Keresés

Részletes keresés

ppmr Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1757

Tudnátok segíteni?

Korábban írtátok, hogy az egyik kivitelező által ajánlott radiátor és turbócirkó nem jó, legalább is nem a legjobb. Hol tudnék utánajárni, hogy mire kell figyelni ezeknél, hol találok valami összehasonlítást ilyeneket?

Előre is köszi!

 

siduri Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1756

Sziasztok,

 

Én Tatán  tervezem az építkezést és talajmechanikusra lenne szükségem.

 

Jamie25!

 

Említetted, hogy Kom-Eszt megyében építkezel. El tudnád küldeni a talajmechanikus címeidet akár magánba is.

Köszi.

Siduri

Előzmény: Jamie25 (1753)
CsRob1 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1755
Mi kb. 2 hete kezdtük a kivitelezést, így még a kivitelezőkkel kevés a tapasztalatunk - eddig szerencsére nem kellett csalódnunk. Mi nem generálkivitelezővel csináltatjuk, hanem mi választottuk/választjuk ki az egyes kivitelezőket. Illetve alapvetően a kőművest választottuk a viszonylag kedvező ár, jó referenciák, illetve jó vélemények alapján. Az általa ajánlott csőszerelőt bíztuk meg a víz-fűtés szereléssel nem utolsósorban azért, mert jól ismerik egymást, többször dolgoztak már együtt. Az általa ajánlott ácstól még várjuk a részletes árajánlatot, de az előzetesen adott ár és a referenciái alapján jó esélye van neki is. Ők Dunaújváros környékiek.
Te hol tervezel építkezni?
Előzmény: robertson (1750)
Axióma Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1754
Milyen, retegek is kellenek vagy csak a terhelesi? Elobbit csak furassal dragabban, utobbit utogeteses modszerrel olcsobban csinaljak. A statikusnak eleg az utobbi, jobb esetben el is tudja vegezni (a mienk legalabbis). Emailben adok kontaktok hozza ha erdekel (nem vaci de ilyen tavolsag nem szokta zavarni).
Előzmény: KFL (1752)
Jamie25 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1753

Nekünk 2 éve volt 80.000Ft, de van aki 60-70 körül csinálja és persze 120-ról is kaptunk ajánlatot anno. Kérdés hogy milyen módszerrel dolgozik az illető szakértő.

 

Előzmény: KFL (1752)
KFL Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1752

Sziasztok,

Vácon törjük magunkat egy építkezés elkezdésében párommal. Most éppen talajmechanikai vizsgálat kellene. Ebben tud valaki segíteni? Esetleg tippek, milyen költség lehez ez számunkra?

Üdv. KFL

ppmr Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1751

Szia!

Hol szeretnél építkezni?

Mi a párommal csak május- júniusban kezdjük, így nincs olyan kivitelező, akire azt mondhatnám, hogy a második házamat is vele építtetném. Van viszon olyan, akinek megnéztük egy munkáját (mikor először találkoztunk, kikötötte, hogy nézzük meg az egyik most épülő házát, hogy lássuk hogyan dolgozik), és kapásból azt mondtuk, hogy, ha a pénz nem számítana, tutira vele építtetnénk. Nem hiszem, hogy ő drága volna, inkább nekünk nincs pénzünk :) rendes volt, egy csomó dolgot elmondott, hogy hogyan érdemes csinálni, vagy ő éppen miért dolgozik egyik másik anyaggal...

 

Előzmény: robertson (1750)
robertson Creative Commons License 2006.04.02 0 0 1750

Kedves ppmr, CsRob1 (és persze mindenki más :)

 

Építkezésen töröm a fejem és olyan igényes kivitelezőt keresek akinek

megtekinthető referenciái vannak és nem dolgozik horror áron.

Úgy láttam Ti mostanában vágtok bele, illetve már meg is kezdtétek a munkálatokat,

megköszönném ha megosztanátok a tapasztalatokat, illetve azoknak a kivitelezőknek a telefonszámát akikkel másodszor is belevágnátok.

Előre is köszi.

