Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65542

Egy ilyen botrány után úgy csinálni mintha mi sem történt volna az maga a gyökérség. 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (65541)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2018.02.08 -1 1 65541

Segget nyalni nagyon sok ok miatt szoktak emberek.

Tegnap rákerestem octopus Sauska borokkal kapcsolatos értékeléseire a művalkeszen.

Voltak borok melyeket nagyon szeretett és voltak melyeket nagyon lehúzott.

Mind a kettő jelen volt, nem éreztem semmilyen "személyi kultuszt", objektívnek tűnt.

Nem tisztem megvédeni őt, de gondoltam leírom.

Egyébként is bárki rákereshet, ahogy én is megtettem.

Előzmény: BZoltan (65537)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65540

Igen, aki Sauskát fényezi az egy ostoba gyökér. Nincs menekvés.

Octopust én nem ismerem, sosem találkoztam vele. A posztjainak a nagy része engem nem érdekel, azokra nem is klikkelek. Amikor olyan témáról ír ami engem érdekel azt elolvasom. Az, hogy jól vagy rosszul ír az szerintem ebben kérdésben teljesen irreleváns. Sokszor elmondtam már, hogy ha szigorú vagyok akkor a magyar blogtérban jól írni a Jónás Csaba alias alföldimerlot tud. Akkor is, ha nagyon sokszor nem értek vele egyett. Rajta kívül az akov írásait kedvelem, mert bár vele is volt/van ezernyi vitám ő nagyon precíz és alapos. Olyan mélységben külföldi borvidékeket mint akov még a printben sem írt le senki. Rajtuk kívül szívesen olvasom én mindnekinek az írását akik a magyar borról írnak vagy új borászokról, borokról írnak. 
De nehogy megint félreértsél :) a jó írás alatt én az irodalmi és nyelvi igényességet értem. Ezt nem várom el egy blopggertől. A műfaj maga sem erről szól. Az irodalmi igényességet a print médiától várom el. Ott van is több olyan akik szépen írnak. Az Ercsy Dániel, Kézdy Dániel, Szabó Edit többek között... a teljesség igénye nélkül.

Előzmény: Hepci (65539)
Hepci Creative Commons License 2018.02.08 0 1 65539

Á, Zoli, te valamiféle hadjáratot folytatsz Octopus ellen.

Gyakran előfordul, hogy Octopus olyat ír, amivel nem értek egyet vagy szerintem nincs köze a valósághoz, olyan is előfordult, hogy direkten vagy közvetve lehülyéztem őt.

De ezzel a hozzáállásoddal nem tudok azonosulni. Octopusnak is joga van létezni a blogtérben és igenis vannak jó/értékes írásai.

Mostantól mindenki gyökér lesz és seggnyaló és belé kötsz, aki írni mer valamit Sóska bármi boráról?

Előzmény: BZoltan (65537)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65538

te szereted ostorozni maagad :)

Előzmény: Hepci (65536)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65537

Ne viccelj :) a farpofák közé szorított arcél az csak a seggnyalás szinonímája. Segget nyalni nagyon sok ok miatt szoktak emberek. A nettó anyagi ellentételezés talán a legritkább ok. Vannak szenvedélyes seggnyalók akik önkéntes és ellentételezés nélkül nyalnak. Korrupcióval én nem vádolnék senkit, mert konkrét bizonyíték nélkül azt etikátlannak tartanám. De a korrupt embert én nem gyökérnek hívom hanem korruptnak. A gyökérség az az ignorancia egy megjelenése. Ostobaság, korlátoltság...ezek nem vádak, hanem jelzők.

Amúgy vannak akiket a Sauska kilóra megvesz, de nem a bloggereket vagy újságírókat. Jellemzően éttermeket, boltokat vesz meg kilóra. 

Előzmény: Hepci (65532)
Hepci Creative Commons License 2018.02.08 0 1 65536

Dugós borért a borász szokott felelősséget vállalni.

Bármi egyéb/rejtélyes okból szétesett borért is felelősséget szokott vállalni - a kereskedő közvetítésével - a korrekt borász.

Itt nyilván az arány és a piaci (elvi) érték a megoldás gátja... hiszen ennél bizonyíthatóbb esete a tökéletes(t közelítő) körülmények között történt tárolásnak aligha akad.

Aztán az is lehet, hogy D.Z. azt gondolja, hogy "a f*szér' stokizza a boromat évekig ez a Kifli kartonszám, ahelyett, hogy meginná".

Talán megtörténhet, hogy 1 ilyen nagy ember is gondol néha ilyen kevéssé emelkedett dolgokat, amik nyilván rám sokkal jellemzőbbek. :)

Előzmény: shiraz2 (65535)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65535

a dugós cégek nem szoktak felelősséget vállalni. 

Előzmény: Hepci (65533)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65534

ok, a te dolgod minek nevezed magad :)

Előzmény: Hepci (65527)
Hepci Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65533

A bor alkalmatlan dugóval való lezárása a borász felelőssége.

