Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26119

Gyerek Hágában lakik.. most felfedezett valami olcsó kínai cucc ellátót, de egyébként az AH-ban vesz zöldséget meg húst. Mi csak rizst szoktunk venni, általában jön velünk 5-6 kg basmati meg pár doboz kakaópor, mindig ufónak néznek, hogy ezzel van tele a fedélzeti bőröndünk :-)

Előzmény: m_and_m (26117)
dodive Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26118

Köszönöm az ötleteket. Nem a JFK-ről jövünk haza. De van több videója is a feltöltőnek, biztos tudok belőle hasznosítani. A térképet kipróbálom!

Előzmény: m_and_m (26115)
m_and_m Creative Commons License 2023.09.19 -3 0 26117

Vidéken inkább Coop van, de Amsterdamban mi is az AH-ba jártunk (mindig vettük a hagelslag-t, meg a stroopwaffel-t, hogy pótoljuk a bringázás közben elveszett kalóriákat ;-) )

Előzmény: tucsok13 (26106)
m_and_m Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26116

Város tömegközlekedésre mi a Google mellett a Citymapper-t használtuk. A térképe ennek is offline (előre letöltöd melyik városban akarsz közlekedni). Próbáld ki előre pl Budapestet is ismeri!

Előzmény: dodive (26109)
m_and_m Creative Commons License 2023.09.19 -2 1 26115

A lényeg itt van: https://www.youtube.com/watch?v=zYp3m9ktKmI

Pl két ember, aki be- majd visszautazik a városból a reptérre, az utanként 2x8,25$-t fizet, vagyis összesen 33-at (a videóban még 8$ az egy út). Viszont, ha 10-es Airtrain Metrocard-ot veszel, ami 25$ (úgy látom, még mindig annyi), akkor jobban jársz, mert egyszere, max 4 ember használhatja ezt a kártyát. Vagyis max 4 embernek 25$-ből megvan a JFK-ről a városban, majd a városból a JFK-re útja. Feltéve, hogy együtt jönnek-mennek és 30 napon belül jönnek vissza, mert ez a kártya addig érvényes. A videoban még arra is van tipp, hogy ne az automatából vedd, hanem a szemben lévő trafikban (nincs sor és nincs egyszeri kártyadíj). Azt is elmondja a videó, hogy a sima Metrocard és az Airtrain Metrocard miben különbözik külsőleg. Bónusz még, hogy elmeséli, miképp lehet az Airtrian ingyenes részén maradva, busszal kiszabadulni a JFK-ről.

 

Mindent összevetve, azt kell még számításba vennetek, hogy hol lesz a szállásotok, a nap melyik szakában közlekedtek, mennyire siettek és mennyire vagytok kényelmesek (pl a buszon nehézkesebb a bőröndökkel navigálni). A Lyft, Uer és társai is tud jó opció lenni, de vigyázz, mert bele lehet szaladni egy csúcsidős, vagy "épp beérkezett több nagy repülő" miatti extra árba (San Francisco-ban, az előre kalkulált 30$-ből így lett nekünk 80$ - ami akkor fájt, de mégis jól esett a 22 órás fentlét után, elterpeszkedve a hátsó ülésen csodálkozni rá az előttünk feltűnő városra, mint ugyanezt egy busz ablakából kilesve meglátni)

Osszatok, szorozzatok és ha kell, hajoljatok le azért a néhányszor 8$-ért, amit itt-ott megspórolhattok. Jól lesz elkölteni egy deli-ben!

 

Ja, és igen, nektek a heti Metrocard lesz a jó (mondjuk annyiból jó, hogy a városi forgatagban nem a telefonnal és nem a bankkártyával kell hadonászni, hanem csak a kis kártyával, amit ha elhagysz, vagy leejtesz sem dől össze a világ)

Előzmény: dodive (26102)
dodive Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26113

Köszi mindent. Utána olvasok amiket írtál.

