Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 671741

Vettel és Alo már primadonnák. HAM mellé nem még egy primadonna kell, hanem olyan, aki tök más személyiség. Verstappen tökéletes ilyen szempontból és kellően erőszakos. egy Hulkenberg szerintem túl régen van itt, hogy lángoljon. 

Előzmény: jedi1 (671738)
Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 671740

én is;)

Előzmény: Helter Skelter (671737)
keménykalap és ... Creative Commons License 1 napja 0 0 671739

Tegnap említette Bate, hogy a merci a jelenlegi legjobbat akarja Hami mellé. Szerintem Kimbóra gondolt :)

Előzmény: Helter Skelter (671737)
jedi1 Creative Commons License 1 napja 0 0 671738

Verstappen biztos hogy nem tisztelné Hamiltont sem, és ez jó! :-) De nem kell lebecsülni azt a motivációt, amit Vettel vagy Alonso kapna egy nyerő autóban. Amúgy meg Hami mindenkivel szemben előnyben van mert már ismeri a csapatot, és jövőre biztos hogy nagyon oda fogja tenni magát.

Előzmény: Bateman (671735)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 671737

Csodálkozom, hogy Kimi neve még nem merült fel! :)

Küzdeni mindig! Creative Commons License 1 napja 0 0 671736

Szerintem az történne, hogy nagyobb verést kapna Hamiltontól, mint Rosberg valaha is.

Bateman Creative Commons License 1 napja 0 0 671735

szerintem Alonso és Vettel neve sem csillog már. akié csillog, az most Rosbergé. ami viszont könnyen csilloghatna a Meciben Hamilton mellett az valóban Verstappen. én nem csípem a kissrácot, de az ő személyével egy komoly, erőszakos embert kapna maga mellé HAM. én kiváncsian várnám mi történne.

Előzmény: jedi1 (671734)
jedi1 Creative Commons License 1 napja 0 0 671734

Meglehet hogy már volt előzőleg, nem volt időm olvasgatni. Itt egy másik link Nico díjátadó beszédéről, ha valaki nem látta volna. Szerintem tök korrekt beszéd.

https://www.youtube.com/watch?v=4_lcsfUsbJ8

Amúgy a döntése sem ostobaság. Elvileg még egy évig lett volna szerződése a Mercinél, ami ki tudja hogy alakul, de aztán esetleg neki is az Alonsói karrier marad, és szophat egy esélytelen autóban...így meg veretlen bajnokként távozik. És ebből sincs túl sok A F1 történelemben.

Én is azt gondolom, a csapattal ezt már átbeszélhették, hogy ha megnyeri a címet akkor mi az opció...tudom sokan gondolják itt, hogy ahol dollár milliók forognak kockán, ott a pilóta egyik pillanatról a másikra úgy rúg fel mindent ahogy akar (lásd vannak akik abban is hisznek hogy Vettel épp csak átment kicsit a Ferrarihoz, aztán ott is ragadt minden előzmény nélkül, persze...) de épeszű ember ezt nem hiheti.

Hogy ki lenne méltó Rozi helyére. Látom sokan Alonso nevét dobtátok fel, és ez rendben is van. Ugyanakkor Vettel, Verstappen, de tán még Ricciardo is képes lenne elkapni Hamilton grabancát. Viszont szerintem a Merci ezt most nem fogja engedni. Tehát valami kevésbé csillogó név lesz a befutó.

Előzmény: candle (671667)
Bigyula2 Creative Commons License 1 napja -1 1 671733

"Sir Frank nem igazán törekedett a bajnokai megtartására."

Már hogy ne törekedett volna. Csak minden bajnoka azonnal fizetésemelést kért, mert a "fostalicska" autóval bajnok lett, miközben Frank meg volt győződve arról, hogy a "csúcsszuper" autójával bárki bajnok lett volna... :)

Előzmény: F1 Hierro (671728)
sunnysun333 Creative Commons License 1 napja 0 0 671732

Na de Mansell is a legutolsó pillanatban lett vb, már 39 évesen... Ennél sokkal idősebben már ekkor sem volt túl sok esélye a zember fiának a F1-ben...  De pénzt keresni a hoszútávúban, sportkocsiban levezetésként azért még lehetett...

