Keresés

Részletes keresés

9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 182666

a fartlek az adott, mert a terep diktálja.

Előzmény: rrroka (182664)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 182665

az a helyzet, hogy a harmadik futás (kedd) után este komolyan elgondolkodtam, hogy kihagyom a szerdait, mert eléggé kifáradtam. Aztán úgy döntöttem, hogy nekivágok, de baromi lassan, alacsony pulzussal. Bejött a dolog, abban az értelemben, hogy utána ma is tudtam menni, minden gond nélkül, a tegnapinál némileg gyorsabb tempóban.

Nekem ez a mennyiség és szint még azért kemény, nem nyomhatom állandóan. De ha lehet, inkább a tempóból veszek vissza, és nem hagyok ki futást. 

Előzmény: rrroka (182662)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 182664

nem, mint az állat, hanem simán fartlekezve. :) mintazállat futás mindig sérülésveszélyes, síkon is. a közepes tempó sérülésveszélyes, nem pihentet, nem erősít, vagyis 3 mínuszos.

Előzmény: Spenót (182663)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 182663

Tényleg nem kötekedni akarok, hanem érteni, hogy ha tolja, mint az állat hegynek fölfelé, akkor úgy miért kisebb a sérülésveszély, mint közepes tempónál.

Azt értem, hogy edzésértéke több van, de nekem sérülésveszélyesebbnek tűnik.

Előzmény: rrroka (182662)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 182662

ha egymásra épülő "edzőtáboros" edzéseket csinálsz (meg amúgy is, ha egymás utáni napon futsz többször) érdemes erősen differenciálni a futásokat: vagy sétálsz mindig a dombokon, hogy pihenj; vagy nyomod neki, hogy fáradj és erősödj. a köztes megoldással az van, hogy pont se nem regenerál, se nem erősít, csak stagnál a korábbi fáradtság, vagyis nem annyira van kihasználva ilyenkor a szuperkompenzáció és könnyű belefutni a pihenős futás hiánya miatt egy túledzős sérülésbe.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (182661)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 182661

olyan igazán hosszúnak sem nevezhetők: egyszer futottam 18-at és négyszer 12,5-et, viszont a rövidebb távon is van 400 m feletti szintemelkedés, a hosszabbon kb 550.

A keménykedés része annyi, hogy távtól függően kétszer vagy háromszor meg kell másznom egy 1,1 km-es, átlagosan 9%-os emelkedőt. Ezen mindig futok, van, amikor - magamhoz képest - erősebben, van, amikor takarékosan (ez pulzusban azt jelenti, hogy ha magnyomom, akkor felmegy 173-ra, ha óvatoskodom, akkor már sikerült 157-tel is felmenni, nem belegyalogolva)

Előzmény: rrroka (182656)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 182660

Igen, adnak botot, egy délután az egész és vmi 5-10K között van, 5höz közelebb ha jól emlékszem.
Ha jelentkezel és pont ráérek akkor kimegyek én is, mutatok pár futóstechnikát, mert értelemszerűen ez a gyalogos NW alapokat adja.

Ha írsz nekem átküldöm e-mailben, vagy FB-on keress meg. 

Előzmény: Mr Long (182657)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 182659

Azoknak az időknek már vége, hogy ilyen kifogásokkal takarózz :)

Előzmény: Spenót (182658)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 182658

Korábban úgy voltam vele, hogy nincs felesleges 2-3km bennem egy félmaraton előtt melegítésre. Én is nehezen melegszem be, de most majd rászánom, ha kell. Este meglátom, hogy megy. 

Előzmény: Csempa (182653)
Mr Long Creative Commons License 5 napja 0 0 182657

Érdekelni érdekel, aztán meglátom, hogy eljutok-e oda. Mennyi? Botokat adtok?

Előzmény: rrroka (182654)
rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 182656

hosszúkat futsz, vagy van erősítős-dombozós-résztávozós keménykedés is magas pulzuson?

Előzmény: 9:3-at tippeltem (182655)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 5 napja 0 0 182655

felénél járok a magamnak kitalált terep "edzőtábornak". Hat nap, öt futás, 68 km, kb. 2100 m szint. Még ugyanennyi lesz péntekig. Abban a reményben csinálom, hogy hátha gyorsulok tőle síkon. 

Majd meglátjuk, mindenesetre a holnapi pihenőnapnak jól fog esni.

rrroka Creative Commons License 5 napja 0 0 182654

Lesz felénk Érden nordic walking képzés szeptember 2-án, nem érdekel?

