Keresés

Részletes keresés

pom-pom57 Creative Commons License 3 napja 0 0 186299

Koszonom .Most ez komoly hogy kiirja az órád mennyi idő a regeneralodasi ido? Menni alig tudtam a maraton után. Úgy kellett kapaszkodni a korlatba amikor a Margithidrol mentem lefelé. Ennek ellenére ma már kocogtam 10 km 131 pulzus 5:58-as tempóval.Nehogy lemaradjak Amator edzestervetol ,miszerint a mikroserulesek így jönnek gyorsan helyre.

Előzmény: mtb (186264)
9:3 Creative Commons License 3 napja 0 0 186298

csakhogy az nem tény, hogy nem fejlődtél. Max. az a tény, hogy nem az elképzelt ütemben.

Előzmény: Spenót (186290)
Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 186297

Az átlagok elég csalókák. 

Két azonos útvonalon teljesített azonos távú és stílusú edzést hasonlíts össze, hogy mit tudtál tavaly ilyenkor és most. 

Ha azt nézem, hogy 2016 október futó edzéseinek átlag pulzusa 132 volt és átlag sebessége 6:05 min/km

A idei október 132 és 5:56 adatai azt mutatják, hogy gyorsultam, de közben a két időszak testsúlya között 5 kg a különbség.

Vagyis a statisztika szerint még annyit sem gyorsultam amit a fogyás jelenthetne, mert az 5 kg az 20-30 másodpercet jelent kilométereként a tapasztalataim szerint. Szóval nézhetem úgy is hogy az edzésekkel semmit sem fejlődtem. Pedig igen, csak idén októberben több szintet futottam.

Előzmény: Spenót (186296)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 186296

Könnyű a kisebbet bántani! :) 

Láthattad, amit korábban betettem. Tavaly nem gyorsultam szinte semmit azonos pulzuson. Egész évben a lovacskát vártam, most elészaladok. :) 

Előzmény: Mr Long (186293)
Ermak Creative Commons License 3 napja 0 0 186295

Így már érthető... a belga időjárás olyan, hogy ritkán van alkalmam rövidujjúban futni

Előzmény: Mr Long (186292)
O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 186294

Sziasztok! Gratulálok a szülinapos futónak, és a többieknek is! Szép teljesítmény! nekem közben meglett az új gps órám, minden időmet lekötötte a keresgélés, választás nehézsége stb. most meg az ismerkedés a készülékkel. Köszi Csempa a segítséget!

Majd jelentkezem :)

Mr Long Creative Commons License 3 napja 0 0 186293

"Én így is szeretek futni, hogy semmi eredménye sincs."

Megkergetlek legkozlebb, b@szod... MInek nincs semmi eredmenzye? Nagyon ugy tunt, hogy nem voltal a halalodon szobaton es siman vegigpofaztal 24km-et. Nyilvan ket eve is siman megcsinaltad volna ezt... Nincs eredmenye...

Előzmény: Spenót (186290)
Mr Long Creative Commons License 3 napja 0 0 186292

A karmelegito a kar melegitesere szolgal. :)

En pl rovidujju polohoz huzom fel huvosebb idoben es letolom csuklora, ha mar nincs ra szuksegem. Jobb, mint felturni a hosszu ujju polot, illetve azokbol minimalis van nekem, igy ezt a kombot hasznalom telen is.

Oktoberben atletaban versenyeztem es a rajtban jol jott a karmelegito, mivel ment a tokolodes a szervezo reszerol es rajt utan szepen letoltam csukolora es meg a homlokomat is tudtam torolni vele. Szerintem hasznos, bar van aki szerint csak divatcikk.

Előzmény: Ermak (186289)
Pinyo Creative Commons License 3 napja 0 0 186291

Karmelegítő: könnyen legyűrhető vagy levehető, ha melegedik az idő. Kis mérete miatt magunkkal vihető ha félünk az esti lehűléstől.

Előzmény: Ermak (186289)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 186290

Nem panaszkodtam. Rideg tényt közöltem.  Én így is szeretek futni, hogy semmi eredménye sincs.

Persze, közben reménykedek, mint a kisfiú, aki lósz@rt kapott karácsonyra.

"Itt valahol egy lovacskának is kell lennie!" :) 

Előzmény: 9:3 (186287)
Ermak Creative Commons License 3 napja 0 0 186289

Kérdések a Nagyérdeműhöz:

1. Mire való a karmelegítő? Az én tapasztalatom szerint inkább a törzsre kell eggyel több réteg.

2. Ha a GPS-t szinkronizálom (letöltöm rá az aktuális műholdadatokat), anak két haszna van: hamarabb talál jelet, illetve tovább bírja az akku. A kérdés az, hogy ez a szinkronizálás arra a földrajzi helyre vonatkozik, ahol a szinkronizálást végzem, vagy arra, ahol legutóbb futottam, vagy globálisan? Másképpen: ha szinkronizálom az órát, aztán felülök a repülőre, és párezer kilométerrel arrébb kezdem el használni, akkor ott is ugyanolyan gyorsan megtalálja a GPS-jelet?

Mr Long Creative Commons License 3 napja 0 0 186288

Elég jó akciók vannak a sportsshoeson.

pl tegnap ezt rendeltem meg.

https://www.sportsshoes.com/product/sal2785/salomon-adv-skin-5-nh-running-backpack-~-aw17/

9:3 Creative Commons License 3 napja 0 0 186287

amatőr lassan beperelhet védjegylopásért, annyit panaszkodsz :) 

Előzmény: Spenót (186285)
Ermak Creative Commons License 3 napja 0 0 186286

Gratula a hétvégi eredményekhez!!!