Előzmény: Aki mer az (671727)
JarnoTrulli Creative Commons License 1 napja 0 0 671731

én se azt irtam hogy majd lenyomná Hamiltont meg a Manorból odamegy aztán bajnok lesz :) de ha hirtelen kell valakit hozni akkor miért ne egy olyan akinek a pályafutását már a DTM előtt is egyengették?

Van már 1 év F1-es rutinja, elég gyakran tesztelt Mercedesnél minden adott + amit irtam hogy ha nem válik be akkor még mindig ott van Hamilton

akkor lettek volna bajban ha Hamilton elszerződött volna, Nico meg nyugdijba megy...

Előzmény: F1 Hierro (671725)
Aki mer az Creative Commons License 1 napja 0 0 671730

hát nem tom amennyit vinnyogtak a rivalizálás miatt Toto bácsiék, esélyes hogy egy újonc jön, hátha ketteske lesz.

F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671729

Mindenesetre még egy dolog folytatódik: ha valaki világbajnok lesz a címvédő csapattársaként, a pilótapáros szétmegy.

(lásd Farina-Fangio - bár alóluk az Alfa húzta ki a csapatot, Brabham-Hulme, Lauda-Prost, Prost-Senna, most úgy tűnt, Hamilton és Rosberg lehet a kivétel, de csak nem :) )

F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671728

Sir Frank nem igazán törekedett a bajnokai megtartására. Piquet, Mansell, Prost, Hill is rögtön távoztak a csapattól, akár így, akár úgy. Jones és Villeneuve is mindössze egy évig maradtak utána, egyedül Keke bírta hosszabb ideig.

Előzmény: Aki mer az (671727)
Aki mer az Creative Commons License 1 napja 0 0 671727

Mansell nem akart távozni csak Frank Williams kedvesen kibaszta miután VB lett.

Előzmény: candle (671726)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 671726

"Mansellt azért nem írtam, mert úgy rémlik, hogy mintha eleve nem is végleg akart volna távozni"

Emlékeim szerint sem ő, sem Prost nem akart távozni, de megkönnyítették nekik a döntést.

Előzmény: _fortune nip (671718)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671725

Wehrlein egyelőre sötét ló.

Korai lenne leírni őt, az biztos.

De önmagában még az sem jelent garanciát a jó szereplésre, hogy DTM-bajnok. Láthattunk már CART/Champ Car-bajnokokat is leszerepelni az F1-ben, pedig az még közelebb is áll hozzá. Hülkenberg meg Le Mans-győztes, de F1-ben még mindig nem sikerült neki a nagy áttörés. Vagy ott volt Kovalainen, akit a 2007-es érkezése idején Hamiltonnal emlegettek egy lapon, a Renault-ban biztatóan is szerepelt ahhoz képest, hogy a csapat leszállóágba került, aztán a McLarennél a világbajnokságot nyerő Lewis árnyékában nem sokat villantott, a konstruktőri el is ment az ő teljesítményén.

Másrészről meg ott volt mondjuk Button vagy még aktuálisabb példának Rosberg, akikről egy ideig úgy tűnt, örök ígéretek maradnak, néha már kételyek is merültek fel, valóban rászolgáltak-e a beléjük fektetett reményekre, aztán csak összejött nekik.

Előzmény: JarnoTrulli (671724)
JarnoTrulli Creative Commons License 1 napja 0 0 671724

mivel ilyen hirtelen jött ez a bejelentés nem tudtak reagálni erre már a nyáron legalább...ahogy jönnek a hirek tényleg váratlanul érhette a Mercit ez a Nico nyugdij

bár gondoltam én is arra amit itt olvastam hogy lehet nem véletlen hogy Ocont vitték a Force Indiához mig Wehrleint otthagynák a Manorban...lehet a háttérben már megvolt a terv.

