Keresés

Részletes keresés

mgy1980 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 14660

Egyértelműen kijött? Hát nem!

Baromi jó kis album, van olyan jó mint a Beady Szem, csak másképp!

Liam meghallgatta, jó, hogy vissza akar táncolni! Sokkal nagyobb erőfeszítéssel kevesebb zsetont tud beszedni. A BE-vel messze a három Wembley, de még az egy is. Ami akár Noelnek (másfél órás koncertek min.!) ezzel a lemezzel+oázis slágerek össze is jöhet!

Kezdi Ő is belátni: a bátyával csak együtt erősek!

Jobb lesz az mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (14657)
emgergo Creative Commons License 2011.10.22 0 0 14659

"Itt viszont nincs mihez viszonyítani, csak maga van, és Noel hangja nem elég kifejező. Súlytalanná teszi ezeket a számokat, pedig a legtöbbjük nem az. Szóval az igazság az, h kellene egy énekes. Ha nem Liam, akkor más. Mert ez az album jelenleg csak arra jó, h betegyem háttérzenének, meg meghallgassak róla külön egy-két számot. Pedig ennél jóval jobb dalok vannak rajta."

 

Igen, igen, igen, igen. Noel nagyon kellemesen elénekelget, de ez kevés ahhoz, hogy egy teljes albumon keresztül elvigye a cuccot. Sokkal képzettebb, mint a korai Oasis idején, meg van jó falzettje, meg ilyenek, de az ilyen típusú hangokkal tele van a brit zene, és egy csomóan karakteresebbek nála.

 

+++

 

Más. Lehet, hogy kitör a píszendláv. Liam twittelt egy olyat, hogy csörögje már meg Noel 2015-ben.

 

Noel (aug.): "Nemsokára jön a Morning Glory 20. évfordulója, és akár még vissza is térhetünk."

 

Szintén Noel (most): "Liam egyszer azt mondta, hogy az ötlettől okádnia kell, és amíg ezt tartja, nincs miről beszélni. A pénzre nincs szükségem, de igazából szomorúsággal tölt el, hogy nem hangoznak el olyan dalok stadionokban, mind a Champagne Supernova, a Rock 'N' Roll Star, a The Importance of Being Idle, vagy a Shock of the Lightning. Ezért nagy kár."

 

Erre Liam: "Ha Noellel félre tudjuk tenni a szarságainkat, akkor eljátszhatnánk egy turnén megint az albumot, a teljes egészében. Benne lennék, ha meg tudunk egyezni a feltételeink alapján. Annyi, hogy mindkét félnek tisztelni kell a másikat"


Ráadásul Liam (nyilván némi cinizmussal) már "my beautiful brother"-nek nevezte és feltűnően udvarias volt, a szokott "cunt" helyett :D

 

Ebben nagyon sok pénz van. Meg ha a Stone Rosesnek is összejött...

Előzmény: Törölt nick (14657)
emgergo Creative Commons License 2011.10.22 0 0 14658

A Live on Lettermanben van jó néhány kiemelkedő, és az pro-shot.

Előzmény: Törölt nick (14651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.22 0 0 14657

Na, túl vagyok én is Noel albumának meghallgatásán. És nem nagyon tudom, h mit mondjak.

 

Amikor a BE albumot hallgattam meg először, akkor nem éreztem azt, h ó basszus, miért nem Oasis, miért ez? Valszeg azért, mert Liamék szándékosan igyekeztek az Oasis stílustól elszakadni, más úton elindulni, így nem volt meg a hiányérzet. Most viszont nagyon megvolt. Gyakorlatilag hallhattam 12 olyan számot, mint amiket Noel a DBTT óta az Oasis albumokra írt. És vannak köztük jók, és vannak köztük nem annyira jók. A gond ezzel csak az, h még az utóbbi tíz év Oasis albumain egyre kevesebb, viszont ezzel együtt arányaiban egyre több jó Noel szám volt, itt most nem volt meg Nolenek az a lehetősége, h csak az igazán jók kerüljenek fel az albumra. Hiányzik az ellensúly, hiányzik a többi.

 

És sajnos az is egyértelműen kijött a végére, h Noel egyszerűen nem elég ehhez. Amikor három-négy számot énekel az albumon, vagy a koncerten, akkor jó, mert kontrasztos, mert más, mint Liam, sokszor őszintébb, mert jóval kevesebb rutinja van, és mindig egy aprócska, néha nagyon szükséges lélegzetvételnyi szünet. Itt viszont nincs mihez viszonyítani, csak maga van, és Noel hangja nem elég kifejező. Súlytalanná teszi ezeket a számokat, pedig a legtöbbjük nem az. Szóval az igazság az, h kellene egy énekes. Ha nem Liam, akkor más. Mert ez az album jelenleg csak arra jó, h betegyem háttérzenének, meg meghallgassak róla külön egy-két számot. Pedig ennél jóval jobb dalok vannak rajta.

