Keresés

Részletes keresés

StMiklos Creative Commons License 2020.01.01 0 0 74522

  Szevasz!

 

Szeretném megkérdezni, hogy pontosan melyik verziószámú IGO van rajta, mert nekem is gondom van (volt) vele.

Válaszod elöre is köszönöm, hibamentes navigálást és Boldog Új Évet Kvánok.

Ui: Az enyém vásárlástól 3 hét alatt 2* járt szervizbe, azóta "sutban" van 2 hónapja. Csak használatba kéne venni.

 

   Üdv: StMiklos

Előzmény: Dum23 (74520)
lutria Creative Commons License 2019.12.30 0 0 74521

Pl. mi van a sys.txt file-ban,

[gps]
port=auto
baud=auto

 

vagy

 

[gps]
protocol="NMEA"  
port=1
baud=38400
set_messages=0
background_navigation=1
send_init=0  
sent_init_type=0

 

?

Előzmény: Dum23 (74520)
Dum23 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 74520

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy fél éves WayteQ 985BT-nk. Fél éve használjuk IGO Primo-val, és folytonos a hiba, hogy kb 1-2 percenként úgy érzékeli a "GPS-vevő ki van kapcsolva". Majd egy 10mp után ismét érzékeli a jelet. Ezzel csak akkor van gond, mikor épp segítségre lenne szükségünk, és "jelet keres".

Ma újratelepítettem, a probléma megmaradt.

 

Tudna valaki segíteni?
(Előre is köszönöm!) 

Lonesome Rider Creative Commons License 2019.12.29 0 0 74519

Kis segítséget szeretnék kérni!Hátha valaki még szaki a régi kütyükben....

 

GPS StreetPilot III

Amikor a kártyára ráteszem a térképszelvényt(Mapsource,turistautak)..ahogy a készülékbe helyezem,nem fogadja el a térképet.A "térkép nincs regisztrálva" jelenik meg.

Mi lehet a megoldás?

GPS60csx-en minden oké ha ugyanígy telepítem a szelvényt.

iszeplaki Creative Commons License 2019.12.16 0 0 74518

Új Oregon 750 bontatlan csomagban, regisztrálatlanul, 1 év Navi-Gate garanciával eladó HUF 105.000,-

Mail: iszeplaki@gmail.com

blueye Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74517

Koszonom a valaszt. 
Ez egy super eszkoz volt, hasznaltam hasonlot de nagyon draga es ma mar van jobb.
(Probald ki azt amit ajanlottunk, ennek a toredekebe kerul az app es a hozza szukseges eszkoz is. De ezt mar irtam. )

Előzmény: Parti szél (74516)
Parti szél Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74516

Igen, megoldódott, persze messze nem úgy, ahogy szerettem volna.

Beálltam a sorba, Garmin 276 cx és a hozzá való térkép.

Majdnem tökéletes megoldás, de nekem nehézkes a használata,

talán szerencsés vagyok, mert viharban nem volt szükséges a használata,

tehát volt idő mindent kibogarászni. Egyébként bajban lennék szerintem,

ha hullámos vízen kellene nézegetni. Nagyon pici az a képernyő és a kezelő gombok,

vagy az írás is lassú és nehézkes nekem, de talán én vagyok az idétlen. 

Sajnos még nem találkoztam olyan hajóssal aki ezt használta volna, így tanácsot sem kaptam.

A térkép tökéletes hajós térkép és offline is működik, szóval ez rendben van, az ára viszont horror.

Vittem laptopot is magammal, azon néztem nagyban a térképet és mikor az útvonal összeállt,

akkor jött a Garmin. Az akksi valóban nagy és sokáig bírta lehalkított üzemmódban. 

Szóval rendben volt, de a viharokat sikerült elkerülni, így könnyű. 

Ja igen, még annyi, hogy szinte mindig egyedül hajózok és így még jobb volna egy olyan eszköz,

amivel gyorsabban lehetne keresgélni. 

 

Előzmény: blueye (74515)
blueye Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74515

"Bocsánat, de az hajózási célból kellett"
Ezzel hogy allsz, komolyan erdekel hogy talaltal-e jobbat mint amit javasoltunk.

Előzmény: Parti szél (74513)
Schaf Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74514

Autós célra, hétköznapi használatra az általam javasolt Navon doszt elég... és még relatíve használhatóbb is, mint a Garmin.

Előzmény: Parti szél (74513)
Parti szél Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74513

Bocsánat, de az hajózási célból kellett, ez pedig a feleségem közlekedését szolgálná. 

Valóban nagyon drága, de sajnos ott sem tudtam kikerülni a Garmint, pedig valóban nem tudom kihasználni,

de amikor kell, akkor sajnos nem tudom más olcsóbb megoldással pótolni. kerestem, nagyon kerestem, de nem sikerült.

 

Most viszont nagyon szépen kérlek benneteket, ne a múltat feszegessük, hanem a pillanatnyi döntésemben segítsetek. 

