Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2016.11.25 0 0 6033

En tegnap este érkeztem, az idő jo. Reggel es ma este 5 percre leszakadt az ég, napközben sokszor volt felhos de meleg van. Szerintem tegnap is jo idő volt mert mar este sok leégett embert láttam. A víz a partnal zavaros mert sok a hullám a szél miatt de a hőmérséklet kellemes.

Előzmény: mlnr (6032)
mlnr Creative Commons License 2016.11.24 0 0 6032

Sziasztok!

Azoktól kérdeznék, akik kint vannak éppen / mostanában jönnek haza...

Hogy alakul az idő? Tisztul a tenger? Ahogy látom (instagramra frissen feltöltött képek) elég zavaros most a víz. :(

Mi nov. 30-án megyünk és eléggé izgulok az időjárás miatt.

--northstar-- Creative Commons License 2016.11.24 0 0 6031

Vissza tudod keresni a hozzászólásaimat.

Bocsi, de elég sokat írtam, amikor hazaérkeztünk.

Megkeresni csak egy gombnyomás...   :)

Egyébként két kiránduláson voltunk csak, az egyik egy ún.

'szafari' volt. Köze sincs az igazi szafarihoz, de nekünk nagyon tetszett.

A másik egy Saona-sziget túra volt, motorcsónakkal. Az is nagyon

jó volt, szerintem jövőre is megyünk, még akkor is, ha nagyjából

ugyanazt fogjuk látni.

Előzmény: Roli! (6029)
Yura01 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 6030

Szia, melyik szállodába mentek?

Előzmény: Küriné Polgár Dóra (6028)
Roli! Creative Commons License 2016.11.24 0 0 6029

Szia!

 

Fakultatívokról tudnál írni kicsit, hogy milyen lehetőségek vannak?

November közepén Mexikóban 30-32 fok volt, ennyi elég lesz nekem Dominikára is. :)

Köszönöm!

Előzmény: --northstar-- (6026)
Küriné Polgár Dóra Creative Commons License 2016.11.24 0 0 6028

Szia Yura01!

 

Mi is úgy néz ki, hogy december 7.-én indulunk Bécsből közvetlen járattal :) 

Előzmény: Yura01 (5939)
szemi junior Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6027

Szia!

Igen,kell átalakító.

Előzmény: Nitu83 (6025)
--northstar-- Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6026

Szia Roli!

 

Voltunk mindkét helyen.

Nem lehet összehasonlítani!

Mexikóhoz képest a dominikai látnivalók száma elenyésző.

Viszont a hangulat hasonló. Csak 5x olyan meleg van.  :)

(mi mindkét helyen januárban voltunk, persze 1 év eltéréssel)

Előzmény: Roli! (6024)
Nitu83 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6025

Sziasztok! 

Valaki írja már meg Nekem, hogy akkor kell átalakító vagy sem?! Köszi

Roli! Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6024

Sziasztok!

 

Jövőre tervezzük, hogy ellátogatnánk Punta Cana-ra. Vagyis sok közül ez az egyik kiszemelt. Sok helyen olvastam a pazar tenerpartjáról illetve arról is, hogy nem sok fakultatív program lehetőség van, tehát a tenerparton kívűl sok látnivaló nincs. Ez igaz? Engem a búvárkodás, snorkelezés nem vonz, szóval valami mászkálós, barangolós inkább. :) 1 hete jöttünk haza Playa del Carmenből (Mexikó) és azután elég nagyok lettek az elvárásaim, mert eddig számomra űberelhetetlen. :) A maya romok, piramisok és társaik nagyon szépek voltak. Volt már valaki esetleg itt összehasonlításképp?

Egyébként május, július elejére tervezzük, remélem akkor már elég meleg van és nincs annyi eső.

anditesi Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6023

Köszönöm!

Előzmény: Dom_Guss (6022)
Dom_Guss Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6022

Szia!

 

 

Email: info@seemore.do

Telefon/Viber +18098645862

Privat telefon: +18498685862

Web: www.seemore.do/hu

Facebook: https://www.facebook.com/gustav.heiner.9

Előzmény: anditesi (5991)
gombóc63 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6021

Kétszer kaptunk ételt, italt. Én a tranzitban vettem vizet, biztos ami biztos. És a gyógyszereket nem csomagoltam semmibe, benne volt egy neszesszerben.

