Keresés

Részletes keresés

dmx150 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 17328

Sziasztok!

Tegnap sokkoltattam magam.. kiástam az elszáradt (2012 őszén ültetett) kajszifámat. Tele gyökérgolyvával! Mit tudok tenni? Mellette vannak a többi kis fák. Simán megfertőzheti (ha már eddig nem tette). Gondolom nem ültethetek a helyére semmit ősszel. Vagy esetleg valami fertőtlenítés? Tudom, hogy gyökérsérüléssel terjed, ezért is baj, mert a szemét pajorok itt rágnak mindent.

 

djkriss76 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 17327

Sziasztok!

 

Hálistennek felénk keleten IS! esik az eső. Tegnap lenyomtam a hagymát Reldannal meg Manzat-tal. Azt mondjátok már meg nekem hogy (nonittal permeteztem term.) permetezés után 2 órával jött az eső. Szerintetek elég ideje volt rászáradni?? Köszi a választ.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 17326

"Amit a gyógyszer meg nem gyógyít – meggyógyítja a vas. Amit a vas meg nem gyógyít – meggyógyítja a tűz. Amit a tűz sem gyógyít meg, arra azt kell mondani: gyógyíthatatlan."
(Hippokrates)

 

szal... megfelelő dózisban a második és a harmadik hatékony

Előzmény: Antisystem (17323)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.12 0 0 17325

Lehet... de egy jótanács: ha bizonytalan vagy két permetszer keverhetőségében, és a használati papír sem ír semmit, fogsz egy pohár (nem ivópohár!) vizet, mindkettőből teszel bele egy késhegynyit, és meglátod:)

 

ÜdV

Előzmény: kazi30 (17324)
kazi30 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 17324

Sziasztok ismét! gyors kérdés: mospilan-t és chorus 50 wg-t lehet keverni? 

Antisystem Creative Commons License 2014.05.12 0 0 17323

Tudod, az a baj,. hogy a Plum Pox vírus az egy RNS vírus, ugyanabba a IV. vírus-csoportba tartozik, mint az emberi kórokozó SARS vagy gyermekbénulás-vírus, csak növényi sejteket fertőz, nem állati-emberi sejteket.

NINCS ellenszere ezeknek a vírusoknak az ember-gyógyászatban se.

 

ÜdV

Előzmény: zsorsz (17319)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17322

Nézd, őszintén szólva az ilyen kérdéssel az a gond, hogy az ember vagy ad egy totál igénytelen választ rá, vagy esszét ír fenostádiumokról, rajzásfigyelésről, rezisztenciáról és szerrotációról, növényvédőszer-kategóriákról és hatásmódokról. Ráadásul manapság nem is lefedett a dolog szabadforgalmú szerekkel, mióta az Actara II. kat-ba került. 

Ha nincs a dologgal semmi tapasztalatod, akkor a legjobban azzal jársz, ha valamelyik növényvédőszer-gyártó technológiai leírását veszed alapul, vagy egyszerűen veszel egy alma-szőlő kombi növényvédőszer-csomagot:

http://www.gazdabolt.hu/T01404-Kombi-Szolo-Alma

és az abban leírtak szerint jársz el. Ezek ugyan nem profi megoldások, de elindulni jó.

 

Az almamolyok ellen hatékony legtöbb szer II. forgalmi kategóriás, a profi védekezés szabadforgalmú szerekkel elég nehéz, úgy, hogy az ember az évi permetezési számokat is betartsa..  ugyanez áll a dióra is, mert azt is az almamoly károsítja... megteheted azt is, hogy figyeled a rajzást rovarfogó lapokkal, és rajzásban szabad forgalmú kontakt taglózó pirethroidot használsz - mint a Karate vagy a Decis - a rajzást követően 2 héttel meg felszívódó neonikotint a mégis megtelepedett hernyók kiirtására... viszont a Mospilan csak évi 2 alkalommal használható almában, váltószere meg már nincs, mert mind az Actara, mind a Calypso II. kat.

Szóval ez nem "mennyi 2x3" típusú probléma...

 

A másik, hogy csökkentsd a termések számát ha kell, 3 alma egy csokorban a tuti almamoly-fészek, mert az almák közt permetezési holttér keletkezik...

 

ÜdV

Előzmény: Börni27 (17321)
Börni27 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17321

Üdv mindenkinek!!!

