Keresés

Részletes keresés

3ferret Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1917
Nekem Hausmeisterem van, a többiről nem tudok se jót, se rosszat, de az biztos, hogy nálam is a kétlapátos a nyerő ;-). A kenyér áráról annyit, hogy nálunk egy olyan kenyér kapható, ami 2 nap múlva is finom, az az alföldi kovászos parasztkenyér nevezetű, több, mint 300 ft egy kiló. Szóvak annál mindenképp olcsóbb az itthon készült ;-). És akkor tudom, mit eszem.
Előzmény: P++ (1915)
3ferret Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1916
Nekem is ez volt a benyomásom, hogy senkit rem zavarunk, és íme, hogy fellendült a topik :-D:-D. Egyébként én is abszolút vizuális vagyok, ami nem tetszik, nem eszem meg. Egyszer velem szembem ettek polipot, kis híján felálltam az asztaltól ;-). Dél-Amerikában viszont megkóstoltam a szusit, annyira szépek voltak, aztán azt se tudtam, hova szaladjak kiköpni, mert lenyelni nem bírtam, de udvariatlan sem akartam lenni ;-). A többiek meg csak tömték befelé, hiába, ízlések és pofonok...
Előzmény: .ETNA. (1910)
P++ Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1915

Köszönöm a pontos számításokat :D

 

Ez a gép milyen?

http://www.interstore.hu/e-shop/index.php?page=shop/flypage&product_id=4336176#desc

 

Legolcsóbb pana az árukereső szerint.

 

Moulinex jó?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1914

200 ft alatt megáll az 1kg kenyér gépi sütése. És akkor adalékmentes, saját készítésű kenyeret fogyaszthatsz.

A felhasznált energia valóban ahogy az előttem hozzászóló is írta, max. kb. 25-30 ft.

 

70 dkg liszt kell 1 kg kenyér elkészítéséhez. Nekünk a "Nagyi Titka" kenyérliszt vált be. Ha jól tudom 200-210 ft /1 kg.

Tehát 140 ft liszt kell 1 kg kenyérhez.

 

-kis étolaj (3-4 evőkanál)

-kevés só (2-3 kiskanál)

-kevés cukor (1,5 evőkanál)

-4 dl víz

-élesztő (mi 1/4 kocka friss élesztőt haszálunk / 1 kg kenyér)

 

Most ezeket Te is ki tudod kalkulálni. 

 

Ennyi kb.

Előzmény: P++ (1911)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1913

Szia!

Nekünk Hauser BM-830 gépünk van. Újonnan már nem kapható ez a típus. Használtan vettem. Teljes mértékben meg vagyunk elégedve vele. Kb. 2 hónapja van meg. Mindennapos haszálatban van, bolti kenyeret azóta nem vettünk. Az első sütéstől kezdve csak jól sikerült ízletes, makulátlan kenyeret ehettünk.

 

Hauser BM-830

 

Ha újra vennék akkor is ilyesmi, azaz két keverőlapátost választanék. Konkrétan Hauserből én ezt venném most:

 

Hauser BM-720 vagy BM-710

 

 

vagy 

 

 

Hausmeister

 

Hausmeister HM-1300

 

Ezek felépítésben, tudásban teljesen egyformák. Meg merem kockáztatni, hogy egy helyen készülnek. Én ezeknél lejebb biztos nem mennék. Aztán persze ott van ez a sokat emlegettet és dicsért Panasonic is. Ez persze dupla áron. Tud is annyit? Hm... Lehet, élettartamban talán.

 

Összegzés: ezeket a középkategóriás gépeket amiket fotóval mutattam be, szerintem bátran megvehetjük. Ezek után már csak a receptek pontossága, beváltsága koronázhatja sikerünket.

 

Ime állandó minőségű kenyerünk:

 

 

 

Nekünk bevált...

Előzmény: P++ (1911)
mevet Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1912

A felhasznált energia elenyésző a hozzávalók árához képest.
Általában 500-600W-os fogyasztással bírnak a kenyérsütő masinák.