 

Nem tudom. Olvasgattam egy-két Noel nyilatkozatot, és szerintem elkezdhetjük tenni a téteinket, h hány külön album lesz még. Nem adok sokat, bár egyelőre úgy látom, h Liam továbbra is meglehetősen ki van akadva élete állandó keresztjére ;) :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 14656

Jaj. Jaj, hát ez... ez végtelenül aranyos :)))

 

És akárhogy is tiltakoznak, ez van és ez is marad most már mindig.

 

Köszi, akkor majd utánanézek a berlininek, bár ha jól emlékszem, ott Liam még nem nagyon jött ki a betegségből.

Előzmény: rossgeller (14655)
rossgeller Creative Commons License 2011.10.21 0 0 14655

van nehany proshot, pl a berlini.

 

Ez nekem ujdonsag csak? nagyon dili! :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=-qnwsyTcGGE

Előzmény: Törölt nick (14651)
mgy1980 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 14654

Már van feldolgozás is :o)

simonbenyó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 14653

Itten meg a másik élő nóta:

 

simonbenyó Creative Commons License 2011.10.20 0 0 14652

Az első élő tv-s fellépés, az összes madárral a fedélzeten. Zsír! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 14651

Rákattantam a BE Abbey Road stúdióbeli fellépésére, ez baromira jó. Tudom, kissé fáziskésésben vagyok, pedig tudtam róla, h van, talán még hallottam is belőle, de most jöttem csak rá, h tényleg mennyire jó :)

 

Tudna valaki fellelhető szintén jó BE live fellépéseket ajánlani? Emgergo esetleg? :)

vega19 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 14650

Budapesten vett már valaki Noel CD-t? Ha igen akkor hol és mennyiért?

RájeN Creative Commons License 2011.10.18 0 0 14649

Szerintem is jo ez a lemez. Meg is vettem CD formajaban, amit az Oasis-szal kapcsolatban nem mondhattam el 2005 ota. A Beady Eye meg egyenesen bantja a fulem :)
Amugy London tele van Noel plakattal, tenyleg ketszaz meterenkent egy, metroban, utcan, barhol.

emgergo Creative Commons License 2011.10.18 0 0 14648

Igazából én nem újdonságot várok, hanem jobb és izgalmasabb dalokat :) (majd ugyanaz a kritikus fogja lehúzni az elborult AA-együttműködéses lemezt :D)

Előzmény: Boy in the dirty shirt (14646)
emgergo Creative Commons License 2011.10.18 0 0 14647

Ja, a kettő kiadott volna egy egész jó Oasis-lemezt :)) Ráadásul kb. a DBTT stílusában, ami nekem a harmadik kedvencem.

Előzmény: mgy1980 (14645)
Boy in the dirty shirt Creative Commons License 2011.10.18 0 0 14646

Fura ez, Noel tényleg nagy biztonsággal hozza mindig ugyanazt, viszont én pont ezt az ugyanazt imádtam az Oasisben is. Szerintem zseniális, ha a zsenije abban áll is, hogy már sokszor hallott dallamokat és akkordmeneteket gyúr össze és változtat meg pont annyira, hogy a végeredmény fülbemászó és együtténeklős - de nem túlságosan az - és nem valami másra emlékeztet kínosan (khm, Beady Eye). Ezzel együtt megértem az újdonság hiányán fanyalgó kritikákat. De hát nem lehet mindig újítani, nem is értem, miért várja el ezt a tisztelt érdekszféra egy Gallagher vezetéknevű zenésztől.

mgy1980 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 14645

A quart aztán nagyon mérvadó... inkei bence már dig outot is elküldte melegebb helyre (a pletyka szerint maga is az...), de közben ő a népi papa nevű együttessel nem igen példamutató...

