Keresés

Részletes keresés

mmormota Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9783

Ami mellett itt érvelsz, az pont olyan ostobaság, mint a lapos Föld. Csak annyi a különbség, hogy az egyiket te is átlátod, a másikat pedig nem. Van egy sajnálatos fal a megértési képességedben, amin nem tudsz áthatolni. Mivel ezt magadnak sem vagy képes beismerni, azzal áltatod magad, hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter.

Előzmény: destrukt (9782)
destrukt Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9782

Ezt az ingaóra dolgot elmagyarázom neked...

 

Hát ez nem sikerült. Fuss neki még egyszer, hátha másodikra jobb lesz.

 

mert pl. laposföld hívő is van,

 

 

Annyit emlegetitek ezt a laposföldet. Nem tudtok túllépni rajta?

A Föld gömbölyű, nem mondták még?

Szakítani kell a régi dogmákkal. 

 

Előzmény: mmormota (9779)
destrukt Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9781

Destrukt ugyan elég tapló...

 

Na, ne szerénykedjél. A nyomodba sem érek ezen a területen. 

 

Én csak kigúnyoltam...

 

Úgy, hogy tőlem loptad a nevedet. El is ismertem a parodizáló képességedet.

Hej, ha még a fizikához értenél...  :)))

 

 

 

 

Előzmény: JimmyQ (9778)
Mungo Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9780

...ahol azon erősködök, hogy az ingaóra gyorsabban jár a Himaláján.

Nem azon erősködsz, csak azzal akadt problémád, hogy miért jár lassabban, mint szerinted a relativitáselmélet jósolja. Ezen azért épelméjű ember nem igazán meditál, ha sikerült valahogy abszolválnia az érettségi vizsgát. Persze vannak extrém esetek, amikor két libáért megkaphatod ezt a papírt. A "tangón" sem sokkal drágábban árulták. Ez annyira egyértelmű probléma, hogy jogos a gyanú: Vagy szándékosan szórakozol itt a nagyérdeművel és hülyének tetteted magad, vagy ennyire zokni vagy agyilag.
Egyik változat sem hízelgő rád nézve. De még mindig nem tűnik tisztességes szándéknak itt csillognod a marhaságaiddal, akár melyik verzió is az igaz.
Mert ha szándékosan baromkodsz az egyszerű fórumrombolás, ha meg zokni vagy agyilag, akkor beláthatnád legalább azt, hogy itt nincs sikered, valahol máshol kellene csillognod értőbb közönség előtt. Lehet hogy sikerélményed is lenne.

Előzmény: JimmyG (9777)
mmormota Creative Commons License 2019.07.07 0 3 9779

Ezt az ingaóra dolgot elmagyarázom neked, mert mindenki gúnyolódott csak rajtad (joggal), és a jelek szerint nem tudod, miért.

Egy műszaki eszköznek, így egy órának is van egy specifikációja és használati utasítása, ami előírja, mi kell ahhoz, hogy teljesíteni tudja a specifikált adatokat. Ez akkor is így van, ha történetesen nem adják hozzá.

Pl. egy víz csepegéssel működő óra nem igazán lesz praktikus 0 fok alatt, egy homokóra akkor, ha fektetve teszik a polcra stb. Ha az ingaórát g=9,81-re kalibrálták gyárilag, akkor hibázni fog, ha ettől eltérő g-ben használják. Legtöbb ingaóra lehetővé tesz korrekciót bizonyos határok között, pl. egy csavarral kicsit lehet szabályozni az inga hosszát.

 

Na most, a specrel nem arról szól, hogy mi van, ha nem tartják be a működtetés feltételeit, vagy rossz konstrukciót használnak, stb.

 

Hanem arról hogy mindenféle órának, így a legügyesebb konstrukcióknak is, meg a legrosszabbnak is, meg úgy általában a világ összes jelenségének is vannak közös, szisztematikus tulajdonságai. Ebbe az ingaóra is (betartott használati utasítással), az instabil részecskék átlagos bomlási idejét mérő akármi is, a szakáll hossz változásának mérésén alapuló rendszer is, meg a létező legjobb atomóra is beletartozik.

 

Ezt a közös, szisztematikus, a newtoni mechanika előrejelzéseitől eltérő viselkedést egészen a 20. század elejéig nem vették észre. Egyszerűen azért, mert a mindennapi életben az eltérések nem feltűnőek, a méréstechnika és kísérleti technika pedig nem volt ehhez elég fejlett.