Előzmény: tucsok13 (26112)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26112

Szerintem minden szolgáltatónál van ilyen, érdemes megkérdezni esetleg. Amire jó az inkább ha vesztek NY pass-t akkor ad-hoc módon is lehet tervezni, hova menj, illetve a Google-nak nagyon jó az útvonaltervezője ami tömegközlekedéssel tervez. Bár vannak kifejezetten NY-ra metro tervező app-ok is, azok is jók, és azt hiszem az megy offline is. (NYC Subway amit én használtam)

Mi Jersey city-ben szoktunk lakni, mert sokkal olcsóbb, mint a belváros, és a Path-al nagyon gyorsan be lehet érni, cserébe fantasztikus a panoráma. Ott legutóbb még nem fogadták el a bankkártyát, kellett a Metrocard.

Előzmény: dodive (26109)
dodive Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26109

Köszönöm! Nekem nem Telekomom van. Akkor majd megoldom az offline térképpel és a talált wifi-vel.

Előzmény: tucsok13 (26108)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26108

Nekem bevált a szolgáltatói net a Telekomnál. Mivel ott egyébként van net minden sarkon (Mcdonalds, Staarbucks, minden látványosság) és kiválóan működik a Google offline üzemmódban, nekem kifejezetten a Lyft miatt lett 3 napos netem.

Előzmény: dodive (26107)
dodive Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26107

Csak ketten megyünk, nem tudom úgy meg éri-e. Minden esetre megnézem majd azt is, köszi.

Viszont a netet épp kérdezni szerettem volna, hogy mi a legjobb/legegyszerűbb megoldás. Főként a tájékozódásra kellene egybre a szálláson lévő net elég.

Előzmény: tucsok13 (26105)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26106

Na oda én nem járok, a gyerekném AH és Jumbo van, AH-t nagyon szeretem:-)

Előzmény: m_and_m (26101)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26105

Nem tudom, hányan mentek, de nekünk árban csak kicsit volt drágább (és sokkal kényelmesebb) a Lyft applikációval menni a reptérre. Mi ezt használtuk NY-on belül, itthon a szolgáltatónál vettem netcsomagot és így tudtam használni. Beteg lettem, durván felfáztam, nem volt opció a több átszállásos dolog. 

Előzmény: dodive (26102)
dodive Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 26102

Köszi, ezt nem tudtam a Metrocard-ról. Nem naptári hetet leszünk, hanem szerdától keddig. A JFK-ra érkezünk és AirTrain-nel mennénk a városba, úgyhogy megköszönném a tippet. Sőt mivel első út arrafelé bármilyen tippet, javaslatot elfogadok:)

Előzmény: m_and_m (26099)
m_and_m Creative Commons License 2023.09.19 -1 0 26101

Bent vagyok 😉.

Anno az AH-ban nem volt gondunk, hanem a Coop-ban.

Előzmény: tucsok13 (26100)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.18 -1 0 26100

Lépj be a FB Revolut csoportba. Nagyon sokan gondolják hogy a Revo elég.

 

Hollandiàban az Albert Hejn (az egyik legnagyobb lánc) csak Maestrot fogad el, nekem emiatt lett Bunq. Meg nagyon sok más helyen is így van Holllandiában. Ha ottani címmel kérdz Revot, Maestrot ad.

