Keresés

Részletes keresés

ppmr Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1779
Világos, tehát érdemes úgy tervet csinálni, hogy arányaiban megfeleljen a folyósításnak...a tervmintán megjelölik, hogy szerintük az adott munkanem milyen arányt képvisel az össz ktg- hez képest. Ezt ti betartottátok ezek szerint és ez okozott gondot?
Előzmény: zsomica (1777)
Axióma Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1778
Melyik bank, es volt-e benne barmi allami tamogatas? (szocpol, tamogatott forinthitel...)
Előzmény: zsomica (1777)
zsomica Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1777

Szia,

 

mi teljesen sajátot adtunk be, simán elfogadták. 25M-ról 246nm-es házra...

Ami tapasztalat: bár mindenki azt az infot adta, h 40% azt jelenti, h tető alatt kell lennie a háznak és ezt saját erőből kell elérni, ez így ilyenformán nem volt igaz. Az értékbecslő pontosan a ktgvetésünknek megfelelő arányokban jött és nézett körül eddig. Azért érdekes ezt tudnod, talán, mert nekünk gondot okozott. Tudtuk, h a szinteltolások és mélységek, nagyon komoly vízszigetelés miatt a mi pincénk építési ktg-e fajlagosan magasabb lesz, mint általában. Ezzel szemben a többi falazás, a tető és a későbbi belső gépészeti munkák pedig olcsóbbak. Na ez az eltolódás a beadott ktgvetésben nem látszott, így az elején volt némi probléma az értékbecsléssel. Szóval kérdezgessétek a bankot. Sajnos az értékbecslők teljesen független cégeknek dolgoznak, és már csak a gyakorlatban lehet belőlük infot kihúzni. Ja, és nekünk nem vált be az sem, h a helyszínen beszélgessünk vele :-)

 

Üdv,

Zs.

Előzmény: ppmr (1776)
ppmr Creative Commons License 2006.04.13 0 0 1776

Költségtervet házilag is lehet csinálni vagy jobb, ha tervező készíti? Tudom, hogy alá kell írnia - neki vagy a femübek - , de végül is a bank megadja az irányadó arányszámokat, így ahhoz közeli tételértékeket mi is ki tudunk számolni.

MI a tapasztalat?

kiskori Creative Commons License 2006.04.12 0 0 1775
Hát, nem tudom, ezt csak találtam. A mi költségvetésünk, amit a bank el is fogadott 13,6 millió volt. Ez egy 104 m2 hasznos alapterületű földszintes ház.
Előzmény: ppmr (1774)
ppmr Creative Commons License 2006.04.12 0 0 1774

Ezek szerint egy kb 87 nm- es ház kijöhet 12,5M- ból?

Akkor lehet, hogy meg tudnám etetni a bankkal, hogy a 93,6 nm- es házunk 12M- lesz?

Előzmény: kiskori (1773)
kiskori Creative Commons License 2006.04.12 0 0 1773

Nem reklámozni akarok, de találtam egy kis szemezgetni valót:

http://www.juropnet.hu/~tothferenc/ujlap5.htm

ppmr Creative Commons License 2006.04.09 0 0 1772
Mákod van, az enyém nem nevezhető korrektnek.
Előzmény: Lacivill (1771)
Lacivill Creative Commons License 2006.04.09 0 0 1771
Mert nekem ő tervezte, és nagyon korrekt emberke.........
Előzmény: ppmr (1770)
ppmr Creative Commons License 2006.04.09 0 0 1770
Nem. Miért?
Előzmény: Lacivill (1769)
Lacivill Creative Commons License 2006.04.09 0 0 1769
Véletlen nem M.A. monogrammú volt a terveződ?
Előzmény: ppmr (1767)
ppmr Creative Commons License 2006.04.09 0 0 1768

Ma megnéztünk egy házat a 145erzes kivitelezőtől....az egy éve lakott házban a plafon és a fal csatlakozásánál repedés volt minden szobában. Endre a falon is látott vízszintes repedést, amivel együtt meg volt repedve az ajtó tokja is. Ő azt is kifigyelte, hogy a nappaliban a csillár körül valami sötétebb folt is volt.
Kőműves ismerős szerint ez a koszorú hibája lehet, vagy hézagos vagy nem megfelelő méretű...