Tettem már fel kérdést ebben a topic-ban, bár akkor nem kaptam választ azért még egyszer  próbálkozok!

Az almamollyal kapcsolatosan szeretném kérdezni mikor és milyen vegyszerrel lehet ellene védekezni? Tavaly elvitte az alma termésem felét, szeretném ezt az idén kiküszöbölni!

Megköszönöm ha foglalkozna valaki a kérdésemmel!

 

Nemethferii Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17320

koszonom.

Előzmény: Antisystem (17316)
zsorsz Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17319

Lakónikus válasz,csak megint talicskaszám dobhatom ki az Nm122 alól az eltorzult, idő előtt belilult lepotyogott szilvát.Kínomban már nem tudok mit kitalálni.

Előzmény: Mozo66 (17312)
Évácska57 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17318

Köszönöm!

Előzmény: Antisystem (17317)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17317

Szerintem nézd meg az atka-nyomokat erős nagyítóval a levélfonákon (szövedék, pete, atka, legalább 10x-es de inkább 20-40x nagyítás), mert dísznövényeken az is tud levélszéli száradást. Ha az, akkor valami atkaölő, ha nem, akkor gomba lehet a gyanúsított, és réz meg propikonazol (Bumper) jöhet szóba, kapsz ampullást is.

 

ÜdV

 

ps: az atkák az utóbbi hetekbn nagyon belehúztak, van olyan diólevelem, ahol egy levélen van szemölcsös meg gubacs is.

Előzmény: Évácska57 (17315)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17316

Leginkább valami stigmina-félére hajaz... próbáld meg Topassal permetezni, az engedélyezett mindenféle díszfák kezelésére is. 

 

ÜdV

Előzmény: Nemethferii (17314)
Évácska57 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 17315

Sziasztok!

Mi lehet a baja a kaméliámnak? Köszi!

Nemethferii Creative Commons License 2014.05.10 0 0 17314

sziasztok.segitseget szeretnek kerni.nem vagyok egy nagy kertesz.

van egy japan juharom mar 2eve.most elkezdtek rajta jonni pici foltok.ezek mik lehetnek?

mivell kell ezt kezelni.?

tavaly is voltak rajta de azt betudtam az osz kovetkezmenyenek.

mellekelek fenykepeket.:

 

http://kepfeltoltes.hu/140510/P1100488_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140510/P1100489_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140510/P1100490_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

valaszotokat elore is koszonom.

Antisystem Creative Commons License 2014.05.10 0 0 17313

Nézd, az ezüst-nitrát pont ugyanarra hat, mint a réz-szulfát, tekintve, hogy mindkettőben a fémion fehérjéket kicsapó hatása játssza a szerepet... ahogy egyébként a szervetlen higany-sókban is. A kettő közül azért a réz-szulfát terjedt el valszeg a növényvédelemben, mert jóval olcsóbb, és a növény később nyomelemként hasznosítja a rezet, szemben az ezüsttel. A higany szervetlen sói - szublimát - higany II klorid - és tsai - meg vagy fél évszázada kikerültek a gyakorlatból, mert jóval mérgezőbbek, és foncsorozzák a fémeszközöket, egy rakat fémmel amalgámot képezve.

A vírusölő hatásuk ezeknek egyébként sem túl jó...

 

ÜdV

Előzmény: zsorsz (17310)
Mozo66 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 17312

az

Előzmény: zsorsz (17310)
Didergő Király Creative Commons License 2014.05.10 0 0 17311

sziasztok! este fél 9 körül fejeztem be a pirimor 50-nel végzett levéltetű elleni permetezést, és olyan éjjel egy körül kezdett el szakadni az eső (azóta is esik kisebb megszakításokkal). azt írják, hogy ez a szer felszívódó. elég volt neki ez a 3-4 óra, hogy felszívódjon, vagy nem sokat ért a munkám?

zsorsz Creative Commons License 2014.05.09 0 0 17310

Arra gondoltam,bevetem a sharka ellen az ezüst nitrátot.Persze csak normál oldat 1g/l és először egy-egy ágon.....hülyeség?

pacsepa Creative Commons License 2014.05.09 0 0 17309

Ha van otthon Decis, az is jó rájuk, jó  töményen face to face. Ugyanaz a hatóanyaga, mint a Chemotoxnak. Hatása kb ugyanaz rájuk és ugyanolyan gyors, mint a Mortein.

