Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 1259
Mijo, nem olyan nagy turpisság ez.
????? ?? ??????????, ????? ???.

: )

Előzmény: www.bunjevac.hu (1257)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 1258
Hvala lepo, drága Ata.
Ne alázz! : )

Én képtelen voltam egyetlen használható menetrendet találni.
A yurail-t egyszerűen nem tudtam szóra bírni.
Most kipróbálom az alábbi ötleteidet.
Ha sikerrel járok - jövök egy Jelen Pivo-val.
: )
Előzmény: Ata80 (1253)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.29 0 0 1257

 

Hogy a fenébe tudsz te egy hozzászóláson belül ilyen szépen latin és ciril betűkkel is írni?

 

 

Előzmény: Ata80 (1253)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.29 0 0 1256

 

Gondolom, ez utazásilag nem téged érint.

 

Amúgy meg: miféle mulatozás? Munka ez fiúk, és fárasztó :).

 

 

Előzmény: Törölt nick (1251)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.29 0 0 1255

 

Jó-jó, kihagytam az is szócskát.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1251)
Ata80 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1254
Mijo, Mijo... te aztán tudsz élni... Én meg itt McDonnald's-on meg konzerveken tengődök hehe... hol itt az igazság?... :)

Üdv.
Előzmény: www.bunjevac.hu (1248)
Ata80 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1253
Ћао!

http://www.bas.co.yu/redvoznje.asp?optPiliD=P&txtOdredSrch=&h=1
Ez a Beogradska Autobuska Stanica menetrendje,
"Доласци у Београд из станице" ide írd be hogy Суботица, vagy ahonnan indulni kívánsz, aztán a dátumot, elvileg működik, kipróbáltam. Ez Beogradig megoldja a problémát :) aztán Београдból tovább értelemszerűen a másik menüponttal mehetsz :)

Aztán itt a vonat is: http://www.yurail.co.yu/ , jobb oldalt a kereső alatt megtalálod a ред вожњé-t, bár én a helyetekben a buszokat választanám..

Aztán még néhány busz:
http://www.atpvojvodina.co.yu/ -> alul red vožnje... Térképen kell kiválasztani a várost és már listázza is az érkezéseket / indulásokat.

na aztán ott van még a Ракета Ужице bár ez nem hiszem hogy neked most hasznos lehet.. http://www.raketa-mr.co.yu/home/index.php?option=com_content&task=view&id=8&Itemid=12

Asszem a szerb tömeg-közlekedés színe-javát sikerült felsorolnom :) Ha valami kimaradt és eszembe jut, majd szólok :)))

Велик поздрав!

Ata



Előzmény: Törölt nick (1251)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1252
Már megint csak a mulatozás.... : )))
Előzmény: www.bunjevac.hu (1248)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1251
Hogyne.
Sokféle, rossz minőségben.
Sajnos.

Viszont aki interneccen meg tud nézni szerbiai buszt, vonatot (menetrendileg) - az mondjon okosat, mert nekem nem sikerül.
Előzmény: www.bunjevac.hu (1250)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.27 0 0 1250

 

Te észrevetted milyen hatalmas zenék vannak rajta?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1245)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.27 0 0 1249

 

Én is.

Én se.

Sajnos ...

 

 

Előzmény: Törölt nick (1247)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.27 0 0 1248
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.26 0 0 1247
Egy barátom megy.
Kicsit irigylem.
Nagyon.
Igaz, én már öreg vagyok és nem bírnám az egy héten át tartó italozást.
: )
Előzmény: Ata80 (1246)
Ata80 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 1246
Hajjajaj Гуча az gigantikus buli, de az a fránya 440 km azért erős visszatartó erő nekem :( Sebaj majd négy év múlva talán jobban élek mint négy éve :))

pozdrav,
Ata
Előzmény: Törölt nick (1245)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 1245
És ki megy Guča-ba?
: )

http://www.guca.co.yu
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 1244
Bővebben:

http://www.sondorgo.hu

Szevasztok.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 1243
MINDENKI MEGY SÖNDÖRGŐ-FESZTIVÁLRA:

2006. szeptember 1-én és 2-án a szentendrei Postás - strandon több együttes lép fel, itt lesz a Hot Jazz Band, Ferus Mustafov (Macedónia), a Vujicsics együttes és az Etnofon Zenei Társulás. Kiállítás és filmvetítés Vujicsics Tihamér életéről és munkássá

2006 SZEPTEMBER 1.

17:00 Makám
18:30 Vujicsics
20:00 Hot Jazz Band
21:30 Ferus Mustafov + Söndörgő
23:00 Szalonna és Barátai

táncházak: 00:30 Kolo zenekar (délszláv)
01:30 Szalonna és Barátai (magyar)


2006 SZEPTEMBER 2.

17:00 Sebastian Blockflöte Quartet
18:30 Sonatores pannoniae
20:00 Etnofon Zenei Társulás
21:30 Second Level Quartet
23:00 Söndörgő: Oj Javore lemezbemutató koncert

táncházak:00:45 - 02:30 Versendi Kovács József és zenekara
Söndörgő
Vujicsics


Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 1242
A munkahelyemen nagy tisztogatás volt nemrég. Mindent láttam, mindent tudtam, de ezt kevesen tudták rólam.
Pontosan tudom, milyen emberekről beszélsz: ismerem az összeset.
Undorodom tőlük.

