Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

bandita Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169632

Ha megnezed a mellekelt tesztet a fellnr.com-rol ott irtozatosan lehuzzak az M400-ast. Ezt sajnos csak azutan olvastam, hogy megvettem az orat, de az ott leirtakat - reszben - tapasztaltam magam is. Egyaltalan nem volt olyan tragikus mint ahogy az ottani tesztekben szerepelt, de nem volt elegge pontos. Pedig kozben kijott egy szoftverfrissites is, ami a GPS problemakat hivatott orvolsolni - - gondolom az azota vett orak mar eleve ezzel erkeznek.

Mindettol eltekintve egy baromi jo ora, tehat ennek ellenere is nagyon jo vetelnek tartom. Az a sajat problemam, hogy perfekcionista vagyok es ha mar upgradeltem a telorol (amit egyebkent tovabbra is hordok - kalenji ovtaskaban vagy zsakban (hogy egvy korabbi temahoz is hozzaszoljak) akkor szerettem volna minosegi valtozast a gps vonalan is.

Egyebkent sokkal kenyelmesebb az ora, mindig lathato a pulzus, a tavolsag (meg amit meg beallitasz). A pillanatnyi sebesseg merese nem volt tulsagosan stabil, gyakran ugrott 1 percet is mondjuk 5:00-rol 6:00-ra nehany meteren belul, holott nem valtozott a tempom. Ebben is jobb a V800, ott ezt nem tapasztaltam - bar erre igazabol a footpod valo.

A kedvencek menubol eloredefinialt edzeseket (tempo es vagy pulzus) erhetsz el, azokat tudod attolteni az orara. Ha a flow.polar.com-on M400-at regisztralsz, akkor ugyan be tudsz tenni a kedvencek koze utvonalat is, de megnezve oket a kedvencek alatt mar irja, hogy ezeket nem tudja attolteni az orara.

Maximalisan megertem az erzeseid az M400 ar/teljesitmeny viszonyarol. Tulajdonkeppen csak emiatt vettem orat, egyebkent meg eljatszottam volna a telo/pulzusmero komboval mint mar evek ota. A gond az volt, hogy miutan meglett az ora mar nem akartam visszaterni ehhez, de a GPS miatt megis cserelni kellett. Beleastam magam a temaba, jelenleg a legjobb GPS a Suunto Ambit 3-ban van (Sirfstar V-os), de az kicsit mas celokra keszult. Raadasul a weboldala toronymagasan veri a polaret es strava integracio is megoldott. Ez egyebkent (kapcsolat mas sportalkalmazasokhoz polareknal is folyamatban van, illetve az altalad mar emlitett syncmytracks is megoldja a gondot ideiglenesen).

Beurer PM 250:

Azt hiszem hasonloan gondolkodunk a kutyukrol, ezert tetszett meg a Beurer is amirol toled hallottam eloszor. Szuksegem volt futas kozben az aktualis pulzusra es szerettem volna futas utan grafikonon is latni a pulzus/szint/tempo kapcsolatat is. Erre tokeletesnek tunt a pant. Mukodott is a regi pulzusmerommel (Sigma PC15.11 ) de az Endomondo lepten-nyomon eldobta a bluetooth jelet. Kesobb amikor az ovtaskabol atkerult a kabat mellenyzsebebe a telo, akkor tokeletesen mukodott. De ez csak a leghidegebb teli napokra jelentett megoldast. 

Ez volt a gond a pulzusmero ovvel. Van azert jo hirem is: mukodik az M400-al! ;) Legalabbis az edzes soran.

Azert polarek megoldottak, hogy a sajat tesztjeik (fitness test) ne mukodjon csak a sajat ovukkel, de ezzel talan egyutt lehet elni. Tehat nem feltetlenul kell pulzusmerot venned az orahoz (persze csak ha mukodik a Beurer - irtad hogy gondok voltak vele). 

Előzmény: Spenót (169630)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169631

Azt még írd már meg légyszi, hogy a PM250 neked is fokozatosan lett rosszabb vagy eleve nem jött be valami miatt! Nekem eleinte tök jó volt, de most már EKG géllel is tökre megbízhatatlan.