 

Robi

Előzmény: CsRob1 (1745)
misiman Creative Commons License 2006.04.02 0 0 1749
A lakások nettó hasznos alapterülete általában a vakolatlan téglafalak által határolt helyiségek méretének az összege. Az mindegy, hogy az a földszinten, vagy az emeleten van-e. Tetőtér estén a hasznos alapterületbe csak az 1,9 m belmagasság fölötti alapterületet szokás figyelembe venni. Ha pl. egy családi házról van szó, akkor összeadódik a földszint és az emelet ( vagy tetőtér esetén a fent leírt módon számított rész) helyiségeinek az alapterülete, és ez a lakás mérete.
Persze időnként ettől nagyon merészen eltérő számítások is vannak, de ez a legáltalánosabb.
Persze, ha konkrétabban leírnád, hogy ezt milyen célból szeretnéd tudni, akkor biztos jobban tudnánk segíteni.
Előzmény: Mantissza (1747)
ppmr Creative Commons License 2006.04.01 0 0 1748

CSak tippelek, de szerintem a felső szintet számolhatod úgy, mint az alsót.

Merre lenne a vásárlás/ építés? (csak kíváncsiság)

Előzmény: Mantissza (1747)
Mantissza Creative Commons License 2006.03.31 0 0 1747

sziasztok,  nem tudom hogy ebben a topicban tudtok-e ebben segiteni.

nézegettem az árakat és ahogy láttam ha tetőtérbeépitéses házat akarok akkor az alapterület*1,5*nm ár, de arra nem találtam semmit mi van egy mediterán stilusu háznál ahol ugyebár a felsőszint az nem tetőtér, hanem egy kiemelt szint és nem is mindig a teljes alapterület a felsőszint. Eseteg tudja valaki a választ?

Jamie25 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1746

Ha csináltatsz talajmechanikát azzal elkerülheted ezeket a kérdéseket, mert megtudsz mindent a talajszerkezetről és főleg a talaj kémiai hatásairól. És nem fogsz azzal szembesülni hogy esetlegesen a talajrétegekben lévő víz nem megfelelő kémhatása miatt gond lesz az alappal később. Sok helyen ezért speciális beton kell, vagy éppen a rossz mechanikai eredmények miatt más alap ( pl. kút alapozás). 

 

Engedélyezett terv ( ami már a talajmechanikai szakvélemény szerinti alapozással van) szerinti mélységbe menjetek le, ezt ki lehet számolni hogy mennyit jelent köbméterben és azt tedd bele a szerződésbe. Nálunk egyébként ezt gép végezte, ahol hozzáfér és megoldható ott olcsóbb megoldás mint a kézi munkaerő. Erre pedig tudsz díjat kérni a vállalkozótól.

 

 

Előzmény: CsRob1 (1744)
CsRob1 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1745
Rossz hír, hogy jelentősen emelkedik, ill. várhatóan emelkedni fog a faanyag és a vas ára :(((
CsRob1 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1744
A konkrét díj természetesen legyen benne, de hogyan? Pl alapásás X Ft/m3 és a végén összesíve, hogy volt Y m3, vagy alapásás Z Ft?
Nem mindegy, főleg, ha a tervező úgy adta meg, hogy alap mélysége 80 cm, de minimum a teherhordó talajrétegig. Ezt ugye előre nem tudjuk, esetleg csak akkor, ha a szükséges pontokon talajmechanikai vizsgálatokat végeztetünk.
Előzmény: Jamie25 (1743)
Jamie25 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1743

CsRob1: ezért fontos hogy a szerződésben legyen benne a konkrét díj mindenre.

Ha a végén Ő többet hoz, akkor azt neki kell lenyelni(!), ha Te nem hagytad jóvá azt valamilyen igazolható formában.

Ezért fontos hogy az ár legyen benne lefixálva, hogy mennyiért tudja beszerezni és Te annyit fizetsz érte nem többet. Ugyanilyen fontos kitételként kell benne lennie, hogy Te beszerezhetsz bármit ha olcsóbban jutsz hozzá, mint amiért Ő adná/venné neked.

 

 

Előzmény: CsRob1 (1740)
ppmr Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1742

A mennyiségeket illetően össze szoktam hasonlítani, hogy mondjuk melyik hány nm tetőt számol, ki milyen mennyiséget ír alapozásra stb. Ezek nagyjából stimmelnek eddig. De mielőtt valakivel leszerződünk, megmondom neki, hogy számoljon át még egyszer mindent, mert ahogy Axióma is mondta, a szerződésben meg lesznek határozva azok is, illetve, hogy az előre meghatározottól mennyivel térhet el.

