Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2006.04.29 0 0 1817

SZia!

 

Az 50m2 fal az tuti rossz adat. Ha a házad 10*20 méteres ( a 200m2-ből kiindulva) akkor van 60m hosszúságú külső falad. Ezt a magassággal beszorozva *2,8méter kijön 168m2. Ebből lejönnek a nyílászárók. És ez még csak a külső fal. Belül is kell lennie teherhordófalnak, az még saccra kb 20m*2,8m, plusz a válaszfalak.

 

A legjobb, ha te is papírra veted az elképzeléseidet. A 200m2 szerintem is sok alapterületnek.

Előzmény: Hörpi (1810)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.29 0 0 1816

Nálam is kb ekkora költségre számolok/számítok. Azt hittem, hogy olcsóbb lesz, mondván hogy csak alap. Aztán mégse.

 

Az viszont valószínű, hogy a következő házamat (ha lesz) magam fogom építeni, nincs benne semmi ördögi, sem agysebészi technika. Itt ellesek 1-2 kérdéses technikát, amit jó tudni. Aszonta a kivitelező, hogy 1 hónap alatt felépítik szerkezetkészen a koszorúig a házat, bruttó 2,1 millió munkadíjért (hasznos terület 128 m2), ami kedvezőnek tűnhet. De amilyen csökönyös vagyok, nem tudok napirendre térni a felett, hogy átlag 3 emberrel számolva 1 havi munkára kap 2,1 milliót. Azaz keresnek fejenként 700.000 Ft-ot levonások nélkül. Mondjuk leadózza a felét, akkor is marad neki 350.000 ft tisztán. Melyik más szakmában keresnek ennyit szakmunkával 1 hónap alatt? Hát még mérnökként, orvosként stb.

Amúgy ebből a pénzből kell a főnököt is kifizetni persze. Tehát a 2,1 millió másképp oszlik meg, melós kap mondjuk kap nettó 150.000-et, azt vegyük 300.000 levonások nélkül. Így a 2,1M-ból 3*0,3M = 1,2M Ft marad. Ebből lejönnek a cég működtetéséhez szükséges anyagiak, ami nem lehet sok 1 hónapra, kb 150.000 Ft. Marad 1,05 M a főnöknek. Ha több főnök van, akkor annyi felé oszlik.

Előzmény: CsRob1 (1809)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.29 0 0 1815

Szia/sztok!

 

Akkor ha gép ennyiért megcsinálja, akkor megpróbálok alkudni az árból, mert ha 1 nap alatt végez a gép és nagyjából 6000Ft-os óradíja van, akkor a 120ezres ajánlat kb a duplája, igy 1 nap alatt kerestek 0 munkával 60000 Ft-ot. Inkább meghagynám magamnak ezt a pénzt.

Előzmény: Emi2 (1804)
Lacivill Creative Commons License 2006.04.29 0 0 1814

 Tervező: több minz érdekes, hogy nem volt kint a telken!

Főfalak valő ban kicsit soknak tünnek.

Kivitelezötől azt várják, hogy kapásból mondjon egy összeget, ezért ő mondott valamit.

Kész tevek alapján gondolom részletes árajánlatot fog adni.

18,5 millából nem fog kijönni, de szerintem el se fogadják bankok a négyzetméter alapján.

Ha ti szerzitek be az anyagot akkor számitsatok arra, hogy napi szinten kell kijárni, meg intézkedni.