Ha ezt felvállalja (felvállalná), nyilván utána ő is tehet(ne) valami (jogi?) lépést az alkalmatlan dugó gyártója/forgalmazója felé - kérdés, milyen eséllyel.

[Vállalnál ilyen ügyet? Ha én a dugógyár (ügyvédje) lennék, azt mondanám, hogy a palackban levő bor értéke 384 Ft + ÁFA, a többi az extraprofit...]

Előzmény: kifli (65530)
Hepci Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65532

Arra gondoltam, hogy ez a farpofák közé bedugott orca kb. azt jelenti, hogy Sóska megvette a palit kilóra.

Ez meg elég nyilvánvaló, hogy nem igaz.

Előzmény: BZoltan (65529)
kifli Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65531

de lehet, h 90%

Előzmény: kifli (65530)
kifli Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65530

igen nagy százaléka, kb 80% és nem csak a 2006-os lapis, hanem a többi is

Előzmény: shiraz2 (65526)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65529

Ez az igazság, sajnos. Hogy érdemes-e ragaszkodni az igazsághoz? Vagy érdemes-e ha kell ezerszer nyomatékosítja, hogy aki  csalókat fényez és nekik falaz az ostoba gyökér? Szerintem igen. Hogy ez sért valakit? Nyilván, de ez engem miért érdekelnek?

Előzmény: Hepci (65528)
Hepci Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65528

Nincs ezzel semmi baj, viszont felesleges ismételgetni, hogy az X blogger a "milliárdos Sóska farpofái közé dugta az orcáját".

Ennek kb. semmi köze a valósághoz. Azzal most nem foglalkoznék, hogy mennyire sértő, ugyanis nem érdekel különösebben, hogy kit mi mennyire sért, ha van benne igazság.

Előzmény: BZoltan (65522)
Hepci Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65527

Egyszerű lény vagyok és mindennek van valami adekvát neve.

Lehet egyébként, hogy nem emlékszem pontosan, és az érintett kereskedő úriembert nem faszkalapnak, hanem faszszopónak titulálta az egyik haverom.

Teljesen egyetértettem vele, ha ez megnyugtat. :)

Előzmény: shiraz2 (65526)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65526

az kérdés, hogy hány százaléka "purcant" ki.

a borklubotokban történő faszkalapozást szerintem ne reklámozd :)

Előzmény: Hepci (65518)
shiraz2 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65525

a furcsa az hogy nem minden dugó.

kockázatot szívesen vállalok ha ez kockázatnak tűnik Neked. 

Előzmény: lazaridi (65508)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65524

Az első lépés mindig az, hogy a tetteknek legyen következménye.

Előzmény: AttiFü (65523)
AttiFü Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65523

Én csak támogatni tudom ezt a általános dolgokhoz való hozzáállást. Kívülállóként gondolom, hogy ha ez általánosan jellemzö lenne Magyarországon, akkor ma nem gyülöletkampányból állna pl. a választási kampány, meg ki mit lopott el, hanem a választók reális programok közt választhatnának, ami tényleg érinti a hétköznapjaikat. Egészségügy, oktatás, nyugdíj, gazdaság ...

Előzmény: BZoltan (65522)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65522

Egy szekeret addig tolunk ameddig célba nem ér.

Nem írnám le loadingnak sem ennyiszer és akár átfogalmazva ha nem bíznék abban, hogy megérti és elfogadja az érveimet.

Akkor szoktam feladni ilyen dolgot ha elvesztem a hitemet, hogy az illető megérti és elfogadja mennyire szüksége van a magyar boros közéletnek a megtisztulásra.

Tudom, hogy sokan, nagyon sokan nem értik meg ezeket az összefüggéseket. Ezt el kell magyarázni, ha kell ezerszer. Egyszerűen nincsen jövője a magyar bornak ha nem vagyunk kemények és szigorúak. Egyszerűen nem szabad elfogadni a pancsolást, simlizést, csalást és el kell határolódni mindenkitől aki szervilisen lojális azokhoz akik visszahúzzák a magya bor ügyét.

Ha egy termelő ilyen elképesztő módon bukik le akkor azt a termelőt ki kell, hogy vesse magából a magyar boros közélet. Ebbe nem fér bele az, hogy az egyik vezető blog a lebukás után is hozsannázik a lebukott termelő borairól.

Ha a Sauska nyilvánosan megköveti a fogyasztókat, bortermelőket és láthatóan elkötelezi magát a változás iránt akkor lehet jutalmazni bizonyos figyelemmel. De addig nem.

Előzmény: AttiFü (65521)
AttiFü Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65521

Szerintem a Sauska borászatról és a bizonyos (általam nem olvasott) blogger-el szemben írottakban teljesen igazad van, csak azt nem értem miért ragozod el ezt x-szer. Ha valaki nem akarja megérteni, akkor nem fogja megérteni akkor sem ha átfogalmazod és megrágod neki 100-szor. 

Előzmény: BZoltan (65519)
kifli Creative Commons License 2018.02.08 -1 0 65520

hányinger ellen hideg ülőfürdőt javaslok. egyéb kórtüneteken is enyhít...

