Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

f197 Creative Commons License 6 napja 0 0 659169

Vettel  kijelentette, hogy  nem fogja feladni, ő nem az élen  akar lenni,  a FERRARIVAL akar az élen lenni  Továbbá elmondta:  "    Éppen erre a kihívásra vágytam, ezért igazoltam át a Ferrarihoz. Egy csapatot alkotni, egy új csapatot felépíteni. Nem is voltak olyan elvárásaim, hogy ez egy éven belül sikerül. A cél az, hogy létrehozzunk valamit, amit az emberek később is emlegetnek majd.     " Az ember nem hagyhatja magát túlzottan befolyásolni sem a pozitív, sem a negatív dolgoktól. Mindig megfontoltan és nyugodtan kell dolgozni, követni kell a tervet. És mindig elemezni kell, min kéne még javítani. Normális, hogy nem könnyű kimászni a gödörből, amibe az évek sikertelensége miatt kerültünk bele. Ehhez fontos a türelem – ez pedig az F1-re nem annyira jellemző. Már csak emiatt is meghatározó, hogyan működsz csapatként”   

"A célom nem az, hogy az élen legyek, hanem az, hogy a Ferrarival legyek az élen. Ha bedobnám a törölközőt, akkor be kéne ismernem önmagamnak, hogy nem tudtam megcsinálni! Hogy sikerül-e vagy sem, még senki sem tudja. De a célt maga az út jelenti!”

Továbbá kiemelte hogy a ferrari igyekszik, de tul sokat is kockaztat idén : "  „A Mercedestől még mindig le vagyunk maradva, de a különbség csökkent. Nem lehet egy éjszaka alatt elhordani egy egész hegyet. Mindent megteszünk, talán időnként még túl sokat is. De mindent meg kell próbálnunk. Csak türelmesnek kell lenni, mert még sok minden van a tarsolyunkban.”

Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 0 659168

Top 4 van itt szerintem bármi lehet, de mkst Lewis eleg gyengusz, eddig sima liba MVG-nek. TAY vs AND komoly lehet.

Előzmény: toto92 (659167)
toto92 Creative Commons License 6 napja 0 0 659167

Majd kérek fotót róla! :)

Egyet kell értenem azokkal akik MVG győzelmet várnak, bár ki tudja, a dartsban bármi lehet :)

Előzmény: Helter Skelter (659163)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 0 659166

Asszem némelyik Alo fan is tolt ilyen dumát, csak azóta Ham nyert kettőt, meg a statjai is elég jól a spanyolhoz viszonyítva is.

Kimiről most nem is beszélnék.

Előzmény: _fortune nip (659164)
Titi120 Creative Commons License 6 napja 0 0 659165

"de tarthatja a dobógót, megverve Vettelt, ezzel év végén friss citromot csavarva az antikimisták szemébe. hahaha:)"

Azért az a bizonyos citrom egyelőre még a nem Kimi - fanok arcában van már egy jó ideje, így öt futam után ezt még nem lőttem volna el a helyedben, mert még a végén valaki aljas módon felhasználhatja majd ellened. ;)

Előzmény: Bateman (659152)
_fortune nip Creative Commons License 6 napja 0 0 659164

Ordas ezt Hamira is mondta, meg most Vettelre is hasonlót. most hogy így erről van szó, nekem MS is gyanús volt, biztos nem juharlevél volt az a celofán?

Előzmény: Helter Skelter (659162)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 0 659163

O2 Arena

Képzeld rendeltem MVG szettet! :)

Előzmény: toto92 (659060)
Helter Skelter Creative Commons License 6 napja 0 1 659162

Az egy kicsit olyan év volt Kimstanak, mint Patresenek 1982 MON.

Gyak.  fogalma sem volt hogy megnyerte a dolgot. :)

Azóta se nagyin volt WDC-közeli élménye a finnek talán sokan ezért is mondják, hogy hasonlít Jacques Villeneuve-éhez a karrierje.

Mondjuk ezt már Alonsóval kapcsolatosan is hallottam.

_fortune nip Creative Commons License 6 napja 0 0 659161

Hami-Rosbergnél BFF volt a kiindulás, de ezen már rég túl vagyunk.

Előzmény: vakrepulo2 (659159)
vakrepulo2 Creative Commons License 6 napja 0 0 659160

viszon t JA iditóta, ez szabálytalan:

"

But this was different. The obvious thing to do in Barcelona was to ask Verstappen to drop back three seconds behind Ricciardo, dropping Vettel out of range of undercutting the Australian. From there Ricciardo would be certain to win the race and a team victory would be secure. Verstappen would probably have finished third in that scenario.