Előzmény: Driny (6020)
Driny Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6020

Köszi :) És amúgy arról tudnál infót adni, hogy mi volt a véleményed a légitársaságról? Hányszor kaptatok ételt italt stb-, mert ellentmondásos infóim vannak economy osztályon utazunk de mintha ott csak 1* étkezést írnának ......

Előzmény: gombóc63 (6019)
gombóc63 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6019

Én condorral utaztam és vittem fel gyógyszert, szemcseppet. Nem volt semmi baj.

Előzmény: Driny (6016)
Driny Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6018

Köszi akkor a gyógyszeremet én is így fogom csomagolni remélem nem dobatják ki. :) Esetleg arról valakinek vmi infó h az IFA Villa Bavaro-t már befejezték e? Azt láttam, hogy a neve már más lett de a munkálatok hogy állnak? Köszi :)

 

alexa021 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6017

Sziasztok!

 

Tegnap jöttünk haza Punta Cana-ról, mi a Be Live-ben laktunk.

A repülőút az Air France-szal kellemes volt, időben indultunk (Budapestről és Párizsból is) és pontosan is érkeztünk. Az első és egyetlen kellemetlen élményünk a See More-ral (Gustavo cége volt), mert a tranzit velük lett volna és nem voltak sehol, ha még egyszer mennék, biztosan nem velük. A helyiek segítettek rajtunk, hívták az irodát, de végül is taxit kellett fognunk és azzal (magyar idő szerint javában éjszaka) megérkeztünk a  hotelbe. Aki taxival szeretne menni, annak info, hogy mi 25 dollárért alkudtuk ki az utat a Be Live-ig.

A szálloda szobái egyszerűek, de tiszták, mi szerencsések voltunk és egy nem beázós szobát kaptunk, de volt ott olyan vendég, aki 3 nap alatt már a 3. szobáját koptatta.... Az esőt többen írtátok: az ott töltött 10 napban szinte minden nap esett valamennyit. Az első 3-4 napban kizárólag éjjel, így észre sem vettük, csak a a reggeli tócsákról. Utána napközben pár órányit, aztán az utolsó napon ( vasárnap) szinte egész nap. Ha nem egész napos az eső, akkor nem zavaró, mert nem hideg, csak a cuccaid, amik megáznak nem száradnak meg maguktól a pára miatt. Az óceán vizté ez nem hűti le, mi végig fürödtünk benne, nagyon kellemes volt.

Az ellátás pazar: az összes étterem tele tengeri finomságokkal, gyümölcsökkel, helyi különlegességekkel. A bárban gyors és tökéletes kiszolgálás, finomabbnál finomabb koktélokkal.Az animátorok valóban gőzerővel dolgoznak, mi napi szinten voltunk vízi aerobickon a tengerben, utána spanyol nyelvórán (Zapatával), ezt ki ne hagyjátok! Aztán a beach-en játékok, délután pedig a medencénél voltak vetélkedők. Este mindig mentünk a színházba, itt az aznapi játékok eredményhirdetései után mindig volt valami műsor (helyi táncbemutató látványos jelmezekkel, Michael Jackson-est...).

 Olvastam kérdést a gyógyszerekkel kapcsolatban: mi Air France-szal mentünk, arra fel tudtam vinni vagy 6-féle gyógyszert, a használati útmutatójával együtt (mondjuk ez magyar volt, de a hatóanyag-tartalom bármilyen nyelven ugyanaz :)). Beletettem őket egy átlátszó zacskóba, mint a folyadékokat, a kutya sem kérdezett rájuk.

Üres flakon bejuttatható a reptéren, ott megtöltöd a mosdóban és így fel lehet vinni vizet is magadnak, bár a repülőn annyit kérsz,amennyit akarsz (csak én nem vagyok az a 10percente kéregetős típus).

A helyiek nagyon segítőkészek, alkudni pedig kötelező!!!

A csapvízből ne igyatok, fogmosáshoz is a palackozottat használjátok és a gyomrotokkla nem lesz gond, a sok koktél és a kaja ellenére sem. Persze a napi 1 Mama Juana kötelező! :)

Ha valakinek segíthetek, írjon nyugodtan.

Driny Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6016

Sziasztok!