Előzmény: m_and_m (26098)
m_and_m Creative Commons License 2023.09.18 -1 0 26099

A kártyás fizetés is "ingyenessé" válik, amikor egy naptári héten belül fizetett összegek elérik a hétnapos Metrocard árát.  De, ha nálatok az egy hét nem esik egybe a naptári héttel, akkor már bizony a hétnapos kártya éri meg jobban (igaz, ott még rájön az egyszeri kártya díj)

Ha JFK-ról jöttök.-mentek Airtrain-nel, akkor arra is van egy tippem, amivel némi dollár spórolható... ha érdekel, kifejtem ;-)

Előzmény: dodive (26097)
m_and_m Creative Commons License 2023.09.18 -2 0 26098

Azt hittem ilyet le se kell írni. Akinek van Revo-ja, annak kell, hogy legyen másik bankszámlája. Annak kártyáját mindig vinni kell, hisz, ahogy írod, bárhol előfordulhat probléma. Sőt, általában ajánlott több, független kártyával elindulni (feltéve, hogy van). Nekünk, volt, hogy az én Mastercard-omat a holland szupermarket pénztára nem fogadta el, míg a nejem, akkori Maestro-ját pedig igen

De már csak ezért is érdemes egy Wise accountot is létrehozni, mert az mindjárt egy plusz kártya, amivel probléma esetén lehet próbálkozni úgy, hogy mögé berakja az ember a problémás kártyát

Előzmény: tucsok13 (26095)
dodive Creative Commons License 2023.09.17 -1 0 26097

Köszönöm. Nem terveztem csak azzal menni. Azért is kérdeztem a tömegközlekedést mert arról nagyon vegyes fórum bejegyzéseket olvastam a Tripadvisoron, ráadásul elég régi írások voltak. Minden esetre mindig lesz nálam másik kártya, illetve a 7 napos bérletet venném meg.

 

Előzmény: tucsok13 (26095)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.17 -1 0 26095

Azért rutinos Revolut használóként azt tanácsolom, mindig legyen B tervetek. Nem egyszer előfordult, hogy az USAban a  legkülönbözőbb helyzetekben egyszer csak nem fogadták el a Revolutot, és nem is volt rá magyarázat - hol a férjem metál kártyája nem működött, hol az enyém, volt, hogy egyik sem, ugyanazon üzletláncnál, ahol addig mindig működött.. az ERSTE sosem hagyott cserben, csak hát az ember nagyon nem szívesen használja. De csak Revoluttal ne indulj el. 

Előzmény: dodive (26091)
dodive Creative Commons License 2023.09.16 -1 1 26093

Köszönöm szépen! Ez jó hír.

Előzmény: tucsok13 (26092)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.16 -1 1 26092

Igen, elfogadják, tavasszal használtuk.

Előzmény: dodive (26091)
dodive Creative Commons License 2023.09.16 -1 1 26091

Sziasztok!

Esetleg tudja valaki, hogy NY-ban a tömegközlekedésben az MTA automaták és az OMNY terminálok elfogadják a Revolut kártyát?

tucsok13 Creative Commons License 2023.09.12 -2 1 26090

Ez is fontos info.. mi most megyünk decemberben Nassauba, de nem hajóval, repülővel Ft Lauderdale-ből. De szerencsére nekem még "régi" az ESTA, az uramnak meg vízuma van, ezzel együtt most egy percet elgondolkoztam, mire ezt realizáltam, pedig már egyszer végiggondoltam :-D

Előzmény: Durian Mochi (26089)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.09.12 -1 2 26089

Az egyik utazási iroda egy Miamiból induló és oda visszatérő karibi hajóútja tájékoztatójában a következőket írja:

 

"FONTOS: utazásunk nemcsak a korábbi ESTA-val és  a "hagyományos" amerikai vízummal, hanem az új, elvileg egyszeri belépésre jogosító ESTA-val is teljesíthető - annak ellenére, hogy ezen az úton ténylegesen háromszor lépünk be az Egyesült Államok területére - mert a hajó egy zárt útvonalon a kiindulási kikötőbe tér vissza és az utazás az USA által deklarált un. szomszédos szigeteket érint, amire kedvezőbb szabályozás vonatkozik."

m_and_m Creative Commons License 2023.09.12 -1 3 26088

Akárhogyan is, egyre "kellemesebb" a nemkívánatos vendégnek lenni a Világban...

