Keresés

Részletes keresés

légüres tér Creative Commons License 2007.01.07 0 0 1922
Volt ennél jobb is. Előző körzeti Romániából jött, és amikor megkapta a szolgálati lakást, akkor elkezdett virnyákolni, hogy hogyan képzeli a hivatal, hogy neki csak egy egyszerű kétszobás szolgálati lakást ad, mivel neki Romániában kertes, medencés családi háza volt.
Bevallom, nem bírtam ki, hogy meg ne jegyezzem neki, hogy a fűtés is bizonyára olcsóbb volt a barnamedve mellett a barlangban.
Az ilyen minek jön ide????:(
Előzmény: ElGreen (1921)
ElGreen Creative Commons License 2007.01.07 0 0 1921

 

Hát ez marha jó! Sosem értettem hogy az ilyen emberek miért az egészségügybe mennek dolgozni. Kicsit olyan "burn out" szaga van ezeknek a dokiknak.

Olyan ez mintha a kertész mindenre gyomirtót ajánlana....

Előzmény: Törölt nick (1918)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.07 0 0 1920
Ó, ezt csak most láttam :-) Azóta voltam nála, köszönöm :-)
Előzmény: kheiron (1895)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.07 0 0 1919

Azóta voltam dokinál, UH és tapintás alapján semmi kóros nincs, a fájdalom miatt lesz majd CT vékonybél-gyula gyanúja miatt.

Köszönöm szépen a segítséget és a tanácsot!

Előzmény: afintha (1908)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 1918
A Ti háziorvosotok legalább ott van a rendelőben, hidd el már az is valami. :(A mienk pénteken már nem akar beteget fogadni, beérkezik 12 helyett egyre, hogy kettőkor már haza is menjen.
Egyszer kedden kértem időpontot, s mondtam, hogy lehetőleg péntekre /mert akkor értem volna csak rá/, erre az asszisztencia megkérdezte, hogy mi az a sürgős betegség ami pont péntekre jön ki rajtam?
Na ehez mit szólsz???:)Ez ám az ellátás!
Előzmény: ElGreen (1914)
afintha Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1917
jo lenne ismerni az orvos allaspontjat is.
Előzmény: ElGreen (1916)
ElGreen Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1916
Igen az lesz de gondoltam elég érdekes ahhoz hogy leírjam.
afintha Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1915
Ha nem vagytok elegedettek a haziorvossal, akkor valasszatok masikat.
Szabadon lehet haziorvost valasztani.
Előzmény: ElGreen (1914)
ElGreen Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1914
Sziasztok,

Ebben a fórumban nem jártam még ezért először köszöntenék mindenkit:
Sziasztok!

Másrészről nem találtam alkalmasabbat és frissebbet.
A problémámat leírom nektek mert szolgáljon tanulságként mindenkinek.

A kedvesem mivel nem budapesti, így be kellett jelentkezni e ugye egy háziorvoshoz, hogy tudja intézni a táppénzes papirjait.
Az etele tér vonzáskörzetében bejelentkezett egy dokihoz akit az albérlőtársa ajánlott. Izibe el is ment hogy kivizsgáltassa végre a szünni nem akaró derékfájását, a vizsgálat odáig terjedt , hogy majdnem 4 másodpercig nézte a kedvesemet mejdpedig fölírta a Rheosolon nevű gyógyszert. Hogy ez jó lesz- felkiáltással.
Jó is lett kiderült, hogy a fogamzásgátlóval együtt nem szedhető és elég komolyan kicsinálta a gyomrát a barátnőmnek. A gyógyszer abbahagyása után még majdnem egy hónapig erős gyomorfájdalami voltak tőle. Visszament a dokihoz és mondta neki hogy mi van, erre a doki hogy: Ja tényleg bocsi... Ennyi mondta hogy szedjen gyógyszert a gyomorfájásra is...
Nos erre a dokira már ekkor sem néztünk jó szemmel.....
Ekkor nagy duzzogva adott neki fizioterápiát hogy "eléglegyenmá".
Erre elment és nem is sokra mentünk vele.
Gondoltuk, hogy csak el kéne menni megint a dokihoz mert sajna fejfájásra is panaszkodott a kedvesem már régóta.
Szeretném leszögezni hogy nem hipohonder a kedvesem mellette vagyok mindíg és látom hogy komoly a helyzet ha fáj valamije.
Szóval elment a dokihoz hogy migrénszerű fejfájása van, erre azt mondta hogy szedjen Algoflex-et....
Na ekkor már gondoltam hogy beszélgetek vele pár szót mert ilyen ember az nem orvos, és még a sarlatán is dicséret az ilyen dokinak (kisbetűvel).
Ekkor többszöri kérdezősködés és külön útvonalakat bejárva, kiderítettük hogy egy likas fog az oka az egésznek, és azóta nem fáj a fej....