 

Mivel az atomóra ügyes konstrukciójából eredően jobb specifikációval rendelkezik, sokkal kisebb eltérések kimutatására is alkalmas, mint a szakállhossz mérés. Ezért lehet atomórával kimutatni olyan eltérést, amit homokórával , szakáll hosszal vagy közönséges karórával nem. Más lenne a helyzet, ha pl. tudnánk c/2-vel űrhajózni, akkor szakállhosszal is menne, és emiatt lényegesen kevesebb lenne a dolgot elvből elvető (de nem 0, mert pl. laposföld hívő is van, annak ellenére hogy műholdak ezrei meg egy űrállomás átlag 7 fős létszámmal kering a Föld körül.)

 

Szóval, valahogy így kéne értened ezt az ingaóra dolgot.

 

Előzmény: JimmyG (9777)
JimmyQ Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 9778

Destrukt ugyan elég tapló, de azért a JimmyG nevet egészen önállóan lopta el egy ismert amerikai vándormentalistától. Ebben minden érdem egyedül őt illeti.

Én csak kigúnyoltam a "Szuperfizikai" blődségeit, de váratlanul komolyra vette a "Hyperfizikai" halandzsákat, egy hét kellett, mire leesett nála a tantusz.

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9769)
JimmyG Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9777

Olvasd már el légyszíves figyelmesen még egyszer, és idézd azt a mondatot, ahol azon erősködök, hogy az ingaóra gyorsabban jár a Himaláján. 

 

Ha be tudod idézni, akkor elnézést kérek tőled. 

 

 

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9775)
JimmyG Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9776

Látod, még ebben is tévedsz. 

JimmyQ vette fel utánam a nevét. Ő az én parodistám. 

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9769)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 9775

9741

Előzmény: JimmyG (9773)
JimmyG Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9774

2

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9766)
JimmyG Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9773

ha valaki azon erősködik, hogy a Himaláján ... gyorsabban jár az ingaóra

 

Ki erősködött ezen? Mert én nem. 

Abból indultuk ki, hogy a Himalája tetején lassabban jár az ingaóra. 

Ezt senki sem vitatta, de nem is vitathatta, mert ez tapasztalati tény. 

Rajtad kívül senki nem mondott ilyet.

 

Most akkor ki a laposföld hívő? Szerintem inkább te. 

 

 

 

 

 

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9771)
mmormota Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9772

Nézegettem a fórumos vitáka sok évre visszamenőleg (nagyon szórakoztató). Egyetlen egy esetet találtam, mikor valaki tartósan érvelt egy hibás elképzelés mellett, de sikerült érvekkel meggyőzni, és elfogadta hogy hibázott. (Olyan persze volt, hogy valaki elrontott valamit, szóltak neki, és egyből belátta, 2-3 levélváltás és vége) Százas nagyságrendben volt viszont olyan, hogy  valaki a legnagyobb hülyeség mellett érvel, és lehetetlen neki megmagyarázni. Ez tartja életben a fórumot.

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9771)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9771

Szerintem ha valaki azon erősködik, hogy a Himaláján gyorsabban fő meg az étel, és gyorsabban jár az ingaóra, az éppen olyan komoly defekt, mint a laposföldben hívés. Ezek nem elmeleti kérdèsek, hanem hiányos ismeretek, amelyek egyszerű felvilágosítás által pótlódnak. De ez esetben erről szó nincs. Öten ötféle oldalról közelítve magyarázunk, ès nem hogy köszönetet nem kapunk, még lehülyèz minket. Ha neked több türelmed van, hát csak rajta, győzd meg.

Előzmény: mmormota (9770)
mmormota Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9770

Szerintem őszintén hisz a hülyeségeiben, nem érti hogy mások miért nem ugyanúgy gondolkodnak, és kétségbeesetten próbálja elmagyarázni, hogy végre megértsük. Azt, hogy az ő gondolatai egy mat-fiz antitalentum butaságai lennének, és mások sokkal színvonalasabb, tarthatóbb nézetekkel rendelkeznek, el se tudja képzelni. 

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9769)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9769

Neked az se gyanús, hogy JimmyG néven is rontja a levegőt, miközben JimmyQ néven egy hozzáértő is létezik? Szó nincs itt vitatkozásról, nézetegyeztetésről, ez a tag azt élvezi, hogy trollkodhat. Ha elfogynak az érvei, akkor aljaskodik.

Előzmény: mmormota (9768)
mmormota Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9768

Ez igaz. Viszont szinte mindenki szokott egy-egy nem megengedhető hozzászólást elsütni. Pl. a szellemi képesség vagy az egészségi állapot jellemzésére... ;-)

Előzmény: Mungo (9767)
Mungo Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9767

Miért kellene kitiltani?

"Nagyon Marxista íze van. (Nem Marx Györgyre gondolok)

Csak a nem a foxi-maxi egyetemre jártál?"

Azért ez nem igazán tűnik idevaló érvelésnek, akár hogy is nézem...

Előzmény: mmormota (9764)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9766

És hány különböző néven szemetelsz.

