Keresés

Részletes keresés

gáborke Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4899
Nagyon szép fák, mekkora üvegházad van neked, hú..? Dugványosásból biztos tudnál újat mondani, mert nekem nehezebben megy(nem tom miért), az oltás sokkal sikeresebb számomra(szinte 100%-os). Pedig mindenféle hormonom van, de vagy kevés a pára és kiszáradgatnak a dugványok, vagy sok van akkor meg berohadnak...:(
Előzmény: jozso48 (4889)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4898
A TESCO hipermarketek most tele vannak banáncsemetékkel.
Előzmény: Dondyke (4893)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4897
A narancsmagnak van egy érdekes sajátossága,miszerint egyetlen magból több csiranövény is előbújhat.Ezek közül csak egy származik megtermékenyítésből,a többi csak az anyanövény tülajdonságait hordozza,tehát ugyanolyan minőségű,mint az elfogyasztott gyümölcs,amiből származik.Tehát,ha kikeltek a magoncok ,a levélalakról,nagyságról,gatyaméretről megállapíthatod,hogy melyek teljesen egyformák,s ha azokat hagyod meg,akkor valószínűleg az anyanövénnyel azonos narancsfád lesz.Persze ez is hamarabb hoz termést beoltva.
Előzmény: Dondyke (4893)
kurdilaci Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4896
Mindenképp a cserepes megoldást javaslom,mert az első tél elpusztítaná,bárhogy is takarnád.Dézsában nevelve is teremni fog,csak később.
Előzmény: orion89 (4876)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4895

 Még annyit e témához,hogy megfelelő nevelés esetén 2-3 éves már álltalában

oltható méretű lesz.A citrusok bármelyik magoncára lehet különböző citrusokat oltani.Pld. narancsra olthatsz narancsot,mandarint,pomélót,kuklét stb.,de akár

citromra is olthatod ugyanezeket.Jobb magoncra oltani,de erős,jól begyökeresedett

dugványokat is felhasználhatsz alanyul.Sok sikert.

Előzmény: jozso48 (4894)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4894
 Most írtam a 4888.sz. alatt,olvasdd el.
Előzmény: Dondyke (4893)
Dondyke Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4893
Sziasztok, Remélem nem fogtak kinevetni de nem tudok máshol segítséget kérni. Hogyan tudok banánt ültetni? és még lenne 1 kérdésem mégpedig az h énmagról ülettem narancsot, igaz a múlt héten de szeretnék minél többet megtudni erről a dologról, mikor lehet leghamarabb beoltani? Mikor fog leghamarabb gyümölcsöt hozni? Olvastam több olyan hozzászólást ahol írják h 10-20 éves a fájuk ugye azért hamarabb is virágzik?
Előre is köszönöm a választ
Morfi 77 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4892

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítséget!

Itt van néhány kép és a fajtára lennék kivéncsi.

Üdv:

petya71 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4891
köszönöm válaszod és megfogadom így fogok tenni.a képeiddel amiket feltettél pedig ismét lenyűgöztél:)))csodálatosak
Előzmény: jozso48 (4887)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4890

 Látom te is nagyon türelmetlen vagy.Első és legfontosabb,hogy meggyökeresedjen

a dugványok.Nem kis erőfeszítés ez egy kis ágdarabnak,hagyd,hogy minden energi-

áját a gyökérnevelésre fordítsa,még bimbó korban ki kell csipni.

  A következő lépés,hogy törzset,majd vázágakat neveljen még mindig nem szabad,hogy bimbót,virágot uram bocsá termést nevelgessen satnya kis ágakon

ami egyébbként sem bírja el a gyümölcsöt.Hidd el később meghálálja a türelmedet

és a gondoskodást.

Előzmény: baima (4886)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4889

  Igaza van sjohnnak türelem,egyébbként az éréstől függetlenül elkezdd virágozni

és kezdi az ujabb generációt nevelni.Csak ehhez jól kell tartani,etetni itatni stb.

