Keresés

Részletes keresés

6cylinder Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1366

Uraim, uraim!

Félre ne értsük egymást!

Nem tudom kinek mit jelent a terepjárós kifejezés, de úgy látom indulatokat szülni, azt tud.

Pont ezért írtam korábban, hogy nem én akarom az első csapást az erdőbe metszeni, és nem én akarom az erdészeket a birtokhatárok mikéntjéről kioktatni.

Tisztelem a táblákat, sorompokat, a fát, a virágot, az őzeket, a hengert, a V motort, az A/T-s gumikat és a Mitsubishi hajtásrendszerét.

Így együtt. Ez nem mindenkinek természetes, de nem említendő együtt az általam erősen utált quadokkal, tompítás nélküli crossmotorokkal.

Az autóm csendes, nem füstöl.

A Hór völgyén 10km/h órával gurultam végig, megálltam mikor előttem a hozzám hasonlóan őrült, ám más érdeklődési irányban fanatizált úr, kereszbefeküdt az úton és kb 1,5 percen keresztül fotózott egy virágot. Minden túrázó csoportnál megálltam 20-25m-re megvártam, míg mindeki rendezi sorait és csak utána hajtottam át köztük. Megjegyzem, minden autós, akit láttam így cselekedett.

Csak olyan utat keresek, ami korábban is út volt, csak az ott járó járművek fajtája, vagy az erózió miatt már nehezen járható, és én érezhetek egy kis gyermeki örömöt, hogy el tudok jutni olyan helyre, ahová a már egyre kényesebb és aszfaltra simulóbb személyautók esetleg nem.

A fentiek okán ,egész szűk mezsgyéje az utaknak az amit keresek és amiben Ti esetleg segíteni tudtok.

Kösz.

inside81 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1365
Nem Quadosoknak meg motorosoknak ajánlottam, hanem csak egy autózni szeretőnek, bár bízom benne hogy senki nem él vissza ezekkel a helyekkel és úgy viselkedik ahogy az erdőben illik. örömteli lenne ha nem dózereznék le a Börzsönyt a faszállító eszközök sem, és a motoros gyorsulás is megszűnne Mátraházai szerpentinen.
Előzmény: nagypapi (1364)
nagypapi Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1364

Királyháza csak egy szekér jóindulattal nevezhető településnek, leginkább csak egy túristaház. Az odavezető út mindkét végén kinn van a 'mindkét irányból behajtani tilos tábla', kivéve célforgalom, de mivel közte van a turistaház, valóban  elég könnyen ki lehet magyarázni a dolgot.

Amúgy egy nem túl széles út, viszont nagyon jó minőségű, még egy ültetett autónak sem kihívás, nemhogy egy 4*4-nek. Kerékpározásra viszont mindenkinek ajánlom.

A nagyhideghegyi úton viszont tényleg tiltva van a közlekedés szerencsére, bár a Cseresznyefa-rakodóig fel lehet menni - szintén nem nagy kihívás.

 

Tök jó lenne, hogyha valaki kimegy hétvégén a természetbe, ráadásul nemzeti parkba, akkor nem a kvadok, krosszmotorok és terepjárók zaját kellene hallani, és nem ezeket kellene szagolni és kerülgetni....

 

Előzmény: inside81 (1361)
M41 2127 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1363
"Menj fel Diósjenő - Királyháza - Kemence felé, vagy ha szeretsz kockáztatni akkor Királyrét - Nagyhideghegy (de el ne kapjanak az őrök mert megbírságolhatnak. Viszont szép a kilátás a hegytetőről)"

Nem kéne ezt igy ajánlgatni...
Aki lusta egy kis gyalogtúrára az nem érdemli meg a szép kilátást sem...
Előzmény: inside81 (1359)
inside81 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1362

Na mivel le lettem cseszve menj inkább közforgalmú úton, szép útak pl:

 

Pomáz - Dobogókő - Esztergom,  Vác - 2-es út - Nógrádi vár

(na ott Nógrádnál is át lehet kavarni valami földúton királyrétre, ha kirándulni akarsz)

vagy épp 2-es út - Ipolyság - Kemence - Szob  (az egy ilyen Börzsönymegkerülő út, Drégely várat érdemes megnézni, meg a kisvasútakat a Börzsönyben)

 

 

Szép még amúgy:

Szécsény - Ipolytarnóc  vagy épp a

Hatvan - 21-es út  Pásztó - Galyatető -  (vagy a 3-as úttól Gyöngyös  - Mátrafüred) - Parád - Eger - Répáshuta - Lilafüred - Miskolc.   Na aki nem bírja a kanyart annak nem javaslom, mert az ország legkanyargósabb útja, legalább 100 kanyar van benne.