Egyébként sincs összefüggésben a múltkori kérdésem a jelenlegivel,

 

Nem értem mi a különbség a sokféle Garmin drive 5 változatokban, ha az árát nem nézem. 

Árban van 33.000 -től 89.000-ig egy egy betü vagy szám eltéréssel a típusban, de hogy az mit is takar,

arra a silány reklámokból nem tudtam rájönni. 

Előzmény: Schaf (74511)
Schaf Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74512

Egyébként pedig veszel egy ilyet és boldogan élsz, míg meg nem hal...  :D


http://www.trinit.hu/Navon-A530-Abdroid-GPS-navigacio-iGO-Primo-Full-EU

Előzmény: Parti szél (74510)
Schaf Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74511

Szeptemberben még ezt írtad: "..Garmin GPS-t sem szeretnék venni, mert nagyon drága és igazán nem tudom kihasználni.."


Na most szeptember óta ennyit változott volna a világ? Vagy csak pár havonta be-be kérdezel, hogy mozogjon a topic és mindig más irányt?  LoL

Előzmény: Parti szél (74505)
Parti szél Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74510

Ezt sajnos nem tudom megmagyarázni, mert én sem értem az ellenállást az okos telefonnal szemben.

Persze nem csak ez az egyetlen amit nem értek és nem tudom megmagyarázni a feleségemmel kapcsolatban .... :)))

 

Pontosan ezért van szükségem a tanácsaitokra!

Előzmény: Centi the real (74509)
Centi the real Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74509

Mi a baj az internettel?? 

Nem igazán értem, hogy a leg kézenfekvőbb megoldást miért dobod ki..  Attól hogy nem szereti az okostelefont , lehet azon futtatni értelmes navigációt passzív telefontevékenység nélkül , annak minden előnyével.. Akár egy tableten is... A közösségi alapú (nem TCM)  navigációknál ez elengedhetetlen, hiszen ezen kommunikál oda vissza

Persze lehet venni céleszközt is drágán...

Előzmény: Parti szél (74505)
Parti szél Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74508

Pl nem látom, hogy mi a valódi különbség a Garmin Drive 51 LMT-S és a Garmin Drive 5 plus MT-S között. 

Ebben tudnátok segíteni, hogy mi a fenétől drágább a plus?

 

Előzmény: BiharyG (74507)
BiharyG Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74507

A néhány hozzászólással lejjebb említett Garmin például egész jó, több más mellett nekem is van egy majdnem ugyanilyen, a nejem autójában.

Előzmény: Parti szél (74505)
GTI100 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 74506

Sok sikert. Nem egyszerű. És még be is szólnak ha nem tetszik az itteni javaslat. Vásárlás előtt mindenképp javaslom elolvasni a felhasználói véleményeket.

Előzmény: Parti szél (74505)
Parti szél Creative Commons License 2019.11.30 0 0 74505

Szevasztok!

 

Karácsony előtt talán nem szokatlan a kérdés, hogy milyen ajándékot vegyünk! :) 

Szóval a kérdésem a következő volna, feleségem, közlekedését szeretném megkönnyíteni ismeretlen területeken.

Keresek egy GPS-t, ami könnyen kezelhető, magyar nyelvű, jól látható és autóban EU térképpel segíti a vezetőt.

Jó pont, ha magyar nyelven beszél, ha osztott képernyőn mutatja a sávokat is és mindig értesít frissen az adott útvonal forgalmi helyzetéről,

vagy ajánl másik útvonalat, ha valami lassítja az eredeti tervet. Mindezt persze offline, mert a feleségem nem szereti az okos telefonokat, 

tehát Internet nincs a kocsiban. 

Próbáltam magam eligazodni a számtalan kínálat között, de sajnos nem sikerült. Így tőletek kérnék segítséget, aki naponta foglalkozik a témával az könnyebben tájékozódik.

Először Garminra gondoltam, mint ismert márkára, de Garminon belül is számtalan lehetőség van, talán nem is véletlenül olyan információkkal ami jól megkeveri a laikus válogatót.

Szóval egy OLCSÓ és FANTASZTIKUS készülékre várok segítséget. 

Ár tekintetében olyan ötven körül gondolkodtam, de ettől persze eltérhetünk, ha lehetséges akkor lefelé. :) 

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Talán most a Black friday keretein belül lesz jó lehetőség. 

olahtamas Creative Commons License 2019.11.29 0 1 74504

Hát azért az ilyenekkel, hogy "A megjelenített kép dőlésszöge nem állítható" azért meg lehet barátkozni :)

Az meg kifejezetten idegesítő, ha állandóan pofázik a GPS és többször is bemondja, hogy mikor kell fordulni.

A képernyőre úgy is kiírja, hogy hány méter múlva kell fordulni.

Egyedül a sáv információk megjelenítése, ami hasznos lehet, nem tudom, hogy az 51 LMT valóban nem jeleníti e meg?

Esetleg a kijelző kis mérete miatt nem férhet el, de nagyobb kijelzős készülékek már jóval drágábbak.

