Keresés

Részletes keresés

csomó Creative Commons License 2003.05.15 0 0 1510
Erre a hirdetésre gondoltál?
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Egyébként a témáról volt már pár szó az 1446. hozzászólásban.
Előzmény: ir6 (1509)
ir6 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 1509
Irodaház!! Elképesztő!
A mai Népszabadságban hirdetik a felújított műemlékházakban levő lakásokat piaci bérbeadásra. Mi lett az eredeti lakókkal?
trollcsi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 1508
irodaház vagy szálloda. kész.
Előzmény: csomó (1497)
Tatay Ica Creative Commons License 2003.05.10 0 0 1507
Szerintem a Vár szégyene az az "ember".
Egyébként olvasd el figyelmesen a levelét, amit beidéztem.
Előzmény: the last-dance (1506)
the last-dance Creative Commons License 2003.05.10 0 0 1506

Ica!
Miért nem kedveled Puy képviselő urat?
Előzmény: Tatay Ica (1504)
Tatay Ica Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1505
Bocs:
"Budapest, I999.ápr.l02 = Budapest, 1999. április 10." :-)
Előzmény: Tatay Ica (1504)
Tatay Ica Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1504
Ezt a levelet a neten találtam:

"Bulyovszky Tamás Urnak
Vári Lakosok Egyesület elnökének
...
Tisztelt Elnök Ur és Egyesületi Tagok.

Március 18-án kelt levelüket - mint már szóban is jeleztem - megkaptam.

Önkormányzati és magánéleti elfoglaltságaim miatt csak most tudok rá írásban válaszolni.

Először emlékeztetni szeretném Önöket egyik kedves tagjuk lakásán történt, viszonylag hosszas találkozásunkra .Ott jeleztem, hogy milyen formában tudok a részben közös, részben az Önök sajátos céljaiért tevékenykedni. Ebbéli álláspontomból ötoldalas levelük sem térített e1. A konkrét kérdéseikre az alábbiakat tudom válaszolni:

1.

A Budavári Önkormányzat Pénzügyi Bizottságának nagy valószínűséggel nincs megítélésem szerint a Tulajdonosi Bizottságának nincs igénye arra, hogy bármely társadalmi szervezettel együttműködjön.

2. Egyet azzal, hogy vizsgálni kell, a civil szerveződések miként kapcsolódhatnak be a akár a „helyi polgárok által eltartott gazdasági társaság” gazdálkodásának ellenőrzésébe. Ezzel azonban, jogi szakértelem hiján, nem tudok használhatónak látszó megoldást kitalálni.

Véleményüket tudomásul veszem, de nem tekintem magamra nézve kötelezőnek arra nézve, hogy a Házgondnokság Kht-t kht. formájában uj okirat kiadásával - néhány éven belül többedszer – átszervezzük. Meggyőződésem szerint mindkét formában lehetséges közmegelégedésre rentábilisan tevékenykedni, bár ez általában nem szokott sikerülni! A kht. forma sem jelentene semmivel se több garanciát erre. A valóságos személy általi tulajdonlás biztosíthatja a legjobb hatásfokkal az ingatlanok karbantartását. Erre azonban jelenleg sajno nincs lehetőség, viszont küzdenünk kell érte!

Végezetül megerősítem, hogy nem az említett Bizottságok elnökeként, illető­leg tagjaként, hanem vári képviselői minőségemben továbbra is készséggel meghallgatok minden ötletet, észrevételt, de kérem, hogy meddő levelezésre ne akarjanak kényszeríteni!

Tisztelettel:

dr. Puy József

önkormányzat képviselő

Budapest, I999.ápr.l02

Ez a Puy a vári választók józanságának köszönhetően nem lett újraválasztva, viszont a Fidesz valamiért fontosnak tartotta, hogy listán újra benyomja az önkormányzati testületbe.

Egyébként a levélből tükröződő mentalitás tapasztalataim szerint a mai napig jellemzi a Fidesz vezette I. kerületi önkormányzatot.

kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1503
Egy kis adalék nagy gábor tamás polgármester családi körülményeihez:
"Index
2003. május 9., péntek 16:22

Közlekedési vitába keveredett Kökény Mihály egészségügyi államtitkár és Nagy Gábor Tamás, fideszes képviselő bátyja. Nagy Vitold szerint a Lánchídnál történt koccanás után az államtitkár letartóztatással fenyegette meg, amikor a felelősség elismeréséről vitatkoztak. Kökény sofőrje szerint viszont azt állítja, hogy a másik fél vezetési tudásának hiányosságai miatt következett be a két autóban együttesen is legfeljebb néhány ezer forintos kár."

Pszichésen sérült lehet a család!

kambekk Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1502
OK.!
Előzmény: kisérőlevél (1501)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1501
Kár, mert már reménykedtem... :-)
Azért ne felejts el szólni, amikor valamilyen konkrét választ is kapsz a kérdésedre az I. kerületi önkormányzattól!
Előzmény: kambekk (1500)
kambekk Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1500
Kell a fenének!