  Mutatok két fát a saját gyűjteményből láthotod,hogy mire beérik az előző gyümölcs

már újra kezd virágozni,sőt van amikor három generáció van egyszerre rajtuk.

Előzmény: taormina1 (4880)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4888

 Nem a kora a fontos,hanem inkább a mérete.Ugyanis a ceruza vastagságú alanyok

kis rutinnal már könnyen olthatók,de minél erősebb az alany annál könnyebben bol-

dogulsz vele és annál gyorsabban fejlődnek is rajta a nemes részek.Ilyenkor célszerű erős alanyokat nevelni és azt tápoldatozdd intenziven.Az is jó ha szép egyenes törzset nevelsz.Ha kell karózdd ki és fokozatosan szedd le az alsó ágakat

max 20 cm-ig,de ha magastörzsű fát kívánsz nevelni akkor magasabbra is lehet

nevelni és akkor magasabbra is olthatsz.

   Mi van ,ha nem oltod be? A magoncot nagyon soká 8-12 év mire termőre fordulnak,

mig az oltottak 2-3 év múlva már hozhatnak termést.A másik gond,hogy álltalában a

boltokban kapható gyümölcsök hibrid növényekről származnak és teljesen kiszámíthatatlan,hogy milyen géneket örököltek,akár mind ahány más tipus lesz.

Lehet,hogy egy kiváló új fajtát sikerül kikeverned,de álltalában inkább a vad ősök

bizonytalan eredetű esetenként használhatatlan termését kapod.És erre vársz

kb.10 évet.Megpróbálhatod és legfeljebb akkor oltod be.A döntés a tiéd.Sok sikert. 

Előzmény: ginoka13 (4884)
jozso48 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 4887

   Lehet zölddugványt is készíteni,de én a helyedben a citrommagoncot nem pazarol-

nám el egy kisérletre.Ez a dugványozási technika működik,hidd el és csak olyat érdemes amit meg is akarsz hagyni.Ezt inkább neveldd meg és jó lesz alanynak

olyan citrusokhoz amik nehezen v.egyáltalán nem gyökeresednek.

  A citromok különböző variációi kiválóan gyökeresednek még a kényesnek hitt Budha keze is.Míg a narancsok,mandarinok ritkán sikerülhetnek.A pomelók,a hidegtűrő de nem fagyálló narancs és mandarin vm. a fagyálló citrom is kiválóan gyökeresednek és jól megállnak a saját lábukon,míg pld a kumkvat,kukle,kalamondin,limequat,stb nehezen gyökeresednek és ha mégis sikerült,késöbb kényesek a saját gyökéren könnyen elpusztulnak.

 

Előzmény: petya71 (4882)
baima Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4886
Nem ér rá leszedni a bimbókat miután elvirágoztak? Sőt miután megkötött? Látnám a virágzást és nem mellesleg kiderülne, hogy teremne-e.
Előzmény: bolshoi booze (4871)
taormina1 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4885
Azt hittem tavasszal már egy új generációra számíthatok:-)
Előzmény: sjohn (4883)
ginoka13 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4884
Sziasztok!

Most találtam ezt a fórumot, és szeretném megkérdezni, hogy nekem van egy kb 2 éves narancs,és egy mandarin fám. Én vetettem abból a magból, amit ettem narancsot. most az lenne a kérdésem, hogy ezt be kellene oltatni ugye? vagy lehet rajta így is? mennyi idősnek kell lennie ahhoz be lehessen oltani? azt lehet már egész fiatalonis? várom válaszotokat előre is köszi
sjohn Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4883
Türelem!
Tavasszal majd elkezdenek nőni , később sárgulni , és egyszercsak megérnek.
Előzmény: taormina1 (4880)
petya71 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4882
köszi szépen a válaszodat.ilyen részletes leírás alapján már bátrabban nekifogok:)))))))))ja és ha még nem fás a szár,hanem zöld akkor azzal még ne is próbálkozzak?ja és savanyúföld jó neki?...na megint kérdeztem egy csomót:)))
Előzmény: jozso48 (4879)
petya71 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4881
köszi szépen a segítséget:)))))
Előzmény: sjohn (4878)
taormina1 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4880
Sziasztok, mikor érik a kumquat? Kis kb 80 cm-es fám van, tiszta savanyú földben, kb 2-10 C°-os hömérsékleten él. Nyáron hozott kb 10 db kis zöld, 1 cm-es termést, amik azóta se méretben, sem érettségben nemigen változtak. Mi a teendö?
jozso48 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4879

 Többféle gyökereztető hormon van,nekem a citrusokhoz,gyümölcstermőkhöz az

   INCIT-8 vált be.Ezt ajánlja a gyártó fásszáruakhoz ,örökzöldekhez.