Előzmény: JimmyG (9765)
JimmyG Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9765

Ok. Rendben van, te számodra ilyen a világ. Ezt tudomásul vesszük. De miért kell ezért telekiabálnod minden topikot? 

 

Max 10 topichoz szóltam hozzá, de rendszeresen kb. 5 topicba írogatok. Ez szerinted "minden" topic telekiabálása?

Van itt olyan "szakember", aki több mint 500 tipicban hinti a hülyeségét. Őt miért nem szólod meg?

mások még kíváncsiak lehetnek az igazságra

 

 

Örülök neki, ha van még valaki, aki az igazságra is kíváncsi. 

Előzmény: Mungo (9761)
mmormota Creative Commons License 2019.07.07 0 1 9764

Rögeszmés és buta ember is fórumozhat, ha betartja a szabályokat. Miért kellene kitiltani? Érvel, nem floodol. A téma szálaira reagál, vagyis formailag semmi gond nincs. Az, hogy nem érte semmit, hibás elképzelései vannak, és ezek mellett érvel, nem ok kizárásra.

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9762)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9763

"Van olyan óra, amely nem származtatás?"

 

Gyanítom, hogy nincs.

Ugyanis az időt nem tudod rátenni a mérlegre, voltmérőt sem köthetsz rá, és nem tudod felspulnizni egy méterrúdra.

Előzmény: destrukt (9756)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 9762

Te szellemi toprongy! Te gondolat gyilkos! Ha nem tisztázod, mi az összefüggés az idő dimenziója, és a kommunizmus között, akkor soha többé ne szólalj me tudományos fórumon. Kérni fogom kitiltásodat.

Előzmény: destrukt (9757)
Mungo Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9761

Ok. Rendben van, te számodra ilyen a világ. Ezt tudomásul vesszük. De miért kell ezért telekiabálnod minden topikot? 

Ragaszkodsz a tévképzeteidhez, meg a meg nem értésből fakadó marhaságokhoz. Szíved joga, de azért mások még kíváncsiak lehetnek az igazságra, miért okoz ez neked ekkora világfájdalmat?

Előzmény: destrukt (9759)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9760

Nyilván az ízekről sem tudsz semmit. Mélyenszántó butaságaid alkalmatlanok hozzászólásra.

Előzmény: destrukt (9757)
destrukt Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9759

Ezt a halandzsát olvasod valahonnan, vagy csak úgy jön belőled?

Előzmény: construct (9758)
construct Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9758

"az Univerzumban csak egyféle idő van, különben nem lenne a világegyetem egységes egész, mert – időbelileg is - szétesne"

Ezt a marhaságot is tucatszorra ismételed. Pedig többször elmagyaráztam már neked, hogy a sok lokális rendszeridő mellett mégis kijelölhető az Világegyetem univerzális kozmológiai ideje. Pontosan azért, mert az összes események trajektóriái mind egy pontba, a kezdeti szingularitásba futnak össze. A mi világunk téridejének geometriája történetesen ennyivel speciálisabb, mint a Riemann geometria, amit az áltrel feltételez.

Előzmény: Tuarego (9746)
destrukt Creative Commons License 2019.07.07 0 1 9757

Az idő egy dimenziója a létezésnek...

 

Nagyon Marxista íze van. (Nem Marx Györgyre gondolok)

Csak a nem a foxi-maxi egyetemre jártál?

 

 

Előzmény: takacs.ferenc.bp (9751)
destrukt Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9756

Azért mert az ingaóra nem óra, hanem származtatás...

 

Mi az, hogy származtatás? 

Van olyan óra, amely nem származtatás?

 

mint amekkora változás a sebesség növekedése.

 

Ki beszélt itt sebességről? 

Miféle sebességre gondolsz?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: exhighand (9745)
destrukt Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9755

A kérdés az volt, hogy ugyanazt az időt méri-e az ingaóra és a kvarcóra.

Miért beszélsz másról?

Előzmény: Mungo (9747)
destrukt Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9754

Palágyi Menyhért a relativitáselméletről:

 

„…ez az elmélet ugyanis a tehetetlenségi elvet, mint természettörvényt, úgy radikalizálja, hogy az egységes világteret végtelen számosságú tehetetlenségi rendszerré tördeli szét, melynek következtében az egységes világidő is rendszeridőkre esik szét a számára. Az így keletkezett világ egy fantáziavilág, melynek nincs köze a reális világhoz, s maga a speciális relativitáselmélet, mint a nem létező tehetetlenségi rendszerek elmélete, e fantáziavilág leírása.  Székely László: Filozófiai és fizikai téridő  Magyar Filozófiai Szemle 1994/3-4 337 oldal.  

Előzmény: rotring05 (9753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!