Előzmény: Ako997 (26086)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.11 -1 2 26087

Köszi az infot, ez hasznos! 

Előzmény: Ako997 (26086)
Ako997 Creative Commons License 2023.09.11 -1 6 26086

Azért írok, hogy más esetleg ne haljon szörnyet:) NY-ban vagyunk és a következő emailt mind megkaptuk:

 

"There has been an update to your ESTA Travel Authorization Status submitted on (dátum). Please visit https://esta.cbp.dhs.gov/esta to check your application."

 

Nem túl megnyugtató, ha ellenőrzöd az ESTA oldalán, akkor alig észrevehető, kis piros szöveg jelenik meg, miszerint:

 

"Authorization cancelled."

 

Ez még kevésbé vicces. Felhívtuk a megadott US Border Patrol nonstop elérhető számot (12023258000), beazonosítottak (név, útlevélszám, született,stb.), kicsit várattak, majd megtudtuk, hogy

 

NINCS SEMMI TEENDŐNK. 

 

A hölgy azt mondta, ez a jelenleg érvényben lévő egyedi magyar sajátosságok miatt van. Beutazol, törlik az engedélyt és legközelebb igényelned kell újra. 

 

Nem tudom, hogy mindenkivel ez fog-e történni, HA KAPTOK ÜZENETET NÉZZÉTEK UTÁNA! Csak tapasztalatként írom azért, hogy ne csokizzatok be rögtön!:)

tucsok13 Creative Commons License 2023.08.30 -1 1 26085

Mi már ezt az utat többszörösen bejártuk, itt pont az lesz a különleges, hogy egyrészt nem a legnépszerűbb helyekre megyünk (mert azt már láttuk) másrészt meg úgy, hogy benn lakunk a parkban, részt tudunk venni ranger programokon meg ilyesmik. Mi semmiképp nem akartunk nagy batár autót (lett volna olcsóbban is), Izlandon is imádtuk a VW-t, de ez eggyel komfortosabb, hogy van benne rendes méretű ágy, wc, zuhany, benti tűzhely, plusz adnak wifit itt is (ami persze csak ott van, ahol hálózat is, vagyis a városok közelében). Még ha nem is minden este alszunk ingyenes helyen (sőt, még ha minden este fizetősben alszunk, akkor is) olcsóbbra jön ki, mint a szokásos színvonalú hotelek+autóbérlés. És hát más élmény lesz szerintem így.

Azt mondják, a tömeg miatt kell előre foglalni kempinget, de ha nem a legnépszerűbb helyekre megyünk és beérjük az egyszerűbb megoldásokkal akkor nem feltétlenül igaz ez sem, már kaptam egy csomó infot/linket az ingyenes lehetőségekről. Izgalmas lesz :-)

Előzmény: Zs... (26084)
Zs... Creative Commons License 2023.08.30 -1 0 26084

Köszi, kíváncsi leszek milyen lesz. A mérföld limit elég nagyvonalú, legutóbb Washington/Oregonban 2300 mérföldet mentünk 15 nap alatt. Mondjuk ha már ott vagyok, akkor vmi igazi amerikai modellt próbálnék ki, ami akkora mint egy ház, és merev rúdon van utána kötve a terepjáró 😀 De tuti szuper lesz ez is.

Előzmény: tucsok13 (26083)
tucsok13 Creative Commons License 2023.08.30 -1 2 26083

Tőlük béreltem: https://www.cabana.life/ Mercedes Flex-et béreltünk. 

 

10 napra, biztosítással (mivel nekünk nincs amerikai, ezt külön kellett intézni) kuponkóddal ami 600 USD kedvezményt adott 2200 USD. Napi 170 mérföldet lehet menni, ami nekünk bőven elég.

 

Le kellett írni, merre mennénk, és küldtek egy személyre szabott útvonaltervet látnivalókkal, kempingekkel - csak lestem, profi.

Előzmény: Zs... (26082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!