Előzmény: alfi13 (17308)
alfi13 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 17308

Igen az a tavaszi csellengő a királynő aki keresi a helyet. A pet palackos csapdát én is alkalmazom főleg a szőlőbe. Oda inkább azok a nagyobb lódarazsak mennek mivel a kertemet egyik oldalról erdő a másikról szántóföldek határolják és ezek a nagyobb példányok általában a földbe tanyáznak és a fészek földerítése a nagy terület miatt lehetetlen..

 

A nagyobb darázsfészkeket két módszerrel semmisítem meg mindkét kezembe egy egy Mortein repülő rovarok elleni aerosolal egyszerre fújom vagy ha olyan helyen van egy gázpalackos disznóperzselővel. Eddig még  egyszer sem ért darázscsípés.

Előzmény: pacsepa (17307)
pacsepa Creative Commons License 2014.05.09 0 0 17307

A megelőzés a legfontosabb, a telet többnyire csak a királynők élik túl. Már megint a nők....

Ha ezeket tudod gyéríteni, akkor egy-egy családot irtasz ki jó előre.

Később a fészek megtalálása és kiirtása a megoldás, ami nem veszélytelen művelet. Ha ez nem járható,, mert a szomszédból jönnek, akkor a csapdázás segíthet, vany gyári is, de PET palackból lehet gyártani is. A csapdába sör és narancslé keveréket szoktam tenni, extrában csurgatok bele némi mézet. Erre rámegy mindegyik, az alkoholista, a fitness mániás és az édesszájú is... :-)

Előzmény: alfi13 (17306)
alfi13 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 17306

Tavasszal mikor meglátsz egy egy darazsat ha azt elkapod nem lesz aki szaporodjon. A kertedben és a környezetedben az olyan helyeket ahova a darazsak be szoktak fészkelni pl lyukas csővégek azokat cementel bedugaszoltam és a ragalját végignézem mielőtt kirajzanának leégetem egy gázlámpával a fészkeket. Pár éve ezt a módszert követem és nálam nincs akkora darázs invázió mint régen.

Jani71 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17304

Nálam is ilyen... :-((( Tavaly még nem láttam. Ezek szerint (ha vírus), akkor erre is áment mondhatok (idővel). :-((

Azért megnézem nagyítóval is, hátha. De őszintén szólva amikor megláttam, egyből a sharka ugrott be. Már épp' akartam kérdezni, de látom, hogy aktuális a téma.

Előzmény: Mozo66 (17303)
Mozo66 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17303

Vírus okozza , de pont úgy van ahogy mondod , ahogy erőre kap a fa nem fog tüneteket mutatni . Nálam is sok fán hasonlóan foltosak a levelek , de ahogy hozza az újakat azok már nem mutatnak foltosságot .

 

 A korai indulás , a talaj felmelegedéséhez képest aztán az tavaszi aszály majd a hidegek erős stressznek tették ki a fákat , idő kell míg belerázódnak a normális menetbe .

Előzmény: Codename (17302)
Codename Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17302

nálam pont így néz ki az egyik fa (suncrest), de már tavaly is ilyen volt, aztán nyár közepére az új hajtásokon már nem látszott ez a tünet, a gyümölcse pedig teljesen hibátlan volt, így szerintem közel sem biztos, hogy vírus okozza.

Előzmény: geograf (17300)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17301

Nézd, mivel a sárgulás úgy tűnik, hogy a levélerek mellett mutatkozik, én inkább atkára tippelnék első körben, és azt próbálnám megerősíteni vagy kizárni valami erős nagyítóval...

 

ÜdV

Előzmény: geograf (17300)
geograf Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17300

valaki meg tudná erősíteni/cáfolni, hogy ez a sharka PPV jele?

Előzmény: geograf (17289)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17299

csak területi átfogó védekezés segít, az egyedi növényeket hálóval lehet védeni

Előzmény: TINTUS (17298)
TINTUS Creative Commons License 2014.05.08 0 0 17298

Az is eszembe jutott, hogy leht, hogy a darázs nem is táplálkozik a körtefából, hanem csak beletojja a tojást akkor viszont a tojás még nem eszik tehát felesleges lenne a permet  viszont hány nap mulva kel ki a tojásból ?  kell még néhány nagyműtét, hogy tisztábban lássak  :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!