 

Előzmény: Hörpi (1810)
CsRob1 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1813
Szia!
Mi is most építkezünk, a házunk így fog kinézni: nappali-étkező-konyha (egy légtér), 1 szoba+3 félszoba, fürdő, zuhanyzó, háztartási helyiség, kamra, előszoba (összesen 115 m2) és 40 m2 garázs+ kb. 20 m2 részben fedett terasz. Ez a hasznos alapterület, a falakkal együtt ez kb. 200 m2 Ez szocpol szempontjából max 21 millió lehet, szeretnénk max. ennyiből, de inkább kevesebből kihozni beköltözésig. A bank felé beadásra kerülő költségvetés természetesen 21 millió alatt lesz. Nálad a 200 m2 a hasznos vagy a teljes alapterület?
Nálunk a tervezőnő azzal kezdte, hogy megnézte a telket, lemérte a főbb adatait, (szintkülönbséget is) - "természetesen" nem egyezett a földhivatali térkép adataival. Biztos, hogy létezik olyan térkép, amin szerepelnek a terepviszonyok, kérdés, hogy van-e neki ilyen. Bár szerintem az már valamit elárul a tervezőről, a munkája pontosságáról, hogy a valós adottságokat figyelembe veszi-e vagy csak tervez valamit, aztán a kivitelezéskor meg majd lesz valami - esetleg más...

Az 50 m2 falon mit értesz? Ha a hasznos alapterület + a falak által elfoglalt területet, akkor az elképzelhető, ha olyan a ház kialakítása. Persze ez nagymértékben függ a ház "formájától".

Merrefelé fogtok építkezni? Mert nem mindegy, hogy Budapest, vidéki város vagy kis falu, a munkadíjak nagy szórást mutathatnak. Ez a 3,5 milliós kőműves ajánlat szerintem lehet reális is, persze nagyban függ attól, hogy ténylegesen mi fog megépülni.
Érdemes minél több helyről ajánlatot kérni - persze ha már lesz végleges terv. (ill. addig is lehet érdeklődni, de fontos, hogy mindenki ugyanarról a műszaki tartalomról beszéljen)
Előzmény: Hörpi (1810)
kiskori Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1812

Hali!

Mi is most építkezünk, és pénzszűke miatt egyszerű megoldásokra törekedtünk. A ház 104 m2 alapterületű, s a költségvetésben 13,6 millióra terveztük. Így egy kicsit kevesellem azt a 18-at. Ha gondolod, az eddigi adatokat elküldhetem mailben. Jelenleg a födém betonfödémet fejezik be.

Előzmény: Hörpi (1810)
orca75 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1811

Szia!

 

Én ezekkel az emberekkel nem kezdenék bele az építkezésbe. pedig még csak annyit tudok róluk amiket Te leírtál ide. De azzal le is írtad őket. :-)))

 

Ha halgatsz rájuk, még nagy meglepetések érhetnek. Találkozz egy építésszel és csináltass vele egy költségvetést.

 

Én most építkezem, ha szükséged van tapasztalatokra küld emilt, szívesen segítek.

 

Üdv:

orca

Előzmény: Hörpi (1810)
Hörpi Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1810

Sziasztok!

 

Átfutottam az egész topicot, nagyon sok hasznos információra leltem, köszönet érte.

 

Mi a háztervezés fázisban vagyunk, most kerül majd papírra a szinte végleges terv, ami a következő: szellős egykocsis garázs + pergola, nappali-konyha-etkező, egy egész és két félszoba, kamra, spejz, WC, háztartási helyiség, fürdőszoba. Gardróbok a folyosón, és kimarad hely egy esetleges későbbi lépcsőnek, mert a ház egy részén vasbeton födém lesz és beépíthetőre tervezzük, a ház többi részére fafödém kerül. 38-as falra gondoltunk, nyeregtető lesz kétszeri eltolással, egy helyen pedig minimális lapostető. Pincét egyáltalán nem szeretnénk, viszont lesz egy kisebb fedett terasz. Szeretnénk beférni a szocpol-keretbe, ennyi szoba mellett ez azt hiszem 18,5 millió forint. Persze nem szeretnénk tip-top befejezni...

 

Amit én sokallok, az a 200 m2 alapterület, és még ennél is jobban furcsállom a közel 50 m2 falat. Szerintetek ez arányos? Majdnem az alapterület negyede...

Valamint sejteni vélem, hogy a telek emelkedik, de a tervezőnő még kint sem járt megnézni a terepviszonyokat. Ez szerepel vm. papíron és onnan tudhatja, vagy ki kellene jönnie szemlére?