Nem irigyellek, kedves Mijo.
Előzmény: www.bunjevac.hu (1241)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1241

 

Krstan moj, ha ezt ilyen egyszerűen el lehetne intézni.

Te nem tudod elképzelni, hogy mi nyomás nehezedett ránk ezek miatt az elmúlt hónapok során.

Arról nem is szólva, hogy most mivel közeledünk a végkifejlethez, számítva arra, hogy siker koronázhatja törekvésünket, a legtekergőbb kígyót túlszárnyalva igyekeznek sorainkba férkőzni, hogy bunyevác lobogó alatt is sütögethessék eddigi pecsenyéjüket. Ezért örülök én annak, hogy lekéstük a most közeledő kisebbségi választást. Marad szép négy évünk szelektálásra, letisztulásra.

 

Mijo

 

Előzmény: Törölt nick (1239)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1240

 

Baján? Áhh, dehogy, az itt mindennapos.

Jugóban lesz verseny jelleggel. Amit sajnos lehet, hogy kihagyok, lévén bekaptam egy jó kis torokgyulladást. Hányan fenhetik most, csak dögölne bele ...

 

Nézd, nekem nagyszerű baranyai horvát barátaim vannak (és horvátországiak is), kiknek semmi közük sincs ahhoz a mocsokhoz, amit a zágrábi politika karöltve diktál azokkal a honiakkal, kik számára igencsak vastag biznisz ez.

Nem rossz dolog ám, ingyé nyaralna hosszú éveken át az Adrián vendégszetetet élvezve.

Még jó, hogy nincs bunyevác tengerpart, az Isten nem mosná le rólam, hogy én is arra hajtok :).

 

Szánalmas lap az, 'érdemes' más számaiba is belelapozni.

 

Mijo

 

 

Előzmény: Ata80 (1238)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1239
Tojni rájuk, drága Mijo.
Előzmény: www.bunjevac.hu (1236)
Ata80 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1238
Ћао Момци!

Kedves Mijo, elolvastam azt a horvát szennylapot amit belinkeltél, hát a cikk vége fele mérhetően megnőtt a vérnyomásom... :) Sok-sok további kitartást kívánok a missziódhoz! Amúgy erre Pécs fele ha a Bunyevác szót halják az emberek, első ami eszükbe jut, hogy áháá ők horvátok. Én meg vagyok ugyebár a hülyegyerek, hogy ezt megkérdőjelezem.

Sajnálom hogy nem tudtam hozzájárulni aláírásokkal az akcióhoz, azért azt a 8 db-ot elküldhettem volna, de végülis nem lett volna különösebb jelentősége.

Hétvégén nagy halászléfőzés lesz Baján?? Vagy ez családilag hagyományos? (iwiw) :)

Pozdrav,
Ata
Előzmény: www.bunjevac.hu (1236)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 1237
A lelkesedésed lenyűgöz, kedves Mijo. : )
Előzmény: www.bunjevac.hu (1235)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.21 0 0 1236
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.21 0 0 1235

 

Sta da radim, ako ih volim :)!

 

Mijo

 

Előzmény: Törölt nick (1234)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 1234
A rajongó rajong. : )))
Előzmény: www.bunjevac.hu (1233)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1233

 

Én így láttam Lajkó Félix és vendégei fellépését az Örömkoncert alatt:

 

Fogalmam sincs arról, hogy Lajkó Félix évente hány ló farkát szaggatja cafatokra, de amit ez a bunyevác fiú hegedűjével művel, az csak szuperlatívuszokban fejezhető ki: fenomenális, frenetikus, virtuóz, felkorbácsoló, magával ragadó, előadásának minden pillanata lenyűgöző, még ma is feláll a szőr a karomon, ha magam elé idézem mennyei muzsikáját.

 

Félix szólóban is a csúcsok csúcsa, de az a tökéletes összhang, amit állandó bandájával művelnek (kiegészülve a maguk nemében hasonlóan profi vendégekkel), még hatalmasabbá teszi az élményt a nézők és hallgatók számára.

Számomra egy-egy zeneművük leginkább Salvador Dali alkotásait idézi elém, de ha jól figyelünk ebben a szépséges 'kakófóniában', bármennyire is inprovizatív a játék, szinte minden darabban fel-felbukkannak nem meglepő módon az összetéveszthetetlen szláv alapdallamok (nem véletlenül nyúlják le ezeket előszeretettel hazai cigány előadói formációk).

 

Rúzsa Magdi!

 

Egyedisége, csodás hangja vitathatatlan, de nem biztos, hogy őneki itt volt a helye, ha mégoly ő is vajdasági. Ezek frofik, ő meg idővel lesz az. Így is nagy élmény volt e lány, ennél sokkal nagyobb baki esetében, hogy képes volt az arcát adni elcsépelendő egy gagyi kereskedelmi tévécsatorna számára.