A standard fehér- félbarna kenyér sütési ideje cca. 1h, de normálisabb sütők nem fullon járatják végig a cekászt, hanem hőfokszabályzással dolgoznak, ergo nem 100%-on megy végig benen a fűtőtest.

Ennek tükrében egy cca. 1kg-os kenyérre a mai villamosenergia árak mellett kb. 25-30Ft költség esik. Az a pár watt pedig, amit a dagasztáskor felhasznál az időnkénti kevergetéssel, elenyésző.

De ígérem legközelebbi sütésnél egy fogasztásmérővel megmérem mennyi is az annyi pontosan.

Nálunk kb. 180-200Ft körül jön ki egy 900-1000g körüli alap fehérkenyér.

Ez nem épp olcsó, de nem is ezért álltunk rá a saját kenyérre. Egyrészt tudom, hogy normális(nak nevehető) liszt van benne (adalékoktól mentesen), másrészt sokkal jobb is mint a bolti vagy teszkós, madarasteszkós kenyér.

 

Hogy milyet érdemes venni? Nem tudom. Ha nem vagy árérzékeny, én a panát javaslom.
Itt a topikban a hausmeister márkát emlegetik fel.

Anyósomnak pl. valamelyik Hauser-e van, talán ez, ha jól rémlik:http://www.hauserelectronic.hu/Termekek/Kategoria/79

 Nincs vele megelégedve. Abból még én sem ettem jó kenyeret. Nem is használja, max. csak dagasztásra. Pedig nem mondható még balféknek sem ezen a területen (nyugdíjazásáig szakácsnőként dolgozott)

 
 

Előzmény: P++ (1911)
P++ Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1911

Sziasztok,

 

Milyen gépet ajánlotok vagy milyet semmiképpen sem? Mire érdemes odafigyelni a vásárláskor?

 

Csinált már valaki valamiféle "költség-elemzést", hogy mondjuk 1kg fehér kenyér mennyivel olcsóbb a boltihoz képest? Elsősorban a felhasznált energia érdekel.

.ETNA. Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1910

Lehet, hogy eltértünk, de ahogy látom, nem nagyon zavar ez senkit, rajtunk kívül nincs is most más itt :-))

 

A sok gyümölcsöt, zöldséget szeretjük ezekben a konyhákban. Persze a halat én is szeretem, de a tenger gyümölcsei közül egyedül a kagyló jöhet, de csak némelyik, na jó talán még a garnélarák (ezt pl. a fiam imádja), szeretem a kínai konyhából a bundázott-kisütött rákocskákat is, de a polipot pl. nem bírtam megkóstolni, mert nekem nagyon csúnya... hiába noh, szépség szerint osztályozom, hogy mi jöhet és mi nem:-) Ha nem tetszik, nem bánom, hogy milyen finom, marad a fazékban, egye csak az, aki akarja:-)

 

 

Előzmény: 3ferret (1909)
3ferret Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1909
Mi is szeretjük a mediterrán konyhát, elsősorban a görögöt, de a kínai is jöhet. A párom szinte mindenevő, én macerásabb vagyok. A tengerből csak a halakat eszem meg, semmi mást. Megpróbáltam, nem ízlettek, én maradok a halaknál, abból mondjuk a lazac és a kardhal vezet magasan! Na, jól eltértünk a kenyerektől :-D:-D:-D
Előzmény: .ETNA. (1907)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1908

:-D na ja, valamit valamiért:-)

Előzmény: 3ferret (1906)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1907

Sajnos az utca nevére nem emlékszem, de tuti visszatalálnék:-) Egyébként csak egy kis üzlet volt, bent 2-3 asztal+székek. A pult mögött olyan melegítős vagy melegentartó lámpa alatt volt többféle pizza, különleges feltétek is voltak és hagyományosak is. Jó nagy méretű (a cukrászdákban láttam már ilyen nagy méretű tepsit, gondolom ilyesmiben készült ez is) pizzák, igen kedvemre való kinézettel.