:)

Előzmény: kisérőlevél (1499)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1499
Nem lehet nem tudni az I. kerületben erről az önkormányzati zöldszámról, ugyanis a polgármester pr lapja, a Várnegyed c. önkormányzati újság többször reklámozta. Örülök, hogy neked sikerült választ kapnod a zöld számról.
Nekem és egyik szomszédomnak ugyanis a 3 héttel ezelőtti kérdésünkre/kérésünkre nem érkezett semmilyen válasz, még telefonos sem, holott az üzenetrögzítő megígéri a visszahívást.
Lehet, hogy Nagy Gábor Tamás legközelebb a II. kerületben akar elindulni a polgármester választáson? ;-)
Csak legyen a tiétek!!!!! :-))))
Előzmény: kambekk (1498)
kambekk Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1498
kisérőlevél,
nálunk a "szocializálodott" 2. keületben szoktunk választ kapni. Olyannyira, hogy ma maga a Polgármesterünk jelentkezett be a fórumunkba. Nagyon büszkék vagyunk, hogy nálunk valami elkezdődőtt.

De nálatok sem olyan sötét a helyzet. Tegnap délelőtt a I. kerületi Polgármesteri Hivataltól Zombori Gábor (remélem jól írom a nevét) hívott föl, hogy beszámoljon a zöldszámukon hagyott graffiti-bejelentésemmel kapcsolatosan. Eszerint a kerület is tud a rongálásról, de jelenleg nem tudni még, hogy milyen keretből fogják tudni helyreállítani a falat. Első körben igéretet tett a mázolmány felmérésére, és ennek függvényében a helyreállításra.

Tudtad, hogy nálatok van ZÖLD SZÁM ?

Előzmény: kisérőlevél (1491)
csomó Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1497
Erről a helyről vagy innen megnézhettő az a cikk, ami a minap a metro újságban jelent meg. Szerintem felháborító, hogy már megint az itt élők feje fölött döntenek. Ehhez nem lehet hozzászokni!
kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.09 0 0 1496
Kérdések, kérdések, kérdések ...
A többi: néma csend :-(((
Előzmény: Agallis (1495)
Agallis Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1495
a berlini falból mindenki aki csak arra járt elvitt egy darabot magának. Végül semennyi vakolat nem maradt rajta. aztóta graffitik is voltak már rajta, talán ezért festették le????

Agallis

Előzmény: kambekk (1490)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1494
Szabó Ilonka u. dettó!
"Hála" a főépítészünknek, Aczél elvtársnak, akit már a hajdani fővárosi IKV-tól is azért helyeztek ki a II. kerülethez, mert már arcpíritó volt (a 70'-es években!), amilyen korrupt.
Amikor egy volt munkatársa megtudta tőlem, hogy most a "polgári" I. kerületben űzi az ipart, igencsak meglepődött. Nem véletlenül van Aczél elvtársnak yacht-ja az Adrián, amivel időnként behajózza Óceániát. (Amint arról a fotókiállításán is megbizonyosodhattunk.)
Előzmény: trollcsi (1492)
csomó Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1493
Igen, ez is a "szalag utcai projekt" része. /lásd 1248. hozzászólást/
A telkeket már 2001-ben meghirdették befektetőknek, úgy hogy már az is elő volt készítve, hogy kb. mit kell oda felépíteni. (Legalábbis a Népszabi hirdetéséből valami hasonló sütött vissza.)
Úgy látszik mostanra megérett a helyzet, a kézfogásokat tettek követik.
Van egy tippem a mélyépítést végző cég nevére: bohn Kft. (cölöpfúrás, lőtt beton).
Csak reménykedni lehet, hogy a Ti épületeitek nem csúsznak le, és így elmarad a tripla haszon:
1. nem kellene felújítani a műemlék házakat,
2. remélhetőleg néhány bérlő bennmarad, mikor összedőlnek (így velük már nem kell alkudozni a lelépési díjról),
3. megnagyobbítható az építési telek.
:((((((((((
Előzmény: trollcsi (1492)
trollcsi Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1492
a corvin tér fölött, a szalag utca alján volt 5 üres telek. gyönyörű, ősfákkal, zölddel. ahogy ment az ember mellette, mindig 5 fokkal hidegebb volt, a rekkenő nyári hőségben mintha rálehelt volna a természet. hétfőn beállt egy markoló. ma már csak a kő van helyette. én egy házzal arrébb lakom, de nem kaptam egy bedobott cetlit sem arról, mi lesz helyette.
gratulálok az önkormányzatnak, remélem olyan magas épület lesz a zöld helyén, ami eltakarja a fő utca/corvin tér felöl a halászbástyát is.

betont minden talpalatnyi zöldre, ettől buda a buda, ugye?

borzasztóan elkeseredtem.
(az ott lakó macskákra már nem is gondolok.)

kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.08 0 0 1491
Kedves kambekk, nem tudom, hogy nálatok hogyan van ez a II. kerületben, de itt az I. "polgári" kerületben ne várj választ egyetlen kérdésedre sem.
Itt az I. kerületben semmiféle kommunikáció nem működik a lakosság és a polgármesteri hivatal között. Van ugyan egy Várnegyed c. önkormányzati lap, de az leginkább a Rákosi féle személyi kultusz mintájára a polgármester koszorúzási, emléktáblaavatási, illetve kulturális előadási tevékenységének képekkel illusztrált bemutatásában merül ki.
Az I. kerület nagy számú bérlői sorban senyvedő lakossága pl. majd csak a július 1-je után megkapott számláról fog tudomást szerezni arról, hogy a lakbérét az önkormányzat 50%-kal megemelte áprilisban.
Ennyi. Szóval, ne várj választ. No comment.
Előzmény: kambekk (1490)
kambekk Creative Commons License 2003.05.04 0 0 1490
Üdv I. kerületiek!