Előzmény: GTI100 (74502)
Jahno Creative Commons License 2019.11.29 -1 0 74503

És akkor mi lesz? Ennyiért veszel valami sokkal szarabbat?

Előzmény: GTI100 (74502)
GTI100 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 74502

A segítőkészségedet meg a linket is nagyra értékelem, de már ott hogy emag gyanakodtam. Azért felcsillant a szemem mikor a linkre kattintva azt láttam, hogy  69.900 Ft (- 54% )  = 31.990 Ft

Közel 70 ezres gps alig 30 ezerért a bolondnak is megéri, hát még nekem A hirdetett Garmin Drive 51 LMT-S-re rákeresve látszott a szokásos Emag trükk. Ez a gps a büdös életben soha sehol nem volt 69.900 Ft. 37-47 ezer Ft közötti áron rengeteg helyen kapható mindenféle akció vagy Black Friday nélkül.  Oké rendben a 31.990 még mindig elég jó ár a többihez képest. Az ismertető szöveg szerint szuper készülék, de persze egy felhasználó meg azt írja többek közt hogy: "A korábbi, iGO 8.0 alapú eszközöm jobb szolgáltatásokat nyújtott. Hiányolom belőle azt, hogy sok sávos kereszteződésnél nem mutatja a sávot, amin tovább kellene mennem. Nem tudok bele előre útvonalat programozni (track). A megjelenített kép dőlésszöge nem állítható (a horizont), hanem helyette a térképet torzítja. Az érintő képernyő időnként érzéketlen (álló helyzetben). Az "ingyenes" élettartamig tartó térkép-frissítés lehetősége viszont tetszik. A kanyarodásnál csak egyszer szól és ha éppen nem figyeltél, simán továbbmész (az iGO kétszer, háromszor is szólt előtte). Tudom, hogy ezek nem az eszközt minősítik, hanem a Garmin szoftvert, de mivel én azt is kifizettem, úgy gondolom, ezt is értékelhetem. A mobilommal együtt működő Smart funkció sajnos nem mindig indul el (elvileg érzékelné a dugókat és elkerülné)"

 

Na ez, biztos hogy nem lesz az én gps-em.

Előzmény: olahtamas (74501)
olahtamas Creative Commons License 2019.11.28 0 0 74501
Előzmény: GTI100 (74500)
GTI100 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 74500

Köszi szépen, ez is nagyon hasznos info volt nekem. Akkor valószínűleg azért csak vackokat találtam mert a 20-tól 39 ezer Ft-ig terjedő sávba esőket néztem. Rendben van, megyek akkor feljebb 60 ezerig. 40.000-60.000 Ft van valami, ami már tényleg jó?

Előzmény: olahtamas (74499)
olahtamas Creative Commons License 2019.11.28 0 0 74499

Elég alacsonyra tetted az ár szintet.

Ebbe egy tablet, egy ingyenes offline navigációval férhet bele.

A mindenféle dzsunkatech célkészülékek nem sokáig élnek meg és nincs rájuk frissítés.

Illetve használt készüléket esetleg találni ilyen alacsony árban.

Előzmény: GTI100 (74498)
GTI100 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 74498

30.000-tól max 40.000 Ft-ig milyen jól működő, megbízható GPS készüléket tudnátok ajánlani min.  Európa térképpel együtt, 5-7 " közötti kijelzővel, személyautóba? Eddig amiket néztem néztem az a gyári vagy kereskedői leírás szerint hiper-szuper, a felhasználói vélemények szerint meg egy rakás sz@r.

olahtamas Creative Commons License 2019.11.27 0 0 74497

Van ingyenes NMEA logger is:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peterhohsy.nmeatools&hl=hu

Nem kell mindjárt a fizetős programokkal kezdeni.

Előzmény: Schaf (74496)
Schaf Creative Commons License 2019.11.27 0 0 74496

Igazából ez lenne a legtutibb (igaz pár száz forint... nem véletlenül):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lrbgames.gps_info_logging_paid&hl=da

Előzmény: Találtgyerek (74494)
Schaf Creative Commons License 2019.11.27 0 0 74495

Szedj le egy normális GPS teszt programot. Olyat amin látod, hogy milyen porton, milyen kommunikáció zajlik. Azonnal kiderül, hogy NMEA mondatokkal kapsz "GPS fix"-et vagy egy AGPS rendszer segítségével, aminek alapfeltétele egy online kapcsolat.

Előzmény: Találtgyerek (74494)
Találtgyerek Creative Commons License 2019.11.27 0 0 74494

Offline térképek és navigáció

Ez van még fenn de ez sem talál érvényes pozíciót. Csak online-be találja meg a helyzetemet.

Előzmény: olahtamas (74493)
olahtamas Creative Commons License 2019.11.27 0 0 74493

Van még pár offline is működő navigáció:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy&hl=hu

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand&hl=hu

Én ezeket tenném fel, illetve ezeket használom is tablettel.

A másodikat picit nehézkesebb kezelni, de több is benne a lehetőség.

Előzmény: Találtgyerek (74492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!