 

A héten jártunk egy kőművesnél, ő kőműveskész állapotig mondott árat tetővel (nincs benne könyöklő, de a nyílászárók már igen, belül vakolva): 3,2 -3,5 millió forint munkadíj, az anyagebszerzést magunk intézzük. Anyagárra 7 millió forintot saccolt, persze ez még nem a "tender", ahhoz a végleges terv kell.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire reális - vagy gyanús - munkadíj ez egy ilyen ház esetében?

 

Üdv,

Orsi

CsRob1 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1809
Ahogy ígértem (ami késik nem múlik), beszámolok az eddigi költségekről:
Ami eddig elkészült, az kisebb tereprendezés, alap, lábazat zsalukőből kirakva és a szerelőbeton, amire 2,9 millió forintot fizettem. Ez kb 70%-ban számlás ár mind az anyagban mind a munkadíjban és benne van a kb. 20 m2 terasz is.
Előzmény: CsRob1 (1656)
Jamie25 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 1808

Szia!

 

Igen a sávalapot ásta ki. 30cm széles(gerendaház) és 90cm mély lett nálunk (ami a valóságban 120, mert az első zsalusor a földben kezdődik). Volt omlás és beszakadás is sajnos. Ezzel nem tudtunk mit tenni, mert vacak talajunk van. 40cm-ig oké, nagyjából termőföld, alatta 20-30 cm vastagságban atkás, sziklás talaj, amit kézzel ásni nagy kihívás. Az első gépünk egy bobcat volt, amit 1,5 óra szenvedés után feladta, mert mikor a sziklák alá nyúlt a hidraulika inkább a gépet húzta gödör felé, nem tudta megmozdítani...2. próbálkozásra egy hatalmas Hitachi markoló jött, annak 1,5 óra volt. Igaz volt ahol ez egyben kikapta a 0,5 m3-es sziklát is és ott szakadt be. Sokkal több beton nem ment bele így sem szerintem, de 30-as alapot kézzel eleve kézzel lehetetlen is kiásni szerintem, mert 1 méter mélyen már nem nagyon lehet beleállni, nem beszélve arról, hogy megnéztem volna azt aki ezt kiássa kézzel. Egy kerítés oszlop lefúrásához is Hilti kell hogy feltörjük.

 

Én azt mondom hogy megéri és sokkal gyorsabb ha szorít az idő!

-J-

 

Előzmény: NeomatiK (1802)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1807

De sajnos igen. Az ELLA banknál ennyi volt. Ha idő előtt visszafizetném a hitelt, akkor csak annak a költsége (hitelbírálat, folyósítás, közjegyző, értékbecslő, stb 400.000 forintba kerülne - már nem emlékszem, hogy mekkora hitel esetén, talán 5 vagy 8M. Ha ezt beleszámolom, akkor már nem 6-8 % a THM, hanem inkább 20%.

A közjegyzői díjra megtaláltam az adatot: 5M hitel esetén 76000 Ft Ella Bank. És tényleg rendelet határozza meg: 14/1991. (XI.26.) IM rendelet, ez van a papíron.

 

 

Előzmény: ppmr (1791)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1806
Nekem nem úgy tünik, hogy ne lenne munkájuk. Rogyásig vannak.
Előzmény: Axióma (1790)
zsomica Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1805

Nálunk is gép ásta, 1 méteres, ill. 80 cm-es szélességben. Kézzel nem is lehetett volna, olyan kemény a talaj. 1 nap alatt megvolt.

 

Üdv,

Zs.

