Keresés

Részletes keresés

kurdilaci Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4867
Nos amit nálam produkált,az 4 m-es magasság,kétméteres törzs,másfél méter hosszú levéllemezek,kb. 22 kg-os fürt,benne 318 banán,melyek tökéletesen be is értek.Vigyázz:ez a fajta nem télálló,ha kiülteted,akkor ősszel ki kell ásni,s eléggé érzékeny,törékeny gyökerei vannak,nagyon visszaveti a növényt a fejlődésben.Nálam üvegházban ,kiültetve nőtt.Marhatrágyát,baromfitrágyát,havonta vuxálos belocsolást kapott,s a fenti méreteket két év alatt érte el.
Előzmény: orion89 (4866)
orion89 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4866
Milyen nagy lesz attól függetlenül hogy törpe banán?
Tavasszal kiültetem a szabadba és a talaj amit kapni fog az érett trágya és 100%-os humusz keveréke lesz.
Előzmény: kurdilaci (4865)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4865
Igen ,ezek a Musa nana törpebanán jellegzetes foltjai,a fiatalkori leveleken figyelhető meg,később már egyszínű leveleket fog hozni,s remélhetőleg sok,finom termést,ha nem sajnálod tőle a fényt és a tápanyagot.
Előzmény: orion89 (4860)
petya71 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4864
köszi szépen:)))))))
Előzmény: kurdilaci (4859)
petya71 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4863
köszi szépen:)))))
Előzmény: Freddy56 (4858)
orion89 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4862
Szia
Ez az első kicsinye és inkább választom a biztos utat de később majd lehet ezt is kipróbálom.
Előzmény: Tartomo (4847)
orion89 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4861
Na majd most
Előzmény: orion89 (4860)
orion89 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4860
Itt vannak az ígért foltok.
Ha ez természetes akkor nem aggódom, eddig még nem volt rajta csak az utolsó két levélen jelentek meg de akkor majd elmúlik.
Előzmény: bolshoi booze (4844)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4859

Április 11-13,Ujbudai kertészeti kiállítás és vásár.Petőfi-híd budai hídfőjénél a Goldmann -téren,az egyetemi parkban.

Április végén/28-án,ha jól tudom/kezdődik a Kertészeti Világkiállítás a Hungexpó területén,melyet Magyarország most először rendez,s ennek is lesz vásár része is.Mindkét helyen-a fantasztikus programok és látvány mellett-bő választékot fogsz találni termő citrusokból is.

