Keresés

Részletes keresés

Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.06.11 0 0 1542
Olyan jó nekünk! Én nagyon büszke vagyok, hogy ilyen nagyszerű polgármesterem lehet! :->
csomó Creative Commons License 2003.06.11 0 0 1541
Azt hittem tréfálsz, de megtaláltam a cikket. Jobb, mint gondoltam. Idelinkelem. Köszi, igazán üdítő:))
Előzmény: chromax (1540)
chromax Creative Commons License 2003.06.11 0 0 1540
és azt tudtátok, hogy NGT az ideális parlamenti képviselő? :) [orgio]
Előzmény: ir6 (1539)
ir6 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 1539
Ma adok egy 5-öst a önkormányzatnak, mert éppen most magasnyomású vízzel mossák a járdát az utcánban. Köszi!
kisérőlevél Creative Commons License 2003.06.01 0 0 1538
"Jól megy" az önkormányzatnak! Egymás után veszti el a pereket és a pénzünket a Fővárosi Bíróságon. A napokban is vesztett jogerősen 2,5 millát. 2 milla kártérítést+fél milla ügyvédi díj jár egy volt bérlőnek.
Kötelességünk eltűrni, hogy a dilettáns önkormányzat el....a a pénzünket?!
trollcsi Creative Commons License 2003.05.30 0 0 1537
de kozsónak van cuki tincse ;)
Előzmény: csomó (1536)
csomó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 1536
Kb. ugyanannyi köze van mindkettőnek a kerülethez.
Előzmény: chromax (1535)
chromax Creative Commons License 2003.05.30 0 0 1535
Azért az a Litea nem olyan rossz :) Másrész meg Ovi dedikáció sok helyen van, istenem, ha van aki ezt igényli...még mindig jobb, mint egy Kozsó dedikálás :)
Előzmény: csomó (1534)
csomó Creative Commons License 2003.05.30 0 0 1534
Ezt olvastam az önkormányzat honlapján:

http://www.budavar.hu/Bak%F3_Annam%E1ria.htm

"Tájékoztatjuk, hogy a Budavári Önkormányzat Bakó Annamáriának, a Lítea könyvesbolt vezetőjének adományozta a Budavár Díszpolgára elismerést a kerületért végzett kultúra- és irodalomszervező munkássága elismeréséül.

A Képviselő-testület kitüntetést adományozó döntésének indoklása:
Bakó Annamária, a Lítea Könyvesbolt vezetője évtizedek óta közismerten fáradhatatlanul munkálkodik a könyv és a kultúra terjesztésében. A Várnegyed kulturális életében jeles személyiségek közreműködésével szervezett könyvbemutatói eseményt jelentenek. A könyvbemutatók magukba foglalják a Kárpát-medencei magyar irodalmi műveket is, tevékenységével a magyar kultúra terjesztését, megerősítését szolgálja. A Hilton Szállodával tartós kapcsolatot alakított ki, áldozatos kultúraszervező munkájának köszönhetően sokat tett és tesz a Várnegyed kulturális életének fellendítéséért, a szállodában megforduló külföldi vendégek igényeinek kielégítéséért. A szálloda számos törzsvendége úgy tér vissza, hogy első útja a Lítea Könyvszalon igen színvonalas irodalmi előadásaira vezet.
A fáradhatatlanul vezetett igényes, irodalomszerető olvasókat befogadó könyvesbolt a Várnegyed egyik irodalmi központjává fejlődött. A javaslatot tévők egyöntetű véleménye, hogy Bakó Annamáriának köszönhetően igennel válaszolhatunk arra a kérdésre, hogy >>Ment-e a könyvek által a világ elébb?<<, mivel munkásságát mély hivatástudat, magas színvonalú kultúraterjesztési tevékenység, közösségteremtő és -formáló erő jellemzi.

Gratulálunk a kerület legmagasabb elismerésében részesülő Bakó Annamáriának, egyben köszönjük mindazok közreműködését, akik javaslataikkal segítették a testületi döntés meghozatalát."