Nekem a gyógyszerekkel lenne kérdésem. Valaki utazott itt Condorral? Én receptköteles savlekötőt szedek. Lehet belőle probléma, hogy nem engedik ki? Kell valami papír hozzá vagy hogy működik ez?Szeretnék vinni még pár gyógyszert pl lázcsillapítot és hasonlóakat ez megoldható ? Köszi előre is.

briggg Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6015

Huh, hát remélem jobb időtök lesz! Én várom az infókat, mindennel kapcsolatban! :D Ha esetleg mentek búvárkodni, az érdekelne. :)

Előzmény: szemi junior (6014)
szemi junior Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6014

Sziasztok!

Megerkeztunk tegnap este a Now Larimarba!juppppi:)azóta is szakad az eső,nem-nem esik,szakad!

igaz itt meg csak az idő eltolódás miatt reggel 1/2 5 óra van,reméljük a legjobbakat🙏🙏🙏

amit eddig láttunk a hotelbol,az teljesen rendben van😊

Ma talalkozunk Südi Sanyival a programok miatt,ha több infót tudok,a "monszunnal"kapcsolatban jelentkezni fogok!

 

briggg Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6013

Szia!

Mi is abba a szállodába megyünk majd nászútra. :) Sima deluxe szobát foglaltunk. Ti milyenben vagytok? Érdemes esetleg másikra cserélni? Köszi a választ :)

Előzmény: Rókasz34 (6004)
anditesi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6012

Szia...

Nagyon elkeserítő amit írtál,remélem nem rontotta el a nyaralásotokat...és önző módon remélem,hogy látjuk a napot két hét alatt,14 napon keresztűl......😊

Régóta tart már ez a felhős idő..a kintiektől van infóm,de már a javulásban bíznak a napokban,ez nem tarthat örökké..majd mi  visszük a napsütést szerdán:)NAGYON BÍZOM BENNE..HOGY A VÍZ IS MELEGSZIK...

Most megyünk először..remélem jó lesz..

Előzmény: Rókasz34 (6007)
Rókasz34 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6011

A taxi oda 20 dollár körül van de igényelni lehet a hoteltől egy ingyenes oda -vissza buszjegyet.De a buszok nem pontosak,mi 1 órát vártunk oda is meg vissza is.

Előzmény: Nitu83 (6010)
Nitu83 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6010

Még annyi kérdésem lenne, h néztem, h kb 7 km-re van a hoteltől ez a Shopping Center. A hotelből hogyan tudunk eljutni oda? Taxi-val lehet közlekedni? Milyen árban vannak a taxi szolgáltatások. Vagy mivel jutottatok el oda? Köszi

Előzmény: Rókasz34 (6008)
Nitu83 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6009

Szia! Jajj de jó! Köszi a választ! 

Előzmény: Rókasz34 (6008)
Rókasz34 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6008

Szia!A San Juan shopping centerben van egy nagy üzlet olyan mint egy kisebb élelmiszerbolt ahol van minden.

Előzmény: Nitu83 (6006)
Rókasz34 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6007

Szia!volt olyan nap amikor reggeltől délután 4-ig szakadt az eső.jövő hét keddig a helyiek azt mondják borult esős idő lesz.Jelenleg  nagyon sötét a víz a parti szakaszon,alig ismertünk rá . 

Előzmény: megyesitimi (6005)
Nitu83 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6006

Szia! Mi is abban a hotelben szállunk meg nov 30-tól. Az lenne a kérdésem, hogy van e közelben olyan bolt ahol pelenkát és hasonlókat tudunk vásárolni? Előre is köszi a választ. 

Előzmény: Rókasz34 (6004)
megyesitimi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6005

Sziasztok!

 

amikor napközben esik az eső, akkor az egész napos? Vagy csak 10 perces eső esik és újra ki süt a nap? 

Mi szerdán indulunk, de nem azért, hogy a fedett bárba töltsük az egész napot 😔

Rókasz34 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6004

Sziasztok!Jelenleg a Now Larimar-ban vagyunk,este indulunk haza.Az idő érdekes,2 napja nem tudtunk bemenni a vízbe mert hideg az éjszakai viharok miatt.9 napból körülbelül  3 nap volt napsütés  1 nap kivételével minden nap esett az eső még napközben is.A hotel fantasztikus,ingyenes WiFi még a parton is.Ha kérdés van szívesen válaszolok 😆

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!