 

Kimérve adták, dekára, ill. kérhetted úgy is, hogy pl. 2 euróért (de ezt a lehetőséget nem mertem bevállalni, mert korábban már megjártam, eredetileg 2 gombóc fagyit kértem, de az eladó félreértette és 2 euróért adott egy óóóriási "fagyihegyet"), de én inkább csak mutattam, hogy kb. mekkorát kérek:-) Direkt azért választottam a burgonyásat, mert halvány lila fogalmam sem volt, hogy milyen lehet, hát nyami-nyami volt:-) Később járt Rómában a fiam és a barátnője is, de ők sem akadtak rá erre a pizzázóra, igaz, ők a város közelében a tengerparton laktak, na ott aztán volt annyi étterem, kifőzde stb., mint égen a csillag, ki is próbáltak mindenféle mediterrán finomságot. Imádjuk a spanyol, olasz de a kínai konyhát is.

 

 

Előzmény: 3ferret (1905)
3ferret Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1906
Rómában szinte végig pizzán és fagyin éltünk, viszont Firenzében már kipróbáltuk a lasagne-t és a négysajtos gnoccit, ami az én egyik kedvencem. Érdekes 'tapasztalat' volt, eszméletlen finom volt, de utána sajnos az egész éjszakát a klotyón töltöttem, mégis úgy gondolom, megérte :-D:-D
Előzmény: 3ferret (1905)
3ferret Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1905
Ezekből próbáltam már egyet-kettőt, érdekes, Limaráét még nem, pedig szoktam bogarászni a honlapján, megnézem. Én szeretem a vékony és a vastag tésztás pizzát is, itthon inkább vastagot szoktam sütni, de mindkettő finom. Olaszországban így még nem ettem, hogy annyit vágnak le, amennyit kérek, de ha még egyszer arra járok, kipróbálom ;-). Burgonyás? Ilyet még nem hallottam, de nem lehet rossz, biztos jó laktató. :-D:-D
Előzmény: .ETNA. (1903)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1904

tortilla

Előzmény: .ETNA. (1903)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1903

Rómában nekem az a fincsi, vastagabb tésztájú pizza ízlet, amit kimérve adnak, kóstoltátok? Egy nagy bazi "táblában" van és annyit vágnak a pizzavágóval, amennyit kérsz, burgonyásat ettem... de senki se akarja elhinni, hogy az milyen fincsi volt... burgonya feltét pizzán... mondják, pedig tényleg fini volt:-)

 

Kukoricaliszt ritkán van itthon, eddig még csak torilla receptet próbáltam belőle, de a neten van kenyérsütőben süthető kenyér-recept is.

http://www.mindmegette.hu/hazi-kenyerek-kenyersutogeppel-12364

http://limarapeksege.blogspot.com/2011/02/kukoricakenyer.html

http://limarapeksege.blogspot.com/2011/01/kukoricapelyhes-kenyer.html

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5495154

 

 

Előzmény: 3ferret (1902)
3ferret Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1902
És ha már külföld, az én tapasztalataim: a görögöknél és a horvátoknál nyaraltam többször apartmanban, ugyebár akkor lehet jobban megismerni a kínálatot, hiszen minden nap veszünk friss pékárut. A görögöknél nem hagyott bennem mély nyomot egyik sem, amennyire szeretem és elég jól ismerem a góróg kajákat, kenyérre nem igazán emlékszem, a pitát leszámítva, végül is az is olyasmi. A horvátoknál egyértelműen nálam a kukoricás vezet, éppúgy, mint Rómában a reggeli isteni kávé melletti croissant. Na, én azt érzem még mindig a számban, pedig 14 éve volt ;-)
Előzmény: 3ferret (1901)
3ferret Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1901
Én még a 80-as években kóstoltam a német kenyereket, amikor volt egy NDK-s barátnőm, jártunk egymáshoz nyaralni. Na akkor utáltam meg, ami már nagyon sötét és olyan furcsán ragacsos belseje van, az azóta se ízlik. Én is szeretem kóstolgatni külföldön a kenyereket, péksütiket, és mivel nemrég még éveken át a horvátokhoz jártunk, ott már kifejezetten a kukoricás kenyeret keresem, nagyon finom! Azért is kérdeztem itt a múltkor, nincs-e valakinek bevált kukoricás receptje, mert párszor próbálkoztam, de egyik se lett jó. Itt egy válasz se volt, úgy látszik, a kukoricás kenyér nehéz dió :-D:-D
Előzmény: .ETNA. (1900)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1900

