Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1542

Azt valaki sztem poenbol csinalta. Olvastad, hogy mi van benne? Mi a francnak reklamozod, ha nem is tudod a tartalmat?

Azert az Usanka legalabb a napi mosolyadagom noveleseben reszt tudott venni:) De komolyan venni egy percig sem szabad oket.

Előzmény: MrCornail (1541)
MrCornail Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1541

Sziasztok! Nemrég posztoltam itt a gazmegtakaritas pont hu oldalt egy másik nick-en és mire KömKel-nek vissza akartam irni a kondenzkazán topicban törölték a nick-emet. Csak azért is ujra posztolom az oldalt, mert láthatóan spam-előnek minositenek engem, mikoris rendzseres tag vagyok és sokat koszonhetek ennek a forumnak. Segiteni szerettem volna hozzám hasonlo laikusoknak, és érdekességképpen ajánlani mindenki figyelmébe a gazmegtakaitás pont hu oldalt.

 

a kérdésem továbbra is aktuális. a sporolás menupont 1es tipp alatt miért jo ha én állandoan párologtatok?? ez nekem egyáltalán nem világos.

Fed30 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1539

bocs. némi kihagyás után, pobalom felvenni a ritmust itt a forumon.. ennyi. :D

az hogy a villanyod olcsobb lett az sajnos nem egy univerzális mutato :D

milyen fűtést használsz villannyal?

 

Előzmény: Törölt nick (1537)
OrSi_0421 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1538

nekem gázfűtés van, volt és lesz. a leghúzósabb a fűtésszámla, persze, de lehet ügyeskedni. tél elején volt szó kazáncseréről is, pár évet viszont még lehet várni vele. helyette utánaolvastam, érdeklődtem, találtam gázmegtakarításról szóló honlapokat. mivel nem értettem hozzá, rögtön beleugrottam volna az egész rendszer cseréjébe, de egy kis segítséggel meg odafigyeléssel is lehet spórolni a számlán. nem 10ezreket, de ezreket simán.

Előzmény: Törölt nick (1537)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1537

Nem értem mire gondolsz :D Mióta villannyal fűtök a gáz húsz százalékkal lett drágább, a villanyom meg 10%-kal olcsóbb :DDDD

 

Amúgy pedig ezt a fasz, köcsög rosszindalatú hozzászólást :/ Gratulálok!

Előzmény: Fed30 (1536)
Fed30 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1536

sziasztok. ugy hallom sokakat kellemetlenül érint a villanyáremelés. együttérzésemet szeretném kifejezni. :) jövö héttől meg még hidegebbet mondanak.. kitartást!

bjanoss Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1535

A ma árult konvektorokra tényleg ezt a hatásfokot mondják. Viszont az embereknél tipikusan 20-30-40 éves konvektorokat találunk, azok meg valahol a 60% körüli hatásfokot tudják. Az ilyeneket szokták villanyfűtésre cserélni, nem a 2 éve vásároltat :-)

Előzmény: KalásziM (1533)
mexikopo Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1534

Sziasztok,

 

Köszönöm a hozzászólásokat, és a segítséget Adimacinak, nem hittem ilyen fórumokban eddig, de sokat tud segíteni a döntésben.

 

Sajnos én körbefűtve nem vagyok, de ha gázzal fűtenék akkor sem lennék. Nekem már a kiépítési költség is nagyon szimpatikus volt, de ha "zölden" gondolkodok mint Adimaci, (led stb) rosszul nem járok-nekem ennyi a lényeg.

 

Adi, valakinek felajánlottad, hogy megnézheti ha gondolja. Én is kíváncsi lennék rá ha mód és lehetőség van rá. (tapasztalataid bővebben, honnan szerezted be a, mennyi a tényleges számlád beszerelés után)

 

A mail címem, nehogy meggyanúsítsanak, hogy összejátszunk :-)

 

e-mail: mexikopo@freemail.hu

 

 

Köszi

 

 

 

 

 

KalásziM Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1533

 Jó a meglátás !!

