Keresés

Részletes keresés

e-papi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 809
75 grammot!!! Huhhh, de rég vót! Fijamnál már majdnemhogy kg-ban lehet számolni! :o)))

Otthon azért már csak el tudod kapni a pillantását!

Előzmény: MALWIN (807)
abraxas Creative Commons License 2002.12.17 0 0 808
Amint (emlékezetem szerint) Galadriel annak idején találóan leszögezte:
Lányos apának lenni, különleges elmekórtani állapot! :o))
Ja, és szemészeti is :o)))))))))))
Előzmény: unnamed (805)
MALWIN Creative Commons License 2002.12.17 0 0 807
Sziasztok!
Holnap megyünk haza!
Reggelire 75 grammot evett, de persze megint aludt, mire odaértem.
Holnaptól "indul az élet" otthon!
e-papi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 806
Én is. Pedig már 20 éves! :o))
Előzmény: unnamed (805)
unnamed Creative Commons License 2002.12.17 0 0 805
Pedig biztos szép szeme van! Mostanában jöttem rá: a legszebb szempár a világon az ember lányának van. Csak rámnéz vele, és már el is olvadtam, pedig még csak hét napos!
Előzmény: MALWIN (804)
MALWIN Creative Commons License 2002.12.16 0 0 804
sziasztok!
Nem hiszitek el, de még nem láttam a szemét a lányomnak!
Feszt alszik, legalábbis amikor én bent vagyok nála.
Már túl van egy fényterápián,az étvágya továbbra is hatalmas.
Kíváncsi vagyok, ha hazajön, akkor is ilyen békés lesz-e??
abraxas Creative Commons License 2002.12.16 0 0 803
Kedves Mindenki!

Ünnepélyesen jelenthetem:
Tegnap átléptük a Rubikont! A kocka el van vetve! Meg más efféle baromságok :o)
A kicsi lányomból NŐ lett suttyomban.
Karácsonyra nem Barbie-t kért mint ezidáig megszokhattuk, hanem valami szép R U H Á T!!!!!
(elnézést, nem kiabálni akarok, csak nem győzöm eléggé hangsúlyozni:o)
Ja, és fogyózni is kezdett, hogy biztos beleférjen az ajándékaiba :o)))))
Hogy repül az idő! Tegnap még a pidzzáscsipsz volt a vágyak netovábja, ma meg párolt zöldséget kér köretnek (Pedig tudom, hogy úúúúútálja! "blöááááááá...").
No, azért az aggódóknak jelezni kívánom, hogy a fogyókúrába azért belefér némi(némi?!) csoki elpusztítása is ;oD

abraxas Creative Commons License 2002.12.16 0 0 802
Kedves Malwin!

Fogadd örömteli gratulációmat!
Szép nagy baba :o)))
Legyen sok örömed benne!

Üdv:
Abraxas

Előzmény: MALWIN (798)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.12.16 0 0 801
Gratulálok!!! :-)
Előzmény: MALWIN (798)
MALWIN Creative Commons License 2002.12.14 0 0 800
Köszi!!!:-))))))))))
Előzmény: e-papi (799)
e-papi Creative Commons License 2002.12.14 0 0 799
Óriási gratula az óriási leánykához! :o)))
Előzmény: MALWIN (798)
MALWIN Creative Commons License 2002.12.14 0 0 798
Sziasztok!
Ezúttal megint itt vagyok, de az eddigiektől eltérően egy szívderítő, sőt mondhatni boldog témával:
Tegnap este negyed 6 -kor megszületett negyedik lányom, Anna Blanka, 4120 grammal és 53,5 cm-rel
Mindketten jól vannak, végigcsináltam velük a szülést, pokolian elfáradtam én is, most megyek majd be hozzájuk.
Annyit azért már tudok, hogy Anna felkajálta a klinika tápszerkészletét... :-))
Mulan Creative Commons License 2002.12.12 0 0 797
Azért én mindig benézk, ha feljön a topic:-)
Előzmény: abraxas (796)
abraxas Creative Commons License 2002.12.12 0 0 796
Kedves Mulan!

Jó újra itt látni! Mármint hozzászólások formájában ;o)))
Tudom én, a lelkem mélyén hogy elmúlik. A minap valamelyik égbekiáltóan blőd füllentés után rámvigyorgott: "De azért nem volt rossz füllentés?!" (mármint próbálkozásnak nem rossz). Tudja a nyavalyás, hogy úgyis lebukik, de azért próbálkozik :o)
A kamaszodásról csak annyit, hogy a tanítónő (tanító?! nőnek mindenesetre nőnem látszik :o( ) a minap fogadóórán a következőképp értékelte a gyereket: Élénk, értelmes, csak kissé már serdül (ez utóbbi következtetést a megállíthatatlan fecsegési és vihogási kényszer nyomán vonta le :o).