Előzmény: petya71 (4857)
Freddy56 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4858
Szia!
http://www.hungexpo.hu/vasarnaptar
FLORALIA BUDAPEST 2008 ápr.26-máj.4
Én még nem jártam ott, a BNV helyén van, a helybeliek esetleg több infóval is szolgálhatnak.
Előzmény: petya71 (4857)
petya71 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4857
megírnád kérlek,hogy hol lesz az a virágkiállítás és ha tudod mikor?
Előzmény: kurdilaci (4853)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4856
Akkor viszont neked is előbb-utóbb eszkábálnod kell valamilyen kerekeken guruló alkalmatosságot,a szállítás megkönnyítésére.Én egy kiselejtezett forgószék lábaira erősítettem egy kerek deszkát,ezen mozgatom a nagyobb dézsásokat.Majd teszek fel róla képet.
Előzmény: ragusa (4855)
ragusa Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4855
LACI ! Na akkor en  nem vagom a gyokeret , az tuti mert akkora '' cserepet'''MŰA vettem hogy az eppen jo lesz neki .Nem vagom,,,, mert felek hogy megharagszik ram ...)))
Előzmény: kurdilaci (4852)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4854
Gratulálok a növényeidhez,az a banán tényleg fantasztikus látvány!Az osmocotét régóta ismerem és használom,de beszereztem a Woldüngert is,s nyáron nem fogom sajnálni a dézsásoktól.Látom gyönyörű kaktuszaid is vannak.
Előzmény: jozso48 (4818)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4853
Hideg helyen teleltetett citromnál a heti locsolás soknak tűnik,ilyenkor az a jó,ha éppen csak nyirkos,illtve majdnem száraz a föld,márcsak azért is,mert a nedves földben könnyebben megfáznak a gyökerek,s ez a teljes növény pusztulásához vezethet.Az átültetéshez a földkeverék összetevői gazdaboltokban beszerezhetők/a perlit és a homok tüzépen,épitési anyagok boltjában/.Átültetést most is végezhetsz/én már megcsináltam/,de ha nem termő,virágzóképes citrusról van szó,akkor inkább várd meg a márciust.Termő citromfát több virágüzlet,kertészet/pl. Oázis/árul,de javaslom,hogy várd meg a tavaszi virágkiállítást a Kertészeti Egyetemen,ott sokkal olcsóbban,nagyobb választékban vásárolhatsz.Ha citrusfélét vásárolsz,akkor figyelj rá,hogy egészséges,sötétzöld lombozata legyen,elhalt égrészek,élősködők/tetvek,atkák/ne legyenek rajta,rövid,zömök ágai,citrom esetén lilásan elszineződött bimbói legyenek,földje ne legyen mohás,dohos szagú.Szabadba kihelyezni csak óvatosan,szoktatás után,először félárnyékba,védett helyre,majd naposabb helyre is lehet az éjszakai fagyok elmúltával,március vége-áprilisban lehet,főleg akkor,ha nem te teleltetted hűvös helyen,hanem boltból,meleg helyről vásároltad.
Előzmény: HOL (4833)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4852
Nem muszály,sőt a citrom nem is örül a gyökérmetszésnek.Viszont ha nem teszed meg,akkor csak jóval naggyobb cserépbe ültetve tudod biztosítani,hogy az új földkeveréknek és az öntözővíznek is legyen hely.,s aztán a ki-betelepítésnél fogsz szidni,hogy kellett nekem ekkora növényt adni:-)).Egyébként elárulom,hogy én is most először ültettem át citrusokat úgy,hogy a gyökerét is megmetszettem,s vele egyidőben a koronát is.Tényleg olyan ez,mintha egy óriási bonsait csinálna az ember.
Előzmény: ragusa (4813)
bolshoi booze Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4851
Igen, ez is lehetséges, bár a fórumot régebbóta olvasom - hozzászólni csak most kezdtem:) - , és ha jól emlékszem, itt is volt már beszámoló vízben gyökerezett banánsarjról. Véleményem szerint viszont még mindig több esélye van egy gyökeres sarjnak, mint egy gyökér nélkülinek. Persze ha az embernek nincs más választása - mondjuk két sarj nő egymás mellett, és az egyik úgymond elnyomja a másikat, és a leválasztásnál akarva-akaratlanul a kisebbet is le kell választani, aminek mondjuk még nincs gyökere, akkor mindenféleképp ajánlott vízbe rakni, vesztenivaló úgy sincs.
Előzmény: Tartomo (4847)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4850

  Küld el a cimed emailben,még találtam pár szem magot ,küldök.Nem kérek érte

semmit köszönöm.Ha előbb írsz lett volna rengeteg.

Előzmény: petya71 (4845)
petya71 Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4849
köszi szépen a válaszodat))))én is abban reménykedem,hogy akad valakinek 1-2 felesleges fagyálló citrommag,mer mifelénk ilyesmi nincs és nagyon szeretnék 1-et)))még 1-szer köszi
Előzmény: ragusa (4848)
ragusa Creative Commons License 2008.02.16 0 0 4848
Szivesen adtam volna  neked ,nekem volt egy par db , de mivel nem tudtam vele mit kezdeni mind eldugtam foldbe ....kivancsi vagyok kikel e? DE  vannak itt a topikon akiknek van biztosan adnak neked .Vagy elmondjak hol van olyan fa szabadon , vagy arboretumban , ahol van gyumolcs a fan  vagy alatta , kiszeded es elulteted .
Előzmény: petya71 (4845)
Tartomo Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4847

 SZia,

én  már jártam úgy, hogy véletlen rosszul vettem le a sarjat az anyatőről, és nem volt gyökere, vízbe raktam, és 2 hét alatt simán kigyökereztt, azóta  már 2x jártam így, és mindegyik megmaradt.