 

 Habár a konvektorok talán jobb hatásfokúak !

 Vagy mégsem ?

 A gyártók mindenesetre  a  85 -90 %-ot emlegetik  !!

Előzmény: bjanoss (1532)
bjanoss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1532

Azért elejtettél egy-két morzsát a villanyszámlád magyarázatáról:

 

- Gázkonvektorod volt, ami jó ha 60% hatásfokot tud. A villany meg 100%-ot, vagyis kapásból majdnem fele energia kell villannyal, ami a drágább áramot valamennyire ellensúlyozza. Ha egy jó kazánnal kell versenyezni akkor sokkal rosszabb helyzetből indul a villany.

 

- Írtad egy fél mondatban, hogy ha nem vagytok otthon lekapcsolod a fűtést. Ilyenkor gyakorlatilag a szomszédok fűtik a lakásodat a falakon keresztül. Ha mindenki ezt csinálná az egész házban akkor szerintem lenne döbbenet amikor hazaértek este :-)

 

Így lehet versenyképes a villanyfűtés a gázzal szemben.

 

Előzmény: adimaci (1530)
Barbárka Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1531

Nem többszörös, csak drágább.

Valós példa: 30e/hó (gázkonvektor) vs. 40e/hó (NOBO) a leghidegebb hónapban. Mindkettő 30 nm, régi bérház, nem körbefűtött, szigeteletlen falak, de új nyílászárók.

Szerintem ennyit megér a villanyfűtés kényelme, meg az, hogy egy szolgáltatóval kevesebb őrli az idegeid. :)

Előzmény: KalásziM (1525)
adimaci Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1530

Minden fogyasztónk elektromos, mint írtam a gázórát ki is köttettem.

 

Nyáron, fűtés nélkül napi 9 kWh az átlagos fogyasztásunk. (TV-k, hűtő, mikró, PS 3, melegvíz)

 

Főzni, sütni csak hétvégén szoktunk, hétközben pedig csak mikró, kávéfőző megy.

 

Szerintem nem megy ez olyan csodaszámba, hiszen itt és más fórumokon is olvashatsz 12-15000 Ft-os villanyszámlákról, (fűtés nélkül) ami ugyanez a kategória.

 

Mint írtam, a világításunk LED-es, a többi elektromos ketyere is többnyire A kategóriás. 

 

Most néztem meg a villanyórát, a januári fogyasztás 760 kWh lett. (Pedig hideg van ám)

Előzmény: Lacivill (1529)
Lacivill Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1529

Elektromossal főzől is? Tényleg a végén még Egely kezd nyomozni, hogyan lehetséges ez.

Előzmény: adimaci (1528)
adimaci Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1528

Kedves Lacivill!

 

Teljesen igazad van. 

 

Azzal kezdtem, hogy 2. emeleti tömblakás. (mint még pár százezer az országban)

 

Igen, valóban körbe vagyok fűtve, kicsi a hőveszteségem.

 

Kádam ugyan van, de mind a négyen zuhanyozni szoktunk.

 

Ha valamennyien tele eresztenénk a kádat jó forró vízzel, teljesen igazad van, más megoldást kellene keresnem.

 

A vízmelegítő meg karcsú, vagy sem, tökéletesen megfelel a kívánalmaknak. Kádtöltésre lehet hogy kevés, de zuhanyzáshoz tökéletes.

Előzmény: Lacivill (1524)
Lacivill Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1527

Ha gyöngyös magyarországon van akkor nem jó a legjobb tudomásod.

Előzmény: adimaci (1526)
adimaci Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1526

Kedves KalásziM!

 

Legjobb tudomásom szerint 3X25 A-ig ingyen van a hálózatbővítés. Szerintem nekem is azért van csak ennyi, beköltözéskor növeltettem meg.