Üdv:
Abraxas (az éberen figyelő :OD)

Előzmény: Mulan (795)
Mulan Creative Commons License 2002.12.11 0 0 795
abraxas, kedves, odébb van még az a kamaszkor, bár ez a "füllentősdi" már az eleje... igazából elmúlik magától, nem kell mellre szívni. Egyes okosok szerint azt próbálgatja a gyermek, mennyire lehet hülyének nézni a környezetét, és asszem, ebben van valami: idővel azután rájön, hogy "mindenkit át lehet verni, csak anyut nem" (Murphy). Szerintem legjobb szelíden körberöhögni a dolgot, illetve, megtanítani a csöppet rendesen hazudni. (Sajna, azt is kell: nem lehet mindig a teljes színtiszta igazat mondani)
Előzmény: abraxas (785)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.12.11 0 0 794
"lássuk, mit tudunk összehozni "

Hát én még egy kiscsajt szerettem volna jövőre, de most meginogtam.:-)

Előzmény: doncike (793)
doncike Creative Commons License 2002.12.11 0 0 793
Az én beköszönésem óta újból megélénkült a topik -- bár nem túl szívderítő témával.

Mindenesetre újból felveszem a Kedvencekbe, lássuk, mit tudunk összehozni ...

abraxas Creative Commons License 2002.12.11 0 0 792
Kedves Unnamed!

Üdv a fedélzeten! (a vitorlás topikot olvasgattam idáig :o))))
Sok boldogságot kívánok, és garatula!
Ami a témaválasztást illeti, az csak Rajtad múlik.
Jó lesz a bezordult kamaszlányos apukáknak némi emlékezetfrissítő, a régi szép időkről.
Erről jut eszembe az idevágó alapszabály:
Fiatal az az egyén, aki nem tudja, hogy a régi szép idők, az most van :o)))))

Előzmény: unnamed (791)
unnamed Creative Commons License 2002.12.11 0 0 791
Kösz. Bár ahogy elnéztem, mostanában a beszélgetés nem a kicsik körül forog, de elmentem a full topicot és este elolvasom.
Előzmény: Kipper (790)
Kipper Creative Commons License 2002.12.11 0 0 790
Nagy-nagy gratula!
Előzmény: unnamed (789)
unnamed Creative Commons License 2002.12.11 0 0 789
Sziasztok, szeretnék bejelentkezni, tegnap 14,30-kor született meg a kislányunk (ráadásül első gyermek szegényke, úgyhogy rajta fogunk kísérletezni nevelésügyileg :) ). Noémi Lilla 2850 g, 51 cm és GYÖNYÖRŰŰŰŰ!
szomi_szomi Creative Commons License 2002.11.26 0 0 788
Köszi a felvilágosítást!

A felelőtlen disznózásról:
Ne feledd, hogy a Lányos Apák Klubbjában vagy!
Tehát mi nyíltan az érem egyik oldala mellett köteleztük el magunkat.
Ha ez világos, akkor nem kell magyaráznom mi a véleményünk Petikéről és miért. :-)

(Petike egyébként 26 éves és leányunk meg ugye épphogy 18.)

Előzmény: Hoop (787)
Hoop Creative Commons License 2002.11.26 0 0 787
A jogi procedúrát sajnos nem úszhatják meg, akár igényt tartanak a tartásdíjra, akár nem. Mert nyugalmuk csak akkor lehet, ha bírósági végzés lesz a kezükben, hogy a gyerek nevelésére ők jogosultak. Ha ezt nem csinálják végig, akkor az apának bármikor kattan az agya arra, hogy nála legyen a gyerek, nyugodtan elviheti. Senki nem fogja megakadályozni benne. Akkor sem, ha szopós piciről van szó. És az is sajnos, hogy a bírósági végzés sem ad majd végleges nyugalmat, hiszen bármikor kérheti majd a felülvizsgálatát.

Gondolom az elköltözés nem jelenti azt, hogy nem indíthatnak apasági pert ellene. (Ha lemond, akkor a nevelési jogáról mond le, az nem jelenti azt, hogy ne lenne köteles gyerektartást fizetni.)

Nem tudom, hogy mennyire felelőtlen disznó, hiszen itt folyamatosan csak az érem egyik oldaláról olvasunk. Történt olyan célzás is, hogy a védekezés körül ugye mégsem annyira biztos minden...

