Keresés

Részletes keresés

LJudit75 Creative Commons License 2016.11.10 0 0 142760

Sziasztok,

 

Ma voltam 3 pontos inzulinrezisztencia vizsgálaton. a HOMA index 2,4 lett. Úgy tudom 2 alatt a normális.

Szerintetek ez mennyire gond?

dohonyiz Creative Commons License 2016.11.10 0 0 142759

életképem és Midnight Princess,

 

Köszönjük a drukkokat, végülis hétfőre lett áttéve a leszívás, mert várnak még petesejtek növekedésére. 12-en vannak már, 6-an 15 mm felettiek, a többi 8-11 mm-es volt tegnap :) Holnap még egy ultrahang lesz :)

Előzmény: életképem (142754)
LeprechaunR Creative Commons License 2016.11.10 0 0 142758

Szia!

Szeretnék tőled kérdezni ezzel a szív alakú méhhel kapcsolatban. Írhatok itt?

Köszi!

Előzmény: Trinity75 (142738)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.10 0 0 142757

Hajrá dohonyiz! ☺

Előzmény: dohonyiz (142753)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.10 0 0 142756

De aranyos vagy, Perla03. Tegnap kaptam vissza 2 pöttyöt. Sajnos végül a többi 4 nem fejlődött tovább😇, de a biológus szerint nagyon szépek, akiket visszakaptam😍 , így abban kell bizakodnunk. 

Előzmény: Perla03 (142752)
gyvanita Creative Commons License 2016.11.10 0 0 142755

Sziasztok!

Van 2 doboz bontatlan inofolicom. Nekem nincs rá szükségem, patika árnál alacsonyabban szívesen átadom.

Nem olyan régen vettem, a lejárat 2019-ben lesz.

életképem Creative Commons License 2016.11.08 0 0 142754

Hajra, biztato szamok! 😊

Előzmény: dohonyiz (142753)
dohonyiz Creative Commons License 2016.11.07 0 1 142753

Ma voltunk ultrahangon, 11 petesejt van, ebből 4 van 15mm felett :) pénteken lesz a leszívás, és vagy hétfőn vagy szerdán kapjuk vissza őket :)

Előzmény: dohonyiz (142735)
Perla03 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 142752

Nagyon nagyon szurkolok nektek Midnight Princess  !!!!!!

Előzmény: Midnight Princess (142751)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.06 0 0 142751

Róbert Károlyba. Ott is műtöttek kétszer. Az endometriózis kezelésében nagyon jók. Sajnos a lombikokban nem volt ott szerencsénk.

Előzmény: LJudit75 (142750)
LJudit75 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 142750

A győrieket nagyon dícsérik, úgy hallottam, hogy ott sokkal jobb eredményeket érnek el, mint bárhol máshol.

Korábban hová jártatok?

Előzmény: Midnight Princess (142748)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.06 0 0 142749

Nagyon aranyos vagy. :-)

Előzmény: életképem (142746)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.06 0 0 142748

Köszi, LJudit75. :-) Győrbe járunk 1 éve, ez a második lombikunk ott. 5 lombikunk egy másik intézményben volt előtte, 2011-óta próbálkozunk lombikkal - inszem-ünk egyáltalán nem is volt az endometriózisom miatt. Én tegnap kérdeztem meg a biológust róla, hogy mit gondol, és még ott a telefonban döntöttem, hogy kell ez a cucc :-D, úgyhogy már benne vannak abban a tápoldatban. :-D

Előzmény: LJudit75 (142747)
LJudit75 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 142747

Ez nagyon szép eredményt. Hová jártok? Ezt az embryo glue-t csak úgy lehet kérni, nem az orvos javaslatára csinálják?

Előzmény: Midnight Princess (142745)
életképem Creative Commons License 2016.11.05 0 0 142746

Nagyon jol hangzik ez igy... 😊 Most mar ossze kell jonnie! Drukkolok!