Előzmény: orion89 (4835)
petya71 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4846
úgy látszik a kép nem sikerült,de az ajánlat maradt)))segítsetek kérlek.köszi
petya71 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4845
sziasztok.mivel a magcsere topic valószínűleg "meghalt",legalábbis senki sem ír oda így megbocsájtjátok nekem,hogy itt próbálkozom(már nem előszőr:))) 1-2 szem fagyálló citrommaghoz jutni.kérem szánjon meg valaki akinek van,amit fel tudok ajánlani az kaktuszgyümölcsmag,amihez (ha sikerül )mellékelek 1-2 képet:)))
bolshoi booze Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4844

Szia!

A leveleken lévő barnás foltok ilyenkor teljesen természetesek, azután eltűnnek. Pontosan nem tudom, ilyen kis korban miért foltos, de "idővel kinövi" :) Persze van tipikusan foltos levelű banán is.

Azonkívül pedig ilyen jellegű barna foltok általában akkor jelennek meg legjobb tudomásom szerint, amikor a nap erőteljesebben megsüti - bár én ezt csak olvastam, saját banánon még nem tapasztaltam, pedig az egész nyarat kinn töltötte tavaly, mégsem jelentkeztek "a tünetek".

Előzmény: orion89 (4843)
orion89 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4843
Szia!
Voltak elképzeléseim a leválasztásról de így mostmár pontosan tudom hogyan és mikor is kell azt csinálni. Köszönöm a választ.
Azt lehet tudni hogy a levelein miért jelennek meg barna foltok? Erről majd holnap teszek fel képet.
Egy pár hét és mutatom a leválasztás eredményeit is.
Előzmény: bolshoi booze (4836)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4842
Köszönöm a gyors választ!
Az lenne még a kérdésem, hogy a dézsa aljába lehet valamilyen növéyt ültetni?
Nekem abszolut nem hoz sarjat, de nem is bánom mert azt hallottam , hogy utána előfordul, hogy kipusztul a fa!

Én vettem direkt tápoldatot pálmáknak amivel téven havonta nyáron legalább hetente egyszer locsolom és kis permetezővel hetente többször is locsolom a leveleit!

Szállítani csak nyáron fogon de attól félek letörnek a levelei!
Össze kellene kötni vagy mit csináljak vele?
Lehet holnap lesz képem és felrakom utánna kiváncsi leszek a véleményre és a típusára.


Előzmény: jozso48 (4820)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4841

 Szerintem egyszerüen a következő öntözéskor tégy az öntözővizbe rovarölő szert,

de figyelj a keverési arányra,azt a beöntözéskor is szem előtt kell tartani.Én ilyenkor

hagyom alaposabban kiszáradni és utánna igyekszem úgy beöntözni,hogy az egész talaj átnedvesedjen.Összel szokott ilyen gond jelentkezni a kertből való behurcolkodás után.

Előzmény: kikke (4834)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4840
 Az egy zapota,ha a faszerű növényre gondoltál.
Előzmény: pianta (4831)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4839

  Nekem sem tetszik az ilyen megoldás,de vannak akiknek nem az a fontos,hogy

mi jó a növénynek,hanem valami extrát akarnak és ebből ilyen marhaságok sülnek ki.Egyébbként még mielőtt kivinnéd a kertbe már visszavághatod úgy március közepén.Azonban a nagyobb sebeket feltétlen fedd le valamely sebkenőccsel,

pld Fagél.

Előzmény: shamandada (4832)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 4838

 Legutóbb Fundasolt és Kasumint használtam,de többfélét használtam már.

Nagyon szivesen látlak,csak előtte jelezd,hogy biztosan otthon legyek,megvan a

telefonon,ha nem emailben küldöm.

Előzmény: gáborke (4827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!