 

E fölött valóban tetemes összeget kellene fizetni. Szerencsémre most már tudom, nincs rá szükségem.

 

Szép napot

 

Előzmény: KalásziM (1522)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1525

 Erre :

 

     "miszerint többszöröse a villanyfűtés a gáznak, szerintem csak nagyméretű ingatlanoknál állják meg a helyüket.  Kisméretű, jól szigetelt ingatlanoknál egyértelműen megfontolandó alternatíva, pláne, ha újonnan kell kiépíteni a rendszert. Ezt egyébként a villanyfűtéseket forgalmazók is így írják nagyon helyesen." 

 

 Ha kicsi az ingatlan,  ha nagy,  a  a gáznál a villany fűtés többszörös.

 Persze az más , hogy egy kisméretü ingatlanban a fűtési költség eleve kisebb.

 Így néha tényleg ráfanyalodnak az emberek erre a megoldásra.

 Pl. én is.

 Van egy gázfűtéses lakásom (46 m2 ) a fürdőszoba fűtés kimaradt - még az előző tulaj kihagyta.

 Hát a 3 m2 -es fürdőszoba fűtésre nem fogok 300 -350 eft -ot rákölteni.

 Itt egy  1,2  kW-os 4 eft os hősugárzóval megy a fűtés -elég jól (van vezérelt).

 Igaz  havonta kb. egy ezresel több, de az a szezonra csak 6 eft +.

 Kibírom  !!

Előzmény: adimaci (1514)
Lacivill Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1524

Kezdjük elhinni a storit::-)

Tegyük hozzá 1 korrekt számoláshoz, hogy ha neked csak alap órád lenne akkor kb 155e hálózatfejlesztést kéne fizetned, hogy 3*25A-ed legyen.+szerelési dij.

A 7.2 l /30 delta fok az igen karcsú kádatok az gondolom nincs?!

Gyakorlatilag körbe vagy fűtve, kevés a hőveszteséged, és ezért ennyi a fogyasztásod. 

Előzmény: adimaci (1523)
adimaci Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1523

Én is tapasztaltam az Általad említett "álreklámozók" jelenséget.

Amit leírtam, azok szigorú tények, akár  a villanyszámlával is tudom igazolni.

 

Igazad van, írhattam volna "norvég" radiátort is, de eszembe sem jutott. Az infra panelek és a boyler egyébként is teljesen más típus, nincs összefonódás.

Többek között szerintem azért is nem terjednek el a korszerű technológiák, mert az emberek bizalmatlanok az újjal, a nem megszokottal szemben.

 

Nekem meg az a furcsa, amikor látom a tv-ben nyilatkozó illetőt, akinek 900.000 Ft az éves fűtésköltsége. Azt a házat azonnal felrobbantanám!!! No, jó, azt azért nem, de 2-3 év alatt visszahozná a szigetelés költségét, nem értem meg, hogy miért nem azt teszi.

 

Visszatérve a vízmelegítőre: amit én használok, az 7,2 l/percet tud 30 fokos  hőmérséklet emelkedésnél (most néztem meg az adattábláját). Az ilyenkor télen alapból 40 fokos vizet jelent. Nem tudom hogy vagy vele, de nekem ehhez már keverni kell hideg vizet is. A csap majdnem félállásban van zuhanyzáskor.

Azaz sokkal kevesebbet kell fűtenie a készüléknek. 

 

Egy szónak is száz a vége, senkit nem akartam befolyásolni, semmiféle érdekem nem fűződik ahhoz, ki mivel fűt. Csak az egyéni tapasztalataimat írtam le, akit érdekel érdekel, akit nem azt nem.

 

Ha gondolod, szívesen megmutatom.

 

Üdv

 

 

Előzmény: Lacivill (1521)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1522

 Szegény maci !

 Csak annyit : MO. -on nem általános a 15 KW-os teljesítmény !!