Előzmény: bandita (169629)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169630

Hú de jó, hogy ezt leírtad!

Érdekes, hogy a 400-as GPS része gyengébb volt, mint a telóé... Nem lehet, hogy hibás darab volt? Eléggé csalódott lennék, bár az én Samu S3 neo telefonommal nem volt eddig semmi bajom, tehát ehhez képest nem tudom, hogy a jobb mivel lesz jobb. Ha rosszabb lesz, akkor viszont tényleg morci leszek. A tesztekben amúgy inkább dicsérni szokták ez ügyben is... bár ott nem írták, hogy pl. erdőben próbálták volna.

A neten azt olvastam, hogy a kedvencekbe feltöltött útvonalakon a 400-as is végigvezet. Ha nem, akkor mire való a kedvencek menü??? Az biztos, hogy van benne, mert videón is láttam (mármint a menüpontot), de a használati utasítás eléggé béna ezen a részen.

Ahogy említettem, én hosszabb erdei futásokhoz mindig viszem a telefont és általában a végigvezetés funkció az ilyen t.túrákon hasznos nekem. Jó lenne, ha nem kellene emiatt elővenni a telefont, bár eddig sem zavart. Az ilyen túrákon rajtam van a zsák. Bal első zsebében a teló van, jobb elsőben pedig  a Corny :)

Az a baj ezzel a 400-assal, hogy ár/érték arányban annyira király, hogy a 800-as nekem ehhez képest túl magas áron van.

Megőrülnék, ha elhagynám vagy összetörném... pont kétszer annyira bánnám, mint a 400-as esetében.

Előzmény: bandita (169629)
bandita Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169629

Hozzaszolnek a temehoz mint egykori M400 es jelenlegi V800 tulajdonos. Hosszu vivodas utan lecsereltem az Endomondo Beurer PM250 (ez Spenot irasait olvasva jott) kombomat egy M400-ra. Ar/teljesitmeny viszonyban szerintem verhetetlen.

Ami miatt nem maradt nalam az a GPS (relativ) pontatlansaga. En fokent erdoben futok, dimbes-dombos videken es mar most telen is eleg sokat jart az ut mellett a jel, sot neha el is dobta azt. Pedig meg sehol sincsenek a levelek. Gyakorlatilag pontatlanabb volt mint a telom (Moto G 2014) es ez igy nem sokat hozott volna a konyhara.

Fajo szivvel vettem egy V800-ast (ez mar korantsem annyira jo vetel), de nem bantam meg. A GPS-e baromi jo, nagyon gyorsan (akar meg lakason belul is) talal fixet, pontos nem veszti el a jelet.

Ez az ora foleg triatlonban eros, az uszastamogatasa (pulzus, palyahossz, uszosnem) eleg ugyes - bar ez nalam nem jatszott szerepet. Ami viszont igen:

- a barometrikus magassagmeres (vegre vannak pontos szintadatok a futasaimhoz)

- es a feltoltheto trackek (ha uj utvonalat futok nyaralasjor, akkor jol johet - bringazasnal mar kiprobaltam, mukodik)

Az utvonalfeltoltes sajnos nem fok mukodni az M400-on (tudomasom szerint ezt a funkciot meghagyjak a V800-nak, mar csak a memoriameret kulonbsege miatt is). 

Egyeb kulonbsegek:

M400 - u-blox GPS chipset

V800 - Sirfstar IV

GPS teszt:

http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy

Most mennem kell, de ha felmerul meg egyeb kerdes, szivesen valaszolok - ha tudok!

Ja, es az M400 egy baromi jo ora! ;) Eg masik inyencfalat ami iden erkezik: mobiltelefonos notifikaciok az orara es a zenelejatszas taviranyitasa (M400-on es V800-on is):

http://updates.polar.com/2015/01/polar-kicks-off-2015-with-a-bang-at-ces/

Előzmény: sogormail (169606)
goyko14 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169628

Footpod csak sík terepen működik,dombos futasnal mikor kisebb a lepeshossz,úgy érzékeli, hogy gyorsabban futsz.

Vélhetően Polarja és footpodja válogatja. RS800CX (nem GPS-es) és az S3-as footpod tökéletesen érzékeli a szinteket és igazítja hozzá a lépéshossz adatokat. Hegyifutásnál is pontos, hosszabb táv és szinteltérés esetén is.