 

Amin tavaly voltam és picit para volt az a Hór völgy a Bükkben, ez is térképen jelölt közút, megtalálni azért nehezebb volt, és ilyen kavicsos törmelékes út, de szép, vadregényes  helyen megy.  Elmész a 3-ason Mezőkövesdig és ott felmész CSerépfalu felé, cserépfalutól indul a Hór völgy (ott egy Ősember barlang) majd onnan már köves, patakmederben megy az út, de végig tök egyenesen menj az Visz fel Lillafüredre. Elvileg lesz egy Tó jobbra és egy elágazás Balra, naaz Répáshutára megy, de lehet hogy arra már le van zárva, szóval arra nem voltam. Utána vigyázni kell mert van egy megsüllyedt áteresz amin fennakadtam és fél órán át b..szakodtam hogy átérjek. Valamelyik kerék minden képp az árok peremén volt szóval necces arra széles kocsival menni. Aztán feljebb volt olyan hogy a patak folyt az úton végig mert árvíz volt. Az út végén meg van egy elágazás na ott kell balra menni (jobbra behajtani tilos van) és az Kimegy Lillafüredre.

 

Lillafüredtől meg mehet Bánkútra (tovább ne menj mert sorompós és ott tényleg büntetnek)  vagy Bánkút előtt lekanyarodsz északnak és le tudsz menni Szilvásváradnak, az is szép hely.  Szóval van bőven kínálat, szerezz be túristatérképet mert térkép nélkül eltévedhetsz az ilyen kitáblázatlan erdőgazdasági útakon.  

Előzmény: 6cylinder (1351)
inside81 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1361

Nincs lezárva...Királyháza település csak ezen az úton közelíthető meg, térképen is jelölt útvonal.  Nagyhideghegyre szintén ezen az úton viszik fel a cuccokat, bár ez valóban táblával jelzett nem közforgalmú út, de nemhiszem hogy megbüntetnék ezért.

 

Én inkább az erdőben sokkal nagyobb kárt tevő fákat kitermelő teherautók közlekedését szüntettném meg, hisz nyomában erózió, járhatatlan elbarmolt turistautak maradnak, ezért is utálom a börzsönyt. Nincs egy olyan út amin nem gázolnál térdig a sárban, a legdurvább Nagyhideghegy - Kisírtás térsége, ott régen kisvasúttal hordták a fát, most teheratóval.  Hát ez jobban szennyez, mint az hogy egyszer felmész Királyházára.

Előzmény: nagypapi (1360)
nagypapi Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1360

Úgy gondolom, eddig a T. Topiktársak próbálták visszafogni magukat, hogy a Nemzeti Park területe NE legyen terepjárósok versenypályája, sőt, nagyon óvatos és visszafogott vélemények hangzottak el a kérdéssel kapcsolatban.

 

Jó lett volna, ha ez így is marad.

 

Én mindenesetr remélem, hogyha megpróbálja az általad felsorolt utakat, legalább jól megbüntetik.

Nem véletlenül vannak azok az utak ugyanis lezárva.

 

Előzmény: inside81 (1359)
inside81 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1359
Menj fel Diósjenő - Királyháza - Kemence felé, vagy ha szeretsz kockáztatni akkor Királyrét - Nagyhideghegy (de el ne kapjanak az őrök mert megbírságolhatnak. Viszont szép a kilátás a hegytetőről)
Előzmény: 6cylinder (1351)
M41 2127 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 1358
Még szerencse, hogy a Börzsönyben nincsennek lakott települések és emiatt utak sem nagyon vezetnek át a hegységen.
Mert a Bükkben ott van pl. Répáshuta, Bükkszentlászló, Bükkszentkereszt, igy utak is kellenek...
hybe Creative Commons License 2007.04.02 0 0 1357
Ha a Kóspallag-Nagyirtáspuszta útvonal ennek mondható, akkor ajánlanám. Különösen izgalmas, amikor nem veszed észre az erdő közepén elhelyezett fekvőrendőrt :-)
Előzmény: 6cylinder (1351)
Stms Creative Commons License 2007.04.02 0 0 1356
Ha vársz egy kicsit (amíg lesz egy kevés hó), akkor a Királyrét - Kóspallag országút csak 4x4-el lesz járható.
Előzmény: 6cylinder (1355)
6cylinder Creative Commons License 2007.04.02 0 0 1355

Persze, de nem én akarom az első csapást vágni, ezért kérek segítséget. Egyébként tisztelem a táblákat, ahol  sorompó(akár nyitott, akár zárt) vagy behajt. tilos ill. csak engedéllyel, oda nem megyek.

Persze lehet, hogy a Börzsönyben ezeken kívűl csak 4 sávos autobahn van, de hát ezért kérdeztem.

