Keresés

Részletes keresés

Butch Cassidy Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17303

Nem hinném, de péntek óta nem jártam fent. Most már nem is akarok, muszáj lenne bringázni.

Előzmény: Nagymezoke (17302)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17302

Kitartott?

Nálunk elég érdekes volt ez a húsvéti(téli) hétvége.

 

 Szombat (30-a) Ramsau:8ó05-10ó45-ig vizes firnes,de jó pályán. +3-ban kezdtem, +7 a végén.Stadion kicsit mély volt,de a többi rész oké.

 Vasárnap (31-e) Gröbming-Ramsau:egész nap havazott (kb.20cm) 0 ,-1fok.

Hétfő (ápr.1-e) Ramsau:8ó50- 11ó20-ig.Príma porhó,szuper pálya. -5-ben kezdtem, +1 a vé-

 gén.Szerintem idei legjobb sízés. D.u. Ramsau: 15ó10-16ó40-ig unokával,most tényleg csak

  ketten:)). +8 fok volt,de a hó és a pálya príma.

 

 Azt hittem,hogy szokás szerint magyaros,húsvéti nyüzsgés lesz,de nem találkoztam senkivel.

 Pedig a 30 v.50km-es OB-t simán meg lehetett volna csinálni.De a hétvégén sem késő!!

  Kiírjam? :))

Előzmény: Butch Cassidy (17300)
Chopoker Creative Commons License 2013.03.29 0 0 17301

Köszi Csaba, megoldódott máshogy. Sokat romlott a helyzet tegnap este óta, érdemes ma is menni? 

Előzmény: csecsaba2 (17298)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.29 0 0 17300

Most már nem száraz... De teljesen síelhető és van belőle egy csomó. Szerintem a hétvégén még biztos kitart, ráadásul esőben kevesebb a turista. :)

Előzmény: csecsaba2 (17299)
csecsaba2 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 17299

Aki sielni akar, az ne késlekedjen, este még száraz -2 fokos hó volt Normafán.

csecsaba2 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 17298

az élet elég változó, de ma nem lesz fent az Öreg, én zárom a házat kb f8 körül.

Előzmény: Chopoker (17297)
Chopoker Creative Commons License 2013.03.28 0 0 17297

Ma este vinnék fel a Normafához ismerős kezdő sporttársat. A Vasas síházban meddig van élet, várhatóan tudnánk onnan cuccost bérelni neki? Este 8körül adnánk vissza. Tudtok egy kontakt tel. számot adni esetleg?

Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.28 0 0 17296

Semennyire. Én voltam fönt ma már, a távolban lőttek, de a Normafa teljesen biztonságos.

 

A beton már kicsit sekélyes, letolták valami géppel, ettől kemény lett, nem olyan isteni, mint kedden volt. Amúgy csak klasszikozni lehet, mert k. sok a hó.

Előzmény: Sandi22 (17295)
Sandi22 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17295

Ezt a csütörtöki vadisznó vadászatot mennyire kell komolyan venni, mert holnap szabin leszek és mennék még egy utolsot síelni az MHK-n.

Volt ma fent valaki, milyenek a körülmények? 

Nagymezoke Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17294

Hát ez az!Az elmúlt idény értékelését mindenki megkapta előre(olyat,amilyet),ezen már úgysem lehet változtatni.Sem az értékeléseken,sem a szezonban tett v.nem tett dolgokon.

Természetesen kell róla beszélni,de előremutató a hibákat feltáró,kijavító módon.És nem

 fölösleges dolgokon rágódva.

 Lényeges,Te álltalad is javasolt fontos dolgok meg nem kerülnek megbeszélésre.Példa erre

 az időben nem elfogadott válogatási elvek is!

 Na de ez így volt régen is. Mindíg kellettek a jó kis vitatkozások(utólag)hogy akkor most Ki mit is mondott,miben állapodtunk is meg valójában stb... :))

 Az érdemi munka az még mindig nem fontos.