 A legnagyobb biztosíték 32 Amperra adják - ez kb. olyan 6 -7 kW teljesítménynek felel meg (majd a tájékozottak pontosítanak. )

 persze lehet nagyobb teljesítmény is csak akkor hálózatbővítésre le kell perkálni egy tetemes összeget.

 Nekem is általában 32 Amperesek a biztosítékaim.

 Viszont van bőven un. vezérelt teljesítményem - engedélyezve tán 15 -20 kW.

 Általában 3x 16 amperes biztosítékkal !!!

 De ez az áram időben korlátozott !!

 

Lacivill Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1521

Nem véletlen fogadjuk kétkedve, ha valaki első hozzászólására konkrét márkát ajánl valamire. Naponta jönnek be topikokban álreklámozók. Ha te nem ez vagy akkor a kivétel vagy::-)

Villanyszerelőként monadám, ha te elkezdesz fürődni/tusolni akkor kénytelen lesz 15kW-al menni az átfolyós, azonkivül van még 5kW-od a fütésre. Mosogépről hütöről mikróról nem is beszéltünk. A 20KW ha el van pontosan 3 fázisra osztva akkor az 3*29A. 

Előzmény: adimaci (1520)
adimaci Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1520

Sziasztok!

 

Nevetni fogtok, 3X25 A a beépített teljesítményem.

 

Még egyetlen egyszer sem verte le a biztosítékokat, pedig sokszor én is csodálkozom, hogy mi minden megy egyszerre.

Az átfolyós melegítő meg van annyira intelligens, hogy csak az átfolyásnak megfelelő energiát használ. A 15 kW a max. áramfelvétele.

 

Az infrapanelek és az Adax is ki-be kapcsolgat, csak akkor megy egyszerre, amikor a délutáni indításkor bekapcsolom az összeset. Akkor is csak max. fél órára, amíg eléri az üzemi hőfokot. Ez, ha jól számolom 5100 W/220V= 23 A, tehát bőven bírja. 

 

Ahogy az egyik tisztelt fórumozó írta, a lakása egy állatorvosi ló, hát hasonló az enyém is. Az összes világítás LED-ekkel van megoldva, ha mindent felkapcsolok 180 W-ot fogyaszt. Talán ez is hozzájátszik a kis fogyasztáshoz.

Persze  a LED-ekre is ráköltöttem kb. 100 eFt-ot. Dehát úgy voltam vele, hogy egyszer kell megvenni!!

 

A lakás gyöngyösön van, semmi titok nincs benne.

 

Mivel a baráti körben senkinek nincs ilyen és sokan kérdezik,  így havonta írom a fogyasztást a statisztika miatt. A decemberi fogyasztás 798 kWh volt. Ebben persze benne van az alap 300 kWh körüli is, a maradék a fűtés.

 

Nem vitatom, hogy mint írtam, nagyobb családi házaknál, gyengébb szigetelésnél ez másként nézne ki. 

 

Üdv

 

Előzmény: Lacivill (1519)
Lacivill Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1519

Ja, és miekkora teljesitményed van, hogy 15kW-os átfolyós mellett , még más elektromos gépeid is mennek?

pláne 1 60nm-es beton házban? 3*40A??

Előzmény: adimaci (1514)
Lacivill Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1518

Ha egyéb kérdés van, csak bátran!

Hol lehetne megnézni ezt a csodát?

Előzmény: adimaci (1514)
ötfelezős Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1517

Ha egy évben 2000 kWó megy el fűtésre, az átlag 7 fűtési hónap, átlag 30 napos hónap, átlag 24 órás üzem mellett 400W.

Ehhez minek beruházás? Elég 8 db 100-as égőt venni, hogy tartalék is legyen...

Zöldár Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1516

 Első hozzászólásban ennyi dicséret  !!

Előzmény: adimaci (1514)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1515

 

Decemberben kb mennyibe került a villanyod? 40 körül?

