sok mindent meg akarsz nézni, ha csak sétálgatni akarsz, akkor nem.
Én "vad turista" vagyok, nekem- Wasa-n és a Skanzenen kívül- a 3 teljes napba a következők férnének bele:
Drottningholm kastély hajóval, a kártya a hajóra is érvényes
Városház
Storkyrka, Riddarkyrka- ez a két legszebb templom, ezek is belépőjegyesek
Királyi palota
Livrustkammer
Historiska Museet-fantasztikus viking aranycucc
Hajókázás a Djurgarden vagy a Kungsholmen körül.

Nekem ez lenne a minimum, de megpróbálnám beletenni a Nationalmuseet-et, az Operaházat és a Millesgardent is. Ez utóbbi az egyetlen, ahova nem lehet gyalog eljutni, messze van.
A program jó összeállításával-logisztika, nyitvatartási idők- mindez kényelmesen belefér.
Előzmény: _kristy_ (375)
A püspök inasa Creative Commons License 2009.06.29 0 0 376
Igen, a szállást aranyáron mérik, de azért találhatsz ennél olcsóbbat. Mi háromágyas szobát béreltünk a Cityhostelben (Fleminggatan - Kungsholmen városrész) és fejenként 7000 Ft/éjszaka árra jött ki. Kissé puritánabb Ikea-stílus, de semmi baj vele, nagyon tiszta, és közel a Gamla Stan, gyalog simán elérhető távra, mi egyáltalán nem tömegközlekedtünk.   
Előzmény: EdgE (367)
_kristy_ Creative Commons License 2009.06.29 0 0 375
Sziasztok! Gyalog mennyire lehet bejárni a város fő nevezetességeit? 3 egész napunk lesz, szerintetek megérné a Stockholm kártya?
Szívesebben sétálok hiszen aközben lehet észrevenni rejtett gyöngyszemeket... Múzeumokat nem tudom hova érdemes menni, Vasa és Skanzen elvileg benne van, mást nem néztünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!