Előzmény: swedski (17292)
swedski Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17293

Még annyit, hogy átküldtem a vezetőségnek az egyesületünk szavazását a 10 pontra, és mindegyikre szavaztunk.

Volt ahol egyetértettünk, volt ahol nem.

A 15 km-s klasszikus válogató kérdésében, mi a válogató melett szavaztunk.

 

Előzmény: Nagymezoke (17291)
swedski Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17292

Szia.

 

az internetes szavazást kértem a szakági előtt , levélben.
válasz eddig nem jött rá.

Rosivall Zoli is jónak tartotta a kérésemet, hogy ezentúl lehessen interneten szavazni az edzőbizottságin már előkészített napirendi pontokra.

Zoli beteg volt és így szeretettt volna részt venni, szavazni.

a magam részéről munka napom volt.

meg az a   véleményem, hogy az edzőbizottsági jól előkészítette és átbeszélte a kérdéseket.

az internetes szavazás meg egyszerűsíti és gyorsítja a munkát.

végül is nem tudom hogy ez a kérdés szavazásra került-e.

eddig még nem jött értesítő a szakági megbeszélésről, jegyzőkönyv formájában.

annyit tudok, hogy a 10 pontból 3 vagy 4 pont lett átbeszélve.

ezek főleg a 2012-s év értéklő beszámolói.

én kértem, hogy az érdemi munkát vegyük elöbbre és abban döntsön

 a szakág ami a fontosabb, de erre az írásos kérésemre sem jött válasz.

 

:O)

Előzmény: Nagymezoke (17291)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17291

Egy dologban egyetértünk.Most már lehet csűrni-csavarni a dolgokat,mert a szakág töket-

 lenkedése (időben történő válogatási elvek,verseny naptár...stb)miatt már nem lehet objek-

 tív döntést hozni.Azért az is érdekes,hogy 6 egyesület döntését hogyan lehet a szakág döntésének elfogadni.Van telefon,internet amellyeken keresztül MINDENKI véleményét

 figyelembe kellett volna venni(így legalább időigényesebb lett volna a most megszülető

  eredményt leszervezni:)).

 Természetesen lehet sprint válogató irányába is elmenni(amelynek távja kb.1600m és nem

  3-4km).Érdekes módon a normál sprinten nem sikerül olyan jó pontokat elérni,mint a stage

 sprinteken.Vajon miért?Talán mert ott nem irreálisan számítják a pontokat?

  Persze nem decemberben kell csúcsformában lenni a válogatón(szerintem más nemzetek is dec-jan-ban válogatóznak!),de ez még mindig,reálisabb képet ad a versenyzők aktuális felkészültségéről,mint az 1-1.5éves fis pontok (főleg,ha stage).Úgy álltalában az ember a válogatókra kihegyezi magát bármikor is van,hisz azon dől el minden!Ezenkívül még egy apró megjegyzés:ha nincs 15km klasszik verseny,akkor olyan nagy problémát okoz nektek megrendezni?

 5:1 volt az ott megjelentek közül!Többiek lesz...a?

Előzmény: ca2 (17283)
ha-pci Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17290

 

Abban mindenképpen igazad van,hogy már régen kellett volna dönteni a kvalifikációs kérdésben...

Előzmény: ca2 (17287)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17289

Belekötni mindenbe lehet, de sokkal több kérdést vet fel a B-kvali kiosztása, mint az A-ké (a többesszám azért elég futurisztikus, ha ez tényleg probléma lesz, valami túl jól sikerült :)). Egyetlen A a legbékésebb.

Előzmény: ca2 (17286)
swedski Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17288

:O)

Előzmény: kispolgar. (17273)
ca2 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17287

és ráadásul akkor ezzel a logikával figyelmen kívül kéne hagynunk ugye azt A kvalit, mert hát azt a stage prologokon futjuk meg, az olimpián meg 15 C lesz... és a kettőnek semmi köze egymáshoz... tehát akkor ha válogatózunk az A kvali nem számít...???!

lehet ezt csűrni-csavarni a végtelenségig... 

sztem a dolognak 2 tanulsága van (amiket előre is elmondtam már, nem kellett hozzá látnoknak lenni...)