Előzmény: Midnight Princess (142745)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.05 0 0 142745

😊Köszi, Életképem. 7 sejtecske lett szerelmes, nagyon remélem, hogy lesz belőle fagyi baba is. 😍 Szerdán kapok vissza 2 embriót a tervek szerint. Kértem embryo glue-t is, olyanunk még nem volt. Azt mondta a biológus, hogy nem árthat, így most kipróbáljuk. ☺

Előzmény: életképem (142744)
életképem Creative Commons License 2016.11.05 0 0 142744

Nagyon szep a 9 petesejt, gratula!

Teloztal mar, mizujs az osszeszerelmesedessel? 😉

Előzmény: Midnight Princess (142740)
alina33 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142743

Sziasztok! 

Kérdezni szeretnék Tőletek: 
Szőnyinél jártam a ciklusom első napján, Ő azonnal IVIG-et ajánlott beadatásra, uis következő naptól indult a stimus lombikom (sajnos kisebb-nagyobb technikai okok miatt nem jött össze az IVIG, de a kérelem elment)a lombikom sikerült is ma vagyok 7+0, 8 mg Medrollal, magas NK, partner elleni és B sejt miatt, th1/th2 (mindkettő) túlsúllyal.
Kedden megyek szívhang ultrahangra, nagyon remélem minden rendben lesz. Elvégeztettem a TORCH panel vizsgálatot, magas fehérvérsejt, pozitív CMV - most azon tanakodunk a férjemmel, hogy érdemes-e beadatni az IVIG-et a 8. héten ha minden rendben a szívhanggal? Volt már egy vetélésem a 8. hét körül 2 éve. Szőnyinek lehet valahova e-mailt írni? (Külföldön élek és nem tudok bejelentkezni hozzá konzira) Elméletileg a kérelemre meg van a válasz, bármikor beadnák az IVIG-et, a kérdés hogy kell-e? Most várom az itteni dokim véleményét is, de azok egy parányit sem értenek ezekhez, a Medrol szedését is megkrédőjelezték, pedig biztosan tudom hogy annak is köszönhető ez a terhesség. Szúrok vérhígítót és Prolutexet is. 

Köszi a válaszotokat!

Provence83 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142742

Ugy jott ossze a 9 beulti, hogy 3 friss es 6 fagyasztott volt. Mindig sok embrionk lett csak meg az volt a bibi, hogy Nemetorszagban nem viszik el az 5.napig az egesz csapatot, igy most lesz eloszor ilyan, hogy most Belgiumban csinaljuk. Valoszinnuleg lesz IMSI-nk. Trinity ez is egy jo modszer sperma kivalasztashoz, kerdezz ra erre is a biologusnal.

Midnight gratulalok a 9 petesejthez, drukkolok holnapra. Rad is gondoltam amikor ezt a nyalkahartya receptivitasi tesztet irtam.

 

Ferjemnek jovo heten lesz ujabb spermavizsgalata es nagyon erdekel, hogy valtozik-e valami mert  eleg speci etrend kiegeszitokkel tomtem az elmult 4 honapban. Eddig soha nem hoztak lenyeges valtozast a vitaminok. Ha most vegre igen, akkor termeszetesen leirom ide mik voltak.

Trinity75 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142741

Sajnos nem hallottam a PICSI eljárásról, most utánanéztem. Jól hangzik, mivel a párom biopsziájából származó fagyasztott sejteket "fapadosnak" minősítették. Létezik a Kaáliban is, most hívom őket, hogy utána járjak! 9 petesejt! Nagyon drukkolok!

Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142740

Nekem megvolt a punkcióm ma délelőtt. 9 petesejt lett, holnap kell telefonálnom a biológusnak, hogy mi újság. 

Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142739

Csak onnan jutott az eszembe, mert egy ismerősömnél PICSI vel termékenyítették meg a petesejtet, és elsőre sikerült nekik Győrben. Előtte 5 éve lombikoztak már, csak a férjével voltak gondok, egy csomószor embriójuk sem lett a spermium minősège miatt, pedig a lánytól mindig 20-25 petesejtet szívtak le, minden eredménye tök jó volt.