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 186285

Ezzel a munka dologgal kapcsolatban én vagyok a kivétel, ami erősíti a szabályt. :) 

Előzmény: amatőr (186284)
amatőr Creative Commons License 4 napja 0 0 186284

Gratulálok, Long, hiába no, a kitartó munkának mindig megvan a gyümölcse! :) 
Az az első km is kellett a bemelegítésedhez! :) 

Előzmény: Mr Long (186281)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 186283

Örülök, hogy működött! Én azt hiányolom, hogy sebességre csak zónát lehet megadni, kézzel nem lehet beírni, hogy kb. milyen tempót tartanék.

Előzmény: gurtnis (186282)
gurtnis Creative Commons License 4 napja 0 0 186282

Jó volt a Polaros segítséged, a végén meglepődtem, mert addig ciripelt, míg le nem ment a pulzusom a kettes zónába!  :)

Előzmény: Spenót (186279)
Mr Long Creative Commons License 4 napja 0 0 186281

Koszonom Amator, hogy ilyet akartal futni, mert nagy merfold lett nekem is a te szulinapod!

Igaz egy kicsit leszakadtatom tolunk, de annyira jol megnyulaztak engem, hogy szamomra eszmeletlen jo rekordot futottam edzesen! Igy a szombati fm elott egesz jol jott egy kis batoritas, hogy menni fog a tegnap ujratervezett tempo.

Szammisztika a mukedveloknek

A futas vegig beszelgetosen, pulzusra abszolut nem figyelve, kmenkent raneztem az elmult km idejere es ezt probaltam figyelembe venni korrigalasra.

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 186280

Ez a bringás keresztedzés sem lesz egy zászlós menet télen.  3 fok volt, amikor indultam. Rendesen felöltöztem, de azért nem volt melegem. 10 perc bemelegítés után jött a 10perc hajtás. Na, itt leizzadtam és a levezetésnél úgy éreztem, hogy az összes izzadtság a ..köm környékére akar odafagyni. 

Azt hiszem, keresek egy spinning termet, ahol megint én leszek az egyetlen pasi, mint amikor legutóbb ezt a sportot űztem. :) 

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 186279

Téged el kellene küldeni egyedül egy csapatépítésre :) , de azért örülök, hogy jössz!

Nekem jó a 8:10.

Előzmény: gurtnis (186278)
gurtnis Creative Commons License 4 napja 0 0 186278

Szintén céges ünnepi vacsora. Így biztos, hogy megyek tavat kerülni, mert a vacsora egy csöppet sem érdekel.  Viszont 8:05-re ér be a vonatom, így a 8.10-es indulást javasolnám.

Előzmény: Csempa (186272)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 186277

Jajjj, de csúnyán megfutamodtál a tó körbefutásától. :) 

Előzmény: Ati_66 (186276)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 186276

Dec 16-án 8 óra tájban valahol ott leszek a Bükkben ahol a kék jelölő :-))

Amilyen meredek Bükkszentkereszt előtt a hegyoldal, lehet hogy arra fogok gondolni, milyen hülye vagyok és mennyivel jobb lenne a Velencei tó körüli síkságon veletek.... Főleg ha addigra esik vagy 20 cm hó a hegyen.

Bár "vattacukorba" csomagolt erdőben lenne az igazi ez a túra is, mint a Téli Mátra. 

Előzmény: Spenót (186270)
9:3 Creative Commons License 4 napja 0 0 186275

:)

tényleg nem vészes, ahogy amatőr is írta, a tempó öl, nem a táv. De ez meglehetősen távol lesz a gyilkos tempótól. 

Előzmény: Csempa (186274)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 186274

Nálunk a karácsonyi céges buli egész embert kíván, különben felfal, megemészt, (...a többit el tudod képzelni).

Menni fogok, csak még erősítem a hitem egy pár napig...

Előzmény: 9:3 (186273)
9:3 Creative Commons License 4 napja 0 0 186273

11-re végzünk, 12-re otthon vagy. És a te futómennyiséged mellett délutánra emlékezni se fogsz rá.

Előzmény: Csempa (186272)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 186272

Tegnap futottál 24km-t 6:27-tel könnyedén, ami után ma úsztál, kivágtál egy erdőt és még mész bringázni. Egy hónap múlva meg 6:45-tel akarsz 28km futni? Újratervezés? :)

Mennék én is, csak a szokásos év végi céges vacsora miatt dilemmázom rajta még pár napot, mert az épp aznap délután lesz...

9:3 Creative Commons License 4 napja 0 0 186271

megyek, és minden jó.

Hozzáteszem, szerintem eddig is ezzel a tempóval futottunk, csak minden második bokornál megálltunk pisálni :)

Igyekszem odafelé úton nem bedönteni fél liter teát és egy flaska izotóbiást.

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 186270

Arra gondoltam, hogy kezdjük el időben szervezni a következő tókerülést.

Ha jól emléxem, a dec 16-os hétvégéről beszéltünk.

Konkréten a dec. 16-hoz mit szólnátok?

A másik kérdés, hogy mi lenne, ha most 8-kor indulnánk. Az későn van?

Harmadik kérdés, amiben inkább én vagyok a szűk keresztmetszet, a tempó. Nekem aznapra 24km van 6:46-os tempóval. Korábban ennél lassabban mentünk, de gondolom, senkinek nem ártana a 6:46. Gyorsabbat sajnos még nem merek vállalni... vagy picivel lehet gyorsabb, de akkor végig kussolok. (tudom, ez is egy vonzó lehetőség... :) )

Szóval, mi legyen? Ki jön? Mikor menjünk? Ki hány kört tervez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!