Előzmény: 6600GT (169623)
Spenót Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169627

Elég sok ilyen van. Én is próbáltam párat. Nekem az Endomondo jött be végül. Az változó, hogy edzéstervet melyik ad ingyen esetleg. Nekem ez nem kellett, így ezt a szempontot nem néztem. Fő szempont nálam az volt, hogy megbízhatóan működjön és kezelje a BT smart pulzusmérőt.

Előzmény: Elemszky (169625)
Zsazsi Creative Commons License 2015.02.25 0 0 169626

Pontatlanul fogalmaztam, bocs!

alg elmondta a meres mechanizmusat utanam.

Előzmény: Ogf_Soron (169621)
Elemszky Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169625

Esetleg tudtok nekem javasolni valamilyen edzőprogramot,ami telefonra is letölthető ?

lallaj Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169624

"GPS-t például az udőjárás, sűrű erdő, sziklafal, házak, de még nagyfesz. vezetékek is tudják zavarni"

Ez így van, ma úsztam vagy 600 métert a gps szerint. Pedig nem.

Előzmény: Alg (169622)
6600GT Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169623

Footpod csak sík terepen működik,dombos futasnal mikor kisebb a lepeshossz,úgy érzékeli, hogy gyorsabban futsz. Szóval nekem nem vált be,el is adtam az rs400sd órám.  Timexxel semmi gondom,pedig futok sűrű fenyő erdőkben, sosem veszti el a jelet.

Előzmény: Alg (169622)
Alg Creative Commons License 2015.02.24 0 1 169622

A footpod-ban nincs GPS :)

Kétféleképpen lehet mérni a távot, footpod-al, vagy GPS-el. A footpod-ot a modern órákban órába épített gyorsulásmérő tudja kiváltani, az nem a láb, hanem a kar lendítései alapján mér.

Mindkettőnek van előnye meg hátránya, GPS-t például az udőjárás, sűrű erdő, sziklafal, házak, de még nagyfesz. vezetékek is tudják zavarni, (és bizonyos helyzetekben, pl. most hétvégi földalatti, vagy Baradla trail, nem is használható)

A footpod beltérben is, futópadon is működik, de azt meg előtte be kell kalibrálni.

Mindkettővel elérhető 5% alatti pontosság, ha megfelelően van használva (órába épített gyorsulásmérő picit pontatlanabb szerintem mint a footpod).

Azt hogy melyiket használod ha van mindkettő, az órán be tudod állítani.

Előzmény: Ogf_Soron (169620)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169621

OK, így már értem. Remélhetőleg minden óránál feltüntetik, hogy beépített vagy sem.

Előzmény: Zsazsi (169619)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169620

És minden órának van ilyenje? Enélkül egyik óra sem tud mérni távot, vagy ez a GPS-es órákra nem vonatkozik? Lehet, hogy most hülyeségeket kérdezek, de nem igazán értem, hogy mi szükség van rá, ha van beépített GPS-szenzor.

Előzmény: Alg (169618)
Zsazsi Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169619

Az egy GPS altalaban, footpod-nak hivjak.

az M400-ban benne van z oraban mar.

Előzmény: Ogf_Soron (169617)
Alg Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169618

Footpod - gyorsulásmérő van benne, ez alapján tudja számolni a megtett távot, tempót, lépésfrekvenciát

Előzmény: Ogf_Soron (169617)
Ogf_Soron Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169617

Egy valami még itt nagyon érdekelne. Láttam már olyat, hogy valaki a futócipőjére erősít valami kis mütyürt, ami az óra működésével áll kapcsolatban. Az pontosan mi is volna?

Spenót Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169616

Hát, aki futócuccban megy félrekolbászolni, az megoldja máshogy is :)

Előzmény: Jozsef (169613)
sogormail Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169615

En inkabb ugy fogalmaznek, hogy hobby futoknak, ha nem palyan korozgetsz, semmi ertelme a csipogasnak es fenyjelzesnek. Varosi futas soran, de akar varoson kivul is hacsak nem a hortobagy kozepen fut az ember, eselye nincs meghallani. Foleg egy hosszu futasnal amikor jol letompul az ember:)

Ez egy hatrany az M400ban, hogy nincs benne vibra. Ezt lekoppinthattak volna a Garminrol. De nem szidom a Polart, mert az M400 amugy tenyleg kiraly. De Polarek szeretnek belealudni a fejlesztesekbe ettol fuggetlenul..