Előzmény: NeomatiK (1802)
Emi2 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1804
Szia!
Nekünk is gép ásta az alapot.
Biztos szebben, pontosabban meg lehet csinálni kézzel.
De nem biztos, hogy megéri. Nálunk egy kb. 62 m hosszu alapot ástak ki 27.000 Ft.-ért.
Kubikusok 60.000 Ft.-os árajánlatot adtak...
Mi magunk 4-5 napot szenvedthettünk volna, ill. kaja, pia, nő :))))
Különben meg nagyon sok függ a gép kezelőtöl. Ha lassan, türelmessen csinálja, akkor nem lesz semmi baj. Álj ott végig mellette (2-3 óra alatt kész), és ne röstelj szólni, ha nem tetszik. Én 2szer hagytam magára 5 percre, és azt a pénztárcám bánta... :(((
Előzmény: NeomatiK (1802)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1803
Ezek a hibák szerintem nem minden esetben a kivitelezés (az adott munkafázis) hiábájából adódik. Lehet hogy rossz volt az addigi munka, vagy a terv, vagy a felhasznált anyag.
Előzmény: ppmr (1768)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1802

Szia!

A sávalapot ásta a gép? Mekkora méretben: mélység, szélesség? Ha igen, akkor nem omlott be a föld teteje a gépi munka miatt? 10-ből 9 ember azt mondja, hogy emiatt nem ásnak géppel, ami nem baj, inkább az, hogy több beton megy bele.

 

Előzmény: Jamie25 (1746)
Jamie25 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1801
Ezért is írtam hogy változó! Nálunk szinte ugyanaz van mint amit leírtál. 270 volt 2 éve földkábellel, út alatt és kb. 25 m-re a csatlakozással, végleges dobozzal. Mindenesetre a 170.000Ft biztosan nagyon jó ár, ne hagyd ki! Nálunk csak a tervezés volt 60.000Ft...
Előzmény: pilbi (1800)
pilbi Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1800
Nekem 3 fázis (3*16A)normál és 3 fázis (3*16A)vezérelt, hálózatfejlesztéssel, dobozzal, szereléssel ideiglenesre,amit utána kerítésbe tudunk építeni, áramvételi lehetőséggel(2db egyfázis, 1db háromfázis aljzat)~170e mondott tegnap a villanyász. Édásznak csak az 5xe-t kell fizetnem hálózatfejlesztésért, mert közel vagyok oszlophoz.
Előzmény: Jamie25 (1799)
Jamie25 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1799

Szerintem ne százalékot vegyél, mivel nem ez alapján határozzák meg az árat, hanem azt amit már írtak a többiek : a csatlakozási ponttól való távolság határozza meg elsődlegesen a díjat, no meg a helyi önkormányzat pl. mennyi a hozzájárulási díj. Van ahol ezt teljesen elengedik, de van ahol sok 100.000 Ft...

Villanynál pl. el kell döntened, hogy mit szeretnél bevitetni, mire akarod használni. Elég neked egy fázis 32 A-rel vagy pl. 3 fázis, fázisonként 20A...kell éjszakai mérő vagy sem? Ezek nagyon eltérők lehetnek árban. Egy fázist 32 A-rel megkapsz kb. 200.000-ből, de 3 fázis bővítve már lehet akár 400.000Ft is. Persze függ attól is, amiről szintén írtak, hogy föld vagy légkábel?

Szóval szvsz a %-os összehasonlítást felejtsd el.

 

Előzmény: notanywho (1798)
notanywho Creative Commons License 2006.04.24 0 0 1798

Koszi a valaszokat.

 

Ezek szerint a kozmu bevezetesenek koltsege nem fogalmazhato meg pontosan...akar 10-50%-ig..

 

Ebben az esetben tanacsot kernek, hogy a telekkeresest, hogy lehet hatekonyan vegrehajtani.

A Balaton partjan szeretnek telket venni valahol, ahova azonnal megkezdenem az epitest. Megneztem, mar nehanyat, de a kozmuvekbol valamelyik mindenutt hianyzott. Arban meg osszevissza szorank: 4-10 millióig.

