Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6163

Sanyiróka, ne morogj! :-)

 

Semmi értelme, mert persze, hogy úgy van, mindenki azzal, és úgy úszik, ahogy ő jónak látja, érzi!

Nincsen semmi gond a segédeszközökkel sem, akinek a saját értékrendjébe belefér úgy teljesíteni.

Mérgelődni meg azon nem érdemes, ha valakinek más, esetleg sprőd a véleménye!  Túllépni rajta...

 

Csak segítő szándékkal írom: amit Te "kézi lapát"-nak nevezel, az tenyérellenállás, röviden tea.

Teknőccel meg csak edzeni érdemes, mert stílust ugyan javit, de nem gyorsabb, hanem lassabb!

 

Ezt meg hallgasd meg: https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU   :-))

Előzmény: Alexfux (6162)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6162

Természetesen nem a vízben, hanem előtte és/vagy utána. A vízben nem is lehet telefonálni, mert beázik és tömkremegy, ugye? Meg az ember a vízben úszni szokott. Vagy fürödni. Legalábbis én.

 

Egyébként nem tudom, hogy miért probléma, hogy ki hogy ússza át a Balatont, ha elmegy és átússza. A trükközésekkel csak magát csapja be. Ha telefonnal akar úszni, akkor ússzon telefonnal, ha kézi lapáttal, vagy teknőccel, esetleg uszonnyal, akkor azzal. Én annak sem lennék ellenére, hogy egy szál semmiben ússza át valaki a Balatont. Persze az lenne az igazi, hogy szép testű nő (hölgyek számára férfi) lenne a vállalkozó. Aki meg csak egy úszónadrágban meg esetleg úszósapkában, ne adj Isten úszószemüvegben akar úszni, hát had ússzon!

 

Bármit vihet magával az ember, de ha a vízbe teszi a lábát, akkor már csak ő van és a megteendő táv. 

 

De ezt te úgyis jobban tudod, hiszen nem egyszer úsztad át, ugye?

Előzmény: encián (6161)
encián Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6161

...ja és a telefon: hát ez aztán a legnagyobb LÉTKÉRDÉS A VÍZBEN - elengedhetetlenül fontos arra a két órára, amíg átúszod - ha ezen belül vagy, az is kibírható, ha azon időn túl vagy akkor, sem dőlne össze a világ - csak talán a tiéd...

Örülök, hogy ezen a "túlnyomásos" abszurd szemléleten uralkodó időszakon már túl vagyok, és akkor úsztam át nem egyszer, amikor még nem voltak ilyen túlhájpolt baromságok.

Előzmény: Alexfux (6158)
encián Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6160

Vessetek a mókusok elé - mi ez/mik ezek? - enélkül nem megy/nem menne? - hát basszus, ahogy Fehér Géza diszkoszvető barátom mondta nekem - teniszben még húrok nélkül is megvernélek...

Az 5,2 km át lehet úszni ezek nélkül is, sőt, ezek nélkül az igazi! Basszus hova degenerálódik már a világ - tessék segédeszközök nélkül teljesítményt produkálni, mert az az igazi.

Előzmény: Tami06 (6142)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6159

Izé, LIDL, bocs, ezeket mindig összekeverem. Jaj-jaj. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6157)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6158

Szerintem telót én sem fogok vinni már, mert lett egy elég jó Polar órám, láthattad is a bringás talin. Ez egy, többek között, úszóóra is, ami GPS-es, számolja a karcsapásokat, méri a szívritmust, egyebeket. Az elmúlt években rögzítettem az elkövetett sportok adatait és szeretem összehasonlítani a fejlődést, legyen az bármilyen előjelű.

Régebben a telefonnak is inkább ez volt a szerepe. Futott rajta a Sports Tracker és az edzések végén nézegethettem a különböző éllettani adatokat.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6157)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6157

Ha van az úszónadrágnak zsebe, akkor már elfér benne néhány fém 200-as kajára. Futáskor szoktam ezt csinálni, ha nem akarok kenyérért külön lemenni, hanem hazafelé megveszem. Tavaly az átküldött csomagomba raktam egy rendes szendvicset, addig meg, amíg a ruhatárig elértem, elég volt a célban felszedett szőlőcukor és az ALDI péksütemény (tovább nem). Sőt, egy telefont is tettem abba a csomagba.

Előzmény: Alexfux (6153)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6156

:-)

 

Még nem. De nem is tudtam volna eddig mit kezdeni az ajánlatokkal, úgy ki voltam pukkadva.

 

:-)

Előzmény: cyr45 (6154)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6155

mert akkor biztosan benne leszel az adatbázisban addigra

 

Meg nem kell ott kinlódni a kitöltéssel, és biztos, hogy jók az adatok is. Ha Te nem cseszed el! :-)

Továbbá, nem adsz feleslegesen munkát szegény Sárkány csapatnak (esetleges) gyöngybetűiddel.