"

igaz hogy van csapatutasítás, de arra nem hogy direkt feltartson valakit, 3 mp-nél pedig kilóg a lóláb

Előzmény: vakrepulo2 (659159)
vakrepulo2 Creative Commons License 6 napja 0 0 659159

vissza az egész rossztul emlékeztem, mert nem b-f-b-f volt s kiindulás hanem b-b-f-f

Előzmény: vakrepulo2 (659158)
vakrepulo2 Creative Commons License 6 napja 0 0 659158

mondjuk azt én sem értettem, hogy a red b miért nem a 3. helyen álló verstappent szedte ki 3 kiálásosra, úgy nem védte le azt az utat, hogy a kétkiállásos a nyerő és a ferrari raik-nel követi őket és nem vettelel

Előzmény: Inner Circle (659135)
Jam Clerk Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659157

Azért a sóder majdnem olyan vendégmarasztaló anyag, mint a lábak köré kockába öntött beton :) Azon legföljebb akkor jutsz keresztül ilyen kocsival, ha valamelyest van rá időd fejben fölkészülni, meg ha nem háttal sodródsz bele, hanem irányba állva át tudsz tipegni a széléig...

Előzmény: LordPole (659156)
LordPole Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659156

Azt már szerintem nem dolgozta volna le Hamilton. Egyébként Rosberg autóján volt sérülés? Vagy csak a lökéstől leállt a motor? Mert pont azt figyeltem hogy ő még visszajöhetett volna a sóderből, nagy malac árán. 

Előzmény: Marci14 (659153)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659155

Monacótól a vonatozáson kívül esetleg baleseteket és technikai hibákat várhatunk, egyebet nem. Egyébként Barcelonában is kb. csak ennyi történt.

Előzmény: LordPole (659154)
LordPole Creative Commons License 2016.05.19 0 1 659154

Ha nem lenne peches Vettel akkor megint verné Kimbót. ; ) just sayin'. 

Jön monte carlo, remélem jó futam lesz és nem csak vonatozás. Egyébként majdnem mindegyik futam rajtjánál volt valami. 2 merci off, vettel off, kimi vs vettel kvijatnak köszönhetően kínában, az első futamon hamilton leszorítása, bahrainben neki mentek hamiltonnak. Monacoban egy rajt buli már súlyosabb lenne. 

Amúgy nem tudom van-e értelme ennek a beszélgetésnek Totoék részéről, ha  ugyanúgy engednek nekik mindent akkor ilyen balesetek még előfordulhatnak a jövőben is. 

Marci14 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659153

Az lett volna az érdekes, ha Hami csak saját magát ütötte volna ki, Rosberget nem. Akkor valószínűleg a német behúzott kézifékkel, rükverceben is nyert volna, és öt futam után olyan előnye lenne, ami már a nehezen behozható kategória. 

Más, szerintem kifejezetten érdekes lenne, ha jövőre Alonso átülne a mercibe (nekünk Alonso-fanoknak végre ismét érdekesek lennének a versenyek) Rosberg pedig a Ferrariba. 

Előzmény: LordPole (659151)
Bateman Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 659152

vicces vagy nem, de tényszerű. 2007-ben is sokan végigviccelődték az évadot, aztán a finn szépen behúzta. idén ennek nyilvánvalóan kevés az esélye, de tarthatja a dobógót, megverve Vettelt, ezzel év végén friss citromot csavarva az antikimisták szemébe. hahaha:)

Előzmény: LordPole (659151)
LordPole Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659151

Egyébként Rosbergnek nem kéne morognia, sőt, inkább örülnie, Hamilton kiesett, maradt a differencia. A többieket meg nem nagyon kell nézni, pl. Raikkönen 2. helye elég vicces. 

Csűrdöngölde Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659150

Tulajdonképpen mindenben egyetértünk.

Előzmény: Jam Clerk (659149)
Jam Clerk Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659149

Alapvetően én is pártatlanul nézem, egyiküknek sem szurkolok. Rozit lehet szabálytalannak mondani, de az az időszak, amíg annak számított, az olyan kicsi (pár századmásodperc se), ami alatt már csak akkor tudott volna visszaállni szabálykövető üzemmódba, ha egyrészt akar (nyilvánvalóan nem akart, "erkölcsileg" én nem is ítélem el, amiért addig védte a pozícióját, ameddig tudta), másrészt a saját kocsijának hátsó tengelyén ül, és olyan reakcióidővel rendelkezik, ami emberileg értelmezhetetlen.