Minden teleknel, el kell menni a vizmuhoz, onkormanyzathoz, gazmuvekhez, aramszolgaltatohoz, hogy megtudjam, mennyibe kerul a telek? (10 millional nem mindegy, hogy 10% a kozmu, vagy 20%)

 

 

_lala_ Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1797
Axiómát az illetékkel kapcsolatban annyival egészíteném ki, hogy a kedvezmény csak lakóház építése esetén létezik, még az illeték kiszabása (jogerőre emelkedés) előtt nyilatkozni kell, enélkül utólag nem lehet igénybevenni, és ha nem jön össze a 4 éven belül a lakhatási, akkor kamatostul kell a 4 év után befizetni az illetéket.
Ja, és feltétel, hogy a vásárlás pillanatában lakóház építésére alkalmas legyen a telek, erről igazolást _javasolt_ szerezni az önkormányzattól, mert különben meg lehet szívni. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy ha még nem lakóövezet a telek (vagy ad abszurdum nem belterület), akkor hiába minősítik át később, az illeték szempontjából ez már nem segít.
Előzmény: Axióma (1795)
_lala_ Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1796
glam slam, nem kamarai díjszabás van közjegyzőéknél, hanem törvényi/rendeleti. A kamara csak a rendelet értelmezésének egységességéhez készít útmutatót.

A rendeletben leírt alapesetekhez képest vannak drágító és olcsósító tényezők (pl. kiszállás esetén +, az ügyfél által biztosított szöveg esetén -), és vannak olyan tényezők, amelyek "alku tárgyai", azaz a közjegyző egy tól-ig tartományban megválaszthatja, hogy mennyit növel/enged az alapárból.

Tehát még csak nem is lehet rájuk pampogni: tessék inkább szépen verni a tam-tamot a frissen megválasztott parlamenti képviselőtőknél vagy majd a miniszternél, hogy csökkentsék a közjegyzői díjakat... :)))
Előzmény: NeomatiK (1789)
Axióma Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1795
A kozmuvek nagyon fuggnek attol, hgoy
1. milyen messze van a legkozelebbi csomopont (amire engednek is rakotni)
2. milyen regota van meg az a kozmu (mennyi lesz a kozmu-hozzajarulas, nalunk a ga'z regi az 50e volt, csatorna uj nekunk mazlisan csak 240e egy gazd.ep. miatt, amugy telekre 360e, ezekbol 15% visszateritodik altalaban)
3. milyen modon kozlekedik (pl. villany legkabelen vagy foldben, ut alatt atlove; vagy a tobbi is kell-e aszfaltutat bontani miatta vagy keritest egyebet helyreallitassal stb.)
4. erre jonnek az allando koltsegek: ora ahol van, merohely kotelezo jellegu nem olcso megoldasa (pl. szabvany villanyoraszekreny, vagy vizoraaknat se szeretnek akarmilyet elfogadni, ilyenek)

Illetek: telek tudtommal mindenhol 10%, DE ha epitesi telek akkor nem kell kifizetni az illeteket, ha vallalod hogy 4 even belul beepited (es persze ha meg is valosul). Tudtommal ez csak lakohazra vonatkozik, de lusta vagoyk kikeresni, tedd meg te, most mar tudod mit keresel. Az onkorinal meg meg kell erdeklodni, hogy lehet-e egyaltalan lakohazat rakni ra (most, mikor veszed!). Az illetek - akar kiszabtak mar, akar meg csak huzodik - attol nem fog megvaltozni, hogy a telket atminositik, az a vasarlashoz (es annak idopontjahoz) kotodik mindenkepp.
Előzmény: notanywho (1793)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1794
mi nem építkeztünk, csak lakást (60m2) vettünk pár éve, és akkor úgy saccoltuk, ilyen vagy olyan jogcímen fél millát költhettünk volna a bútorokra az ilyen lehúzások helyett. Sokat nem számít, ha azt mondom, hogy azért erős túlzás ennek a közjegyzői "felelősség-vállalási jutalék"-nak (hivatalosan ellenjegyzés) az összege, főleg, hogy ha vmi nem stimmel, az én bőrömre megy. Az adásvételiért már amúgy is fizettem majdnem ugyannnyit egy ügyvédnek.