 

Ez ugrott - szerencsére. Megyünk másikhoz, aki majd' egy millával drágább, de az, amit eddig láttunk tőle, az nagyon tetszett. Nagyon szimpatikus volt, és mondott olyan dolgokat, amiket senki más. Pl.: 6 méter hosszú 3 m széles a terasz, szerinte nem elég a két szélére pillér, mindenféleképpen kell egy középre is. Eddig más csak azt mondta, hogy elég lehet a két szélére, azt nem hogy szerinte mitől elég az a 2 pillér.

ppmr Creative Commons License 2006.04.09 0 0 1767

Szia!

ha olvastad a fórumot, láttad, hogy elég komoly viták voltak itt a tervezési költségeket illetően. lehet néhány száz ezerért és az is lehet, hogy 7 jegyű számból jön ki, csak a tervezés.

nekünk egy maglódi srác csinált látványtervet, ahhoz persze volt valamiféle alaprajz. Az alapján már saccra csinálnak árajánlatot. Persze ebből a részletek nem derülnek ki, mint belmagasság, szigetelés, fűtési rendszer és hasonlók.Volt akinek a rendes, részletes terv kellett, volt, aki már erre is rámozdult.

Sok sikert!

Előzmény: pityke28 (1766)
pityke28 Creative Commons License 2006.04.09 0 0 1766

Sziasztok!

 

A segítségetekre lenne szükségem. Már átolvastam az előző 1500 hozzászólást, kicsit csiszolódtam, de még minidg nem vagyok sokkal okosabb :-)

 

Szóval kinéztem egy telket, a Fótliget lakóparkban. Nagyon beleszerettem a környezetbe, van egy kis felára a dolognak persze, de nagyon tetszik. Közmű csonkok a telek határon belül.

 

Mielőtt megvenném, persze szeretném felmérni , hogy van-e egyáltalán pénzem felépíteni rá álmaim házát, csakhát persze nagyon nehéz megítélni a várható költéségeket.

 

Amit szeretnék: 170nm + két állásos garázs + egy kis pince tároló. Elképzelésem szerint lehetne kétirányú szinteltolással egymás  felett  a garázs-tároló, illetve  a hálók, fürdők, a földszínten pedig a nappal használatos helyiségek. Így kicsit kétszíntes is meg nem is.

 

Nyilván az anyagoktól föggően kerülhet ugyanaz 30 meg 90 millióba is a kérdés csak az ember fantáziájának a határa, meg a pénztárca végessége.

Előny, hogy van 3 évem megtervezni. A nagy kérdés az lenne, hogy mibe lesz, meg van az alap, állnak a falak, rajta van a tető. Innentől kezdve ugyanis már el tudok indulni, mert vannak határozott elképzeléseim, hogy melyik fűtés rendszert választanám melyik ajtó tetszik, melyik burkolat, csaptelep stb... a nagy kérdés, hogy hol kezdjem? Elmennék tervceztetni, de az persze már pénzbe kerül (nem is kevésbe!) egy általam rajzolt kézi alaprajzzal, pedig minden csak körülbelüli lehet, és akár kiderülhet, hogy olyan házat nem is lehet építeni :-) Ha tudnám, hogy ház lesz belőlle rohannék az építászhez :-) Tényleg mibe kerülhet egy tervezés?

 

Hát ezek a nagy dilemmák. Merthát ugye a pénztárca a véges, az elképzelés meg végtelen...

 

Köszi a Segítséget!

 

Pityke

jarokelo Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1765
Nyilvánosan tisztelgek a véleményed elött.
Előzmény: lv (1764)
lv Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1764
Én sem ajánlom, hogy túlzottan beleéljétek magatokat egy adott etrvbe.
Mi is nézegettünk egy csomót, aztán mikor meglett a telek és felhívtuk az építészt, neki semmit ssem mutattunk belőlük. A telekhez, a szóban elmondott igényeinkhez próbál(t) alkalmazkodni.
Ha az építész hajléandó rá, akkor érdemes meghívni őt a jelenlegi otthomotokba egy ebédre vagy vacsira. Nem árt, ha látja, miként is működik a család. Sok mindenre lehet belőle következtetni.
Persze ez mind: szerintem.
Axióma Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1763
A tervezohoz menve egy dologbol kell felkeszulnod: mik az igenyeid, meg a penzugyi lehetosegeid. Azt azert csak tudod, hogy hany szintet, hany szobat szeretnel (azok sincsenek am kobe vesve a jo tervezo elott), meg elmeseled hogyan eltek, na es termeszetesen hogy milyen a telek. A tobbi az o dolga, ne olyat keress, aki megrajzolja beadhatora amit ele teszel. A tervrajzok nezegetese kb. arra jo, hogy azt mondhasd egy megoldasra, elrendezesre hogy mi tetszik es mi nem belole.
Előzmény: ayvlisz (1761)
ppmr Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1762
Előzmény: ayvlisz (1761)
ayvlisz Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1761
Sziasztok!
Építkezni szeretnénk, és érdeklődnék, hogy tudna-e vki jó terveket ajánlani, ami esetleg ötleteket adhatna?
ppmr Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1760

mitől jobb egyik, mint a másik, mi az ami feltétlenül kizáró tényező lehet...ilyenek.

