Keresés

Részletes keresés

DonQuijote Creative Commons License 2005.01.25 0 0 3392
Mér, papiron nem lehet kitölteni?
Előzmény: Törölt nick (3390)
compton_ Creative Commons License 2005.01.25 0 0 3391
Ja, ez egyszerűen röhej. Személy szerint linuxot használok, de egy csepp lelkiismeret-furdalásom se lenne ha egy ilyen miatt kéne windozt másolnom. Bekaphassák.
Előzmény: Törölt nick (3390)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.25 0 0 3390
Kötelezettséget csak törvényben lehet megállapítani, az szja és adózás rendje törvényben nincs benne az APEH-nak olyan felhatalmazása, hogy az adóalanyokat kizárólag csak egy szoftver megvásárlására kötelezheti.
Mit tud csinálni a BSA, amikor az APEH arra kényszerít, hogy Windows rendszert lopjak, mert csak Windowson lehet kitölteni a munkáltatói és kifizetői adatszolgáltatást (határidő jan.31.). A Nyugdijbiztosítónál csak DOS -is elég.
szerintem törvényesen loptam, az APEH szentesítette.
Degeczi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 3389
és jól is tennék, mert szabad letölteni, csak föl- nem...
Előzmény: Vil-Arnis Merras (3388)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2005.01.25 0 0 3388
Én azért majd megnézném, ahogy a koleszokban felvilágosítást tartanak, hogy "gyerekek, nem szabad filmet/zenét letölteni, mert..." - valszeg jó alaposan körbe lesznek röhögve, legalábbis ahogy a koleszos haverjaimat ismerem :-DDD
belagyi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3387

hát képzeld el, hogy régen 4 mikrofonnal vették fel a quadro felvételeket.

nehéz elképzelni, hogy több mikrofonnal vagy külön-külön más pozicióból veszik fel a hangsávokat?

 

mondjuk hülyeség ennyit foglalkozni vele, de nagyon is elképzelhető, ha van ilyen fanatikus

Előzmény: blr (3385)
Degeczi Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3386
nem, egyszerűen csak annyi, h a DD5.1 hangsáv nem feltétlenül jelent valódit, lehet, h tényleg csak egy sztereó jelet raktak föl ilyen formátumra alakítva
ez valóban semmit nem ér, de hivatalos kiadások is ilyenek néha
Előzmény: blr (3385)
blr Creative Commons License 2005.01.24 0 0 3385
De az is lehetőség, hogy a kalózok többször végignézik a filmet, és rögzítik a sztereó hangot, ebből később ők maguk keverik a többcsatornás digitális hangsávot.
Ezt azért nem mertem volna leírni... Hogy is van ez? Felveszem 5+1-szer valahonnan a sztereó hangot, és az már DD5.1?
Előzmény: Degeczi (3381)
rali Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3384
Nagyon remélem, hogy igazad lesz.
Előzmény: Degeczi (3383)
Degeczi Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3383
nem hatóság, csak egyszer derüljön ki, h beleszimatolnak csomagok (akár csak egyetlen nagyobb céghez tartozó) tartalmába... nem sok jövőjük lesz utána
meg annak a szolgáltatónak sem, aki ezt megengedi nekik
Előzmény: rali (3382)
rali Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3382
Fene se tudja, mi van a hátterében.
Előzmény: Degeczi (3381)
Degeczi Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3381
nem aggasztó - hanem hülyeség, üres ijesztgetés
Előzmény: csemege_paprika (3380)
csemege_paprika Creative Commons License 2005.01.20 0 0 3380
kicsit felb*szott agyilag ez a film bsa:

http://www.nol.hu/cikk/347979/

"Rendkívül hátrányos helyzetben dolgozik minden szerzői és intellektuális jogot védő szervezet Magyarországon"

ennek ellenére:

"jövőben ezeknél a cégeknél is tart majd az ASVA ellenőrzéseket. "

ellenőrzéseket? mi ők, HATÓSÁG? annak hiszik magukat?

ez meg hangyányit aggasztó:

"Január végére elkészül egy olyan szoftver, amely a széles sávú állomásokat fogja ellenőrizni. Kálmánék ki tudják majd listázni, hogy honnan mit töltöttek le"
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 3379
És mondsza meddig kell még várni, Qqberci?
Években kifejezhetö?

Magyarán, ahogy korábban írtam is kacsa az kacsa.
Előzmény: Qqberci (3361)
aamen Creative Commons License 2004.06.14 0 0 3378
" Az ár tartalmazza a jogdíjat, kiskereskedelmi árrést, támogatást (amit oemnél a kisker ad!), stb. "

meg az adokat, afat, stb. viszont ha ezeket nem fizeted meg, nem tudsz jogszeruen hozzajutni az xphome nevu izehez, ugyhogy ha jogdijnak azt az osszeget nevezzuk, amit az izehez jutas feltetelekent tobbek kozott ki kell fizetnunk, akkor a jogdij egyenlo az arlista szerinti arral, ha arra vagyunk kivancsiak, hogy az eredeti szerzo dija mennyi az arlista szerinti arbol, mert ezt neveznenk jogdijnak, akkor ezt a budos eletben nem fogjuk tudni kiszamolni, mert az eredeti szerzo a ms corp bizonyara nem tetelesen darabra adja el a licenszeket a ms hungarynak, bar franc aki tuggya...