Teltek multak a hónapok és ahogy ilyenkor szokás meg is fázott a barátosném, ki is gyógyult szép lassan de visszamaradt egy szúró fájdalom a jobb oldali tüdő felől a bordák közül.
Gondoltuk adunk egy utsó esély ennek az atkának és elmegy megmutatni magát.
Ahogy az szokás a doki még a hallgatóját sem emelte fel hogy meghalgassa a tüdejét azt mondta hangosan röhögve hogy tömesse be még vagy 2 fogát és akkor biztosan elmúlik, és szedjen Algoflexet.
Mondta hogy ha visszamaradt tüdőgyulladás akkor az nem baj az majd elmúlik....

A fent leírt történet szintizta igazság, és ez a szomorú.
Gondolkodom rajta hogy elzavarom a kedvesemet mégegyszer és fölvesszük diktafonra a kedves doktorúr véleményeit majd feljelentem az orvosi kamara(?)-nál.
De az a szörnyű hogy ezeknél sokkal komolyabb betegségekre is Algoflexet ajánlhat....

Nos Vélemény??

EG
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1913

Köszi, igen, azóta megnéztem a hatóanyagát és a paracetamol is ugyanaz... elég hatékony volt ez a Tylenol nekem bölcsességfog-gyulladásra.

Előzmény: ny63 (1912)
ny63 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1912
Ha jól tudom, a tylenol = paracetamol
Előzmény: Törölt nick (1911)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1911

Azért nem kell kétségbe esni, rengeteg másféle láz-és fájdalomcsillapító szer létezik, amelyek továbbra is vény nélküliek lesznek és talán a lehetséges mellékhatásaik tekintetében is előnyösebbek. Az Algopyrin azért érzékenyen érint, bár tudom, hogy igen durva a mellékhatás-listája (20 év szedés után olvastam el először...ez is jellemző), nem is szívesen veszem be, csak ha muszáj.

 

Kérek helyettesítése ügyében orvosi tanácsot: az eddig próbált görcsoldóktól rosszul leszek (hányás, ájulás...), kivéve a No-spát, de az csak Algopyrinnel kombinálva használ (egyébként a No-spától is egész nap alszom, de legalább hánynom nem kell és egy kis koffeinnel ébren is tudok maradni). Ki merjem próbálni az Algoflex M-et?

 

Még egy kérdés, hátha valaki tudja: Amerikában vény nélkül kapható a Thylenol nevű fájdalomcsillapító, van nálunk hasonló hatóanyagú szer?

Előzmény: icuspanda (1910)
icuspanda Creative Commons License 2007.01.04 0 0 1910

MOst hallgatom a hireket.

 

 

Megdöbbenve  hallom , hogy ezentul csak receptre lehet demalgont,, Algopyrint, Qvarelint és germicidet  kapni . Tehát  ha nem akarsz  háziorvoshoz menni  és vizit dijat fizetni, majd az egészségügyi miniszter megoldja . Receptkötelessé teszi és igy biztosan   vizitdijat  fogsz fizetetni , ha fáj a fejed ,lázad van  vagy fáj  a fogad. Mi jut még eszükbe, hogy   sokkal rosszabb legyen.

 

 

Icuspanda

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 1909
Nem, még nem mutattam, pénteken készültem megmutatni... Ne várjak addig?
Előzmény: afintha (1908)
afintha Creative Commons License 2007.01.03 0 0 1908
A lila foltot megmutattad mar az oorvosoknak?
ha nem, azonnal mutasd meg szerintem.
Előzmény: Törölt nick (1907)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.03 0 0 1907

Sziasztok!

 

1 hónapja volt laparoszkópos reflux-műtétem és a következő a problémám. 24-én kezdődött, h evés után középen / bal oldalon görcsös fájdalmat éreztem, olyat, amin a (rendszeresen szedett) Pangrol segíteni szokott, most viszont nem segített. Ez a fájdalom azóta is tart, mostmár vízivás után is jelentkezik, két orvos látott (sajnos a sajátom akkor szabin volt), egyik sem érzett semmi kórosat. Tegnapra viszont azt vettem észre, hogy ott, ahol fáj - az egyik műtéti luk közvetlen közelében -, a hasamon megjelent egy féltenyérnyi halvány lilás folt. Addig azt gondoltam, h belül fáj valami, de pontosan a folt helyén fáj, evés, ivás után nagyon, egyébként csak tompán.

 

Mi lehet ez? Valami sérv-szerűség?

