Keresés

Részletes keresés

akos51 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3024

A harmadik pont egy irreális elvárás. Előre ezt nem lehet tudni. Tehát olyan gépet vegyél, ami ha a garancia után elromlik, akkor be tudj menni a boltba és venni egy másikat. Mert ha meg is lehet javítani, valószínűleg nem fogja megérni gazdaságilag.

Előzmény: esuoh (3023)
esuoh Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3023

Gőz, csendes legyen, jó esély 10+ év működésre szerelő vendégeskedése nélkül, wifi

Előzmény: akos51 (3022)
akos51 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3022

Milyen elvárások vannak? A minőségen és a megbízhatóságon kívül :)

Előzmény: esuoh (3021)
esuoh Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3021

parasztvakítós szemétdomb kategória

 

?

Akkor nálad is Miele? Esetleg Bosch?

Előzmény: akos51 (3020)
akos51 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3020

Ha ezekből kell választani, akkor aeg, mert sokkal halkabb, ês 1600 fordulatos a centrije. Egyébként meg mindkettő a parasztvakítós szemétdomb kategória.

Előzmény: esuoh (3019)
esuoh Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3019

Srácok napok óta töröm a kobakom, melyiket vásároljam meg a két gép közül?

AEG

LG

 

köszi

akos51 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3018

Ez még jó, de ebben cseréltek tartófület is. 

Nem tudom, el kell olvasni a garanciális feltételeket. Meg a Ptk.-t :)

Előzmény: sanyiju (3017)
sanyiju Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3017

Szia!

 

A mi mosógépünk a rugócsere után újra elkezdett kolompolni. A tiéddel mi a helyzet?

Ma újra bejelentettem hogy megint kolompol. Kb. fél év telt el a rugócsere óta. Az első üzembe helyezés óta is kb fél év telt el.
Kíváncsi leszek, mit mondanak, de szerintem ha a múltkor nem lett véglegesen jó az új rugótól, akkor most sem lesz az...
Hány javítás után kérhetek csereutalványt?

Előzmény: akos51 (2952)
full speed Creative Commons License 2018.09.15 0 0 3016

valaki a samsung quickdrive mosogépekről vmit?

 

csakosBp Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3015

Lehet már nem aktuális a kérdés, de gondoltam másnak is jól jöhet a válasz.

Csak néhány márka van amelyek gépei tudják az 5O celsius fokos mosást.

Ennek megfelelően Miele (kivéve az alapmodellek), AEG-Electrolux, Bosch-Siemens (nem az alapmodellek), Beko, Whirlpool-Candy-Hoover (sajnos már mind Whirpool, azt meg ugye nem veszünk), illetve az LG legújabb modelljei (pl: LG FH4WM12 - Twinwash) is tudják, de nagyjából itt véget is ért a felsorolás.

Ha jól emlékszem, akkor Gorenje korábbi modelljei is tudták az 5O fokot... mára elfelejtették.

 

Az LG-t szándékosan hagytam a sor végére, mert kifejteném pár észrevételem.

Régebb óta szimpatizálok az LG gépekkel, de eddig kizáró ok volt az 5O fok hiánya.

Mostanra felébredtek és végre bekerült néhány modellbe, igaz a fent említett modell közel 5OOeFt, ám több dolog van ami nem tetszik, Pl:

- hiányzik a dobvilágítás belőle (nem is értem..., húsz forintos tétel),

- egyszerű LED-es kijelző, ami csak rövidítések megjelenítésére alkalmas

- töltetsúlyt nem jelez ki, pedig a legtöbb program korlátozott töltettel mehet

- nyitott ajtónál nem működik a kezelőfelület+kijelző, mivel indukciós elven kapja az energiát

- 1Okg töltetsúlyhoz 67 literes dob, enyhén szólva is kicsi, nemhogy a szárításhoz, inkább felel meg 8/5 kg-nak.

- nagyon hosszú mosási és szárítási idő, 14OO rpm centrifuga is elég kevés

Ezektől függetlenül biztosan jó kis gép, hisz van: 6 motion, DirectDrive, TrueSteam, TwinWash, Wif-Fi, etc.

Mindenki maga mérlegeljen mi a fontos számára.

 

Nálam az 5O fok megléte - ahogy mondtam- alapfeltél, mert fehér ingeimet és színes ágynemüket is ezen mosom.