Előzmény: John Zero (3377)
John Zero Creative Commons License 2004.06.13 0 0 3377
Szia!

Szerintem az árlista nem teljesen fedi a jogdíjat...
Az ár tartalmazza a jogdíjat, kiskereskedelmi árrést, támogatást (amit oemnél a kisker ad!), stb.

Előzmény: aamen (3376)
aamen Creative Commons License 2004.06.13 0 0 3376
"Mennyi egy windosXp home edition szerzői jogdíja?"
megtudhatod barmeny szamtech szakuzlet arlistajabol.

"Hova fizethetem be? "
ugyanazon szakuzlet kasszajaba.

"Ír-e elő a törvény a jogdíj megfizetésén kívül bármit a szoftverek használatának előfeltételéül? "

semmifele torveny nem irja elo a szofverek hasznalatanak elofelteteleul, hogy jogdijat fizessel. a torveny csak azt irja elo, hogy a szoftvert csakis a szoftver szerzoje altal meghatarozott feltetelekkel hasznald, ha nemteccik, akkor meg nehasznald. egy ilyen feltetel lehet jogdij megfizetese is, de lehet az is, hogy az adott szoftvert kizarolag penteki napon holdoltekor hasznalhatod feketekakasaldozat utan:)
a feljebb emlitett xphome ize felhasznalasi felteteleirol erdeklodj a szakuzletekben, ugyelj arra, hogy xphome ize-bol is tobbfajta van forgalomban tobbfajta felhasznaloi szerzodessel (oem, dobozos, mittomen).

Előzmény: pucogi (3374)
Qqberci Creative Commons License 2004.06.13 0 0 3375
A M$ megkezdte áldásos (?) tevékenységét Erdélyben is: Microsoft - partner a Kovászna megyei oktatásban

pucogi Creative Commons License 2004.05.27 0 0 3374
Mennyi egy windosXp home edition szerzői jogdíja?
Hova fizethetem be?
Ír-e elő a törvény a jogdíj megfizetésén kívül bármit a szoftverek használatának előfeltételéül?
Megköszönnék bármi infót a fenti 3 kérdés kapcsán.

pucogi

Degeczi Creative Commons License 2004.05.22 0 0 3373
mert az átalánydíj már csak ilyen...
(és még nem találtak ki jobbat ennél)

alternatíva az lenne, h nem fizetnénk ki azt a kemény 40 Ft-ot írható CD-nként, de büntethetőek lennénk ha másolt zene van rajta - jobb lenne?

Pyramyd Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3372
de mért fizetek a saját arhíválásomért?
Előzmény: Degeczi (3371)
Degeczi Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3371
"miért fizetünk az artisjusnak az üres korongért?"

pont azért, mert így a hang- és videóanyagok miatt nem fognak büntetni

Előzmény: Pyramyd (3368)
Pyramyd Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3370
értem akkor a videofilmeket is lopom... :O)

Előzmény: belagyi (3369)
belagyi Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3369
végülis ha lopott ékszer van a birtokodban, akkor azért sem kellene megbüntetni? csak akkor ha felveszed és mutogatod?

ez a törvény. ha nem tetszik el lehet költözni. :)
végülis más dolgozott rajta, számos költsége lehetett a fejlesztés alatt.. ha nem akarja, hogy freeware legyen az az ő saját szuverén döntése.

Előzmény: Pyramyd (3368)
Pyramyd Creative Commons License 2004.05.21 0 0 3368
Sziasztok!

ki segítségre van szükségem van pár dolog amit nem értek és némi fény gyújtására lenne szükségem a fejemben:

-miért van joga bárkinek is büntetőzni a saját használatra másolt(mint videofilm), gyüjtögetett progikért, főleg azokért amik fent sincsenek a gépen?
az a dolog kicsit gyenge érv hogy bármikor használhatom...
Ez alapján bárkit életfogytiglanra lehet ítélni a háztartásban tartott kések miatt, hiszen bármikor embert ölhet vele... nem?
-miért fizetünk az artisjusnak az üres korongért?
-és mi alapján foglalják le? hiszen már fizettél jogdíjat, sőt a saját anyagaid archiválásáért is fizetsz...

szako Creative Commons License 2004.05.04 0 0 3367
ezt a hírt én még tegnap is láttam pl. az Indexen.
nem hiszem, hogy levették, egyszerűen valszleg csak vannak azóta újabb hírek is, és aki nem érintett az ilyesmiben, azt nyilván nem is nagyon érdekli..
Előzmény: kerceréce (3366)
kerceréce Creative Commons License 2004.05.04 0 0 3366
Nem tudom feltünt-e másnak is, pár napja volt egy hír, hogy megfogtak két srácot, akik elöfizetéses, SMS-el is igénybe vehetö ftp szervert üzemeltettek. Még azt is írták, hogy 1.2 TB adatról volt szó.

Ebben eddig még nem lenne túl sok érdekes, de a hír utána hirtelen mindenhonnan eltünt.

Lehet, hogy hagyták, hogy tovább menjen a dolog, és közben a rendörség loggolja az IP-ket?

rali Creative Commons License 2004.04.30 0 0 3365
Figyelemre méltó kis cikkentyű - köszönöm.
Előzmény: bubus (3364)
bubus Creative Commons License 2004.04.29 0 0 3364
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3363
...köszönöm... leglább mi legyünk itt 'békében' meg egymással...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!