Eddig nekem (pedig Európa több nagyvárosában is kóstoltam már különböző fehér/barna/fekete kenyereket) a legjobban kb. ezer éve Pozsonyban az "új" Duna-hídban lévő étteremben evett barna kenyér ízlett a legjobban, hát az valami isteni volt, de tényleg... már nem emlékszem, hogy milyen kenyér volt, de miután megkóstoltam, boltban is vettük, amíg ott voltunk. Mai napig érzem azt a szuper jól eltalált ízt a számban:-)

Én a savanykásabb kenyeret is szeretem, sőt, hogy őszinte legyek, talán egy fokkal még jobban is, mint a fehér kenyeret. Viszont az ciki, hogy a full-drága, szeletelt pl. német barna kenyerek némelyikében mi minden vicket-vackot bele nem kevernek a kenyérbe... egyszer, még az "kóstolási" időszak elején, vettem a fáradtságot és elolvastam az ici-pici betűkkel írt címkét, na azóta sem itthon, sem kint nem veszek olyat:-)

Előzmény: 3ferret (1898)
3ferret Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1899
'magas'
Előzmény: 3ferret (1898)
3ferret Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1898
Az én nagyim 80 elmúlt, mikor kiderült, hogy volt egy infarktusa, utólag került kórházba. Ott kitalálták, hogy mapas a koleszterinje, de simán odavágták ugyanazt a kaját, amit másoknak is, nem törődtek vele, hogy koleszterinszegény legyen. Ezen kívül semmi baja nem volt, élt még majdnem 15 évet. Apukám azt szereti, ha neki a pörköltet is zsírral csinálom, eszi a zsíros kenyeret és a túrós csuszát szalonnával, rendszeresen jár dokihoz és tök normális a koleszterinje. Vajon miért? Én eszem fehér és rozsos kenyeret is, mert szeretem. Felőlem kitalálhatják, hogy káros, nem fogok nyúlkaján élni ;-);-). A fekete kenyeret viszont savanyúnak találom, azt sose szerettem. És sajnos igen, a tk liszt drága, de mivel keverem a simával, kb 5 kenyérre elég 1 kiló, az már nem vészes.
Előzmény: .ETNA. (1896)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1897

Szerintem sem olyan a héj a kenyérsütőben... na nem mintha rossz lenne, de tény, hogy más...

Előzmény: 3ferret (1892)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1896

:-)))) igaz, csak éppen a teljes kiőrlésű a drágább liszt:-))

 

Egyébként tényleg igaz, én sem figyelgetem annyira, csak kicsit meglepődtem, amikor olvastam róla, ezért is írtam.

 

Amikor valaki az egészséges életmód miatt emlegeti a teljes kiőrlésű lisztet (és nem azért, mert ezt szereti stb.stb.stb.), akkor kicsit mindig elmosolyodom... tekintve, hogy miket hallani erről, különben is, ki a fene tudja manapság, hogy miben mi van, mi honnan származik, mivel mit csináltak, pl. a termesztéstől ... tehát a magtól, egészen az őrlésig, eladásig stb.