Mondjuk időnként jól jön a Bosch-Siemensek 7O fokos tudáa is (ez Miele esetében 75 fok) pl. fehér törölközők, lepedők, egyebek higiéniás mosásához.

 

 

 

Előzmény: full speed (2987)
merQree Creative Commons License 2018.09.08 0 1 3014
Előzmény: merQree (3013)
merQree Creative Commons License 2018.09.08 0 1 3013

Mindegy milyen mosógépet vesztek, kiterjesztett garanciában ne bízzatok!!!

spgabor Creative Commons License 2018.09.06 0 0 3012

Szia!

 

Ezt sajnos nem tudom, mert a WC-vel van szemben elhelyezve és elmértem vásárlás előtt, így kb 90 fokra tudom kinyitni. Nagyobb dolognál kicsit kényelmetlen a pakolás, mint például pokróc mosásnál, de amúgy így is ki és be tudok pakolni gond nélkül.

Amúgy a 150 fokot simán tudja, ha jól emlékszem.

Előzmény: Foley80 (3009)
Foley80 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 3011

Köszi! :)

Előzmény: farkas-j (3010)
farkas-j Creative Commons License 2018.08.06 0 1 3010

Nekünk 1,5 éve egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógépünk van (inverteres motorral szerelt). Heti 8-10 mosás volt a terhelése, most majdnem a duplája, hogy bedőlt a meleg, ráadásul a lányom megkezdte a kézilabda "edzőtábort". Most gyűlik a napi szennyes rendesen. Nagyon elégedettek vagyunk vele. Az ajtaja majdnem 180°-ban nyílik. Szerintem az egyik legjobb vétel volt. A párom imádja a programkiosztását. Részemről ajánlott (legalábbis az általunk használt típus).

Előzmény: Foley80 (3009)
Foley80 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 3009

Na közben eszembe jutott egy fontos kérdés: az ajtó nyílási szöge mekkora? Jó lenne olyan, ami legalább 150 fokig nyitható.

Előzmény: spgabor (3006)
Foley80 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 3008

Mindkettőtöknek köszönöm!! 

topikolos Creative Commons License 2018.08.03 0 0 3007

Szia!

Beko DPS 7405 GB5 gépet vettünk, 126500Ft volt akkor 5 év garival. Sokat nem tudok írni róla, teszi a dolgát 10 hónapja, nincs különösebb problémánk vele. Heti szinten kb. 10x használjuk. Kicsit zajosnak tartom, de nincs nagyon összehasonlítási alapom. Előtte 2 használt géppel próbálkoztunk, de azok nem jöttek be, zajuk hasonló volt...

Előzmény: Foley80 (3005)
spgabor Creative Commons License 2018.08.03 0 1 3006

Szia,

 

itt írom, hátha érdekel mást is a tapasztalatom a Beko mosógéppel kapcsolatban. Az enyém egy sima 8kg-os 1400 centrifugás mosógép.

Próbáltam több mosási programot rajta, de igazából amit használok, az az általános programok: pamut, gyors, szuper gyors, fehérnemüs, meg a vegyeset. Az esetek 90%-ban ezt használom különböző centrifuga és hőmérséklet beállításokkal a célnak megfelelően. Eddigi tapasztalataim szerint meg vagyok vele elégedve. Nem hangos, szépen most, a ruháimat nem cseszi szét, mint olvastam pár más márkánál negatív kritikaként.

Egy dolgot nem szeretek benne, de ez bármely modern gépnél így van, hogy befelé domborodik az ajtóüveg és ha egy cipzár előre fordul mikor átfordítja a dob a ruhát, hangossan meg tud koccanni. Ez az egy negatív tapasztalatom van. De mint néztem a többi márkánál is ilyen az ajtó üveg kiképzése.

A programok szerintem kielégítők. A mosási idő visszajelzés nagyjából jó, töltettől függően szokott változni, de 5-10 percnél soha nem volt pontatlanabb. Ezt írja is a használatija.