Előzmény: Trinity75 (142738)
Trinity75 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142738

Sziasztok!

Köszönöm mindnyájatok hozzászólását. Kedves LJudit75! Nekem Szmatona Gábor az orvosom, alapvetően csak jót hallottam róla. Azt mondják jó szakember. Jövő hét szerdán megyek hozzá megbeszélni az új stratégiát. Valószínűleg a következő, januári is még fizetős lesz. Én is az akciós 195 ezrest fizettem, plusz a gyógyszerek, vérvételek stb. így lett 420.000 és sajnos nekem volt egy méhrezekálásom mert ún. szív alakú méhem volt (nehogy növeljük a vetélés esélyét!) ami 180.000 lett. Így gyült össze a 600.000.

Kedves Midnight Princess igen nekem befecskendezéssel termékenyítették meg a petesejteket, mert fagyasztott kisfickóknál ezt így szokás, azt mondták. Felhívtam őket és nem sok jóval bíztattak. A herebiopsziából származó fagyasztott spermiumok eleve "másodosztályúak", meg hát ez a csúnya 40év amit magam mögött tudhatok nem sokat segítenek. Kvázi nyugodtan próbálkozhatunk azért történnek csodák. Talán most látom csak ilyen sötéten a helyzetet, ismerem magunkat nem adjuk fel amíg a testünk és lehetőségeink bírják. Hiszünk a csodákban!

 

Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142737

Szia Trinity. Az a nagy baj a magyarországi protokollokkal, hogy 3 lombikot megcsináltatnak az emberrel, ha azok nem sikerülnek, akkor küldik csak alaposabb kivizsgálásra az embert. De ez nem jelenti azt, hogy 3 próbálkozásból nektek nem fog sikerülni. A spontán teherbe esők sem lesznek terhesek az első hónapban, mert millió feltétele van, hogy elinduljon egy kis élet bennünk. Csak nekünk lombikosoknak még jobban fáj, mert a spontán próbálkozósokhoz képest az embrió transzferig rengetek fizikai és lelki megterhelésen kell átesnünk, az ET utáni lelki hullámvasútról nem is beszélve. A spontán próbálkozóknak szintén fájdalom, amikor azonnal nem jön össze, csak fizikailag kevesebb megpróbáltatáson vannak túl, és kevésbé vannak úgy vele, mint mi, hogy ez a nagy esélyünk, mert valljuk be minden hónapban lehetőséget kapni nem ugyanaz, mint mikor mi évi 1-2 alkalmat kapunk az egészségügy segítségével.

 

Még azt nem írtad, hogy a biológus hogyan termékenyítette meg a petesejteket? ICSI-vel vagy más módon?  A zárójelentéseden ez az infó rajta van. Azt nem tudom, hogy esetleg érdemes-e a férjednek vitaminokkal túrbóznia magát. Ha az 5 petéből csak 1 termékenyült meg, és jó eredményeitek vannak, az szerintem nem túl jó arány. Valószínűleg én a biológiai oldalát járnám körbe. Első körben szerintem kérdezz rá a biológusotoknál telefonon, hogy ő mit gondol. Vagy ajánl-e valamit.

Előzmény: Trinity75 (142733)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.04 0 0 142736

Szia Provence. Én emlékszek rád. Nálunk ugyanaz a helyzet, mint nálatok, a beágyazódás nem sikerül. Mi épp most vagyunk a 7.lombik folyamatban. Fagyis babával sem sikerült a beágyazódás? Úgy is próbáltátok?

Előzmény: Provence83 (142732)
dohonyiz Creative Commons License 2016.11.03 0 0 142735

Köszi, igyekszünk :)

Előzmény: Midnight Princess (142729)
LJudit75 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 142734

Szia,

 

Átérzem a fájdalmadat, mint ahogy itt sokan mások is. Pláne, hogy én már be is töltöttem a 41-et, szóval én se vagyok mai csirke. Nekem 2 lombik volt eddig, most novemberben pedig fagyibabákat kapok vissza.