 

Az én 93 éves nagynénim a szódabikarbónán és a hashajtón kívül semmilyen gyógyszert nem szed, a háziorvosa vagy 20 éve tuti nem látta, 60 éves kora körül átesett a kemon-sugáron, egyszóval túlélte a mellrákot (műtéttel), amikor találkozunk, óvatosan megemlítem neki, hogy talán jó lenne egy kivizsgálás, egy labor, szívesen elvisszük kocsival a dokihoz, csak annyit mond: dehogy megyek én orvoshoz, még a végén kitalálják, hogy beteg vagyok :-)

 

 

Előzmény: 3ferret (1894)
mevet Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1895

 

Valóban hiányzik a rozskenyér receptje a panához adott leírásból (és nem csak a magyarból, az összesből).

Én tavaly utána nyomoztam és találtam a neten a panasonic oldalán egy roszkenyér receptet. Most ránéztem a lementett linkre, de sajnos már nem elérhető (feltehetőleg januárban némiképp átszervezték a site-ot).

Már csak a google őrzi:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:L4RTUkgOzQ0J:panasonic.net/ha/e/products/bread_bakery/recipes5.html+&cd=1&hl=hu&ct=clnk&client=opera

 

Szerencsére akkor lementettem a receptet, a releváns részeket átírtam magyarra is, íme (nem tudom mennyire fog látszani) :  

 

 

Mi még nem próbáltuk ki, nem tudom milyen lehet.

 

Itt is van egy panához házasított rozskenyér recept:

http://www.cookipedia.co.uk/wiki/index.php/Rye_and_spelt_bread

 

Csak mint érdekesség, itt van még néhány "panás" recept:

http://theideaskitchen.co.uk/cook/recipe-finder/?keywords=&model=&category=49

 

Szeritnem 50-50%-os rozs-fehér aránytól már inkább a rozs-hoz adott lapátot használd.

http://www.appliance-extras.co.uk/product.php?xProd=1303&xSec=144

Előzmény: kocapék (1878)
3ferret Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1894
Persze én sem akarok vitát provokálni, csak úgy gondolom, ma nagyon nagy divat lett az egészséges életmód. Ez nem lenne baj, csak most már nagyon a ló túloldalára estek. Ma, amikor a fél ország munkanélküli, hiteles, és az a legnagyobb problémánk (sajnos nekem is), hogy bűvészkedjünk a csekkekkel, hogy kajára is maradjon, akkor örülünk, hogy lisztre telik, nemhogy úgy vásároljak, minek mennyi az ilyen-olyan tartalma. A diabetikus és bio termékekről meg ne is beszéljünk.
Előzmény: 3ferret (1893)
3ferret Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1893
Az az igazság, hogy ha minden ma divatos tiltásra odafigyelnénk, max füvet rághatnánk, vagy még azt sem. Nekem is sajnos oda kell figyelnem a cukorra, de azért túlzásokba sem kell esni. Nagymamám 4 éve 94 évesen halt meg, úgy, hogy 30 évesen már szívbeteg volt, végigélte a háborút, nagypapám 4 éves hadifogságát, 56-ot, két műszakban dolgozott a szövögyárban, gyereket nevelt és építkezett. Szóval nem lehet mondani, hogy lógatta a lábát, stressz is volt az életében bőven, mégis megélt majdnem 100 évet úgy, hogy szinte fogalma sem volt a koleszterinről, pedig vidéken nőtt fel, szalonnán és zsíron nevelkedett. Szerintem ez nagyrészt genetika, azzal meg úgysem sokat lehet kezdeni. Egy életünk van, amit nem hiszem, hogy úgy kell leélni, hogy nézegetjük a glutén, szénhidrát meg más 'baromi káros' összetevőket. Persze tegyünk az egészségünk érdekében, hiszen sokan azért is sütünk otthon kenyeret, mert akkor tudjuk, mit eszünk meg, de hogy most meg már a rozskenyér se jó??
Előzmény: .ETNA. (1890)
3ferret Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1892
Szerintem a ropogós, pikkelyes töredezett héj kenyérsütőben nem fog összejönni, de ha a gép dagasztja, keleszti, és utána kiveszed, és a sütőben sütöd meg, akkor igen. Nekem még csak így sikerült.
Előzmény: Törölt nick (1891)
.ETNA. Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1890

Nem (!!!!!) vitát kezdeményezve (hiszen én is használom, sőt szeretem), de azért csendben azt is megjegyezném, hogy míg korábban egyértelmű nézet volt, hogy a teljes kiőrlésű pl. rozsliszt milyen egészséges, mostanság - elsősorban natura vonalon - egyre több olyan tanulmányt lehet olvasni, amelyben a magas glutén (sikér) tartalmú pl. árpa, búza ROZS lisztek vékonybélre gyakorolt negatív hatását fejtik ki. Háááát, fene tudja.