Előzmény: Stms (1354)
Stms Creative Commons License 2007.04.02 0 0 1354
Tudsz róla, hogy a Börzsöny jó része az tájvédelmi körzet, meg Nemzeti Park?
Előzmény: 6cylinder (1353)
6cylinder Creative Commons License 2007.04.01 0 0 1353
Személyautóval nem,  4x4-el igen.
Előzmény: Stms (1352)
Stms Creative Commons License 2007.04.01 0 0 1352
Mit értesz azon, hogy "kicsit izgalmasan járható"?
Előzmény: 6cylinder (1351)
6cylinder Creative Commons License 2007.04.01 0 0 1351
A Börzsönyben ki tud autóval kicsit izgalmasan járható szép utakat?
tramini_the_9 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1350
Naná, hogy felnőtteknek is! Ez ilyen "kalandpark", jobb nevet nem tudok rá. Van pl. quad-pálya, mountainbike-pálya, lehet gokartozni stb. Mi a tiroli csúszdát próbáltuk, ami olyan, hogy egy hosszú kötélre hevederrel felcsatolod magad, és ezen a kötélpályán siklasz jó hosszan a fák között :)) Én személy szerint a zorbra gyúrok, ami tulajdonképpen egy bazi nagy átlátszó gömb, aminek a közepébe belemászol, és legurítanak a lejtőn :D
Állat lehet :DD
Előzmény: inside81 (1349)
inside81 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 1349
gyerekeknek vagy felnőtteknek is? 
Állítólag Visegrádon is van ilyen canopy park...www.canopy.hu
Előzmény: tramini_the_9 (1348)
tramini_the_9 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 1348
A Mecsek, konkrétabban az Árpádtető (Pécs határában) nagyon szép kirándulóhely, de van ott egy ilyen "kalandpark", a Mecsextrém Park, amit tudok ajánlani mindenkinek. Szerintem nagyon színvonalas és egy csomó nagyon jó játék van, a természet lágy ölén, hogy úgy mondjam. Van pl. tiroli csúszda, ami baromi jó móka, egy kötélpályán lehet csúszni az erdő kellős közepén :) Mi most voltunk 16-án, marha jó volt, szerintem aki egy kicsit is szereti az aktív kikapcsolódást, az jól fog szórakozni. (Persze Pécs környékiek előnyben...)
inside81 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 1347
Én is tavaly kocsival.   2 szer kishíján f4ennakadtam, aztán a répáshutai elágazás után egy áteresz vagy híd vagy mi az úgy szakadt be, hogy épphogy át tudsz menni rajta a kocsival...azt is vagy 5-ik próbálkozásra, mert valamelyik kereked biztos hogy félig az árokban van.  Aztán a felső szakaszon a patak folyt szembe velem az út közepén..na az muris volt, tipikusan úgy éreztem mintha hajóban ülnék :)

De összeségében jó, csak picit megviseli a futóművet + gumikat a szar út.  Épp hallom hogy sokan a nemzeti park területén kvadoznak,  hát ki lehetne jelölni nekik számos bükki feltáróutat + ezt a Hór völgyet is, és mittomén napi 500-800 Ft-os útdíjért igénybe lehetne venni.
Előzmény: 6cylinder (1346)
6cylinder Creative Commons License 2007.03.18 0 0 1346

Végigmentem a Hór völgyén. Szép. Kösz a tippet.

M41 2127 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 1345
Köszi a leírást, remélem egyszer útba fogom tudni ejteni.

Amúgy ez a második kép még ütősebb mint az előző. Nagyon szép!!
Előzmény: tengelic35 (1343)
inside81 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 1344

És kihagytad még a futóhomokot is Fülöpházánál..

Amúgy ajánlom mindenkinek:

 

www.geocaching.hu

Ládatérképek  Ott megnézed a lakhelyed vagy túrahelyed és lényegében magyarország összes szép, nevezetes helye rajta van látnivalókkal, leírásokkal.

Ajánlom mindenki figyelmébe

Előzmény: tengelic35 (1340)
tengelic35 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 1343
Bácskiskun megye. Csengőd és Soltszentimre közt,de Soltszentimréről jobb megközelíteni. Ki van táblázva végig,bár kell menni a pusztában nem keveset.
Az idén tavasszal is indul egy Petőfi emlék teljesítmény túra, ami Izsákról indul és érinti a Csonka tornyot. A keresőben biztos találni adatot róla. Én a tavajiról olvastam ,de az ideit is már hírdetik a helyi gimiben,úgy hogy biztos lessz. Nyilt túra bárki indulhat,de nem árt előre jelentkezni. Nagyon szép tájakat jár be,mint pl-ul a Kolon tó környéke.
Előzmény: M41 2127 (1342)
M41 2127 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 1342
Pontosan hol van ez a templomrom? Nagyon tetszik!
Előzmény: tengelic35 (1340)
Mapache Creative Commons License 2007.02.28 0 0 1341
ez tényleg szép!
Előzmény: tengelic35 (1340)
tengelic35 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 1340
A kiskunságot favorizálnám pár sorral. Túrázott már valaki a pusztában? Pl.,mi legutóbb Soltszentimre és Csengőd közt jártunk és lám mi van a homokba dugva?Csonka torony. Templom az Árpád kórból,melyben római kori téglák is vannak.
Magam is megelpődtem,pedig szégyen ide szégyen oda,a környéken lakom. Pár kép a kiskunság szépségeiről.
Mapache Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1339
igen persze!
bocs.
Előzmény: JozsBiker (1338)
JozsBiker Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1338

Erdőkertes - > Erdőtelek

 

Előzmény: Mapache (1335)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1337

Vasárnapi túránk: Budaörs-(Sorrento)-Normafa-(Mária-szurdok)-Budakeszi.

 

Néhány kép az első kétharmadról:

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!