1, ilyen kérdésben akkor kell(ett volna...) dönteni, amikor még nincsnek eredmények, mert különben már emberekről döntünk és nem elvekről

2, ezért az egyesületek tudtak volna tenni, szavazati joguk nekik van, ők tudnak javaslatot terjeszteni az Elnökség elé...

én ezt erőltetem nagyon hosszú ideje, sok eredménye nem volt a dolognak... vagyok még így pár kérdéssel az életben, túlságosan nem lepett meg valahogy ez sem,,,  :)

Előzmény: Butch Cassidy (17285)
ca2 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17286

ház ez sem ennyire egyszerű, mert itt a korábbi hsz-ból megtudhattuk, hogy egyrészről "minek azzal foglalkozni..."

másrészt ha esetleg többen is akkor megint jönnek a kérdések:

-fis pont?

-válogató? miben? minden számban ami lesz az olimpián?

Előzmény: Butch Cassidy (17285)
Butch Cassidy Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17285

Legjobb, ha valaki megfutja az A-kvalifikációt és akkor nincs kérdés.

Előzmény: ca2 (17283)
ca2 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17284

csak még egy adalék, hogy mennire jó olyankor dönteni, mikor már vannak eredmények:

decemberben futottam ezzel egy kört, a 4 sífutó A keret tagot illetve 3 biatlon A keret tagot megkérdeztem, hogy ők mint érintettek, melyik válogatási formát preferálnák,,,

kb akkor még mindenkinek más volt az álláspontja mint amit most képvisel...

ca2 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17283

 először is én már egyik változat mellet sem fogok kiállni, mivel már vannak eredmények és az eredmények tudatában már nem igazán lehet függetlenül állástfoglalni...

1 évvel ezelőtt kb 1500x elmondtam, hogy a kavli időszak kezdete előtt kell ebben a kérdésben dönteni, a füle botját sem mozgatta senki...

a kérdésről végső soron az Elnökség dönt, a szakág javaslata alapján... ebben a folyamatban eddig odáig jutottunk, hogy az edzőbizottságin jelenlevő 6 egyesület 5:1 arányban a kavlifikációs pont alapján történő válogatást pereferálta,,, vagyis ez nem végleges érvényű döntés, ez azt jelenti, hogy a szakbizottságnak még el kell fogadni, hogy ezt javasolja az Elnökségnek és az Elnökségnek szintén el kell fogadni mint kvalifikációs elvet..

azt kihangsúlyoznám, hogy ez a klub-ok döntése volt ami született nem az én vagy a szövetség vagy a nem tudom én ki javaslata, tehát akinek nem tetszik az kellett volna a klub-jával konzultáljon, hogy hogyan szavazzon vagy egyáltalán szavazzon...

másrészt meg ha már minden áron az én véleményemre vagy kíváncsi, sztem mindkét változatnak vannak előnyei és hátrányai...

a fis pont hátránya, hogy mint azt írtátok nem feltétlenül 100%-osan tükrözi a mutatott teljesíytményt, pláne nem azt, hogy abban a számban amin az olimpián indulunk ki-mire képes...

itt jegyezném meg, hogy ti itt egyértelműen a 15 klasszikról beszéltek, holott az olimpián sk sprinten is lehet indulni B kvali-val, illetve ha a kavli van akkor pedig mindenj számban, tehát nem értem, hogy miért annyira egyértelmű, hogy 15 c-on kell válogatózni...

a kvali pont alapján történő válogatásnak ugyan akkor előnye, hogy a így teljes mértékben igazodunk a FIS kvali rendszeráhez, nem nagyon lehet az elért pontokba semmit belemagyarázni, a kisebb szám az kisebb szám...