Letakarni azért szokták,hogy így párás környezetet biztosítsanak számára.

Mindenképp ajánlott a dugványokat melegen tartani.Akár egy használaton kívüli

akváriumot is lehet páraszekrénynek kinevezni.Abba egyszerre többet is tehetsz.

Én külön e célra készítettem egy egyszerű léckeretes,fóliával borított páraszekrényt

és abban oltványokat is el tudok helyezni,mert azok is jobban erednek párás körül-

mények között.Én egy talpfűtést is tettem alá,ha kényesebb növényeket gyökereztetek.Van egy pléh tálca az alján, amiben homok van és azt is állandóan

nedvesen tartom,hogy minél magasabb legyen a páratartalom,no és pemetezgetem

őket ha kel napjában többször is.Így elég jó eredménnyel gyökereznek a citrusok is.

Előzmény: petya71 (4877)
sjohn Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4878
Incit 8 , fásszárúhoz.
Muszáj , mert kell neki a pára , és lehetőleg 24-28 fok.
Ha magot vetsz , azt elég egy üveglappal letakarni.
Előzmény: petya71 (4877)
petya71 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4877
megint a segítségeteket kérem:)))meg tudjátok mondani nekem mia neve a gyökereztető hormonnak?és muszáj letakarni pille palackal,hogy megmaradjon?és hidegben vagy melegben tartsam?azért ennyi kérdés,mert most kísérletezek először egy magról ültetett citrommal(azért azzal,mert azért nem kár,ha netán nem marad meg),hogy később ha lesz termő ágam akkor már tudjak valamit.előre is köszi
orion89 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4876
Húúúúú
Nekem ezek az adatok tökéletesen megfelelnének, csak az a baj hogy nincs üvegházam. Úgy nem bírja ki a telet ha jól betakarom, mert nem akarom kivenni már a végleges helyéről, de ha ez így nem megy akkor viszont lehet hogy egy hatalmas cserépbe ültetem ki és akkor tudom hordozgatni?
Előzmény: kurdilaci (4867)
Freddy56 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4875
Szia!

A sorrend:
Új kép: megnyomod a Tallózás..-t
bejelölöd a kívánt képet, Megnyitás
Újra ebben a levélíróban a Feltölt gombot
végül az image alatt a beszúrás gombot nyomod.
Ekkor kerül a kívánt kép a leveledbe.
Előzmény: Morfi 77 (4873)
pianta Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4874
katt .a beszúrásra!
Előzmény: Morfi 77 (4873)
Morfi 77 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4873

Előbbinél nem sikerült a kép feltöltés.

És valamiért nem is akar!

Esetleg ebben tudtok segíteni mi lehet a baj?

 

Morfi 77 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4872

Sziasztok!

 

Itt az Én kis büszkeségem!

Szerintetek Ő milyen fajta banánfa?

 

 

bolshoi booze Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4871

Szia!

Javaslom, hogy a virágbimbókat szedd le a növényről, had koncentráljon inkább a gyökerezésre, illetve növekedésre, levelek hozására.

Előzmény: baima (4869)
ragusa Creative Commons License 2008.02.17 0 0 4870
Laci , hat azt mar csak gurulossal lehet lesz mozgatni ))) elkepzelesem van ,  majd a ferjemet kell megkornyekezni,, hogy csinalja meg , hozzavalo van ...mert allandoan a novenyeim komfortja jar az eszemben )))))
Előzmény: kurdilaci (4859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!