Nem emlékszem mindenre, de volt értékbecslési díj (ezt nálunk az építtető nagyvonalúan elengedte - új lakásról volt szó!), folyósítási jutalék, előtte hitelbírálati díj, aztán havonta még fizetem a kezelési költséget. Talán valami obskurus ügyintézési díj is volt. Majdnem mind százalékban megállapítva! Persze, az ilyen ne vásároljon hitelből...

Na mindegy, de ez engem már akkor is mélységesen felháborított.
Előzmény: ppmr (1791)
notanywho Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1793

Sziasztok!

 

Valaki össze tudná foglalni, hogy egy telek vásárlásakor (legyen 8 mFt-os és 1 000 nm-es) mennyibe kerül a közmű bevezetése, ha az már az utcában van.

- víz

- villany,

- gáz,

- csatorna.

 

Végigolvastam a topicot, de nem találtam egyértelmű választ.

 

es meg egy kerdes:

Hogy valtozik az illetek, ha lakoovezeti helyett uduloovezeti besorolasu a telek?

 

Koszi annak, aki valaszol!

 

 

Axióma Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1792
Tamogatott hitelre 10-15M kozott 43e/55e attol fuggoen, hogy a kozjegyzonel vagy mashol kotik. A 60e+ az lehet hogy mas hitelre, eddig nem is tudtam hogy mas a nem tamogatottra (es ezek szerint a szamitgatomban is hibas az info).
Előzmény: ppmr (1791)
ppmr Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1791

Nem mondod, hogy ennyibe van a közjegyző??? Nem semmi. Ehhez jön a szerződéskötési díj, a folyósítási jutalék, a nemtörődömségi- meg a pofátlansági jutalék....

A k&h- nak van most olyan akciója, hogy visszatérírtik a közjegyzői munkadíjat, ha a nevükre állítja ki a számlát a közjegyző.

Előzmény: NeomatiK (1789)
Axióma Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1790
Hat ok allitolag felelosseget vallalnak ezzel. Ha-ha. Egy orvosnak ezerszer tobb a felelossege tizedannyiert... es tobbet is tanul erte, mielott a szaktudassal jonnenek. Szoval igencsak lenyulas. De biztos ok is ugy vannak, hogy inkabb havonta csak nehany munka de az minosegi legyen (khm. ilyeneket a tervezok szoktak, ott meg talan lehet is minoseg-kulonbseget felfedezni).
A baj az, hogy nem kerulhetok meg. Pedig ha 1 bank megprobalna, akkor ozonlenenek az emberek (felteve hogy nem lenne tobb a kondilistaban a tobbi koltseg). Igazabol az egesz kozjegyzoi csak es kizarolag azert kell, hogy elismered hivatalos szemely elott, hogy ha gaz van a hitellel akkor kulon kor nelkul egybol kenyszer-kikoltoztethetnek. Amugy ezt tudtommal akkor is megtehetik, ha van aki befogad - volt majdnem ilyen ugyunk mikor meg a panelt vettuk, hogy az oregneni kikoltozesere egy befogadasi nyilatkozat lett volna a biztositek. Szoval tulzasnak tartom...
Előzmény: NeomatiK (1789)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.23 0 0 1789

Hitelügyintézésnél a közjegyző mire fel kap egy okirat megírásáért a hitel összegétől függően ~60000-100000 Ft-ot? Előveszi a sablont, átírja az adatokat és kész is.

Tudom, valami kamarai árszabás! De én inkább kartellezésnek hívom! Ez a pofátlanság (egyik) teteje vagy inkább még azon is túl. Más ember 1 havi munkával keres ennyit. Igaz, nem biztos, hogy van dr a neve előtt, de akkor is rendkívül aránytalán és méltánytalan.

Axióma Creative Commons License 2006.04.18 0 0 1788
Felreertest elkerulendo: csak a sajat esetemrol beszeltem, mert nalunk a valosagban sehogy se jonne ossze a koltozes.
Előzmény: zsomica (1787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!