Köszönöm előre is a választ,

Ana

afintha Creative Commons License 2007.01.02 0 0 1906
en nem tudom pontosan, hogy mi keszul. ez meg valoszinuleg nem nyilvanos.
Előzmény: szkripnyik (1904)
bes Creative Commons License 2007.01.02 0 0 1905
én azt gondolom a rendelőben nem nagyon nézik a pontos lakcímet. Legalábbis én nem láttam még ilyet.

Persze ki tudja mostanság mire kényszerül az eü......
Előzmény: szkripnyik (1904)
szkripnyik Creative Commons License 2007.01.02 0 0 1904

És az igénybe vehető szakrendelő helye a lakcímkártyán lévő címtől, vagy a  háziorvos székhelyétől függ-e.

 

(Gázártámogatás miatt én most lettem "vidéki", de a háziorvosom még pesti)

Előzmény: afintha (1903)
afintha Creative Commons License 2006.12.31 0 0 1903
Haziorovost szabadon valaszthatsz.
Ha nem vagy elegedett a mostanival, miert maradnal nala?
Előzmény: icuspanda (1901)
kheiron Creative Commons License 2006.12.31 0 0 1902
Igen, lehet, hogy érdemes orvost váltanod - ha megteheted, próbálj beszélni a többi potenciális orvossal is.
Előzmény: icuspanda (1901)
icuspanda Creative Commons License 2006.12.31 0 0 1901

Köszönöm  a válaszokat.

 

 

Sajnos  , hogy nem kötelező , csak  lehet . Vagyis az orvos  hozzáállásától függ.

 

A mi orvosunk  nem ilyen, megelőzésről  szó nem lehet. Lehet , hogy orvos váltás a megoldás.?  Kérdés , a másik orvos , hogy áll  hozzá.

 

 

Jó lehet annak akinek olyan orvosa van , hogy  a megelőzésre is odafigyel.

 

KIváncsi vagyok  mi lesz februártól, ha már fizitdijat fitetünk?

 

MÉgeegyszer köszönöm a segitséget.

 

 

Icus

Előzmény: LAwoman (1899)
afintha Creative Commons License 2006.12.30 0 0 1900
Ha az adott haziorvos meg sosem vizsgalta meg a beteget sem fizikalisan, sem laborugyileg, akkor az alatalad felvazolt keres szerintem teljesen jogos.
Előzmény: icuspanda (1897)
LAwoman Creative Commons License 2006.12.30 0 0 1899
Sziazszok! nem kötelező. csak lehet ...
van aki rendszeresen magától megnézeti a betegeit... neki is jobb így szerintem, mármint a dokinak,- egyrészt, ha valami gond kialakul időközben , akkor egy nem túl régi lelethez tud hasonlitani egy újat, látja a változást. Másrészt az sem mellékes ha tudja, hogy a betegei rendben vannak... vagy esetleg kiszűr valamit még időben, már amit ki lehet....
Előzmény: kheiron (1898)
kheiron Creative Commons License 2006.12.30 0 0 1898
Ismerek olyan háziorvost, aki a körzetében a 45-50 év fölöttieket 1-2 évente teljes körűen megszűri-szűreti. De nem tudok arról, hogy ez kötelező lenne.

Próbálj vele beszélni még egyszer, hátha lehet rá hatni észérvekkel.
Előzmény: icuspanda (1897)
icuspanda Creative Commons License 2006.12.30 0 0 1897

Tanácsot szeretnék kérni.

 

Van e  arra lehetősége egy betegnek , hogy évente egyszer  kivizsgáltassa magát akkor is  a háziorvosnál  , ha pillatnatnyilag ugy érzi nincs semmi baja. Megelőzésként , prevencióként.MIlyen lehetőségek vannak   erre?

Elutasithatja ezt a kérelmet a háziorvos.

Vérképre , ekg  és hasi ultrahangra gondolok.

 

 

Kórelözményen  szerepel egy vesekő , amit az ügyeleten szült meg  a beteg.  Körömgombára  való gyógyszer szedése   1 1/2 évebn kersztül . Egyszer sem csináltak vérképet.Gyerkkori asztma.

 

Jelen esetben a háziorvos elutasitotta a kérést.

 

Ha valaki tud segitsen

 

Icuspanda

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.22 0 0 1896
Békés, nyugalmas évvégét, sikeres Újévet kívánok!
Kívánom, hogy minden úgy legyen az elkövetkezendő évben, ahogyan azt magatoknak szeretnétek.

Z.
kheiron Creative Commons License 2006.12.22 0 0 1895
OFF ANA, szerintem hívd fel WT-t. ON
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 1894
Sajnálom....:(
Előzmény: libuskaterelgető (1888)
molloy Creative Commons License 2006.12.21 0 0 1893
Nagyon sajnálom.
Előzmény: libuskaterelgető (1888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!