És, ha az orvosi is rajta lesz, akkor olcsóbb is egy ezressel!   

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6152)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6154

Két úszógatya van rajtam, az alsóhoz van kötve ez a tok.

 

Mikor kijössz a lépcsőn Bogláron, a csajok csak néznek: Mekkora van neki! Ajánlatokat kaptál már?:-)

Előzmény: Alexfux (6153)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6153

Igaz! :-)

 

De nem tervezek belefulladni a Balatonba. Ha bringázni, vagy futni megyek, akkor ezek mindig nálam vannak. Bringázáskor még a svájci bicskám is, hátha meg kell vamait javítani. Az átúszásnál az már nehéz lenne.

 

Régebben vettem egy Krusell vízhatlan tokot a telefonomhoz, amiben elfér a teló és a kártyák és némi pénz. Két úszógatya van rajtam, az alsóhoz van kötve ez a tok. Így partraszálláskor tudok rögtön telefonálni, kaját venni stb.

 

Tudom, túlbonyolítom. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6152)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6152

Ha rajtad van a karszalag, tudni fogják. Érdemes előnevezni, mert akkor biztosan benne leszel az adatbázisban addigra. De ha helyszíni nevezés után fulladsz bele, akkor biztos, hogy rá fognak állítani annyi embert, amennyi csak kell, hogy kibányásszák a nevezési lapodat, csak ezek az emberek nagyon fognak utálni érte. Előnevezéskor megadhatod a baj esetén értesítendő személy nevét is.

Egy szó mint száz, a belefulladáshoz nem kell mobil. Ha csak félig fulladsz bele, és kórházba visznek, akkor a tb-kártya azért hasznos.

Előzmény: Alexfux (6150)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6151

Szóval én nem vagyok hozzáértő, de egyet biztosan tudok: az összes segédeszközt, legyen az teknőc vagy tenyérellenállás vagy bármi más, csak az edzéseken használják, nem a versenyen. (Még akkor sem, ha az nem is verseny.)

Alexfux Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6150

Meg naptej, vazelin, azt had szaladjon.

 

Nálam még van személyi, TB kártya, mobiltelefon, hogy ha belehalok az átúszásba és megtalálják a hullámat, akkor tudják, hogy ki voltam. :-)

 

A teló pedig, ha partot érek, akkor kommunikációkész legyek.

Előzmény: cyr45 (6148)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6149

:-) 

 

Ügy látszik én bonyolítok túl mindent! :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6145)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.12 -2 1 6148

Én 2xannyix, de a pb.-m (amit még ezerkilencszázjajderégen úsztam) is rosszabb, mint az átlagod.

Pedig akkor még érdekelt valamennyire az időm, nem úgy, mint most!

Szintén nem használtam soha semmit, pedig amúgy használom pl. az uszonyt, búvárkodásnál.

És biztos, hogy lényegesen jobb időt mennék azzal. Meg esetleg snorkellel is.

De sportszerűtlennek tartanám, ugyanúgy, mint bármiféle egyéb segédeszköz használatát!

Vagyunk ezzel sokan így, gatya, úszószemüveg, úszósapka (most már, hajgyérülés miatt) és ennyi...

Előzmény: gyalogolok (6146)
cyr45 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6147

Így kell csinálni, csak semmi túlbonyolítás! :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6145)
gyalogolok Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6146

15-ször úsztam át a balcsit, kb. 1:45 az átlagom. Nem használtam segédeszközt sosem. Nem hiszem, hogy hasznos az ilyesmi, főleg ha komolyabb hullámzás is van. Az uszinkban egy régi kiváló úszótársamon láttam teát. (56.mp-t tudott fénykorában 100m gyorson...) Nem bolti cucc volt, asszem klotyótetőből faragta. Nekem is odaadta egy-két hosszra. Nem varázsolt el, mit ne mondjak. A lényeg: Nem kell semmilyen segédeszköz a BÁ-ra szerintem.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6145

Én meg semmilyen úszásnemben nem tudok különösebben úszni, ezért nem is használok segédeszközöket. Odamegy, átúsz, hazamegy oszt kész. :-)

Előzmény: Alexfux (6144)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.12 0 0 6144

Bocs, ha az előző hsz.-om talán ridegnek tűnt.

 

Tényleg kiváncsi vagyok arra, hogy mire szeretnéd ezeket az eszközöket használni.