Tudom, hogy talán egy kicsit közhelyesnek hangzik, de nem szabad elkeseredni. Nagyon sokan vagyunk 40 körül, akik ebben a cipőben járunk. Nekem egy orvos - nem nőgyógyász - azt mondta, hogy az első lombik igazából nulladik, nagyon nagy százalékban nem sikerül, így ebből nem szabad semmi rosszra következtetni. Optimális esetben a 3.-4.-ik lombik sikerül.

Én is a bp-i kaáliba járok. Ki az orvosod? Az első nekünk is fizetős volt, de csak 200 e volt, mert akkor volt valami "akció". Ezek szerint most már nincs? Ha ez vigasztal, most hogy ennyit fizettetek, sokkal előrébb fogsz kerülni a TB listán, mert ez így meg, sajna.

Szóval fel a fejjel, ne keseregj, mert fel kell készülnöd a következőre.

Előzmény: Trinity75 (142733)
Trinity75 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 142733

Sziasztok Lányok!

Most vagyok itt először,  muszáj írnom mert megszakad a szívem. Tudom sokan sokadik lombikon vagytok túl tehát az én problémám valószínűleg eltörpül a mellett amin Ti keresztül mentetek. Sajnos nálunk herbiopsziát kellett a férjemnekátélnie mert egy elzáródás miatt csak a lombik jöhet számításba. A budapesti Kaáliba járunk. Nekem minden értéken 'szuper' volt és a párom is 'szuper' mintát adott...... mégis túl a stimulàción, 5 Pete maradt és csak egy termékenyült meg. Azt kaptam vissza, de sajnos nem sikerült. Tegnap tudtam meg, most elviselhetetlen az élet és fogy az időm. Decemberben töltöm a 41. et. Tanácstalan vagyok és elkeseredett. Bocsi ha hosszúra sikerült....most még a szobából sem megyek ki, ha el alszom véletlen és felébredek arra,hogy mi történt csak a könnyemi hullanak....Ez kibírhatatlan. Mi rögtön fizettünk, 600.000 a lett a vége. Hányszor még. Szorítok mindenkinek! Pedig ennél pozitívabb már nem is lehettem volna,szedtem a vitaminokat, gyógytea, pihenés, munka.....mégse.

Provence83 Creative Commons License 2016.11.03 0 0 142732

Sziasztok Lanyok! tizezer eve nem voltam itt, lehet mar nincs is aki emlekezne ram. Meg kuzdunk. 9 beultetesbol semmi. Volt ERA tesztem is. ennek egy magyar verziojat a Gyori es debreceni klinkan csinaljak. Mehnyalkahartya receptivitasi teszt genetikai alapon, biopszat vesznek es ugy ellenorzik a megfelelo genek jelenletet. En Spanyolorszagba kuldtem a mintat az Igenomixhoz. Ritka hogy itt gond van, de akinek volt egy rakat beultije jo minosegu embrioval es semmi jele a beagyazodasnak, annak lehet, hogy itt a bibi, es annyi a megoldas ra hogy 1-2 nappal elobb vagy kesobb kell beulteteni az embriot, mert maskor befogadokepes a mehnyalkahartya, mint a tobbsegnek.

 

Azert is irok, mert van felesleges Prolutex-em. Eladnam, mert nem volt ket filler. Sajna Decemberben lejar. Szallitasi koltseget atvallalom es picit kedvezobb aron adnam, mint a patika. Irjon, akit erdekel. 5 eredeti csomagolasu doboz(7darabosak) es 10 darab fiola kulon.

Gitkuspille Creative Commons License 2016.11.02 0 0 142731

Szia!

Nekem 26 volt a HCG-m. A doki nem biztatott sok jóval, de az első Uh-n kiderült, hogy bizony ott volt a picur, de sajnos nem maradt velünk. Hajrá és csak pozitívan!

Előzmény: anneszka (142720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!