 

Kedves Bobanom, és a fia, Marko!

 

Nincs mivel fokoznom megjelenésüket, az a kiforrottság, ami ragyog belőlük, Félix méltó és egyenrangú partnerévé tette őket, ki velük a hegedűn kívül még citerán is bemutatta azt, amit annak a hangszernek a használói nem igazán szoktak művelni annak húrjaival.

Együttes játékuk alatt nem akadt egy pillanat sem, amikor okunk lenne rajtuk kívül másfelé figyelni, és akkor jött a 'Déli mix' ...., és a közönség - szerénységemmel együtt - kifeküdt a gyönyörtől.

 

Ez valóban "örömkoncert" volt, ahogy a műsor címét találóan beharangozták.

Élőben lett volna csak igazán hatalmas élmény.

 

Rendkívül sajnálom, hogy a jól látható előkészületüket ráadás számra, a Duna TV már nem közvetítette, pedig ezt a luxust helyszíni közvetítésben igazán megengedhették volna közönségükkel szemben.

 

Mijo

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.19 0 0 1232
Nos, ma megnéztem a szentendrei "piros" templomra tett kiírást és örömmel újságolhatom magamnak a hírt, válaszul a kérdésemre:

szeptember 3-án, 16 órai kezdettel.

Köszönöm. Szívesen.
Előzmény: Törölt nick (1231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 1231
Hé.

Ki tudja, mikor lesz idén a Stara Voda-nál a buli, mert a Srpske Narodne Novine egy kukkot nem ír arról?
Egy pontos időhatározó kéne, amelyik tartalmazza az órát is.
: )


www.bunjevac.hu Creative Commons License 2006.08.06 0 0 1230

 

És ugyanazon a napon az Országos Választási Bizottság soron kívül napirendre tűzve kezdeményezésünket, meghozta ülésén az alábbi határozatot.

 

______________________________

 

 

Az Országos Választási Bizottság 365/2006. (VIII. 3.) határozata

 

 

Az Országos Választási Bizottság a választási eljárásról szóló 1997. évi C. törvény (a továbbiakban: Ve.) 117. §-ának (1) bekezdésébe foglalt hatáskörében eljárva a M. M. által benyújtott országos népi kezdeményezés tárgyában meghozta a következő

 

 

határozatot:

 

 

Az Országos Választási Bizottság elrendeli a 221/2006. (IV. 18.) OVB határozattal hitelesített országos népi kezdeményezés aláírásainak ellenőrzését. Az Országos Választási Bizottság felkéri az Országos Választási Irodát, hogy 2006. szeptember 17-ig terjessze az Országos Választási Bizottság elé az aláírások ellenőrzéséről készített jelentést.

A határozat ellen a meghozatalától számított 3 napon belül a Legfelsőbb Bírósághoz címzett bírósági felülvizsgálat iránti kérelmet lehet benyújtani az Országos Választási Bizottságnál (1094 Budapest, Balázs B. u. 35.). A bírósági felülvizsgálat iránti kérelmet úgy kell benyújtani, hogy az legkésőbb 2006. augusztus 6-án 16.00 óráig megérkezzen. A bírósági eljárásban az ügyvédi képviselet kötelező. A jogi szakvizsgával rendelkező személy saját ügyében ügyvédi képviselet nélkül is eljárhat.

 

 

Indokolás

 

 

I.

 

 

Az Országos Választási Bizottság a 221/2006. (IV. 18.) OVB határozatával hitelesítette a M. M. által kezdeményezett országos népi kezdeményezés aláírásgyűjtő ívét. A határozat 2006. május 5-én jogerőre emelkedett, az aláírásgyűjtés az országgyűlési képviselőválasztáshoz kapcsolódó tilalmi időszak lejártát követően, 2006. június 3-án kezdődött.

A kezdeményezők képviselője a törvényes határidőn belül, 2006. augusztus 3-án benyújtotta az Országos Választási Bizottság elnökéhez a – kezdeményező nyilatkozata szerint – 168 darab aláírásgyűjtő ívet.

A fentiekre tekintettel az Országos Választási Bizottság az országos népszavazásról és népi kezdeményezésről szóló 1998. évi III. törvény (a továbbiakban: Nsztv.) 4. § (1) bekezdése alapján elrendelte az aláírások ellenőrzését.

 

 

II.

 

 

A határozat az Nsztv. 4. §-ának (1) bekezdésén, a Ve. 2. §-ának g) pontján, 119. §-án, a jogorvoslatról való tájékoztatás a a Ve. 82. §-ának (1) bekezdésén, 83. §-ának (1), (2) és (7) bekezdésein, valamint 84. §-ának (1) bekezdésén alapul.

Budapest, 2006. augusztus 3.

 

 

Dr. Halmai Gábor
az Országos Választási Bizottság
elnökhelyettese

 

 

Előzmény: www.bunjevac.hu (1229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!