Előzmény: adimaci (1514)
adimaci Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1514

Szia mexikopo! 

 

Nagyon hasonló az én példám a Tiédhez, így megpróbálok segíteni.

 Az én lakásom 66 nm beton+szigetelés 2. emeleti tömbház. Több éves tapasztalat kb. 90.000 Ft gázszámla 3 db gázkonvektorral fűtve. 2009 őszére tönkrement 1 konvektorom és gondoltam kipróbálok valami újat.

 

Kidobtam az összes konvektort és helyettük 2 db 350 W-os infrapanelt vettem az egyik szobába, a többi helyiségbe 3 db, összesen 4,4 kW norvég Adax Neo-t. A régi 120 l-s villanyboylert pedig kicseréltem egy 15 kW teljesítményű átfolyós vízmelegítőre. Az össz beruházás 320.000 Ft-ba fájt. Egy délelőtt meg beszereltem az összeset.

 

Amíg gázzal fűtöttem, a havi villanyátalányom 315 kWh volt. A 2010-es évet már tisztán villamos üzemben csináltuk végig. Az éves elszámolás 5800 kWh lett. Ebből kiszámolható, a fűtésre 2000 kWh ment el, 22fokra fűtött lakásban.

A gázórát leszereltettem, így megspóroltam 12X1200 Ft rendelkezésre állást!!

 

Tapasztalatom szerint nagyon megérte a váltás, mert tiszta, hangtalan, könnyen vezérelhető.

Az átfolyós vízmelegítő nagyon nagy találmány (ha van 3 fázis) hiszen amíg van víz meg áram addig jön a meleg víz, nincs olyan, hogy kifogyott a boylerből és várni kell, míg újra lesz. a fogyasztása meg annyival jobb mint a hagyományos boyleré, hogy nincs tárolási veszteség. Csak addig fogyaszt, amíg folyatod a vizet. 

 

Gyanítom azért, hogy egy kevésbé szigetelt, nagyméretű családi házban másként mutatnának a számok, dehát itt egy tömblakásról van szó.

 

Azok a kategórikus kijelentések, miszerint többszöröse a villanyfűtés a gáznak, szerintem csak nagyméretű ingatlanoknál állják meg a helyüket.  Kisméretű, jól szigetelt ingatlanoknál egyértelműen megfontolandó alternatíva, pláne, ha újonnan kell kiépíteni a rendszert. Ezt egyébként a villanyfűtéseket forgalmazók is így írják nagyon helyesen. 

 

Ha egyéb kérdés van, csak bátran!

Előzmény: mexikopo (1505)
Lacivill Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1513

Persze a halkság relativ, amig nem hallasz 1 halk gépet addig azt gondolod, hogy a tied halk. Főként a kültérire gondolok, ami pl a szomszédokat zavarhatja. néhány éve  csak a klima telepitése 40e-től indul.

A nagy áruházi olcsó gépek biztos tudnak hüteni, de kérdés, hogy mennyibe került neked az 5 év alatt az üzemeltetés különbsége ahhoz képest ha jót vettél volna.

Ha nézelődsz akkor a COP értéket nézd fűtésnél az a szám azt jelenti, hogy milyen hatásfokú. Ha pl. 4 a COP akkor 2,6kw meleget 0,6 kW fogyasztással állitja elő. 

Előzmény: Zoltanuss (1512)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1512

 Viccel a fene.

 Anno 5 éve 50 ért vettem - beszereléssel együtt.

 Eccer romlott el - csak a gáz ment el. Rá költöttem még 6 eft -ot.

 Még megy. Egy 15 m2 -es tetőtéri szobában működik, ahonnan az 'igét' hirdetem  ( a földszint hűvös ).

 És nem hangos !

 Egyéb hibák ??

 

Mint írtam, a második majd komolyabb gép lesz !!!

Előzmény: Lacivill (1511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!