Előzmény: Levus55 (169612)
Tompus999 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169614

:-)

Előzmény: Jozsef (169613)
Jozsef Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169613

Annyi hátrányát látom az órának a telóval szemben, hogy hosszabb futásoknál nem látja az asszony, hogy merre járok éppen.

Szerinted, hány férj tekinti ezt inkább hátránynak, mint hasznos feature-nek ?! :)

Előzmény: Spenót (169611)
Levus55 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169612

Spenót!

A vibrálás tényleg jó ;) 

Mivel a Garmin gyárilag csak vibrálásra volt állítva így egész múlt vasárnapig nem is tudtam milyen hangon csipog, mivel addig eszembe sem jutott kipróbálni. A vasárnapi futásnál egy hosszú emelkedőn (pihenéshez alibi-nak) állítgattam az órát, hogy halljam hogyan is szól.

Eredmény: a vibrálás mellett nincs szükség a csipogásra.

Előzmény: Spenót (169611)
Spenót Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169611

A vibrálás tényleg jó lehet, de annyira nem hiányzik. Bringázni szoktam, de azon nem használok jeladókat.

Az M400 is végigvezet a kedvencekbe betöltött pályán. Persze ezt még nem láttam, csak olvastam.

Annyi hátrányát látom az órának a telóval szemben, hogy hosszabb futásoknál nem látja az asszony, hogy merre járok éppen.

Ez azért fontos, hogy ne hűljön ki az ebéd és ne is legyen nyers, mire éhesen hazaérek :).

Elvileg lehetséges, hogy az óra és a telefonomon az Endomondo egyszerre veszi a jelet?

Előzmény: sogormail (169606)
Spenót Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169610

Nemrég vettem egy decathlonos BT Smart jeladót. Elvileg azzal is mennie kell az M400nak. Majd meglátom. A telefonnal tökéletes, csak ugye nem látom menet közben a pulzustot...

Előzmény: Levus55 (169605)
Tompus999 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169609
Jozsef Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169608
Előzmény: Spenót (169597)
sogormail Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169607

"Hamarosan lesz frissítés aminek köszönhetően mér majd lépésszámot futás közben is. A hardver tudja, de jelenleg csak az activity monitor keretében méri/jelzi ki."

Csak sejti a lepesszamot:) az oraban levo gyorsulasmero alapjan, ami karlenditest mer:) Vannak furcsan futok erdekes karmozgassal, ott kivancsi leszek hogy fog mukodni.

Egyebkent nagyon tudom ajanlani. BAr GArmin vonalon nincs osszehasonlitasi alapom. Polar portfolion belul az M400 must have kategoria:)

Előzmény: krilin (169600)
sogormail Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169606

ITT megtalalod, lap aljan az osszehasonlitas.

Roviden a V800 tud vibralni, ami nekem hianyzik az M400bol! A csippanast nem veszed eszre ha jelez az ora. Emellett jobban tamogatja a multisport funkciokat, tobbek kozott egyeb szenzorokat. (Csak futasnal ez nem szamit) Barometrikus magassagmeres. GPS-el eleg sok katyvasz osszejon magassag meresnel. Ez a running index kalkulacioban szamithat. Tud elore letoltott utvonalon navigalni. Biconal fontosabb, de futasnal is erdekes lehet "challangeknel".

Emellett tenyleg jobban nez ki, hordhatobb:) MAs most nem jut eszembe..

Előzmény: Spenót (169597)
Levus55 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169605

Szia Spenót!

Tapasztalat: sajnos nekem a Polar textil pánt nem vált be, de gondolom ilyen más gyártónál is van.

A Garmin pánttal még nem jelentkezett HR mérési hiba.

Előzmény: Spenót (169603)
emillesz Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169604
Spenót Creative Commons License 2015.02.24 0 0 169603

Eszméletlen jó az ár/érték aránya. Persze, ha tartós is lesz...