a válogató előnye, hogy kétséget kizáróan a legreálisabb összehasonlítás, ugyan akkor azért elég sok kérdést nyitva hagy (hagyhat adott esetben...)

eleve egy olimpiai évben nem decemberben kéne a csúcson lenni, márpedig ha válogatót tartunk akkor mindenki oda fogja kihegyezni a formát, az olimpián meg majd csak lesz valami aztán... 

aztán hogyan hasonlítod össze pl a sprint meg a distance B-kvalit? klasszik válogatón...?!  ugye akkor már vissza kell kanyarodni a FIS ponthoz rögtön...

lesz-e decemberben 3-3 sprint illetve klasszik distance ahol válogatózni lehet? azt most mondom, hogy 15 klasszik egy sem lesz, max 10, esetleg azon lehetne válogatózni, az meg máris nem az olimpiai szám... 

aztán mi van ha valaki nem a legjobb a válogatón de A kvalit csinál..? megmondjuk a FIS-nek, hogy mi leszarjuk az ő hülye kvalifikációs rendszerüket, mi majd eldöntjük mi az igazi kvali...?!

szóval ha mi magunk találjuk ki a rendszert akkor maradnak nyitott kérdések bőven, ha átvesszük amit a FIS használ -ha jó ha nem...-nem nagyon van mit belemagyarázni..

de ettől függetlenül én nem vagyok a válogatózás ellen sem ha ez a döntés születik végül.. egyenlőre az edzőbizottságban 5:1 arányban a kvali pont volt a befutó...

 

Holgery Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17282

Hú, arra nagy derbik voltak régen MTB-vel!

Előzmény: kispolgar. (17279)
atom69 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17281

Ez a szülők sorsa: ballaszt anyagként működünk a családban. :)

Előzmény: biathlon (17280)
biathlon Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17280

Engem meg kihagy a felsorolásból ;-)

Előzmény: Nagymezoke (17275)
kispolgar. Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17279

Győrújbaráti-havasok

Előzmény: Holgery (17277)
Ckerovkovics Creative Commons License 2013.03.27 0 0 17278
Szombaton felmegyek Skalkara, majd en is bosszantalak a kepeimmel :-)
Előzmény: kispolgar. (17273)
Holgery Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17277

Ez merre felé volt?

Előzmény: kispolgar. (17273)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17276

 

Kérdés megerősítve!

Előre le lesz fektetve vagy majd a januári helyzet alapján az erősebb kutya b.....?

Előzmény: swedski (17268)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17275

Örülök,hogy még Ti is ki tudjátok használni ezt a kora tavaszi sízési lehetőséget.

 

Én tegnap:Bad Mittendorf 8ó30-10ó50-ig firnes,príma hóban.

     ma:Ramsau  15ó05-16ó20-ig -1-2C,friss porhóban,unokával.

Előzmény: Butch Cassidy (17263)
Nagymezoke Creative Commons License 2013.03.26 0 0 17274

"-tetszikvagy sem- egy kvalifikációs évben a fis pontok bűvöletében kell élni..."

Ezzel azért legalább Te is elismered,hogy melyik lenne a szakmaiságot képviselő változat a

  válogatásra.Csak az a kérdés,hogy mint vezető edző miért nem állsz ki a szakmaiság

  mellett?Amúgy meg miért kellene a pontokat hajszolni?Ezeken a stage versenyeken szerzett fals pontokból is látszik,hogy nem biztos,hogy az a legjobb versenyző 15km klasszikon Aki a legjobb pontokat szerzi 3km skaetingen.Bár az a Milán estében kezd egyér-

telművé válni,hogy ha egy kicsit rákészül akkor a klasszikon sem igazán lehet megverni.

 Akkor meg miért nem lehet test-test ellen lemeccselni?Mitől kell félni?

Előzmény: ca2 (17259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!