Előzmény: loading (65517)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.08 0 0 65519

1) Szerinted mi az adekvált kifejezés arra amikor valaki egy durva csaláson rajtakapott bortermelőt úgy fényez mintha mi sem történt volna?

2) Szerinted rendben van az, hogy egy borászatnak 45 borát letiltják azért mert semmilyen erdeti igazolást nem tud bemutatni és ezek után a szakma nem veti ki magából? (Igen/Nem)

Ez két egyenes kérdés, nagy tisztelettel kérlek, hogy válaszolj rájuk.

Előzmény: loading (65516)
Hepci Creative Commons License 2018.02.08 0 2 65518

Ha jól gondolom, ez a dugókkal kapcsolatos meglátásod aligha lehet Demeter Zoltánnak ismeretlen.

Ez egy elég szomorkás és egyben elgondolkodtató történet.

Van egy Kifli, aki számos karton luxuscikknek megfelelően beárazott tokaji furmintot vett sok éve, ki tudja, milyen motivációtól vezetve.

Ezt a bort a kereskedőnél tároltatta, a lehető legoptimálisabb körülmények között.

A méregdrága furmintok nagy százaléka (?) kipurcant.

D.Z. erre azt mondta kb. mint Horn Gyula: "na és".

Mindhárom félnek számos tanulság adódik, ezt nem szeretném megfogalmazni az érintettek helyett... mindenetre kicsiny amatőr borklubunkban előfordult már, hogy valaki sokkal kevesebbért is megkapta a "faszkalap" minősítést, és az adományozó még csak nem is én voltam...

Abban reménykedem, hogy D.Z. idei kesfló-tervében legfeljebb kérdőjellel szerepel ez a sor:

- Kifli: 50 palack dűlős furmint á 8000 Ft

Mert ha nincs ott a végén a kérdőjel, könnyen csalódás érheti őtet.

Előzmény: shiraz2 (65489)
loading Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65517

broáf

Előzmény: kifli (65514)
loading Creative Commons License 2018.02.07 0 2 65516

A kettőnek semmi köze Octopus kóstoló beszámolójához. Elment egy kóstolóra, amelyen volt Sauska bor. Szerinte az éppen a legjobbak között volt, ott.

Hogy miért hívták meg/fogadták el jelentkezését a Sauska boroknak, talán nem rajta kellene számon kérned. Sok mindent nem rajta kellene számon kérned, leverned.

Hm, nem ismered? Mindegy, mert e fórumon is sokat ekézted szerinted gyenge írásai, elfogultsága és még éppen mi jutott eszedbe, miatt. Bár korábban tartózkodtál személyében gyalázni.

És ne haragudj, szerinted rendben van-e valakit eltérő véleménye miatt gyalázni? 

Ha ezt valaki szóvá teszi (a héten én, mert valamiért érzékenyebb vagyok), akkor egy más dolog mögé bújva, mártírkodva terelni, mint meg nem értett vátesz. Igazi magyar politikusi viselkedés.

Mert tudod nem az a baj, a bajom, hogy meg akarod tudni mi a fene történt ott Villányban és ez ne maradjon titok. Hanem ennek örvén csak úgy emberekbe belerúgsz, mert nem tetszenek neked. Mert megtehetted volna, hogy másként írod: hülyeséget ír, elfogult, ő sem vette figyelembe, hogy bunda az egész, stb. Majd hozzáteszed: jobb lenne, ha az emberek, a kereskedők, és bárki, ne vegyenek, kóstoljanak Sauskát, amíg nyilvános nem lesz a történet, valamint biztosítják, hogy a tokaji pincékben valóban nem fordult elő ilyen eset. De nem, beleszálltál egy általad nem nagyra tartott bloggerbe.

És nem gyalázlak: elmondom, hogy szerintem helytelen, amit tettél. 

Előzmény: BZoltan (65511)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65515

Szerintem loading is érti. Én nem értem, hogy mit van ezen mit magyarázni.

Ha egy blogger vagy újságíró a durva csaláson lebukott borászatot nem bünteti azzal, hogy nem ír róla semmilyen pozitívumot akkor az a blogger/újságíró cinkossá válik.

Ebben nincs mese. Engem őszintén érdekelne az indoklás, hogy bárki ismerve a tényeket a Sauska sztoriról mégis milyen indoklással tartja bármilyen Sauska bor dícséretét elfogadhatónak.

Előzmény: kifli (65514)
kifli Creative Commons License 2018.02.07 -1 0 65514

á hagyd, úgy sem értik

Előzmény: BZoltan (65507)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.07 0 0 65513

Hamar? Becsülettel megvártam a Nébih nyilatkozatát, alaposan utánakérdeztem mindenhol ahol legálisan lehetett, körbekérdeztem az ismerőseimet, hogy ki mit gondol majd megállapítottam, hogy az amit a Sauska csinált (vagy nem csinált, de kellett volna) az vállalhatatlan és védhetetlen.

Aki ezek után a Sauskát dicséri  azt szerintem egy ostoba gyökér. Ez nem ítélkezés, ez egy erősen megalapozott vélemény.

Előzmény: Jocó0423 (65512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!