Előzmény: Mr. Long (182649)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 182653

Nekem 175-178 körül lehet a maxHR-em, 161-163 körülre becsülöm a LT-omat. Az órám 161-et mondott rá két mérés alkalmával is (elég határozott ebben a kérdésben). 159-es átlaggal már mentem FM-et, legutóbb 156-os átlaggal toltam végig, de azt nagyon elóvatoskodtam, ezért írtam utána, hogy 3-4 ütéssel lehetett volna intenzívebben is.

Azt tapasztald ki, hogy mennyi bemelegítésre van ténylegesen szükséged. Nálam a Szavanna trailen is kijött, hogy úgy 8-10 km körül váltottam át közel szabad légzésre 153pbm-ig, és csak afölött kellett a 3/3-as, ami pedig pont a LT zónám alja (ez mondjuk csak véletlen, de önbizalmat ad). Nálad ehhez valószínűleg jóval kevesebb táv is elég lesz, ez az én sajátosságom.

Ha legközelebb FM-et futok, akkor közvetlenül a rajt előtt fogok 3-5km-t melegíteni könnyű tempóban. A Balboát is így futottam idén: a Pál-völgyi barlang parkolójából felfutottam a rajthoz, ott kerek 3 percet kellett várnom az indulásra és már futottunk is :)

Előzmény: Spenót (182651)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 182652

És azt a te HRM-Run vagy HRM-Tri övedre mondta, vagy valamelyik másikra ? ;)

Előzmény: TinmanHU (182650)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 182651

A terben a 148-158 közöttiből hiányzik 32 perc. A mérés szerint félmaratonon az átlagom 153-163 között kell legyen.

Fél óra bemelegítő totyogás után tervezem az 5:20-at tartani. Mennie kell a fenti edzéstartományban. Ha nem megy, akkor versenyen sem tudom tartani, úgyhogy hagyom a fenébe és marad a funrun.

Előzmény: Csempa (182648)
TinmanHU Creative Commons License 5 napja 0 0 182650

Ott dobtam félre a manualt amikor azt írja, hogy az övről LEVÉVE a szenzort mosható az öv mosógépben. Én barom meg meg is próbáltam levenni az övről a szenzort, de gyanús volt, hogy rohadtul nem akar jönni. Google és a 32. eldugott topikban olvasom, hogy erről az övről a szenzor nem levehető.

De... de... de Csempa azt mondta, hogy RTFM. Azért is leveszem! Ha kell flexxel és lángvágóval ;-)

Előzmény: Csempa (182646)
Mr. Long Creative Commons License 5 napja 0 0 182649

Veletlen? Aligha!

Mar csak egy het es jon a kovetkezo verseny. Valoszinuleg nem fogok FM PB-t futni, de mar varom a szenvedest. Arra gondoltam kiprobalom asszony turabotjait futashoz majd, mar egyszer koeoztem azokkal a kezemben a szepjuhasznenal. Aztan megprobalom magam ravenni, hogx rendesen fussam majd meg a siofoki fm-et.

Előzmény: Spenót (182647)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 182648

Meleg lesz este. Milyen pulzust saccolsz hozzá?

Előzmény: Spenót (182647)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 182647

RTFM :-D 

Más:

Két napja azon gondolkodom, amit Amatőr mondott esti IRL beszélgetésünkön, miszerint a verseny az verseny, és azt ő komolyan veszi.

Most tegyük félre, hogy igazából csakis a versenyt veszi komolyan és esetleg a szokásos kéthetes felkészülést, amiből a második hét a rápihenés ;) 

Azon gondolkodom, hogy szokásomtól eltérően mi lenne, ha én is komolyan venném mondjuk a MárNemNike félmaratont...

Indokaim:

- Egyben maradt a lábam a Suhanj! után is

- Ki vagyok váncsi, hogy tényleg tudom-e a Polar által saccolt időt (1:52)

- Lenne hozzá kedvem

Leginkább attól félek, hogy a nagyobb sebesség nem tenne jót a lábamnak, de Amatőr hozzáállása nem hagy nyugodni...

Este futok egy fél órát az 1:52-höz tartozó tempóban. Nem lehet véletlen, hogy pont ennyi hiányzik (a bringázások miatt) a heti edzésadagból.

Előzmény: Csempa (182646)
Csempa Creative Commons License 5 napja 0 0 182646

1. RTFM!

2. A 72 óra azt jelenti, hogy ennyi ideig lesz hatása az edzésedből eredő fáradtságnak a teljesítményedre. 

3. Legyen legalább 4 heti mérésed a pontosabb kelkulációhoz!

4. ...azért hordasz össze tücsköt-bogarat, mert nem volt RTFM...