Frankó. Ez tetszik a legjobban: "a szállodában megforduló külföldi vendégek igényeinek kielégítéséért".:)) Miket kellett szegény asszonyságnak megtennie, hogy terjedjen a kultúra?!
Persze ez sem rossz: "A Várnegyed kulturális életében jeles személyiségek közreműködésével szervezett könyvbemutatói eseményt jelentenek." Ami annyit tesz, mint egy-két Orbános dedikáció. Valóban, OVi, mint kultúrális esemény - ez maga a Csimborasszó.
És végül: "magas színvonalú kultúraterjesztési tevékenység, közösségteremtő és -formáló erő jellemzi." A közösségteremésbe és -formálásba még valószínűleg az is belefér, hogy kitiltja a nem kívánatos helyi civil szervezet.
Hiába, a hűségért cserébe elismerés jár. Az üzenet pedig egyértelmű: ezt a példát kell követni, ha valaki díszpolgár akar lenni.
Hajrá Bakó Annamária! Hajrá Polgármester! Hajrá mindazoknak, "akik javaslataikkal segítették a testületi döntés meghozatalát"! Hogy kik súghattak...?

Nerdy Creative Commons License 2003.05.29 0 0 1533
egyetértek
Előzmény: chromax (1531)
trollcsi Creative Commons License 2003.05.29 0 0 1532
viszont nyitva volt estig, hétvégén is.
Előzmény: chromax (1531)
chromax Creative Commons License 2003.05.29 0 0 1531
na jó azért nem kell egy hetes gyászmisét tartani annak a Grobynak, nem volt az akkora durranás. kis szar szűk üzlet volt, és nem is volt olyan olcsó.
Előzmény: kisérőlevél (1530)
kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.29 0 0 1530
Beszéltem olyanokkal, akik a Móricz Zsiga környékén laknak, és marhára meg vannak elégedve, mert odaköltözött át a Batyiról a GRoby.
Nekünk pedig marad a bamkfiók. Ezt együk meg. Valszeg több "helypénzt" fizetett az önkormányzati maffiának, mint a GRoby.
Előzmény: Filburt (1528)
Nerdy Creative Commons License 2003.05.28 0 0 1529
azt olvastam a kerületi csodaújságban, hogy június 12-én nyit a Batyi
Filburt Creative Commons License 2003.05.26 0 0 1528
Milyen fiok lesz a groby helyen?

A Vizivarosi elegge lepusztult volt az utobbi 27 evben (miota arrafele lakom), olyan igazi szocko abc hangulata van, bar teny, hogy a szemelyzet mindig normalis volt.

A mammutban levo (s)match mocsok draga, az nem igazan alternativa. Bar a groby is eleg hanyadek volt szerintem.

Csak abban bizom, hogy a batyi kiraly lesz belulrol, kivulrol mar nem rossz, foleg ejszaka kivilagitva.

Filburt

Előzmény: chromax (1527)
chromax Creative Commons License 2003.05.26 0 0 1527

A kapszulákban tegnap este nyitott ajtókkal hajléktalanok aludtak (orrfacsaró bűz volt még a környéken is), max néhány hét kérdése szerintem, hogy elszállítsák onnan a cuccot, hülyeség is őrizetlenül kitenni ilyesmit a város egyik leghányásabb terére.

A G-robyt én baromira nem sajnálom, olyan alpári bunkók voltak ott mindig a pénztárosok, hogy az valami elképesztő. Másrészt kicsi hely, szegényes választék, és azért annyival nem volt olcsóbb. A margit krt-nál lévő üzlet valamivel jobb, de ott sincs sok hely.

A környék nemigen hiszem hogy ellátatlan lesz, hiszen ott a b..ott nagy Spar, valamint a kis boltok tömkelege, de akinek ez sem elég, Batthány utca Vizivárosi ABC (bár az most nem tudom milyen, 3-4 éve nem jártam ott, akkor tűrhető volt, egy 15 év körüli srác volt a pénztáros aki egész nap cigizett), egyébként meg a Mammut, stb.

Előzmény: Mustafa HalifaX (1526)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.05.22 0 0 1526
"Az más kérdés, hogy ezáltal ellátatlannáválik a környék."

Az írta a Várnegyed, hogy SPAR lesz ott, ők finanszírozták a felújítást is.