 

Ugyanilyen elgondolkodtató vélemények vannak a lektinekkel kapcsolatban is mostanság (ez az anyag a búzafélék önvédelmi mechanizmusában játszik fontos szerepet, ez az anyag pl. az embernél (a nagy ellenállóképessége stb.stb. miatt) képes beleavatkozni az élettani folyamatokba, méghozzá tápanyagfelszívódást gátló formában... vagy mifene... de ilyesmi a lényeg :-)

 

Egyszóval ahogy régen ment a vita a tejről, a vaj kontra margarinról, vagy az olaj kontra zsírról, mostanában sokat hallani arról, hogy ha nem muszáj, nem feltétlenül kell túlzásba vinni a teljes kiőrlésű lisztféléket (sem). Az más kérdés, hogy sokan eleve a gabonák fogyasztása ellen is vannak, én spec. ezt azért már túlzásnak tartom. De tény, hogy a magas sikér tartalmú gabonák ÁLLANDÓ fogyasztása sem kimondottan egészségesnek számító dolog MA MÁR.... aztán, hogy kinek van igaza...  úgyis csak akkor fog már kiderülni, amikor nekünk (úgy általában), már tök mind1 lesz:-)

 

Tehát, aki kizárólag a karcsú alakja megőrzése, vagy az egészségesebb táplálkozás miatt fogyasztott eddig KIZÁRÓLAG csak rozskenyeret... háááát, ahogy olvasgatom a neten, ezután ehhez, ilyen okokból már nem feltétlenül kell, hogy ragaszkodjon, hiszen egyrészt a fehér kenyérnél 56 a rozskenyérnél pedig 42 a szénhidráttáblázatban az érték, tehát az eltérés nem túl sok, másrészt a glutén tartalma a teljes kiőrlésűnek magasabb. VISZONT tény, ahogy itt is olvastam már párszor az előnyeiről (túl azon, hogy még finom is, én kimondottan szeretem a barna/fekete kenyeret, de ez ugye ízlés kérdése is az íze miatt), pl. a tk. lisztek tápanyagértéke is magasabb, no és megőrzi a természetes olaj stb. tartalmát... na szóval, szerintem a keverés a legjobb:-))) Arról nem is beszélve, hogy a gép is "így szereti" a legjobban:-)

Mmaca Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1889

Szia!

 

Új vagyok itt, de a kenyérsütében már nem annyira, kézzel, sütőben sokat sütöttem régebben. Karácsonyra viszont pont ilyen gépet kaptam magamnak, magamtól...

Amikor tegnap olvastam a problémádat, gyorsan megnéztem a kézikönyvet. A 07-re tényleg nem ír semmit, de a prolémák leírásánál megjegyez olyat, hogy a más lisztek aránya (rizs, rozs) nem lehet több 40%-nál.

 

Tehát 40 %

 

Bár én nem sütnék rozs kenyeret, nem szeretem...de ez nyilván ízlés dolga.

 

Egyébként elégedett vagy a géppel? Én nagyon, a Nagyi titka liszt meg egyszerűen szuper!!!

 

Előzmény: kocapék (1878)
3ferret Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1888
Köszönöm, totál lökött vagyok, hogy nem vettem észre.
Előzmény: Törölt nick (1887)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1887

Ime: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115146676&t=9111604

 

Ezt kiegészíteném azzal, ha van kenyérliszt akkor abból ugye 70 dkg kell.

Előzmény: 3ferret (1886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!