''Verlájn'' kéznél van, Mercedes tolja már évek óta, tesztelt náluk nem egy alkalommal eléggé adná magát a dolog na meg német (bár gondolom hamar ekéznék páran egy idő után hogy a monacoi után jött egy új ember ezúttal Mauritiusról...)

fizetési igénye konkrétan 0 lenne, ingyen vezetne náluk...ha jó a gép Hamilton halomra nyerné magát újfent garantált a VB nyer akkor a 20-ból 18-at, ha nem válik be Wehrlein dobják év végén addig keresnek mást meg tárgyalnak a jelöltekkel, semmit nem bukna a csapat mert Hamilton hozná amit kell. Ha meg jó lenne Wehrlein akkor ingyen hoztak egy embert aki több évig náluk marad (feltéve meddig marad majd a Merci az F1-ben) meg elmondhatják hogy ők nevelték ki már az F3 óta. 

Fura hogy páran ennyire lenézik Wehrleint, mintha Haryantoról lenne szó...aztán ha villogna majd Nanda lenne a legnagyobb drukkere :)

Előzmény: HemörDájjm (671723)
HemörDájjm Creative Commons License 1 napja 0 0 671723

Lauda nyilatkozatát nézve sztem ő egy erős csapattársat keres, nem egy verlájnt. Toto sztem beérné vele is. Lauda viszont ha tudja akkor minél erősebbet hoz Hambi mellé. Ilyen  téren nem lenne rossz Button sem mondjuk kár h nyilván kikapna, de azért a marketingnek nem lenne rossz megint két VBvel felállniuk. (vagyis most először :D ). 

alonso sztem esélytelen. A legnagyobb csavar a storyban max leigazolása lenne az olyat ütne h beleremegne az egész F1. :D 

Előzmény: Inner Circle (671722)
Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 671722

A twitteren kapacitálják rendesen, csak nem Totóék hanem a rajongói :D

Előzmény: HemörDájjm (671720)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671721

Lajoska biztos díjazná, csöbörből vödörbe. :D

Előzmény: HemörDájjm (671720)
HemörDájjm Creative Commons License 1 napja 0 0 671720

Elképzelem most Button fejét .....mi lenne ha most felkeresné a mercit h szívesen lenne pilótájuk? :D :D tudom h nincs kedve vezetni de egy ilyen ajánlatot lehet hülye lenne kihagyni. 

F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671719

1952 volt még olyan szezon, amikor nem volt a mezőnyben a címvédő, de azt az évet Fangio sérülés miatt hagyta ki. Amúgy az ötödik címe után 1958-ban is már csak pár versenyen állt rajthoz.

Előzmény: _fortune nip (671718)
_fortune nip Creative Commons License 1 napja 0 0 671718

Hawthornt elfelejtettem. Mansellt azért nem írtam, mert úgy rémlik, hogy mintha eleve nem is végleg akart volna távozni.

Előzmény: F1 Hierro (671717)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671717

Munka, Fölszállott a páva, Prima Primissima, már utóbbiba is bele-belealudva. :D

De ha ilyen szépen kérted, akkor tessék, nem annyira sok évszám:

1958 - Hawthorn (1959 elején halálos közúti balesetet szenvedett, de már bejelentette visszavonulását)

1973 - Stewart

1993 - Prost

1992-ben Mansell is világbajnokként távozott, de 1994-95-re ideig-óráig visszatért.

És ott volt még Jochen Rindt, aki szintén bajnok lett utolsó szezonjában, de posztumusz nyerte meg a címet (amúgy megfogadta a feleségének, hogy visszavonul, ha megnyeri a bajnokságot).

Előzmény: _fortune nip (671551)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671716

Valaki dógozik! :D

Előzmény: _fortune nip (671714)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671715

Nekem is ez jutott eszembe, hogy fognak így utódot keresni, amikor már megvan a legtöbb csapat jövő évi pilótapárosa.

Előzmény: brewer (671597)
_fortune nip Creative Commons License 1 napja 0 0 671714

tegnap ilyenkor derült ki :)

Előzmény: F1 Hierro (671711)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671713

Esetleg a visszatérések mestere, Pedro de la Rosa?

Vagy a műfaj másik nagyja: Jos Vestappen. ;)

Előzmény: _fortune nip (671644)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 671712

"Ballag már a vén diák tovább, tovább..."

Előzmény: Helter Skelter (671630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!