Nem Noel élete lemeze ez, de nem marad el a Beady Eye mögött! Én akkor is anyázok, a kettő összegyúrva egy nagyon fasza oázis lemez lett volna...

az biztos 6-7 itteni számmal oasis alapvetésekkel erős turné lesz ez!

emgergo Creative Commons License 2011.10.18 0 0 14644

Na, a Quart kritikája (C+) pontosan kimondja, amire gondoltam én is:

 

"Elmondható ez a teljes lemezről is, amely a kötelezőt azért hozza, a megszokott egy-két kiemelkedő számmal, de legyünk szigorúak és mondjuk azt, hogy ha Noel tényleg akkora dalszerző, mint aminek mondják, akkor ez ne legyen már jobb közepesnél."

emgergo Creative Commons License 2011.10.17 0 0 14643

Szerintem is nagyjából x a kettő. De mindkettő tud jobbat :)

 

Kíváncsi leszek az élő előadásra, a néhány eddigi tévéfelvételen Noel nagyon kényelmetlenül érezte magát a szerepében. Majd beletanul :)

Előzmény: Mr Mustard (14642)
Mr Mustard Creative Commons License 2011.10.17 0 0 14642

Nekem viszont kellemes meglepetés. Rosszabbra számítottam. Ha valaki, én aztán a Beady Eye mellett tettem le korábban a voksomat. De ez a lemez semmivel sem marad el attól. Amolyan Oasis b-oldalas Noel szóló lemezre számítottam. Na ez annál azért sokkal változatosabb. Szerintem meg kimondottan sok a tempósabb szám. Például 6-9-ig 4 szám egymás után. Én nem tartozom a mindenkibe, ezért nekem mind a 10 szám újdonság volt.

Előzmény: emgergo (14641)
emgergo Creative Commons License 2011.10.17 0 0 14641

Hát ez a Noel-album így elsőre, hááát...

 

Középtempójú nagyon langyos biztonságinak tűnik, és bejött, amitől tartottam: nem köt le egyszerűen a hangja ilyen hosszan. Szépen összerakott számok, csak épp a legtöbb semmit nem pendített meg bennem :s

 

Az AKA...What a Life nagyon jó, tetszik még a Death Of You And Me, a Dream On, az AKA...Broken Arrow, az If I Had a Gun sem rossz, a többiben nem találok izgalmat. Nyilván ebben benne van, hogy a Record Machine-t meg a Stop The Clocksot mindenki hallotta (már demóban sem tűntek mindent döntő dalnak nekem).

 

Hát mondjuk 6/10, hallgatással felkúszhat 7-re, de ez nagyon közepes.

 

Szerintem a két tesó olyan 60%-ot ér egymás nélkül, de közös meg úgysem lesz, így legalább elvannak.

emgergo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 14640

Azért ez biztonsági buli, a Wigwam végén nem üvöltötte el magát, St. Pöltenben meg akkorát, hogy majdnem leszedte a fejünket :DD

emgergo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 14639

hangzik hallatszik

emgergo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 14638

Most megy a berlini koncert, Liamen hangzik, hogy még mindig kurvára meg van fázva. Bécsbe visszatolhatná azért az arcát, ez a hetem úgyis kukába való volt.

Előzmény: rossgeller (14637)
rossgeller Creative Commons License 2011.10.12 0 0 14637

http://www.beadyeyemusic.com/news.php?id=296

 

huh de makunk van, hatha ismetelnek :)

Előzmény: emgergo (14633)
generaldread Creative Commons License 2011.10.11 0 0 14636

A legjobb Gallagher lemez a Morning Glory óta. Néhány dal talán jobban passzolt volna Liam hangjához, de ez Noel albuma és szinte tökéletes.

Mr Mustard Creative Commons License 2011.10.11 0 0 14635

Meglepően sok a lendületes szám. Első hallgatásra tetszik.

Előzmény: generaldread (14634)
generaldread Creative Commons License 2011.10.11 0 0 14634

Noel Gallagher's High Flying Birds

 

(Nem CD minőség, de jó)

http://www.mediafire.com/?anzjyscr296z0yb

emgergo Creative Commons License 2011.10.09 0 0 14633

Még szabad vagyok :D

emgergo Creative Commons License 2011.10.09 0 0 14632

Bazz és milyen kurva jó a World Outside My Room :)

vega19 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 14631

Beady Eye római setlist:

 

Intro (Yellow Tail)
World Outside My Room
Four Letter Word
Beatles And Stones
Millionaire
Two Of A Kind
For Anyone
The Roller
Bring The Light
In The Bubble With A Bullet
Standing On The Edge Of Noise
Kill For A Dream
The Beat Goes On
Three Ring Circus
Man of Misery
The Morning Son
Wigwam
Sons Of The Stage

 

Ezek alapján már egyre nagyobb kedvem van a bécsi koncerthez:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!