 

Amennyire tudom, ezeket, de legalábbis a lapátot leginkább az úszástechnika javítására használják. Számomra ez meglepő volt, nálam mindig a fizikai erőnlét növelése volt a használat célja. A teknőcöt sosem használtam, de valaki mesélte valahol, hogy olyan vele úszni, mintha nem lenne karod, nem húz rendesen, kifordul belőle a víz..

 

BÁ-okon, azon a kettőn, amin voltam, mindig volt egy-két ember, aki használt lapátot. Nekem is eszembe jutott, de 5km.-t végigtekerni ezzel nem lehet egyszerű, ha meg leveszem, akkor hova rakom.

 

Én ilyenben indultam el másodszorra. Nekem azért tetszett jobban, mint a lapát, mert ha kinyitottam az ujjaimat, akkor ellenállás keletkezett, ha összezártam, akkor meg mintha rajtam sem lett volna. És ezt bármikor levehettem és betehettem az úszónadrágba.

 

Mellúszáshoz próbáltam mindkettőt, de mivel nem tudok mellben úszni különösebben, így ezekkel még szenvedősebb volt.

 

Még1x bocs, ha udvariatlannak tüntem. Vannak olyan élethelyzetek, amikor nem kell erőltetni a forumozást. :-)

Előzmény: Tami06 (6142)
Alexfux Creative Commons License 2018.03.11 0 0 6143

Neked ezekkel mi a célod?

Előzmény: Tami06 (6142)
Tami06 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 6142

Téma: Tenyérellenállás & Teknőc


Sziasztok!

A neten úgy látom, mintha a teknőcöt valójában csak gyorsúszáshoz ajánlanák, noha így konkrétan leírva sehol sem láttam. 

Használja valaki teknőcöt mellúszáshoz, esetleg hátúszáshoz? Mik a tapasztalatok?



Mi a helyzet a tenyérellenállással, ki milyen úszásnemhez használja?



Neked bevált valamelyik? Melyik, hogyan? Várom személyes tapasztalataitokat.
(Örülnék annak, is, ha röviden megjegyeznétek, hogy milyen szinten úsztok.)


Előre is köszi mindenkinek. :)



*
Aki esetleg még nem hallott a teknőcről, ajánlom ezt a cikket:
http://polythlon.elte.hu/article/view/446
"... a legfontosabb húzófelületet szinte kikapcsolva, rákényszeríti az úszót, hogy:

- „megtalálja” az alkarját, mint húzófelületet,

- optimális testhelyzetben feküdjön a vízre, minél kisebb front-ellenállásra törekedve... "



------------------------------------------------------
Eltökéltem, hogy egyszer átúszon a Balatont.
Noha gyerekkorom óta szeretek és tudok úszni, nem vagyok szakavatott, de szerintem ez csak gyakorlás kérdése. ;)

cyr45 Creative Commons License 2018.03.09 -1 1 6141

Sőt!   Számomra a magázódás lenne sértő.  Vagy pláne, a csendőrpertu...

 

A neten (és az angolban) amúgy teljesen általános, és elfogadott a tegeződés, kortól, és nemtől függetlenül.  Én meg amúgy sem szeretem a magázódást senkivel, hacsak nem muszáj! :-)

 

További sikeres felkészülést!

 

Előzmény: anya banya (6140)
anya banya Creative Commons License 2018.03.09 0 0 6140

cyr45!A tegeződés nem sértő?Minden elismerésem hogy ebben a korban ilyen aktív vagy!Elfogadtam a helyzetet,törekszek az erőnlétet növelni és beérem a sokkal rövidebb távokkal heti háromszor.Azt is tudom ha nem lesz meg a 3000 méter junius elején mert a vállaim nem erősödnek,akkor nem úszom át a Balatont.Csak jövőre.Mindenki véleményét olvasom,várom.Szép napot!

cyr45 Creative Commons License 2018.03.08 -1 0 6139

Szia!    Sajnállak.:-(    Túltoltad a biciklit!   Pedig, hogy mondtam... 

Jobbulást, és vigyázz magadra!:-)

 

Eszembe jutott egy régi story egy jól úszó, akkor 30 körüli lányról, aki először használt uszonyt.

Nagyon tetszett neki, hogy gyorson sokkal nagyobb sebességgel haladt, mint eddig!

Tolta, mint a rakéta, pedig a lába (konkrétan a bokája) nem volt ehhez a terheléshez hozzászokva.

Csak fokozatosan kellett volna az uszonnyal a távokat növelni, nem egyszerre sokat lenyomni! 

A vége az lett, hogy hónapokig kezelték a Sportkórházban, amíg rendbejött.

 

Szóval, csak nyugi, bőven van még idő a BÁ-ig.