Előzmény: szomi_szomi (786)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.11.26 0 0 786
Hát amellett, hogy lányom (3 éves) egyetlen puszija tényleg mindent rózsaszínné és széppé tesz számomra, azért Malwin lányának esete asszem minket lányos apákat tölt el a legnagyobb borzongással. Annyira, hogy inkább elhessegetjük a témát magungtól.

A jogi procedúrára senkinek nincs ötlete? Mármint, hogy a leendő "apukát" valahogy "emlékeztetni" kéne, hogy nem biztos, hogy olyan könnyen kihúzhatja magát az atyai kötelességek alól egy másik városba költözéssel.
Vagy elég, ha írásban lemond a gyerekről?

Mert mi van, ha Malwin lányának egyenesbe jön az élete a kisbabával (amiért nagyon drukkolunk mindannyian). Mondjuk talál egy rendes pasit és boldogan élnek. Közben Petike meg lezüllik és elkezdi őket zaklatni/zsarolni, hogy kell neki a gyerek. Ha most nincs jogilag elrendezve a dolog akkor esetleg még perelhet is ez a felelőtlen disznó.

Előzmény: abraxas (785)
abraxas Creative Commons License 2002.11.26 0 0 785
Kedves Mindenki!

Malwin új fórumában (többek mellett) a következőt írta:
"Végül is igaza van Abraxasnak,ott legyen csak minden rózsaszín és szép, ne romboljuk le az illúziókat..."

Az "ott" alatt természetesen ezt a fórumot értette.
Szeretnék erre röviden reagálni, hogy az esetleges újonnan érkezők is értsék mi volt a célja és értelme ennek a fórumnak, anélkül hogy előről végig kellene olvasni az egész topikot (bár nem olyan nagy ;o)
Bevezetőül idézném önmagam:
"Kedves Mindenki,
Addig mondogatták sokan eme klub szükségességét, hogy ímé nekilátok.
Kedves lányos apukák, ide lehet elmondani minden szorongásotokat (Hajajj :o)), örömötöket, élettapasztalatotokat és kérdéseteket. Meg ami eszetekbe jut :o)))"
Nos, az idők során volt itt minden változatból szép számmal. a szorongás részét egyébiránt főként én képviseltem :o)Drága Mulan osztotta tapasztalatnból eredő tudását nyugtató gyanánt...

Egy szó mint száz: Kérem senki se tartóztassa magát, csak mert az élete a gyerekkel kapcsolatban éppen nem a felhőtlen vigyorgás szakaszában tart.

Tudom, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond, rosálok is előre a kamasz korunktól. De azért gondok most is akadnak bőven. Jelenleg éppen a hogyan szokjunk le a füllentgetésről (ha drasztikus akarok lenni, a hazudozásról!) kurzust nyomjuk.
Nem tudom eldönteni, hogy éppen "ebben a korban van", vagy a hasonló beállítottságú barátnőtől eltanult magatartással állok szemben.
Úton útfélen füllentget kisebbet nagyobbat. Többnyire teljesen nyilvánvaló dolgokat tagad le (lásd: csillagos ég). Szerencsére azért nem körömszakadtáig. Ha átlátnak a szitán, egy hivatásos szélhámos eleganciájával von vállat: Lebuktam.

Hű, de hosszú voltam! Most már befogom :o)

Abraxas

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.25 0 0 784
off:
Mindenkinek, aki Malwinnal akar beszélni:
Új topicot létesített, az a címe, hogy Segítség, nagyapa leszek, gyertek át oda!
on:
Előzmény: Törölt nick (783)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.25 0 0 783
Namost akkor vedekeztek vagy nem vedekeztek?? Mert ez nagyon nem mindegy a lanyod komolysaganak megitelese szempontjabol!
Előzmény: Nagynulla (778)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.25 0 0 782
te sem irtad le egyértelmuen, mirol beszéltél, meg én sem, ugyhogy elbeszéltunk egymas mellett, mindegy.. a sajat sarat persze, hogy oldja meg o, az az ove, ahogy a gyerek is az o terhe, ezt meg ti ne vegyetek magatokra csak azert, hogy a fejehez lehessen vagni, ha meg magatol meg akarja oldani a dolgokat, az igenis jo, meg mas varosban is.. mondta tan, hogy toled varja el?
Előzmény: Nagynulla (778)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.25 0 0 781
mint lányos apa lánya karácsonykor színházba viszem atyámat. évek óta gyötör a dzsungel könyvével, és mivel vannak még csodák pont december 26-ra kaptam jegyet:)))
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.25 0 0 780
szia Malwin:) nyugi:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!