Centrifugánál nem ugyrál, normális használattal megrakva 1400-on is egy helyben marad, ha jól be van vízszintezve a lábainál telepítéskor. Egyszer viszont odébb ment 10 centit, de akkor azért, mert egy nagy pokrócot belegyűrtem és rátoltam az 1400-as centrifugát télen. Mivel egy gombócba volt az egész gyűrődve, ezért a tehetetlenségi erő miatt a gépet odébb lökködte. Ez szerintem az én hibám inkább, mint a gépé. Illetve az ajtó gumijának a tetején van egy műanyag bütyök. Ezt is több márka alkalmazza, mint láttam korábban. Gondolom megvan a célja. Ez ismét felhasználói hiba, egyszer beletettem egy táskát, aminek a cipzárjának a kocsiján a nagy fém huzóka centrifuga közben ezt eléggé megdarálta, mert persze pont oda került, ismét a legmagasabb fordulaton. Ez miatt elég mérges is voltam magamra, hogy nem tettem bele a táskát valamibe.

A mosás minőségével is meg vagyok elégedve. Enyhén szennyes ruhától a nagyon koszos sáros, olajosig mindent szépen kimosott. Tornacipőket is mostam vele azok is szépek lettek és nem szedte szét őket.

A magas fordulatot csak télen használom, mert akkor csak bent tudok teregetni. De lényegesen rövidíti a szárítási időt, akár több, mint a felére és nem halsz meg a lakásban a párától. Ilyenkor nyáron a legkisebb 800-ast használom, mert kint a napon így is 1-2 óra egy pulcsi száradási ideje.

Annyira nem használom ki, mint egy nagy családos ember, mert mióta megvan, inkább szétválogatom a ruhákat. A régiben tipikus férfiasan egybe benyomtam mindent. Itt két hetente mosok kb 3-5 adagot, de akkor külön az egyszer használt polókat-pulcsikat gyors félóráson. A fehérneműsön a zokni-alsógatya, törölköző, ágynemű. A vegyesen farmert, vagy minden mást és a pamuton meg többször használt pamut ruhákat szoktam. Egyikkel sem volt még probléma.

Az időzítókére nagyon rá voltam állva, de igazából egyszer használtam. Beállításnak megfelelően pontos volt. De számomra ez mégsem olyan fontos funkció, mert amire akartam használni, hogy reggel munka előtt teregetek, arra lusta vagyok rászánni időt, inkább tovább alszom. :)

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés, írj nyugodtan.

 

Üdv:

spgabor

 

Előzmény: Foley80 (3004)
Foley80 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 3005

Szia, elégedett vagy a Beko szárítógépeddel? Tapasztalat?

Előzmény: topikolos (2805)
Foley80 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 3004

Szia!

 

Beko szárítógépekkel és/vagy Beko mosó-szárítógépekkel kapcsolatban van tapasztalatod?

 

Én is épp vásárlás előtt állok, és amennyire ez a netes véleményekből kitűnik, egyáltalán nem írnak több rosszat a Beko mosó/szárítógépekről, mint a többiről, sőt! Az 5 év gari meg elég jó valóban.

 

A bekohu.com oldalon említik a SteamTherapy funkciót, ez az általad használt típusban is benne van?

 

Előzmény: farkas-j (3001)
Szacsy Creative Commons License 2018.07.12 0 0 3003

Attól függ. Ódzkodom a használt műszaki cuccoktól (kivéve ha ismerem az előző tulajt vagy tényleg megbízható a forrás). Mondjuk elvben nem zárkózom el előle, de azért azt nem merném, hogy felcsapom a jófogást aztán mazsolázok ott magamnak valamit.

Előzmény: akos51 (3002)
akos51 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 3002

Használt miele nem jön számításba?

Előzmény: Szacsy (3000)
farkas-j Creative Commons License 2018.07.12 0 0 3001

A Beko egyes típusaira valós 5 év gyári garancia van. Pont ezért vettem én is Beko mosó és mosogatógépet. Lassan 1,5 éve nyúzzuk őket és teljesen elégedettek vagyunk velük. A páromnak különösen nagy kedvence a mosógép, mert nagyon jó a programkiosztása, valamint mivel inverteres motor van benne, szinte nincs hangja. Én nyugodt szívvel ajánlom (legalábbis a Beko WMY 81483 LMB2-t, mert nekünk az van).

Előzmény: Szacsy (3000)
Szacsy Creative Commons License 2018.07.11 0 0 3000

Sziasztok!