Tudja valamelyikőtök, hogy mi történt az Attila út Rác Fürdő felöli oldalán felállított berlini fal darabbal ? Éveken át sértetlenül állt, rajta a korabeli berlini graffitikkel. Most meg lefestve elől-hátúl az egész barnára.
Ki tette? Miért tette?

Tatay Ica Creative Commons License 2003.05.04 0 0 1489
El tudjátok azt képzelni, hogy valaki a Krisztina u-i lakását (na, jó nem egy csúcs) végrendelettel az önkormányzatra hagyja? Amikor még a házastársa is él???
kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.03 0 0 1488
Ebben a két esetben pont nem jön be az indok.
Egyebek mellett mind a Dísz téri óvodába járók, mind pedig a Logodi utcai óvodába járók szülei szívesen nyúlnának a zsebükbe, ha csak ez lenne a GOND.
Előzmény: autocue (1487)
autocue Creative Commons License 2003.05.03 0 0 1487
nyilván igazad van, én annyit tudok üzenni a kedves szülőknek (akiket érint), hogy máskor többet kéne gondolkodni, és nem libasorban rohanni x-elni az F-betűs pártra...komolyan, ha egy mezei nyulat indítottak volna, akkor az lett volna a polgármester szerintem a kerületben :)

más kérdés, hogy nyilván vannak gazdaságossági alapjai dolognak, csak nem így kéne kivitelezni.

Előzmény: kisérőlevél (1485)
Tatay Ica Creative Commons License 2003.05.03 0 0 1486
Azt hallottam, hogy a polgármester mindenkinek küldött név szerint köszönőlevelet, aki tavaly neki adta le az ajánló szelvényét :-O
Érdekelne, hogy a Fidesz vagy az önkormányzat pénzéből küldözgette-e a hálás sorokat?!
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.29 0 0 1485
Demagóg vagy nem demagóg, annyi elvárható lenne egy választott polgármestertől, hogy ne legyen bunkó. Legalább próbáljon meg viselkedni, ha nehezére is esik.
És még volt pofája a múlt heti tüntetés után ma reggel a rádióban azt nyilatkozni, hogy a szülők nem tiltakoztak az óvoda- és iskolabezárások ellen az I. kerületben.
Ami pedig a legszebb: fegyelmit adatott a Logodi utcai óvoda vezetőjének a jegyzővel, amiért tiltakozni merészelt az önkormányzati döntés ellen.
Gondolom, ha lenne még ÁVH már az Andrássy 60.-ban töltené idejét a renitens óvodavezető!
Hát hol élünk?!
Előzmény: autocue (1484)
autocue Creative Commons License 2003.04.29 0 0 1484
igazából ez a szolgálati autó árát miért nem költik iskolára (hasonló kb. mint mondjuk moziépítés helyett miért nem lélegeztetőgépet vesznek) - szóval ezek olyan nagyon-nagyon demagóg dolgok.

más kérdés, hogy ngt tényleg gáz, de ülhetne helyette kis pista is, az a lényeg hogy jobbos legyen, a sok ... meg rohan megválasztani.

Előzmény: kisérőlevél (1480)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.04.27 0 0 1483
A polgármestertől úgy is meg lehet szabadulni, ha sem ő, sem a testület önként nem megy, akkor a választónak kell mennie. Úgy, hogy közben marad.
Magyarul: új, önálló önkormányzatokat kell létrehozni, a kerület szétválásával. Pl. Vizivárosi önkormányzat, Krisztinavárosi önkormányzat és Vári önkormányzat. Ahogyan anno a soroksáriak megszabadultak Pesterzsébettől:-)))
Előzmény: Mr. Cyber (1482)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.04.27 0 0 1482
A polgármestertől akkor lehet megszabadulni, hogyha a polgárok elgondolkodnak egy kicsit mielőtt odarakják valahova az x-et. Sajnos más út nincs, ez a demokrácia.
Előzmény: Tatay Ica (1481)
Tatay Ica Creative Commons License 2003.04.27 0 0 1481
Felvetődött a kérdés a tüntetők között, hogy milyen módon lehet megszabadulni a polgármestertől. De állítólag annak csak az az egy módja van, ha a testület feloszlatja magát. Erre pedig kevés az esély egy Fideszes többségű testület esetében.
Előzmény: kisérőlevél (1480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!