Előzmény: kambekk (1521)
kambekk Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1525
oké!
Csak a tisztánlátás kedvéért.
Előzmény: csomó (1524)
csomó Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1524
Kíváncsian várom a híreidet.
Előzmény: kambekk (1523)
kambekk Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1523
Ismerőstől. Holnapra megkérdezem a nagyságrendjét is (feltéve, ha elmondják)!
Előzmény: csomó (1522)
csomó Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1522
Ezt hol hallottad/olvastad?
Előzmény: kambekk (1521)
kambekk Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1521
G-roby nem vész el csak átalakul; egészen a Moricz Zsigmond körtérig...
Egyébként nem kell őket sajnálni, annyi lelépési pénzt kaptak, hogy azt visszautasítaniuk hülyeség lett volna.
Az más kérdés, hogy ezáltal ellátatlannáválik a környék. Dehát ő így is-úgy is a pénzénél van. Sőt!
Előzmény: trollcsi (1520)
trollcsi Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1520
az újságból az is kiderült, mi lesz a batyi csarnokban a groby helyén. bankfiók. köszönjük szépen.
esetleg egy irodaházat ha kérhetnénk bele, úgyis olyan kihasználatlanul magas.
csomó Creative Commons License 2003.05.21 0 0 1519
Ismét lesz veszélyes hulladék-gyűjtés a Lánchíd melletti parkolóban 24-én (szombaton) 9-13 óra között!!! /Forrás: önkormányzati hirdetőtábla, Clark Ádám téri buszmegálló./
szeszko Creative Commons License 2003.05.19 0 0 1518
Ma kaptam meg a postaládámon keresztül a Várnegyed legújabb (legújabb???? - még a hóolvadásnál tartanak..) számát. És arra a megállapításra jutottam - ismerve a kerületi polgármesteri hivatalan uralkodó viszonyokat, stílust és ügyfélellenességet - hogy az önkormányzat éppolyan gagyi, mint az újságja...
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2003.05.19 0 0 1517
Láttátok a kapszulaszállót a Mockba-téren? Tiszta Cyberpunk hangulat! :-) Kiváncsi leszek, mennyi idő kell ahhoz, hogy teljesen leamortizálják őket a helybeli lakosok. Az egyiknek máris le van törve az ajtókitámasztója.
kambekk Creative Commons License 2003.05.18 0 0 1516
kisérőlevél Creative Commons License 2003.05.18 0 0 1515
Pályázati kiírás konkrétabban:

"A Budavári Önkormányzat pályázatot hirdet a tulajdonában álló alábbi üres felújított lakások legfeljebb 5 év határozott időre, piaci alapon történő bérbeadására.

Bp. I. Fő u. 3. sz. alatti épület

I. em. 3. sz. alatti 2,5 szobás, összkomfortos, 83 m2-es lakás
Minimál bérleti díj: 190. 000 Ft/hó

I. em. 4. sz. alatti 2,5 szoba, összkomfortos, 81 m2-es lakás
Minimál bérleti díj: 190. 000 Ft/hó
...
II. em. 8. sz. alatti 2 szoba, összkomfortos, 145 m2 (Fő utcai oldalon, ebből 60 m2 műterem
Minimál bérleti díj: 240. 000 Ft/hó
... stb.

Bp. I. Toldy F. u. 14. sz. alatti épület

Az I. em. 1. sz. alatti 2 szoba, 61,59 m2alapterületű, utcai, összkomfortos lakás
Minimál bérleti díj: 100. 000 Ft/hó
...
stb."

Igazán érdekelne ezek után, hogy mi lett az épületfelújítás előtti bérlők sorsa? Ha ismertek valaki érintettet, kérdezzétek meg!

Előzmény: csomó (1510)
ir6 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1514
Az egykori állami tulajdonú műteremlakások esetében a bérlőnek nincs vételi, illetve elővásárlási joga sem, az ilyen lakást az önkormányzat csak a miniszter/közalapítvány hozzájárulásával adhatja el.
Előzmény: ir6 (1513)
ir6 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 1513
A lakások régen mind állami tulajdonban voltak, és a műteremlakások felett az akkori Művészeti Alap rendelkezett. A vagyonrendezés után a műteremlakások is önkormányzati tulajdonba kerültek, de a bérlőkijelölési jog a kulturális miniszteré, aki átadta a Magyar Alkotóművészeti Közalapítványnak. Ez azt jelenti, hogy a régi - valamikor állami tulajdonban volt - műteremlakásban az lehet bérlő, akit a Közalapítvány egy pályázat után kijelöl, azzal kell az önkormányzatnak bérleti szerződést kötni. Persze lehet, hogy az önkormányzat most alakította ki a műteremlakásokat, bár ez nem valószínű egy műemlék esetében, mert akkor az kívül esik a körön, olyan, mintha Te építenél egyet magadnak, vagy bérbeadásra.
Előzmény: csomó (1512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!