Előzmény: CsRob1 (1740)
Jamie25 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1741

ppmr: ügyvédet mindenképpen a szerződés kötés előtt! Ő írja meg és csak azt írd alá, akkor Te (is) védve vagy. Kerüljön bele mellékletnek az hogy mit mennyiért vállal pontosan és milyen feltételekkel engedsz (hagysz jóvá esetleg szükséges módosításokat) változtatni. Nálunk mind pénzügyi, mind technológiai és mind határidők szempontjából akkor módosíthattak csak ha az bekerült az építési naplóba és én azt aláírtam, enélkül semmit! Fontos hogy tudd, hogy amit nem tesz bele az elfogadott árajánlatba (szerződési melléklet), de az indokolt technológiailag, azt neki minden további költség nélkül el kell végeznie (ezt FEMÜ tudja eldönteni, hogy mi lehet szükséges még pl. statikailag). Ezért fontos hogy részletesen legyenek benne az ütemek és az hogy pontosan mit is takar az a munkavégzés. Így nem lehet belőle vita, hogy mondjuk kevesebb lett a zsaluanyag és venni kell még pl.

Neked mint laikusnak nem kell tudnod hogy mennyi kell a házad felépítéséhez, így a törvény ebben is véd és erre lehetőséget ad.

És persze a kedvencem amiről már regéket írtam:)   : kötbér legyen olyan összegű, ami Őt is arra ösztökéli hogy készen legyen a ház, ha meg csúszik akkor ténylegesen legyen ez neked kártérítés...

 

  

Előzmény: ppmr (1738)
CsRob1 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1740
Az alaposságról, megbízhatóságról szerintem sokat elárul az árajánlat részletessége. Számolj utána te is a mennyiségeknek, mert egyes kivitelezők hajlamosak a "kisebb tévedésekre", aztán fizetéskor derül ki, hogy nem annyi, hanem több.
Referenciát mindenképpen mutassanak, jó, ha a tulajdonossal is tudsz beszélni.
Érdemes a Femű, ill a tervező véleményét is kikérni. Az is szempont lehet, hogy milyen kapcsolatai vannak, hol, milyen áron, mennyi engedménnyel tud anyagot beszerezni.
Előzmény: ppmr (1734)
ppmr Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1739

nem beleszólás, fórum! :)

Mindenféleképpen megnézzük a referenciákat is. Egyik másik kivitelezőét már láttuk is, de ha más mellett döntünk, addig neki sem állunk, míg meg nem mutatja legalább az egyik házát.

Volt olyna kivitelező, aki mndjárt úgy kezdte, hogy menjünk ki, nézzük meg az egyik épülő házát, hogy ő nagyjából miben gondolkodik, aztán beszéljünk a részletekről! Szimpatikus hozzáállás!

Előzmény: Emi2 (1737)
ppmr Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1738

Köszi! Már meg is van a lakáskúltúra említett száma, át fogom nézni!

Szerződés pedig feltétlenül lesz, a lehető legrészletesebb, tán még ügyvédet is kerítek hozzá, biztos, ami biztos...

Előzmény: Axióma (1736)
Emi2 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1737
Bocs ha én is beleszólok!
Szerintem mindenkitől kérj referenciát.Pontossan hol, milyen házat húztak már fel.
Az álltalad győztesnek hírdetett ajánlat referenciáját pedig keresd fel, és érdeklődj a megelégedetségéről. Én lehet így csinálnám.
Előzmény: ppmr (1734)
Axióma Creative Commons License 2006.03.29 0 0 1736
Csak felig komolytalan ajanlat: valaszd a legreszletesebbet. Ugyse annyi lesz, amennyi irva van, ez boritekolhato. De fontos, hogy kikeruld azt a csapdat, hogy az elejet tulbecsli, a veget alul, szummaban jo, de ha trehany es elhajtod akkor jol megkereste magat, es a veget meg senki nem csinalja meg annyiert, mint remelted. A szerzodesben pedig vallaltass garanciat a szereplo mennyisegekre (bizonyos turessel max.), mert azzal is lehet szemetkedni (egy jo draga tetelnel az elso szamjegyet lefelejti, hatas ua. mint fent csak a vegen "jogosan" behajtja es mindjart dragabb lenne a tobbinel).
Jut eszembe, bar ezt a 2.0 topicba szantam eredetileg: a mostani Lakaskultura mellekletekent van egy teljes epitkezest leiro, viszonylag meretesebb melleklet, a minosegerol meg nem nyilatkoznek mert csak a tervezes feleig jutottam, de talan vannak benne otletek vagy magyarazatok amik hasznosak lehetnek.
Előzmény: ppmr (1734)
Marcsi59 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 1735

Szia!