Keresem a másik topicot, köszi!

Előzmény: Axióma (1758)
Jamie25 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1759

siduri: elküldtem mailben.

 

Előzmény: siduri (1756)
Axióma Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1758
Mire gondolsz, turbocirkot akarsz de mas markajut, vagy mas futes-hmv megoldast?
Egyebkent mindket esetben szerintem a viz-gaz-futesszereles topicban kene inkabb megkerdezni.
Előzmény: ppmr (1757)
ppmr Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1757

Tudnátok segíteni?

Korábban írtátok, hogy az egyik kivitelező által ajánlott radiátor és turbócirkó nem jó, legalább is nem a legjobb. Hol tudnék utánajárni, hogy mire kell figyelni ezeknél, hol találok valami összehasonlítást ilyeneket?

Előre is köszi!

 

siduri Creative Commons License 2006.04.04 0 0 1756

Sziasztok,

 

Én Tatán  tervezem az építkezést és talajmechanikusra lenne szükségem.

 

Jamie25!

 

Említetted, hogy Kom-Eszt megyében építkezel. El tudnád küldeni a talajmechanikus címeidet akár magánba is.

Köszi.

Siduri

Előzmény: Jamie25 (1753)
CsRob1 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1755
Mi kb. 2 hete kezdtük a kivitelezést, így még a kivitelezőkkel kevés a tapasztalatunk - eddig szerencsére nem kellett csalódnunk. Mi nem generálkivitelezővel csináltatjuk, hanem mi választottuk/választjuk ki az egyes kivitelezőket. Illetve alapvetően a kőművest választottuk a viszonylag kedvező ár, jó referenciák, illetve jó vélemények alapján. Az általa ajánlott csőszerelőt bíztuk meg a víz-fűtés szereléssel nem utolsósorban azért, mert jól ismerik egymást, többször dolgoztak már együtt. Az általa ajánlott ácstól még várjuk a részletes árajánlatot, de az előzetesen adott ár és a referenciái alapján jó esélye van neki is. Ők Dunaújváros környékiek.
Te hol tervezel építkezni?
Előzmény: robertson (1750)
Axióma Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1754
Milyen, retegek is kellenek vagy csak a terhelesi? Elobbit csak furassal dragabban, utobbit utogeteses modszerrel olcsobban csinaljak. A statikusnak eleg az utobbi, jobb esetben el is tudja vegezni (a mienk legalabbis). Emailben adok kontaktok hozza ha erdekel (nem vaci de ilyen tavolsag nem szokta zavarni).
Előzmény: KFL (1752)
Jamie25 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1753

Nekünk 2 éve volt 80.000Ft, de van aki 60-70 körül csinálja és persze 120-ról is kaptunk ajánlatot anno. Kérdés hogy milyen módszerrel dolgozik az illető szakértő.

 

Előzmény: KFL (1752)
KFL Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1752

Sziasztok,

Vácon törjük magunkat egy építkezés elkezdésében párommal. Most éppen talajmechanikai vizsgálat kellene. Ebben tud valaki segíteni? Esetleg tippek, milyen költség lehez ez számunkra?

Üdv. KFL

ppmr Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1751

Szia!

Hol szeretnél építkezni?

Mi a párommal csak május- júniusban kezdjük, így nincs olyan kivitelező, akire azt mondhatnám, hogy a második házamat is vele építtetném. Van viszon olyan, akinek megnéztük egy munkáját (mikor először találkoztunk, kikötötte, hogy nézzük meg az egyik most épülő házát, hogy lássuk hogyan dolgozik), és kapásból azt mondtuk, hogy, ha a pénz nem számítana, tutira vele építtetnénk. Nem hiszem, hogy ő drága volna, inkább nekünk nincs pénzünk :) rendes volt, egy csomó dolgot elmondott, hogy hogyan érdemes csinálni, vagy ő éppen miért dolgozik egyik másik anyaggal...

 

Előzmény: robertson (1750)
robertson Creative Commons License 2006.04.02 0 0 1750

Kedves ppmr, CsRob1 (és persze mindenki más :)

 

Építkezésen töröm a fejem és olyan igényes kivitelezőt keresek akinek

megtekinthető referenciái vannak és nem dolgozik horror áron.

Úgy láttam Ti mostanában vágtok bele, illetve már meg is kezdtétek a munkálatokat,

megköszönném ha megosztanátok a tapasztalatokat, illetve azoknak a kivitelezőknek a telefonszámát akikkel másodszor is belevágnátok.

Előre is köszi.

 

Robi

Előzmény: CsRob1 (1745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!