Előzmény: TinmanHU (182644)
budai10 Creative Commons License 6 napja 0 0 182645

Több eredményre van szüksége,hogy pontosabban számoljon 1-2 hónapra de akkor sem lesz tökéletes.

Előzmény: TinmanHU (182641)
TinmanHU Creative Commons License 6 napja 0 0 182644

Az 400m-es körpályán futottam 26 fokban, bemelegítés mindig van a futásaim előtt.

Másikra: Értelek, de nem én indítottam VO2max mérést, magától ezt dobta a futás végén... ha a barométer és a GPS értékeit figyelembe vette volna, feltűnhetett volna neki a VO2Max meghatározáskor, hogy ez az ember dombon futkároz. Nemtom... kicsit ez most így csalódás. Ennél pontosabban meghatározza anyám a VO2MAx értékem, pedig azt sem tudja mi az :-/

A 72 órás pihenést szintén nem tudom értelmezni. Most pl. nem érzek semmit... d.e. még kicsit merevnek éreztem magam, de némi sétálás, munkahely, napi ügyek és estére már semmit nem érzek, fáradt se vagyok. Főleg annak tükrében nem tudom értelmezni, hogy az 5. pulzustartomány zónában nem is jártam, a 4.-ben is alig-alig.

Live Tracking meg nem működik, állandóan try againt nyomott, feleségem meg morgott egy sort, hogy nem tudja merre járok.

Hát ez eddig így elég harmatos ettől a vastól, noha pár dologban látom, hogy pontos/kényelmes használni, stb., de azon is elképedtem, hogy egy maratoni edzéstervet akartam leszinkronizálni, nagyjából felét le is töltötte, majd közölte, hogy itt a vége. Gondolom elfogyott a memóriája... sigh.

Előzmény: Csempa (182643)
Csempa Creative Commons License 6 napja 0 0 182643

(mintha egy labor vizsgálatra mennél, úgy rákészülve; a 3000 métert sem dombon felfelé, 30 fokban, kissé dehidratáltan futottad 12 perc alatt, az a tippem...)

Csempa Creative Commons License 6 napja 0 0 182642

Nem tudom, hogy milyen algoritmus van a 920-ban, de fenix5-re azt írják, hogy több heti edzés adat kell, mire pontosak lesznek a kalkulációk. Ha padig VO2max-ot akarsz mérni, akkor azt lehetőleg vízszintes, szilárd felületen futva, 20 fok körüli vagy az alatti hőmérsékleten, bemelegítést követően, megfelelően hidratálva tedd (vagyis mindent csinálj másként, mint az említett futásod alkalmával) , szvsz.

TinmanHU Creative Commons License 6 napja 0 0 182641

Tegnap voltam 2 deci vízzel (1 deci fogyott), 30 fokban terepen/dombon futni. A 160-as pulzusnál nem nagyon volt több (200 a maxom), 1 óra 20 percet nyomtam.

A Garmin 920XT szerint 72 óra regeneráció szükséges? Nem túlzás ez egy kicsit? Úgy jöttem haza, hogy még 1 kört akartam menni, aztán hagytam a fenébe, mert úgy tudtam, hogy nem volt itthon banán, abból azért 1 db. jól esett volna, mert érzékeny gyomorral vagyok megáldva.

A másik: VO2MAX... Garmin 920XT szerint a tegnapi alapján 43. Lol... nem má'... hát 3000 métert futok 12 perc alatt, abból azért erősen nem a 43-as VO2Max jön ki, ahogy a max 200-as pulzus és a min. 52-es pulzusból számolt VO2Max is valahol 10-el legalább több, mint 43...

Most az óra hülye, vagy én haldoklom, csak nem tudok róla? Vagy több futás kell és akkor pontosabb lesz?

Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 182640

Én egyszerű gyilkossági kísérletként éltem meg a sérülésedet. :) Rábeszéltél a 6órásra, aztán lepihentél.

Mondjuk, én egészen jól jöttem ki belőle, remélem, te is! Jó futásokat!!!

Jövő héten szabin leszek a lányaimmal, tehát lazább a program. Valamikor passzolnám a zsákod. 

Előzmény: Tompus999 (182639)
Tompus999 Creative Commons License 6 napja 0 0 182639

Pont 7 hét volt. De biztató volt a mai mozgásom, nyoma sem volt semminek, remélem nem is lesz. Mondjuk futásnak nem hívnám, inkább csak csoszogásnak, de ez most mindegy.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (182638)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 6 napja 0 0 182638

remek. jó hosszúra nyúlt ez a nyavalya

Előzmény: Tompus999 (182635)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 6 napja 0 0 182637

jól teszed :) 

Előzmény: Csempa (182636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!