Akkor a bőség zavarával fogsz küzdeni, csak nehéz lesz választani. Most olvastam egy építészeti lapban, hogy a szerkezetkész állapotig viszonylag pontosan kiszámítható a költség. A lényeges eltérések a következő szakaszban várhatók a gépészeti munka, a burkolás, nyílászárók, ajtók stb minősége és áraik miatt.Ezt követi a beépítendő bútorok, szaniterek stb. Ha nem kulcsrakészen kéred, akkor sok-sok munkával alacsonyabb lehet a költség. Kívánom, hogy számotokra a legmegfelelőbbet sikerüljön kiválasztani.

 

Előzmény: ppmr (1734)
ppmr Creative Commons License 2006.03.29 0 0 1734

Újabb árajánlat a 94 nm- es házunkra: 15,6 M

 

Eddig már volt:

kb. 14,6M, 16,5M és egy kb 16M- s ajánlat.

 

Kettő még jön a héten, aztán választanunk kell.

 

Axióma Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1733
Ugye nem feltetelezed, hogy az ujabb reklam es ujabb topic utan barmit is reagalok? Ha azert kellett az uj topic mert itt a porgesben elvesztetted azt a sok beirt konkret kerdest amire ciki lenne valaszolni, akkor bemasolhatom oda...
Ember, kettonk kozul valaki itt nem birja eszrevenni magat. Tippelj, hogy kire gondolok. Mar joparszor elmondtam, ha esetleg kimaradtal volna a szorasbol: itt a forumon ugy kell reklamozni, hogy veszel egy bannert az indextol. A hozzaszolasok nem erre valok!
(A tobbiektol bocs a stilusert.)
Előzmény: info1956 (1707)
ppmr Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1732
Lehet, hogy igazad van. De az is lehet, hogy nem tudsz majd enélkül a ház nélkül élni, és mégiscsak maradsz:) mit lehet tudni! :)
Előzmény: Axióma (1731)
Axióma Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1731
Orokre azert mi sem. De mondjuk azt el tudom kepzelni, hogy nyugdijas eveinkben bevonulunk egy mindenakozelben tarsashazi lakasba (akar panel), a haz meg aze akinek kell (csalados gyerek). Vagy fene tudja. De en egyedul ekkora hazat tuti nem tartanek fent ha mar megoregedtem annyira, hogy tulno az igenyeimen es a fizikai korlataimon. Mondjuk eladni attol meg nem muszaj, bar lehet hogy optimalisabb.
Előzmény: ppmr (1730)
ppmr Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1730

Hát csak nem eladásra építettétek :)

Mi úgy terveztük meg, hogy majd itt öregszünk meg. :) Erre általában mindenki, még a tervező, kivitelező is azt mondja, hogy örökké ő sem lakna a házában. Hát mi örökre terveztünk :)

Előzmény: Axióma (1729)
Axióma Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1729
Ja nekunk egyik oldalon bejarat, a masikon atjaras a zuhanyzoba, a harmadikon ablak + uvegtegla, a negyediknel van az agy fejtamlaja:) De meg igy is el van szurva, mert eloszor ugy lett tervezve hogy az ablak alatt lesz a fejtamla de sok helyet vesztettunk volna, viszont mire kitalaltam ezt a jobb megoldast addigra a radiator mar felkerult az ajto melle, a standard ablak alatti helyrol kiszoritotta az hogy azt hittem ott az agy lesz. Most mar nem robbantunk, ugyis en vagyok a fazos a parom meg nyitja az ablakot es igy a komod is a radiator mellett nekem van keznel.
Ugyhogy marad a keves butor (viszont a halo igy tiszta fenyobutoros lesz, a nagy szekrenyfal a gyerekeknel csak butorlapos, bar az meg igy jobb mert lehet vidam szinekkel bolonditani). A gond csak akkor lenne a nem altalanos megoldasokkal, ha eladni akarnank, de mi elni szeretnenk benne remelem joooo sokaig.
Előzmény: ppmr (1728)
ppmr Creative Commons License 2006.03.28 0 0 1728

Ez így oké, aludni nem kell nagyobb hely. Csak mi nem akartunk sok helyiséget, ezért lett a ruhatárolás helye a háló. 3*4es lesz, és a hosszabik falon lesz az ablak. Vagyis lesz 3m, ahol lehet tárolni ruhát akár plafonig, 50 vagy 60 cm széles gardróbban. marad még legalább 340cm, oda elfér egy 160*200as ágy (nagyobb nem kell, mert a mostani 140*200 is elég).

Megértem én a másik oldalt is, persze. Értek mindent, mondjuk a fürdőből nyíló megoldás nekem is sántít, de ízlések és pofonok...

Előzmény: Axióma (1725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!