Lajos viszont valóban hülye volt, beült a hajóhintába, csak épp későn vette észre, hogy a rossz irányba lendült, ő meg szintén nem akart kiszállni a történetből. Csibefutamot játszottak, ha innen nézzük, döntetlenközeli végeredménnyel. Ahogy Papp Márió írta a "Magyar üzlet" c. "versében":

Nekem sem jó

de te is ráfizetsz

Előzmény: Csűrdöngölde (659148)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659148

Mondjuk amikor én azt írtam (neked válaszolva), hogy a szabálykönyvet szigorúan véve Rosberg volt a hibás, de Hamilton meg hülye volt, hogy ott próbálkozott, azt vártam, hogy majd a Rosberget pártolók ugranak nekem, hogy nem is ő volt a szabálytalan. Erre épp a Hamit pártolók próbálják védeni őt az én véleményemmel szemben. Én kettejüket tekintve teljesen pártatlan vagyok, így pártatlanul tudom szemlélni az esetet, ami persze nem jelenti azt, hogy tudom a tutit, csak azt, hogy elfogultság mentesen tudom kialakítani az álláspontomat. Ráadásul nem is láttam élőben, úgyhogy nem volt semmi első felindulásos álláspontom.

Előzmény: Jam Clerk (659147)
Jam Clerk Creative Commons License 2016.05.19 0 1 659147

Egyáltalán nem érted a dolgot.

Nyilvánvaló tény, hogy Lajos részére MINDEN esetben utat kell adni, még akkor is, ha ő dönt rosszul, a megelőzendő kocsi mozgásától, helyzetétől, a pálya jellegzetességeitől, vagyis mindattól függetlenül, hogy egyébként a kísérlete kivitelezhető-e, vagy sem, illetve alkalmas helyen próbálkozik-e. Neki előznie kellett volna, akármi áron, hiszen egyértelműen az első kör 3. kanyarja volt az utolsó esélye, hogy a pontversenyben befogja a nála sokkal jobb, első számúként elismert csapattársát. Mindnyájan tudjuk, hogy az eddigi versenyeiken még soha nem sikerült neki megelőznie Rozit, és idén már nincs is több futam.

Előzmény: Csűrdöngölde (659146)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2016.05.19 0 0 659146

Én pont arról beszélek, amikor először választhatott volna támadási oldalt, mert akkor Rosberg már nem jöhetett volna vissza elé, és látta, hogy Rosberg befelé húz.

Előzmény: Aki mer az (659092)
LordPole Creative Commons License 2016.05.19 0 1 659145

Szerelmes vagy Alonsoba? Ne rajtam vezesd le hogy a nőket szereti. :'D

Előzmény: fitosi (659144)
fitosi Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 659144

Alonzot már senki sem akarja:(

Előzmény: LordPole (659143)
LordPole Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 659143

Elég ha a jó csapatok, bár szerintem Alonso kitart a hondánál most egy ideig. : )) Rosberget meg szeretik, csak ugye Rosbergben -ha idén sem jön össze a vb cím - akkor benne lehet a váltás gondolata. Egyelőre nincs veszélyben ez, de ha Hamilton feltámad, akkor megint forró lehet a talaj neki. És ezek az ütközések se hatnak ki túl jól. És akkor nyilván ha Rosbergnek valami nem tetszik, akkor lép, és az első számú opció Totonál Alonso. A helyébe szeritem mindenki őt hívná oda elsőnek ha lép a német. 

Előzmény: JarnoTrulli (659142)
JarnoTrulli Creative Commons License 2016.05.18 0 0 659142

de nem úgy van hogy mindenki őt akarja? Mit foglalkoznak ők Nicoval? :)

Előzmény: LordPole (659082)
LordPole Creative Commons License 2016.05.18 -2 1 659141

Az jó mert szuperlágy gumi nem is volt....

Előzmény: nohab (659139)
Aki mer az Creative Commons License 2016.05.18 0 0 659140

1, he was much quicker and there is no reason why he shouldn't have a go, it's called racing after all.
2, on the exit of the corner Lewis had to make a decision on which way to go, he is free to try an overtake on either side, there are no rules around this. The inside is always the favoured option as it makes any overtake much more likely to succeed.
3, it would have been impossible to switch sides when Nico started moving right, his front wing was already too close, and the closing speed too high for this to be possible without making contact, or effectively giving up on the move by backing out of it.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!