És nem neked kell majd a korosztályos rekordot úszni, a hölgyek között!:-)

Előzmény: anya banya (6138)
anya banya Creative Commons License 2018.03.07 0 0 6138

Sziasztok jó estét mindenkinek.Figyeltem eddig is és fogom is a hozzászólásokat,mert nagyon hasznos dolgokat írtok mindig.Amit most köszönök.Viszont nem tudom mi lesz mert igen,hibáztam.Nyomtam az 1800 at mert kellett igényeltem jól esett veszettül 1óra 10 perc alatt sikerült már mikor is a vállam ami a balesetkor is sérült megadta magát.Tehát hiába volt a taktikázásom a szervezet jellzett.2 hét pihi volt,szallag,és homeopátia.Most szigorú felügyelettel 600 at úszhatok minden másnap.És a teljes erőből ami a csövön kifér úszástól szigorú tiltás van.Betartom mert még hiszem hogy megcsinálom.Súlyokat emelem azóta is a lábammal.A legnehezebb 600 után kijönni de muszály.üdv mindenkinek

cyr45 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 6137

Mindenkinek!

 

Már lehet nevezni a BÁ-ra!    Akik kellőképpen eltökélték magukat, hogy átúsznak idén is. :-)

 

Képzeljétek, a nevezési díjakat is korrekt módon ismertették az előnevezés megnyílásakor!!!

Ami kisebbfajta csoda: nem változtak, maradtak a tavalyi összegek!   Ezt nem hittem volna...

 

 

cyr45 Creative Commons License 2018.02.15 -1 0 6136

Igazán megtisztelsz!

Ha valaki, én aztán tudom, milyen sokféle átúszó van, és hányféle habitussal. Láttam már sokat.

Az elején még közel sem volt ez olyan tömegrendezvény, mint amivé ebben az évezredben vált!

Az én "előéletemmel", úszó múltammal persze sokkal könnyebb volt ez a sorozat, mint másnak.

De látod, minden széria megszakad egyszer, és most tkp. aggódom, hogy fog menni újra?

Előzmény: Alexfux (6135)
Alexfux Creative Commons License 2018.02.15 0 0 6135

Szia cyr45!

 

Nem elijeszteni akartam anya banyát a Balaton átúszásától, hanem igyekeztem megmutatni, hogy ezt a kihívást nem szabad félvállról venni. Nagyon szép dolog szerintem, ha valaki megcsinálja, az meg pláne, ha majdnem minden alkalommal ott van, amikor csak megrendezik.

 

Én eddig kétszer voltam átúszni, és mindkétszer nagyon elfáradtam úgy, hogy viszonylag rendszeresen készültem rá. Rám is igaz, hogy fiatalkoromban rendszeresen sportoltam és sokat. De pl. sosem úsztam rendszeresen. Van mögöttem majd 10 év balatoni vitorlázás, nem idegen a Balatonban való úszkálás, de eddig mindig megviselt a Balaton átúszás.

De idén is szeretnék ott lenni Révfülöpön, majd két és fél, három óra múlva a másik parton.
Én eddig mindig megálltam egy-egy hajónál, az első alkalommal szükségből, mert rettenetesen görcsöltek a lábaim. Második alkalommal azért, mert egy profi úszó ismerősöm azt mondta, hogy ez nem szégyen. Ő is megáll félúton, kicsit frissít, majd úszik tövább. És két órán belül célbaér.

 

Szerintem Te meg én BÁ ügyben más ligában focizunk, másképp ítéljük meg a nehézségét.

 

Anya banyát nem elijeszteni akartam, de az sem lenne szerencsés, ha bagatellizálnám az átúszás nehézségeit. Ha belegondolsz, pont a nehézségek miatt kihívás teljesíteni.

 

 

És elárulom, hogy én is érdeklődéssel olvasom a tanácsaidat.

Előzmény: cyr45 (6130)
cyr45 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 6134

Igen, a bemelegítés sokat számít, mint ahogy az is, hogy nem szabad soha nagy tempóval kezdeni.

Ez mindig visszaüt, hosszabb távokon különösen!  Könnyen "elfogyhat" az úszó, a táv közepére.

 

Vénséges-vén vagyok, a nickemben a születési évszámom szerepel. Igen, szeretném ismét átúszni!

A legutóbbi kettőt ki kellett hagynom, a 16-ost módosíthatatlan külföldi út, a 17-est betegség miatt.

De  előtte jóformán a kezdetektől úsztam, néhány kihagyással. Mert fiatal koromban párszor nem mentem, amikor más programommal ütközött. Aztán 95-től (50 éves koromtól) már önérzeti kérdés

lett számomra, így azóta minden évben mentem. Kivéve, amikor elmaradt, 2005-ben, és 10-ben.

De az én helyzetem annyiban más, hogy fiatalon sokáig sportoltam. Többek között úsztam is.

Előzmény: anya banya (6133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!