 

Letérdelt a mosógépünk és ugyan teszek egy kísérletet a megjavíttatására, mert egyrészt csóróság van, másrészt meg alapból nem szeretem ezt az elromlott kidobjuk mentalitást. (Mert szerintem nem jó irányba halad így a világ... de ezt most hagyjuk.)

 

Szóval számolnom kell azzal is, hogy mégis új gépet kell venni, úgyhogy az elmúlt 2-3 órát ennek meg egy másik topinak az olvasásával töltöttem és elég nyilvánvaló hogy két lehetőségem van. Vagy veszek egy Miele-t és egész jó esélyem van, hogy a következő évtizedet kibírja, vagy megveszek bármi más "kommersz" cuccot a mindegy alapon a Bekótól a Zanussi-ig és jó esetben kicsit tovább bírja a garanciánál azután megint dilemmázhatok, hogy merre tovább.
Szárítógépünk Miele, igaz full fapad, de komolyan, imádom mióta megvan. Ránéztem, hogy mégis mennyiért osztják most a Miele mosógépeket, és bármennyire szembemegy az elveimmel, hogy ne a minőséget vegyem, be kell látnom, hogy ez mostanában nem fér bele anyagilag.

Tehát marad a második verzió, ahogy leírtátok már párszor: valami tömegcikk olcsón  jó hosszú garival. Ez tiszta sor, csak egy kérdésem van: nem reprezentatív a kutatás, de pár éve úgy általában ahol találkoztam a Beko névvel, csak ekézték. Erre most meg azt látom, hogy ők adják a legtöbb garanciát. Ez valami kamu "okosított" gari, hogy az utolsó 2-3 évben már csak azt vállalják, hogy nem fog állóhelyzetben elporladni és egyébként csak az első 2 év ami komolyan vehető? Vagy ez a marketing része, hogy ezzel nyerjék meg a vevőt a többiek ellenében és "valós" 5 évet kell rajta érteni?

 

Köszi!

Rk81 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2999
Üdv!
Egyedülálló nőként kérnék segítséget! Valami történt a mini mosógépemmel... Pár napja még teljesen jól működött, ma mosni akartam.
Búgó hangot ad, vagy éppen semmilyet, vizet nem szivattyúzza be, illetve kiengedte a gép elé! 😔 Gyorsan leállítottam, mielőtt eláraszt mindent. Ledobta a szennyvíz kivezető résznél a gumikelyhet, amit tisztítás után visszaraktam. Dob forog. Mi lehet a gond?? Sajátkezűleg tartottam karban, tisztítómosás havonta egyszer. Egy régebbi típusú, un. mini mosógép, AEG Lavamat. Segítsen kérem, aki tud, mert újat nem fogok tudni venni!
blueye Creative Commons License 2018.05.27 0 0 2998

Ezt mar regebben kerdezted, de ha segit, most ilyenem van, a "szakerto" szerint nagyon szepen mos (egy modern Samsunghoz kepest), en azt latom h teszi a dolgat hibatlanul (talan 2 eve van meg).

Előzmény: otto16V1,6i (2994)
farkas-j Creative Commons License 2018.05.26 0 0 2997

Olyat keress aminek legalább 4-5 év a GYÁRI garanciája (nem a vásárolt biztosítása!), és olyan a programkiosztása ami nektek megfelel.  Ha csendeset és finom dobmozgást akarsz, akkor válassz inverteres motorral szereltet. Szerintem megéri a felárat. Én speciel egy Beko WMY 81483 LMB2-t vettem egy éve és nagyon bevált. Heti 8-10 mosást csinálunk.

Előzmény: Zoli810717 (2996)
Zoli810717 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 2996

Üdvözlet mindenkinek,

 

Segítséget szeretnék kérni.

Mosógép vásárlás előtt vagyunk.

Szokásos kérdés lenne.....milyet? Amit tudunk. Heti 5-8 mosás.

Előltöltős kivitel kellene. Amit szánnánk rá az max. 150000 Ft.

Valakinek ötlet, vélemény?

 

otto16V1,6i Creative Commons License 2018.04.17 0 0 2995

A szerelőm azt mondta, hogy ő azért vesz whirlpoolt, mert ahhoz minden alkatrész van ha kell.

Nekem 6. érzék van 11 éve megy 1 szivattyút cserélt 5000ft, most szénkefét 15000ft ért illetve a dobtető rugókat.  Az új mosógépet egy szint felett bármelyiket megvehetem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!